Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

981
Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

Er werd in de halve finales van de Nations League veel verwacht van de Rode Duivels. De Belgen startten donderdag uitstekend in hun wedstrijd tegen Frankrijk, maar na de rust zakte de nationale ploeg als een kaartenhuisje in elkaar. Het verschil tussen de eerste en tweede speelhelft was dan ook schrijnend.


BIJZONDER HOGE KWALITEIT

De eindoverwinning in de Nations League moest de perceptie van onze nationale ploeg terug in positiever daglicht stellen. Maar donderdag werd België opnieuw een deceptie rijker. Geen rechtstreeks eerherstel voor die pijnlijke uitschakeling op het WK 2018 tegen Frankrijk. En ook geen eerherstel voor de vroegtijdige uitschakeling op het EURO 2020 tegen Italië. De Gouden Generatie die geen prijzen wint. Ook niet in de minder prestigieuze Nations League.

In de eerste helft was er nochtans geen vuiltje aan de lucht. De Rode Duivels drukten stevig door, vonden de juiste passes tussen de lijnen en speelden met lef. Na 45 minuten stond de score logischerwijze 2-0 in het voordeel van België. ’t Was een algemene goede prestatie van de Duivels tegen een zwak Frankrijk, dat zonder druk vooruit speelde en met weinig intensiteit. Balbezit, doelkansen of passingzuiverheid: ‘t was allemaal in het voordeel van de Belgen.



“Laten we toch vooral de eerste helft niet over het hoofd zien”, verklaarde Roberto Martinez donderdagavond. “Die was buitengewoon goed. De spelers begrepen hoe we die partij konden winnen. We liepen uit tot 2-0 en hadden al veel vroeger kunnen scoren. Op dat moment lag de kwaliteit bijzonder hoog.” De Rode Duivels haalden namelijk dubbel zoveel doelkansen als Frankrijk, 51% balbezit en een indrukwekkende passingzuiverheid van 93% (!). 

STERKE BLEUS OF ZWAKKE DUIVELS?

Maar na de rust liep het helemaal verkeerd voor België. De 2-0 voorsprong werd finaal omgebogen naar een 2-3 nederlaag. Een ongeziene comeback van Frankrijk, en een pijnlijke terugval van de Rode Duivels. De meningen voor die remonte zijn verdeeld. Waren Les Bleus nu opeens zoveel sterker in de tweede helft, of België net zo zwaar verzwakt? De waarheid ligt zoals steeds ergens tussenin. Jan Mulder vond bijvoorbeeld dat Roberto Martinez een te behouden tactiek hanteerde in de tweede helft.

“België stond 2-0 voor aan de rust. Dan kan je wel in de tweede helft op de counter gaan spelen, maar niét door hélemaal in de verdediging te gaan kamperen. Er was geen haar op het hoofd van één Belg dat er nog maar aan dacht om zelf een doelpunt te maken. Fout! Compleet de verkeerde tactiek. Dat Frankrijk verdiend wint is de schuld van België. Je voelde dit aankomen”, stelde Jan Mulder namelijk bij VTM.



Didier Deschamps, de bondscoach van Frankrijk, merkte na de wedstrijd op dat België het fysiek wat lastig kreeg na de rust. De Rode Duivels gingen in de tweede helft alvast effectief minder duels aan in vergelijking met de eerste helft, én die duels waren bovendien aan een lagere efficiëntie. Maar ’t was ook psychologisch volgens Antoine Griezmann. “In de kleedkamer aan de rust hebben we de juiste woorden tegen mekaar gezegd.”

HET CONTRAST

Het dalende aantal en succesvolle duels na de rust is een belangrijke oorzaak om de terugval van de Rode Duivels te verklaren. De Belgen probeerden te speculeren op de tegenaanval, maar veel gevaar kwam daar niet meer uit. “De spelers wilden zo rap mogelijk in de finale staan. Ze waren niet meer bezig met de wedstrijd. In de tweede helft voelden we de verantwoordelijkheid om een prijs te winnen. De spelers wilden dat het gedaan was. Het werd wanhopig voetbal”, verklaarde Roberto Martinez na de wedstrijd.



In de tweede helft boden de Rode Duivels geen weerstand meer tegen Les Bleus, en werd het Belgische spel voornamelijk gepositioneerd op de eigen speelhelft. Als je de match goed in handen houdt, kan de voorsprong op die manier behouden worden, en bijgevolg goed resultaat neergezet worden. Maar in de tweede helft leden de Duivels veel te vaak balverlies, waardoor hun grip op de wedstrijd verloren ging. Het contrast tussen de eerste helft was dan ook enorm groot, zo bewijzen de statistieken van de Rode Duivels.

1e helft  - 2e helft

Schoten (op doel): 7 (4) – 3 (2)

Passes (geslaagd): 389 (93%) – 250 (89%)

Balbezit: 51% - 43%

Balverlies: 41 – 52

Duels (geslaagd): 80 (37) – 77 (35)

Hoekschoppen: 3 - 1

LEES OOK: Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Waren de Duivels te zwak of de Fransen te sterk?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

213
213
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

66
66
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

77
77
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

55
55
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

85
85
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

202
202
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

148
148
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

313
313
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

243
243
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

443
443
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

343
343
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

394
394
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

352
352
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

447
447
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

396
396
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

420
420
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

723
723

Meer sportnieuws