Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

2515 stemmen
Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

Hans Vanaken is top in de Jupiler Pro League, de Champions League en bij de Rode Duivels. In de huidige WK-campagne zijn er zelfs maar vijf spelers die beslissender dan de sterkhouder van Club Brugge. De timing voor een buitenlandse transfer – die hij overigens zelf nooit uitsloot – kan daarvoor niet beter zitten. Vanaken is 29 jaar én hij bevindt zich in de vorm van z’n leven. Nu of nooit?


VOLWAARDIGE RODE DUIVEL

Hans Vanaken voelt zich de laatste tijd kiplekker bij de nationale ploeg van België. “Ik vond het leuk als 8 tegen Estland, en als 10 tegen Tsjechië.” Kan het ook anders? De tweevoudige Gouden Schoen scoorde in het vorige internationale tweeluik één doelpunt en hij deelde tevens twee assists uit. We herinneren ons vooral zijn knappe wedstrijd tegen Tsjechië (3-0 winst), waarin hij twee heerlijke assists voorzag voor Romelu Lukaku en Eden Hazard.

Hans Vanaken misstaat zeker niet in de ploeg van de Rode Duivels. Tegen Tsjechië, de sterkste tegenstander in de kwalificatieronde, was ie ronduit indrukwekkend. De klasbak van Club Brugge was tegen een fysiek sterke ploeg een dankbaar profiel met zijn gestalte. Maar Vanaken onderscheidde zich vooral op het gebied van vista, zijn inzicht om de ruimtes te vinden tussen de linies is namelijk erg indrukwekkend, en een bovengemiddelde voetbalintelligentie.



Na de wedstrijden tegen Estland en Tsjechië werd de 13-voudige Rode Duivel bedolven onder de lof. Hans Vanaken was de ontdekking van het voorbije internationale tweeluik, en dat veranderde de perceptie rond hem helemaal. Op het voorbije Europees Kampioenschap was Vanaken nog het onderwerp van hoongelach omdat hij er slechts 2 minuten speelde.  “In die twee interlands heb ik de kans gegrepen om te laten zien dat ik hier iets kan betekenen. Ik denk wel dat ik toen op dat vlak punten gescoord heb”, verklaarde hij vorige week nog in Krant van West-Vlaanderen.

SUCCESVOLLE HANS

In België werd Hans Vanaken voorheen nooit beschouwd als een volwaardige Rode Duivel, maar hij geldt wel al jaren als de beste voetballer op ’s lands voetbalvelden. Vanaken past zich ogenschijnlijk probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.



Bij elke stap in zijn carrière, vroeg Hans Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer. “Maar telkens bleek ik dat snel op te pikken. Idem bij de nationale ploeg. Maar dan moet je ook nog matchen kunnen spelen. De kansen krijgen om te laten zien dat je dat niveau aankan”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

TOP IN WK-KWALIFICATIE

Ook Roberto Martinez is fan van Hans Vanaken. “Neen, Hans Vanaken verbaast me niet meer.” Logischerwijze maakt Vanaken deel uit van de Rode Duivels-selectie voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. “Hans Vanaken is écht gegroeid. Zijn sterkte is dat hij altijd presteert. Hij zit in de beste fase van zijn carrière. Eerst waren er zijn matchen tegen Estland en Tsjechië en vervolgens zag je zijn belang voor Club. In de competitie én in de Champions League. Bovendien geniet hij van die aanvoerdersband”, aldus Martinez op de persconferentie.



Hans Vanaken is dan ook een bepalende en beslissende speler in de huidige WK-kwalificatiecampagne van België. In de drie voorbije groepswedstrijden tegen Wit-Rusland, Estland en Tsjechië telt ie alweer drie doelpunten en drie assists. Da’s een aardig aantal van 6 beslissende acties waarbij hij – samen met Romelu Lukaku – tot de top behoort van de huidige WK-kwalificatiecampagne. Enkel Memphis Depay (10), Robert Lewandowski (9), Hakan Calhanoglu (7) en Aleksandar Mitrovic (6) tellen gecombineerd nog meer doelpunten en assists.

DAN TOCH?

Van Lommel naar de Champions League en de Rode Duivels. Elke carrièremove van Hans Vanaken is uiterst succesvol gebleken. Nu hij zich profileert in de Champions League en bij de Rode Duivels, komt hij logischerwijze in de picture bij buitenlandse clubs. ’t Is een onderwerp waar Vanaken niet graag over praat, maar een buitenlandse transfer zou zo gek nog niet zijn. Ook buiten de landgrenzen heen zijn Vanakens sterke prestaties en indrukwekkende statistieken niet meer onbekend.



Zelf sluit hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf onlangs aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Moet Vanaken de stap naar het buitenland wagen?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

39
39
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

37
37
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

51
51
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

142
142
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

103
103
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

179
179
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

85
85
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

403
403
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

117
117
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

250
250
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

753
753
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

546
546
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

118
118
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

263
263
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

864
864
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

130
130
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

230
230
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

583
583
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

597
597
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1021
1021
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

366
366
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

559
559
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

360
360

Meer sportnieuws