De Final Four van de Nations League gaat woensdagavond van start, want om 20u45 wordt de eerste halve finale al afgetrapt. Daarin neemt Europees kampioen Italië het op tegen Spanje, net als in de halve finales van het EK vorige zomer. De Spaanse ploeg is wel al redelijk wat veranderd sindsdien, zeker omdat bondscoach Luis Enrique met enkele grote verrassingen uitpakt.
Zo gooit hij tegen de Italianen meteen Gavi voor de leeuwen. De 17-jarige middenvelder heeft nog maar 408 speelminuten op het hoogste niveau achter zijn naam staan, maar maakt nu dus al zijn debuut als international. Hij wordt met 17 jaar en twee maanden zelfs de jongste Spaanse international ooit.
Gavi mag op het middenveld zijn kunnen tonen aan de zijde van Busquets en Koke. Ook Marcos Alonso is een opvallende naam bij de Spanjaarden, want de linksachter van Chelsea pakt zijn eerste cap in drie jaar.
🚨 OFICIAL | ¡¡ONCE INICIAL DE ESPAÑA!!
— Selección Española de Fútbol (@SeFutbol) October 6, 2021
👥 Esta es la alineación oficial que ha dispuesto @LUISENRIQUE21 para conseguir el pase a la final de la #NationsLeague ante la anfitriona Italia.
💪🏼 ¡¡VAMOS, CHICOS!! ¡¡A SUPERAR LAS SEMIFINALES!! #VamosEspaña pic.twitter.com/qLI8FAYy4s
Jannick Lanckriet