Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

door
Wanhopige Duivels bereiken dramatisch dieptepunt

Er werd in de halve finales van de Nations League veel verwacht van de Rode Duivels. De Belgen startten donderdag uitstekend in hun wedstrijd tegen Frankrijk, maar na de rust zakte de nationale ploeg als een kaartenhuisje in elkaar. Het verschil tussen de eerste en tweede speelhelft was dan ook schrijnend.


BIJZONDER HOGE KWALITEIT

De eindoverwinning in de Nations League moest de perceptie van onze nationale ploeg terug in positiever daglicht stellen. Maar donderdag werd België opnieuw een deceptie rijker. Geen rechtstreeks eerherstel voor die pijnlijke uitschakeling op het WK 2018 tegen Frankrijk. En ook geen eerherstel voor de vroegtijdige uitschakeling op het EURO 2020 tegen Italië. De Gouden Generatie die geen prijzen wint. Ook niet in de minder prestigieuze Nations League.

In de eerste helft was er nochtans geen vuiltje aan de lucht. De Rode Duivels drukten stevig door, vonden de juiste passes tussen de lijnen en speelden met lef. Na 45 minuten stond de score logischerwijze 2-0 in het voordeel van België. ’t Was een algemene goede prestatie van de Duivels tegen een zwak Frankrijk, dat zonder druk vooruit speelde en met weinig intensiteit. Balbezit, doelkansen of passingzuiverheid: ‘t was allemaal in het voordeel van de Belgen.



“Laten we toch vooral de eerste helft niet over het hoofd zien”, verklaarde Roberto Martinez donderdagavond. “Die was buitengewoon goed. De spelers begrepen hoe we die partij konden winnen. We liepen uit tot 2-0 en hadden al veel vroeger kunnen scoren. Op dat moment lag de kwaliteit bijzonder hoog.” De Rode Duivels haalden namelijk dubbel zoveel doelkansen als Frankrijk, 51% balbezit en een indrukwekkende passingzuiverheid van 93% (!). 

STERKE BLEUS OF ZWAKKE DUIVELS?

Maar na de rust liep het helemaal verkeerd voor België. De 2-0 voorsprong werd finaal omgebogen naar een 2-3 nederlaag. Een ongeziene comeback van Frankrijk, en een pijnlijke terugval van de Rode Duivels. De meningen voor die remonte zijn verdeeld. Waren Les Bleus nu opeens zoveel sterker in de tweede helft, of België net zo zwaar verzwakt? De waarheid ligt zoals steeds ergens tussenin. Jan Mulder vond bijvoorbeeld dat Roberto Martinez een te behouden tactiek hanteerde in de tweede helft.

“België stond 2-0 voor aan de rust. Dan kan je wel in de tweede helft op de counter gaan spelen, maar niét door hélemaal in de verdediging te gaan kamperen. Er was geen haar op het hoofd van één Belg dat er nog maar aan dacht om zelf een doelpunt te maken. Fout! Compleet de verkeerde tactiek. Dat Frankrijk verdiend wint is de schuld van België. Je voelde dit aankomen”, stelde Jan Mulder namelijk bij VTM.



Didier Deschamps, de bondscoach van Frankrijk, merkte na de wedstrijd op dat België het fysiek wat lastig kreeg na de rust. De Rode Duivels gingen in de tweede helft alvast effectief minder duels aan in vergelijking met de eerste helft, én die duels waren bovendien aan een lagere efficiëntie. Maar ’t was ook psychologisch volgens Antoine Griezmann. “In de kleedkamer aan de rust hebben we de juiste woorden tegen mekaar gezegd.”

HET CONTRAST

Het dalende aantal en succesvolle duels na de rust is een belangrijke oorzaak om de terugval van de Rode Duivels te verklaren. De Belgen probeerden te speculeren op de tegenaanval, maar veel gevaar kwam daar niet meer uit. “De spelers wilden zo rap mogelijk in de finale staan. Ze waren niet meer bezig met de wedstrijd. In de tweede helft voelden we de verantwoordelijkheid om een prijs te winnen. De spelers wilden dat het gedaan was. Het werd wanhopig voetbal”, verklaarde Roberto Martinez na de wedstrijd.



In de tweede helft boden de Rode Duivels geen weerstand meer tegen Les Bleus, en werd het Belgische spel voornamelijk gepositioneerd op de eigen speelhelft. Als je de match goed in handen houdt, kan de voorsprong op die manier behouden worden, en bijgevolg goed resultaat neergezet worden. Maar in de tweede helft leden de Duivels veel te vaak balverlies, waardoor hun grip op de wedstrijd verloren ging. Het contrast tussen de eerste helft was dan ook enorm groot, zo bewijzen de statistieken van de Rode Duivels.

1e helft  - 2e helft

Schoten (op doel): 7 (4) – 3 (2)

Passes (geslaagd): 389 (93%) – 250 (89%)

Balbezit: 51% - 43%

Balverlies: 41 – 52

Duels (geslaagd): 80 (37) – 77 (35)

Hoekschoppen: 3 - 1

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Waren de Duivels te zwak of de Fransen te sterk?

Meest recent

Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

21
21
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

65
65
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

33
33
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

55
55
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

161
161
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

146
146
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

97
97
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

186
186
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

247
247
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

143
143
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

416
416
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

40
40
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

79
79
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

81
81
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

218
218
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

186
186
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

82
82
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

372
372
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

176
176
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

350
350
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

289
289
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

311
311
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

213
213
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

65
65
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

225
225

Meer sportnieuws