Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

door
Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

Hans Vanaken is top in de Jupiler Pro League, de Champions League en bij de Rode Duivels. In de huidige WK-campagne zijn er zelfs maar vijf spelers die beslissender dan de sterkhouder van Club Brugge. De timing voor een buitenlandse transfer – die hij overigens zelf nooit uitsloot – kan daarvoor niet beter zitten. Vanaken is 29 jaar én hij bevindt zich in de vorm van z’n leven. Nu of nooit?


VOLWAARDIGE RODE DUIVEL

Hans Vanaken voelt zich de laatste tijd kiplekker bij de nationale ploeg van België. “Ik vond het leuk als 8 tegen Estland, en als 10 tegen Tsjechië.” Kan het ook anders? De tweevoudige Gouden Schoen scoorde in het vorige internationale tweeluik één doelpunt en hij deelde tevens twee assists uit. We herinneren ons vooral zijn knappe wedstrijd tegen Tsjechië (3-0 winst), waarin hij twee heerlijke assists voorzag voor Romelu Lukaku en Eden Hazard.

Hans Vanaken misstaat zeker niet in de ploeg van de Rode Duivels. Tegen Tsjechië, de sterkste tegenstander in de kwalificatieronde, was ie ronduit indrukwekkend. De klasbak van Club Brugge was tegen een fysiek sterke ploeg een dankbaar profiel met zijn gestalte. Maar Vanaken onderscheidde zich vooral op het gebied van vista, zijn inzicht om de ruimtes te vinden tussen de linies is namelijk erg indrukwekkend, en een bovengemiddelde voetbalintelligentie.



Na de wedstrijden tegen Estland en Tsjechië werd de 13-voudige Rode Duivel bedolven onder de lof. Hans Vanaken was de ontdekking van het voorbije internationale tweeluik, en dat veranderde de perceptie rond hem helemaal. Op het voorbije Europees Kampioenschap was Vanaken nog het onderwerp van hoongelach omdat hij er slechts 2 minuten speelde.  “In die twee interlands heb ik de kans gegrepen om te laten zien dat ik hier iets kan betekenen. Ik denk wel dat ik toen op dat vlak punten gescoord heb”, verklaarde hij vorige week nog in Krant van West-Vlaanderen.

SUCCESVOLLE HANS

In België werd Hans Vanaken voorheen nooit beschouwd als een volwaardige Rode Duivel, maar hij geldt wel al jaren als de beste voetballer op ’s lands voetbalvelden. Vanaken past zich ogenschijnlijk probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.



Bij elke stap in zijn carrière, vroeg Hans Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer. “Maar telkens bleek ik dat snel op te pikken. Idem bij de nationale ploeg. Maar dan moet je ook nog matchen kunnen spelen. De kansen krijgen om te laten zien dat je dat niveau aankan”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

TOP IN WK-KWALIFICATIE

Ook Roberto Martinez is fan van Hans Vanaken. “Neen, Hans Vanaken verbaast me niet meer.” Logischerwijze maakt Vanaken deel uit van de Rode Duivels-selectie voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. “Hans Vanaken is écht gegroeid. Zijn sterkte is dat hij altijd presteert. Hij zit in de beste fase van zijn carrière. Eerst waren er zijn matchen tegen Estland en Tsjechië en vervolgens zag je zijn belang voor Club. In de competitie én in de Champions League. Bovendien geniet hij van die aanvoerdersband”, aldus Martinez op de persconferentie.



Hans Vanaken is dan ook een bepalende en beslissende speler in de huidige WK-kwalificatiecampagne van België. In de drie voorbije groepswedstrijden tegen Wit-Rusland, Estland en Tsjechië telt ie alweer drie doelpunten en drie assists. Da’s een aardig aantal van 6 beslissende acties waarbij hij – samen met Romelu Lukaku – tot de top behoort van de huidige WK-kwalificatiecampagne. Enkel Memphis Depay (10), Robert Lewandowski (9), Hakan Calhanoglu (7) en Aleksandar Mitrovic (6) tellen gecombineerd nog meer doelpunten en assists.

DAN TOCH?

Van Lommel naar de Champions League en de Rode Duivels. Elke carrièremove van Hans Vanaken is uiterst succesvol gebleken. Nu hij zich profileert in de Champions League en bij de Rode Duivels, komt hij logischerwijze in de picture bij buitenlandse clubs. ’t Is een onderwerp waar Vanaken niet graag over praat, maar een buitenlandse transfer zou zo gek nog niet zijn. Ook buiten de landgrenzen heen zijn Vanakens sterke prestaties en indrukwekkende statistieken niet meer onbekend.



Zelf sluit hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf onlangs aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Moet Vanaken de stap naar het buitenland wagen?

Meest recent

'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

4
4
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

20
20
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

15
15
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

259
259
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

76
76
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

161
161
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

35
35
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

50
50
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

77
77
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

325
325
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

219
219
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

205
205
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

257
257
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

77
77
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

525
525
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

736
736
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

225
225
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

322
322
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

543
543
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

716
716
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

417
417

Meer sportnieuws