Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

981
Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

Er werd in de halve finales van de Nations League veel verwacht van de Rode Duivels. De Belgen startten donderdag uitstekend in hun wedstrijd tegen Frankrijk, maar na de rust zakte de nationale ploeg als een kaartenhuisje in elkaar. Het verschil tussen de eerste en tweede speelhelft was dan ook schrijnend.


BIJZONDER HOGE KWALITEIT

De eindoverwinning in de Nations League moest de perceptie van onze nationale ploeg terug in positiever daglicht stellen. Maar donderdag werd België opnieuw een deceptie rijker. Geen rechtstreeks eerherstel voor die pijnlijke uitschakeling op het WK 2018 tegen Frankrijk. En ook geen eerherstel voor de vroegtijdige uitschakeling op het EURO 2020 tegen Italië. De Gouden Generatie die geen prijzen wint. Ook niet in de minder prestigieuze Nations League.

In de eerste helft was er nochtans geen vuiltje aan de lucht. De Rode Duivels drukten stevig door, vonden de juiste passes tussen de lijnen en speelden met lef. Na 45 minuten stond de score logischerwijze 2-0 in het voordeel van België. ’t Was een algemene goede prestatie van de Duivels tegen een zwak Frankrijk, dat zonder druk vooruit speelde en met weinig intensiteit. Balbezit, doelkansen of passingzuiverheid: ‘t was allemaal in het voordeel van de Belgen.



“Laten we toch vooral de eerste helft niet over het hoofd zien”, verklaarde Roberto Martinez donderdagavond. “Die was buitengewoon goed. De spelers begrepen hoe we die partij konden winnen. We liepen uit tot 2-0 en hadden al veel vroeger kunnen scoren. Op dat moment lag de kwaliteit bijzonder hoog.” De Rode Duivels haalden namelijk dubbel zoveel doelkansen als Frankrijk, 51% balbezit en een indrukwekkende passingzuiverheid van 93% (!). 

STERKE BLEUS OF ZWAKKE DUIVELS?

Maar na de rust liep het helemaal verkeerd voor België. De 2-0 voorsprong werd finaal omgebogen naar een 2-3 nederlaag. Een ongeziene comeback van Frankrijk, en een pijnlijke terugval van de Rode Duivels. De meningen voor die remonte zijn verdeeld. Waren Les Bleus nu opeens zoveel sterker in de tweede helft, of België net zo zwaar verzwakt? De waarheid ligt zoals steeds ergens tussenin. Jan Mulder vond bijvoorbeeld dat Roberto Martinez een te behouden tactiek hanteerde in de tweede helft.

“België stond 2-0 voor aan de rust. Dan kan je wel in de tweede helft op de counter gaan spelen, maar niét door hélemaal in de verdediging te gaan kamperen. Er was geen haar op het hoofd van één Belg dat er nog maar aan dacht om zelf een doelpunt te maken. Fout! Compleet de verkeerde tactiek. Dat Frankrijk verdiend wint is de schuld van België. Je voelde dit aankomen”, stelde Jan Mulder namelijk bij VTM.



Didier Deschamps, de bondscoach van Frankrijk, merkte na de wedstrijd op dat België het fysiek wat lastig kreeg na de rust. De Rode Duivels gingen in de tweede helft alvast effectief minder duels aan in vergelijking met de eerste helft, én die duels waren bovendien aan een lagere efficiëntie. Maar ’t was ook psychologisch volgens Antoine Griezmann. “In de kleedkamer aan de rust hebben we de juiste woorden tegen mekaar gezegd.”

HET CONTRAST

Het dalende aantal en succesvolle duels na de rust is een belangrijke oorzaak om de terugval van de Rode Duivels te verklaren. De Belgen probeerden te speculeren op de tegenaanval, maar veel gevaar kwam daar niet meer uit. “De spelers wilden zo rap mogelijk in de finale staan. Ze waren niet meer bezig met de wedstrijd. In de tweede helft voelden we de verantwoordelijkheid om een prijs te winnen. De spelers wilden dat het gedaan was. Het werd wanhopig voetbal”, verklaarde Roberto Martinez na de wedstrijd.



In de tweede helft boden de Rode Duivels geen weerstand meer tegen Les Bleus, en werd het Belgische spel voornamelijk gepositioneerd op de eigen speelhelft. Als je de match goed in handen houdt, kan de voorsprong op die manier behouden worden, en bijgevolg goed resultaat neergezet worden. Maar in de tweede helft leden de Duivels veel te vaak balverlies, waardoor hun grip op de wedstrijd verloren ging. Het contrast tussen de eerste helft was dan ook enorm groot, zo bewijzen de statistieken van de Rode Duivels.

1e helft  - 2e helft

Schoten (op doel): 7 (4) – 3 (2)

Passes (geslaagd): 389 (93%) – 250 (89%)

Balbezit: 51% - 43%

Balverlies: 41 – 52

Duels (geslaagd): 80 (37) – 77 (35)

Hoekschoppen: 3 - 1

LEES OOK: Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

Waren de Duivels te zwak of de Fransen te sterk?

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

14
14
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

22
22
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

18
18
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

24
24
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

42
42
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

102
102
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

17
17
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

56
56
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

124
124
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

176
176
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

154
154
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

162
162
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

271
271
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

147
147
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

514
514
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

92
92
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

755
755
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

447
447
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

61
61
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

121
121
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

171
171
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

399
399
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

331
331
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

458
458

Meer sportnieuws