Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

door
Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

Hans Vanaken is top in de Jupiler Pro League, de Champions League en bij de Rode Duivels. In de huidige WK-campagne zijn er zelfs maar vijf spelers die beslissender dan de sterkhouder van Club Brugge. De timing voor een buitenlandse transfer – die hij overigens zelf nooit uitsloot – kan daarvoor niet beter zitten. Vanaken is 29 jaar én hij bevindt zich in de vorm van z’n leven. Nu of nooit?


VOLWAARDIGE RODE DUIVEL

Hans Vanaken voelt zich de laatste tijd kiplekker bij de nationale ploeg van België. “Ik vond het leuk als 8 tegen Estland, en als 10 tegen Tsjechië.” Kan het ook anders? De tweevoudige Gouden Schoen scoorde in het vorige internationale tweeluik één doelpunt en hij deelde tevens twee assists uit. We herinneren ons vooral zijn knappe wedstrijd tegen Tsjechië (3-0 winst), waarin hij twee heerlijke assists voorzag voor Romelu Lukaku en Eden Hazard.

Hans Vanaken misstaat zeker niet in de ploeg van de Rode Duivels. Tegen Tsjechië, de sterkste tegenstander in de kwalificatieronde, was ie ronduit indrukwekkend. De klasbak van Club Brugge was tegen een fysiek sterke ploeg een dankbaar profiel met zijn gestalte. Maar Vanaken onderscheidde zich vooral op het gebied van vista, zijn inzicht om de ruimtes te vinden tussen de linies is namelijk erg indrukwekkend, en een bovengemiddelde voetbalintelligentie.



Na de wedstrijden tegen Estland en Tsjechië werd de 13-voudige Rode Duivel bedolven onder de lof. Hans Vanaken was de ontdekking van het voorbije internationale tweeluik, en dat veranderde de perceptie rond hem helemaal. Op het voorbije Europees Kampioenschap was Vanaken nog het onderwerp van hoongelach omdat hij er slechts 2 minuten speelde.  “In die twee interlands heb ik de kans gegrepen om te laten zien dat ik hier iets kan betekenen. Ik denk wel dat ik toen op dat vlak punten gescoord heb”, verklaarde hij vorige week nog in Krant van West-Vlaanderen.

SUCCESVOLLE HANS

In België werd Hans Vanaken voorheen nooit beschouwd als een volwaardige Rode Duivel, maar hij geldt wel al jaren als de beste voetballer op ’s lands voetbalvelden. Vanaken past zich ogenschijnlijk probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.



Bij elke stap in zijn carrière, vroeg Hans Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer. “Maar telkens bleek ik dat snel op te pikken. Idem bij de nationale ploeg. Maar dan moet je ook nog matchen kunnen spelen. De kansen krijgen om te laten zien dat je dat niveau aankan”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

TOP IN WK-KWALIFICATIE

Ook Roberto Martinez is fan van Hans Vanaken. “Neen, Hans Vanaken verbaast me niet meer.” Logischerwijze maakt Vanaken deel uit van de Rode Duivels-selectie voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. “Hans Vanaken is écht gegroeid. Zijn sterkte is dat hij altijd presteert. Hij zit in de beste fase van zijn carrière. Eerst waren er zijn matchen tegen Estland en Tsjechië en vervolgens zag je zijn belang voor Club. In de competitie én in de Champions League. Bovendien geniet hij van die aanvoerdersband”, aldus Martinez op de persconferentie.



Hans Vanaken is dan ook een bepalende en beslissende speler in de huidige WK-kwalificatiecampagne van België. In de drie voorbije groepswedstrijden tegen Wit-Rusland, Estland en Tsjechië telt ie alweer drie doelpunten en drie assists. Da’s een aardig aantal van 6 beslissende acties waarbij hij – samen met Romelu Lukaku – tot de top behoort van de huidige WK-kwalificatiecampagne. Enkel Memphis Depay (10), Robert Lewandowski (9), Hakan Calhanoglu (7) en Aleksandar Mitrovic (6) tellen gecombineerd nog meer doelpunten en assists.

DAN TOCH?

Van Lommel naar de Champions League en de Rode Duivels. Elke carrièremove van Hans Vanaken is uiterst succesvol gebleken. Nu hij zich profileert in de Champions League en bij de Rode Duivels, komt hij logischerwijze in de picture bij buitenlandse clubs. ’t Is een onderwerp waar Vanaken niet graag over praat, maar een buitenlandse transfer zou zo gek nog niet zijn. Ook buiten de landgrenzen heen zijn Vanakens sterke prestaties en indrukwekkende statistieken niet meer onbekend.



Zelf sluit hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf onlangs aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: 'Dries Mertens stiekem jaloers op Kat Kerkhofs'

Trending:

‘Mokerslag Club Brugge: plots zéér pijnlijke wending Meijer’
‘Mokerslag Club Brugge: plots zéér pijnlijke wending Meijer’

Moet Vanaken de stap naar het buitenland wagen?

Meest recent

'Antwerp heeft beet: vierde aanwinst mee op stage'

Heel wat ploegen uit de Jupiler Pro League vertoeven de komende dagen op buitenlandse bodem voor een ...

43
43
'Club Brugge schiet in actie: eerste bod op flankaanvaller'

De spelers en staff van Club Brugge vertoeven momenteel in Schotland, waar zondag een oefenduel ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat wéér toe, Club laat miljoenen rollen'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

215
215
Neuer maakt Donnarumma af, Courtois snapt er niets van

De fase van Giangluigi Donnarumma en Jamal Musiala zal nog wel even blijven nazinderen. Op het WK ...

180
180
Uitsluitsel horrorblessure Jamal Musiala: een wonder?

Iedereen hield de adem in tijdens Bayern München – PSG. Doelman Gianluigi Donnarumma kwam ...

92
92
Antwerp stuit nu ook clubicoon Patrick Goots tegen de borst

Het pijnlijke vertrek van Jelle Bataille bij Royal Antwerp FC deed heel wat wenkbrauwen fronsen. The ...

198
198
'De Cuyper zet straffe miljoenendeal KAA Gent in gang'

De Europese topclubs kijken meer en meer rond in de Jupiler Pro League. AC Milan is duidelijk een ...

442
442
‘Mokerslag Club Brugge: plots zéér pijnlijke wending Meijer’

Bjorn Meijer leek op weg naar Feyenoord. De Nederlandse linksback had een akkoord gevonden met de ...

1125
1125
Courtois én Gerzig gaan viraal: “Waanzin, de allerbeste!”

Real Madrid leek tegen Borussia Dortmund af te stevenen op een gemakkelijke zege op het WK voor ...

111
111
'Transfergekte barst los: Club Brugge investeert miljoenen'

Bij Club Brugge wordt de kern plots danig door elkaar geschud. De Bruggelingen verliezen een halve ...

942
942
RSCA’er biecht op: "Was graag naar PSV gegaan"

RSC Anderlecht deed al héél wat transfers. Olivier Renard mag allerminst klagen over ...

349
349
STVV doet opvallende zet met Bart Appeltans

STVV stelde gisteren zijn nieuwe truitjes voor. Ze werden ontworpen door designer Bart Appeltans. ...

38
38
Kompany: "Ben zelden zo overstuur geweest"

Bayern München verloor met 2-0 van PSG in de kwartfinales van het WK voor clubs. Dat zal ...

124
124
Anderlecht leert belangrijke lessen in beste oefenpot

RSC Anderlecht won met 1-0 van Aris Saloniki, waar Luis Vazquez de enige treffer scoorde. ...

588
588
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

360
360
STVV klaar met transferhuiswerk? Vrancken velt oordeel

STVV had gisteren zijn fandag. Op deze supportersbijeenkomst spraken Wouter Vrancken, Rein Van ...

194
194
Camara ontpopt zich tot redder in nood voor Hasi

RSC Anderlecht haalt Ilay Camara terug naar het Lotto Park. Twee jaar nadat hij voor ongeveer een ...

329
329
Heymans doet boekje open: “Zij wilden me ook”

Daan Heymans is voorlopig de enige zomeraanwinst van KRC Genk. De Limburgers haalden hem enkele ...

511
511
WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

185
185
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

407
407
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

785
785
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

194
194
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

79
79
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

754
754
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

177
177

Meer sportnieuws