Martinez zwicht voor ‘nieuwe Puyol’ bij Duivels

door
Martinez zwicht voor ‘nieuwe Puyol’ bij Duivels

Hij stond al enkele keren erg dichtbij een eerste ‘volwaardige’ selectie voor de Rode Duivels, en sinds woensdag is het er ook effectief van gekomen. Arthur Theate behoort voor het eerst tot de selectie van de nationale ploeg, en die call-up heeft hij allerminst gestolen.


GEDULD LOONT

Hij behoorde al enkele keren tot de voorselectie van de Rode Duivels, maar nu maakt Arthur Theate ook écht deel uit van de nationale ploeg. Jason Denayer ondervindt nog steeds last van een spierblessure, terwijl ook Thorgan Hazard de trip naar Turijn niet meemaakt. En daarom mag Theate zich nu ‘écht’ een Rode Duivel noemen. De ex-verdediger van KV Oostende is donderdag zelfs verzekerd van een plaatsje op de bank tegen Frankrijk in de halve finale van de Nations League.

Arthur Theate sloot dinsdag al aan op de training van de Rode Duivels – in navolging van Hugo Siquet en Nicolas Raskin – voornamelijk omdat Jason Denayer onzeker was voor het belangrijke treffen met Frankrijk. Met enkel nog Toby Alderweireld, Dedryck Boyata en Jan Vertonghen voorhanden, was de spoeling centraal achterin wel erg dunnetjes geworden voor Roberto Martinez. Bovendien kan Theate niet alleen in de centrale verdediging uit de voeten, maar ook op links.



Dat de keuze op Arthur Theate viel, is dan ook logisch. Het schrijnend gebrek aan (linksvoetige) centrale verdedigers is één ding, maar bovendien hanteert Roberto Martinez doorgaans een 3-4-2-1 systeem. Dan mogen er tegen Frankrijk niet al te veel kaarten vallen of blessures plaatsvinden. Daarnaast was Theate in mei reeds een belangrijke kandidaat om de definitieve EK-selectie te halen. Hij viel uiteindelijk naast de boot, en verrassend genoeg haalde Theate toen ook niet de reservelijst.

HOPEN OP DE DUIVELS

Het gaat hard voor Arthur Theate. De 21-jarige verdediger werkte zich in een recordtempo op naar de absolute voetbaltop, terwijl hij als jeugd- en beloftespeler bij KRC Genk en Standard telkens niet weerhouden werd. Ook Sporting Charleroi zag destijds niets in de Luikenaar. Pas na een vruchtbare proefperiode bij KV Oostende kon Theate in de zomer van 2020 een eerste profcontract versieren. Aan ’t zeetje maakte hij een geweldige indruk met zijn atletische en energieke speelstijl, kwaliteiten die naadloos in de filosofie van Alexander Blessin pasten.

De krullenbol wierp zich vorig seizoen op tot één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, waarin hij heerste met zijn snedige tackles, luchtduels en prima detente. Bovendien heeft Arthur Theate als prille twintiger nog een ruime progressiemarge voor zich. De revelatie van KV Oostende mocht zich bijgevolg al snel opmaken voor zijn eerste selecties van de Jonge Rode Duivels, waar hij stilaan een vaste klant is geworden én de voorbije twee interlands tegen Kazachstan en Turkije telkens een bassispeler was.



“Ik hoop natuurlijk ook dat dit een opstap naar de eerste ploeg is, waarom niet?” verklaarde Arthur Theate in september aan Het Nieuwsblad. “We zullen zien. Ik heb voorlopig nog niet met Martinez gesproken, misschien binnenkort wel. Wie weet.” En nog geen één maand nadat hij deze quote liet noteren, maakt Theate al deel uit van de selectie van de ‘grote Rode Duivels’. In de zomer van 2020 was ie als contractloze voetballer nog op zoek naar een nieuwe club, dik twee jaar later vervoegt Theate zich bij de Rode Duivels. ’t Kan verkeren.

GEZICHTSVERLIES VOOR STANDARD

De enorm opvallende opmars van Arthur Theate moet toch steken bij Standard. “Meneer Nicaise zei aan mijn manager dat ik de bal controleerde op vier meter afstand”, verklaarde hij in Sport/Voetbalmagazine over zijn Luikse periode. “Gedurende mijn hele seizoen bij Standard heb ik misschien twee trainingen met de eerste ploeg mogen meedoen.” Ongelofelijk hoe het talent en de specifieke kwaliteiten van Theate door Standard zomaar over het hoofd werden gezien.



In de voorbije zomer zag Arthur Theate zijn uitstekend debuutseizoen bij KV Oostende beloond worden met een fraaie transfer naar Bologna. De Italianen namen hem op huurbasis over met een verplichte aankoopoptie van vijf miljoen euro. Daarnaast betaalde Bologna ook één miljoen euro om Theate al één seizoen te huren. De gecombineerde transfersom komt dus neer op zes miljoen euro. En dat terwijl hij in de zomer van 2020 nog een vrije vogel was op de transfermarkt. 

PUYOL

En ook in de Serie A heeft Arthur Theate weinig moeite om zich aan te passen aan het niveau. Het doorgaans strenge Gazzetta dello Sport beoordeelde zijn laatste wedstrijd met Bologna tegen Lazio bijvoorbeeld met een hoge 7,5 op 10. Hij scoorde tegen de Romeinen bovendien al zijn tweede treffer in amper drie matchen in de Serie A. Daarnaast leverde Theate ook al één assist af: over een goeie start gesproken. Zijn indrukwekkende (doelpunt- en assist) statistieken buiten beschouwing gelaten, die overigens van weinig belang zijn als verdediger, is Bologna coach Sinisa Mihajlovic erg lovend over Arthur Theate. 



En ook de Italiaanse pers is geïntrigeerd door de jonge Belg. “Door wie ik ben geïnspireerd? Niemand, maar ik heb Carles Puyol altijd zorgvuldig geobserveerd”, klonk het op de persconferentie na de wedstrijd tegen Lazio. “Natuurlijk, met dat haar daar ...”, pikte Sinisa Mihajlovic snel in. Datzelfde Gazzetta dello Sport stelde zelfs dat Arthur Theate zich op de best mogelijke manier introduceerde in de Serie A. De 21-jarige is op dit moment zelfs de tweede beste centrale verdediger in Italië op het gebied van succesvolle kopbalduels – slechts ééntje verloor hij er nog maar. “Die 5 miljoen euro lijken al goed besteed.”

VERHEYEN EN VANDERECYKEN

“Het is vroeg, maar Arthur Theate geeft bij Bologna de indruk dat hij zich wél snel zal kunnen aanpassen aan de vereisten van de Serie A”, gaf ex-bondscoach en Italië-kenner René Vandereycken eerder aan in Het Nieuwsblad. “Hij speelt centraal en is linksvoetig... Als hij in de Serie A echt een basisspeler gaat worden, dan kan het wel een interessante speler worden. Het is wel iemand met lef en branie", concludeerde Gert Verheyen in Extra Time.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Is Theate een terechte Rode Duivel?

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

26
26
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

36
36
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

65
65
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

15
15
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

225
225
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

164
164
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

205
205
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

42
42
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

203
203
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

71
71
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

806
806
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

502
502
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

183
183
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

96
96
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

375
375
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

92
92
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

306
306
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

284
284
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws