De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

1794 stemmen
De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

Tot voor kort werd Charles De Ketelaere door Roberto Martinez niet klaar geacht voor het grote werk bij de Rode Duivels. Maar daar brachten de Champions League wedstrijden tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig grote verandering in. De Ketelaere imponeerde in Europa en hij geldt in zijn nieuwe rol als centrumspits als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League.


GENIE ONTBREEKT

De Rode Duivels waren zoekend tegen Wit-Rusland, op 8 september. In Kazan stuurde bondscoach Roberto Martinez een experimenteel elftal de wei in, waarin er geen plaats was voor Eden Hazard, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Wel aan de aftrap: Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. Al snel bleek dat de Rode Duivels een vleugje creativiteit en genialiteit ontbraken om de Wit-Russen volledig te ontmantelen. Dominant waren ze wel. Maar dat De Ketelaere zelfs geen invalbeurt kreeg van Martinez, kon toen in België op erg weinig bijval rekenen.



Op die manier blijft Charles De Ketelaere voorlopig steken op één interland voor de Rode Duivels, een invalbeurt van één minuutje tegen Zwitserland in november vorig jaar. De 20-jarige aanvaller bewees in de Jupiler Pro Leage nochtans op duurzame basis zijn indrukwekkende kwaliteiten en immens talent. Maar voor Roberto Martinez is dat blijkbaar niet voldoende om op meer speelgelegenheid te mogen rekenen bij de Rode Duivels. De Ketelaere haalde bij de Duivels enkel maar het wedstrijdblad voor de interlands tegen Zwitserland en Wit-Rusland.

DE BESTE ‘9’ NA LUKAKU

Maar dat veranderde al snel na zijn imponerende prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Tegen het Parijse sterrenensemble was Charles De Ketelaere bijvoorbeeld de grote uitblinker, een statement dat wel kon tellen. “Ik onthoud toch vooral de prestatie van De Ketelaere”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Hij bewijst dat bondscoach Roberto Martínez niet naast hem kan blijven kijken, net zoals Vanaken eerder al een statement bij de Rode Duivels heeft gemaakt. De Ketelaere verdiende eigenlijk de winninggoal.”



Dat Charles De Ketelaere geen problemen kende tegen een gevierd centraal duo zoals Presnel Kimpembe en Marquinhos – beide titularissen in de Franse en Braziliaanse nationale ploeg – bewijst dat hij klaar is om een rol op te nemen bij de Rode Duivels. “Het maakt me niet veel uit tegen wie ik speel”, verklaarde De Ketelaere na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. In de nasleep van die wedstrijd omschreef analist Gert Verheyen hem in Het Nieuwsblad zelfs als de beste Belgische nummer negen na Romelu Lukaku. 

GRINTA

Op technisch en voetballend vlak kan Charles De Ketelaere nochtans vlotjes meedraaien bij de Rode Duivels, maar toch lijkt Roberto Martinez daar niet zijn kaart te trekken. Naar verluidt maakt De Ketelaere niet meteen een goede indruk op de trainingen van de Rode Duivels, vooral op het gebied van mentaliteit. Toegegeven, hij lijkt soms stoïcijns en straalt weinig grinta uit, maar intrinsiek is dat helemaal niet zo. Andere youngsters zoals Jérémy Doku en Alexis Saelemaekers dragen die ingesteldheid meer uit, en zij krijgen geregeld hun kans van de Spanjaard.

En ’t is net die grinta die Roberto Martinez wil omkeren bij Charles De Ketelaere. In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde CDK zelf dat hij al meer minuten had verwacht bij de Rode Duivels, maar dat dit niet cadeau wordt gegeven. A-caps en internationale speelgelegenheid moeten verdiend worden, en het belangrijkste is dan om jezelf te bewijzen bij Club Brugge. “Als ik zo voortdoe, zal ik bij de Duivels ook wel kansen krijgen, zeker? Enfin, dat hoop ik. Ik heb dat niet zelf in de hand.”



Na zijn dubbele glansprestatie tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, kan Roberto Martinez dan ook niet meer om de 20-jarige heen. In beide Champions League wedstrijden bewees Charles De Ketelaere dat hij het internationale niveau goed aankan. En zelfs het verschil kan maken. Bovendien krikte hij ook zijn statistieken op met momenteel 4 doelpunten in 10 competitiewedstrijden. Zowel op het gebied van aantal goals en doelpuntenregelmaat, behoort De Ketelaere tot de 15 beste centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

LOF VAN MARTINEZ

Puur op sportief vlak kan Roberto Martinez dus niet langer meer om Charles De Ketelaere heen. De bondscoach riep de sterkhouder van Club Brugge dan ook terecht op voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. Een belangrijke wedstrijd voor de status en reputatie van de Rode Duivels, en daar mag ie dus deel van uitmaken. Over progressie gesproken. “Ik voel dat Charles klaar is om nu ook bij ons zijn stempel te drukken”, aldus de bondscoach na de bekendmaking van zijn selectie voor donderdag.



“Hij kan op links spelen, loopt tussen de lijnen, is intelligent en een denker. Hij verdient het om hier te staan. Nu is het aan hem om vanaf maandag te tonen waartoe hij in staat is. Nu Dries (Mertens, nvdr.) en Jérémy (Doku, nvdr.) ontbreken, is dit een mooi moment is voor Charles om op te staan … Voor De Ketelaere is het een goed moment om zijn kans te grijpen, om zich te tonen. Ik voel dat hij klaar is om impact te hebben. Hij is nog jong, maar hij heeft al getoond dat hij iets speciaal brengt.”

LEES OOK: Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Moet De Ketelaere spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

22
22
Ibrahimovic maakt Lammens én Garcia af: “Schaam jullie!”

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale kopje onder tegen Spanje. In het slot van de wedstrijd ging ...

111
111
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

30
30
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

254
254
Lommel SK stunt met transfer bij Manchester City

Lommel SK heeft een ingaande transfer afgerond en wat voor een. Ze gingen bij Manchester City ...

36
36
Nieuwe bondscoach op komst? Analisten spreken heldere taal

In de komende dagen zal men de teleurstelling na de WK-uitschakeling moeten verwerken, maar lang zal ...

418
418
Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Kevin De Bruyne begon tegen Spanje in de basis en was door het uitvallen van Youri Tielemans ...

249
249
'KRC Genk denkt aan ex-coach als opvolger Hayen'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

181
181
Niet enkel Lammens de pineut: kranten geven Duivels-ster 4/10

Om Spanje te kloppen op weg naar de derde WK-halve finale in hun geschiedenis, moesten de Rode ...

401
401
"Verbazingwekkende flater" - Garcia met grond gelijk gemaakt

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

439
439
Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

696
696
Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

466
466
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

1134
1134
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

329
329
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

192
192
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

975
975
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

134
134
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

622
622
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

221
221
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

117
117
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

25
25
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

199
199
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

20
20
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

131
131
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

267
267

Meer sportnieuws