Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

2515 stemmen
Toptransfer Hans Vanaken lijkt serieus aanstaande

Hans Vanaken is top in de Jupiler Pro League, de Champions League en bij de Rode Duivels. In de huidige WK-campagne zijn er zelfs maar vijf spelers die beslissender dan de sterkhouder van Club Brugge. De timing voor een buitenlandse transfer – die hij overigens zelf nooit uitsloot – kan daarvoor niet beter zitten. Vanaken is 29 jaar én hij bevindt zich in de vorm van z’n leven. Nu of nooit?


VOLWAARDIGE RODE DUIVEL

Hans Vanaken voelt zich de laatste tijd kiplekker bij de nationale ploeg van België. “Ik vond het leuk als 8 tegen Estland, en als 10 tegen Tsjechië.” Kan het ook anders? De tweevoudige Gouden Schoen scoorde in het vorige internationale tweeluik één doelpunt en hij deelde tevens twee assists uit. We herinneren ons vooral zijn knappe wedstrijd tegen Tsjechië (3-0 winst), waarin hij twee heerlijke assists voorzag voor Romelu Lukaku en Eden Hazard.

Hans Vanaken misstaat zeker niet in de ploeg van de Rode Duivels. Tegen Tsjechië, de sterkste tegenstander in de kwalificatieronde, was ie ronduit indrukwekkend. De klasbak van Club Brugge was tegen een fysiek sterke ploeg een dankbaar profiel met zijn gestalte. Maar Vanaken onderscheidde zich vooral op het gebied van vista, zijn inzicht om de ruimtes te vinden tussen de linies is namelijk erg indrukwekkend, en een bovengemiddelde voetbalintelligentie.



Na de wedstrijden tegen Estland en Tsjechië werd de 13-voudige Rode Duivel bedolven onder de lof. Hans Vanaken was de ontdekking van het voorbije internationale tweeluik, en dat veranderde de perceptie rond hem helemaal. Op het voorbije Europees Kampioenschap was Vanaken nog het onderwerp van hoongelach omdat hij er slechts 2 minuten speelde.  “In die twee interlands heb ik de kans gegrepen om te laten zien dat ik hier iets kan betekenen. Ik denk wel dat ik toen op dat vlak punten gescoord heb”, verklaarde hij vorige week nog in Krant van West-Vlaanderen.

SUCCESVOLLE HANS

In België werd Hans Vanaken voorheen nooit beschouwd als een volwaardige Rode Duivel, maar hij geldt wel al jaren als de beste voetballer op ’s lands voetbalvelden. Vanaken past zich ogenschijnlijk probleemloos aan op het hoge niveau van de Rode Duivels, zijn specifieke techniek, inzicht, infiltratievermogen, kopspel, combinatievermogen, timing, … ’t Is allemaal van een indrukwekkend kaliber. En dat bevestigde Vanaken eerder ook al in het kader van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig.



Bij elke stap in zijn carrière, vroeg Hans Vanaken zich of hij zich wel zou kunnen aanpassen en adapteren. Van Lommel naar Sporting Lokeren en daarna richting Club Brugge. Europa League, Champions League, Rode Duivels. Telkens wist Vanaken zich te onderscheiden. Telkens ging het wat sneller, harder, complexer. “Maar telkens bleek ik dat snel op te pikken. Idem bij de nationale ploeg. Maar dan moet je ook nog matchen kunnen spelen. De kansen krijgen om te laten zien dat je dat niveau aankan”, citeerde Krant van West-Vlaanderen.

TOP IN WK-KWALIFICATIE

Ook Roberto Martinez is fan van Hans Vanaken. “Neen, Hans Vanaken verbaast me niet meer.” Logischerwijze maakt Vanaken deel uit van de Rode Duivels-selectie voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. “Hans Vanaken is écht gegroeid. Zijn sterkte is dat hij altijd presteert. Hij zit in de beste fase van zijn carrière. Eerst waren er zijn matchen tegen Estland en Tsjechië en vervolgens zag je zijn belang voor Club. In de competitie én in de Champions League. Bovendien geniet hij van die aanvoerdersband”, aldus Martinez op de persconferentie.



Hans Vanaken is dan ook een bepalende en beslissende speler in de huidige WK-kwalificatiecampagne van België. In de drie voorbije groepswedstrijden tegen Wit-Rusland, Estland en Tsjechië telt ie alweer drie doelpunten en drie assists. Da’s een aardig aantal van 6 beslissende acties waarbij hij – samen met Romelu Lukaku – tot de top behoort van de huidige WK-kwalificatiecampagne. Enkel Memphis Depay (10), Robert Lewandowski (9), Hakan Calhanoglu (7) en Aleksandar Mitrovic (6) tellen gecombineerd nog meer doelpunten en assists.

DAN TOCH?

Van Lommel naar de Champions League en de Rode Duivels. Elke carrièremove van Hans Vanaken is uiterst succesvol gebleken. Nu hij zich profileert in de Champions League en bij de Rode Duivels, komt hij logischerwijze in de picture bij buitenlandse clubs. ’t Is een onderwerp waar Vanaken niet graag over praat, maar een buitenlandse transfer zou zo gek nog niet zijn. Ook buiten de landgrenzen heen zijn Vanakens sterke prestaties en indrukwekkende statistieken niet meer onbekend.



Zelf sluit hij een vertrek uit Club Brugge niet uit, maar dan moet alles voor een buitenlands avontuur wel 100% kloppen. Ook verschillende waarnemers van het Belgische voetbal vinden dat Hans Vanaken rijp is voor een buitenlandse transfer. Onur Kaya (KV Mechelen) stelde in Sport/Voetbalmagazine bijvoorbeeld dat Vanaken “zijn plaats heeft bij zestien van de twintig Premier Leagueclubs.” Ook René Vandereycken gaf onlangs aan in Het Nieuwsblad dat Vanaken een hoger niveau in het buitenland zou aankunnen. Komt het er straks dan echt van?

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Moet Vanaken de stap naar het buitenland wagen?

Meest recent

'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

244
244
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

65
65
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

203
203
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

112
112
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

203
203
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

161
161
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

958
958
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

73
73
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

395
395
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

216
216
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

615
615
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

701
701
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

80
80
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

155
155
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

778
778
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

94
94
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

70
70
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

66
66
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

42
42
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

168
168
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

124
124
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

116
116
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

150
150

Meer sportnieuws