Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

door
Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

Hans Vanaken is top in de Jupiler Pro League, de Champions League en bij de Rode Duivels. In de huidige WK-campagne zijn er zelfs maar vijf spelers die beslissender dan de sterkhouder van Club Brugge. De timing voor een buitenlandse transfer – die hij overigens zelf nooit uitsloot – kan daarvoor niet beter zitten. Vanaken is 29 jaar én hij bevindt zich in de vorm van z’n leven. Nu of nooit?


VOLWAARDIGE RODE DUIVEL

Hans Vanaken voelt zich de laatste tijd kiplekker bij de nationale ploeg van België. “Ik vond het leuk als 8 tegen Estland, en als 10 tegen Tsjechië.” Kan het ook anders? De tweevoudige Gouden Schoen scoorde in het vorige internationale tweeluik één doelpunt en hij deelde tevens twee assists uit. We herinneren ons vooral zijn knappe wedstrijd tegen Tsjechië (3-0 winst), waarin hij twee heerlijke assists voorzag voor Romelu Lukaku en Eden Hazard.

Hans Vanaken misstaat zeker niet in de ploeg van de Rode Duivels. Tegen Tsjechië, de sterkste tegenstander in de kwalificatieronde, was ie ronduit indrukwekkend. De klasbak van Club Brugge was tegen een fysiek sterke ploeg een dankbaar profiel met zijn gestalte. Maar Vanaken onderscheidde zich vooral op het gebied van vista, zijn inzicht om de ruimtes te vinden tussen de linies is namelijk erg indrukwekkend, en een bovengemiddelde voetbalintelligentie.



Na de wedstrijden tegen Estland en Tsjechië werd de 13-voudige Rode Duivel bedolven onder de lof. Hans Vanaken was de ontdekking van het voorbije internationale tweeluik, en dat veranderde de perceptie rond hem helemaal. Op het voorbije Europees Kampioenschap was Vanaken nog het onderwerp van hoongelach omdat hij er slechts 2 minuten speelde.  “In die twee interlands heb ik de kans gegrepen om te laten zien dat ik hier iets kan betekenen. Ik denk wel dat ik toen op dat vlak punten gescoord heb”, verklaarde hij vorige week nog in Krant van West-Vlaanderen.

SUCCESVOLLE HANS

In België werd Hans Vanaken voorheen nooit beschouwd als een volwaardige Rode Duivel, maar hij geldt wel al jaren als de beste voetballer op ’s lands voetbalvelden. Vanaken past zich ogenschijnlijk probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.



Bij elke stap in zijn carrière, vroeg Hans Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer. “Maar telkens bleek ik dat snel op te pikken. Idem bij de nationale ploeg. Maar dan moet je ook nog matchen kunnen spelen. De kansen krijgen om te laten zien dat je dat niveau aankan”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

TOP IN WK-KWALIFICATIE

Ook Roberto Martinez is fan van Hans Vanaken. “Neen, Hans Vanaken verbaast me niet meer.” Logischerwijze maakt Vanaken deel uit van de Rode Duivels-selectie voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. “Hans Vanaken is écht gegroeid. Zijn sterkte is dat hij altijd presteert. Hij zit in de beste fase van zijn carrière. Eerst waren er zijn matchen tegen Estland en Tsjechië en vervolgens zag je zijn belang voor Club. In de competitie én in de Champions League. Bovendien geniet hij van die aanvoerdersband”, aldus Martinez op de persconferentie.



Hans Vanaken is dan ook een bepalende en beslissende speler in de huidige WK-kwalificatiecampagne van België. In de drie voorbije groepswedstrijden tegen Wit-Rusland, Estland en Tsjechië telt ie alweer drie doelpunten en drie assists. Da’s een aardig aantal van 6 beslissende acties waarbij hij – samen met Romelu Lukaku – tot de top behoort van de huidige WK-kwalificatiecampagne. Enkel Memphis Depay (10), Robert Lewandowski (9), Hakan Calhanoglu (7) en Aleksandar Mitrovic (6) tellen gecombineerd nog meer doelpunten en assists.

DAN TOCH?

Van Lommel naar de Champions League en de Rode Duivels. Elke carrièremove van Hans Vanaken is uiterst succesvol gebleken. Nu hij zich profileert in de Champions League en bij de Rode Duivels, komt hij logischerwijze in de picture bij buitenlandse clubs. ’t Is een onderwerp waar Vanaken niet graag over praat, maar een buitenlandse transfer zou zo gek nog niet zijn. Ook buiten de landgrenzen heen zijn Vanakens sterke prestaties en indrukwekkende statistieken niet meer onbekend.



Zelf sluit hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf onlangs aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Moet Vanaken de stap naar het buitenland wagen?

Meest recent

Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

0
0
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

30
30
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

7
7
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

26
26
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

116
116
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

58
58
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

122
122
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

66
66
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

130
130
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

280
280
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

89
89
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

148
148
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

390
390
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

139
139
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

606
606
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

274
274
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

80
80
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

258
258
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

213
213
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

297
297
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

190
190
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

467
467
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

453
453
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

261
261
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

66
66

Meer sportnieuws