De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

1794
De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

Tot voor kort werd Charles De Ketelaere door Roberto Martinez niet klaar geacht voor het grote werk bij de Rode Duivels. Maar daar brachten de Champions League wedstrijden tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig grote verandering in. De Ketelaere imponeerde in Europa en hij geldt in zijn nieuwe rol als centrumspits als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League.


GENIE ONTBREEKT

De Rode Duivels waren zoekend tegen Wit-Rusland, op 8 september. In Kazan stuurde bondscoach Roberto Martinez een experimenteel elftal de wei in, waarin er geen plaats was voor Eden Hazard, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Wel aan de aftrap: Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. Al snel bleek dat de Rode Duivels een vleugje creativiteit en genialiteit ontbraken om de Wit-Russen volledig te ontmantelen. Dominant waren ze wel. Maar dat De Ketelaere zelfs geen invalbeurt kreeg van Martinez, kon toen in België op erg weinig bijval rekenen.



Op die manier blijft Charles De Ketelaere voorlopig steken op één interland voor de Rode Duivels, een invalbeurt van één minuutje tegen Zwitserland in november vorig jaar. De 20-jarige aanvaller bewees in de Jupiler Pro Leage nochtans op duurzame basis zijn indrukwekkende kwaliteiten en immens talent. Maar voor Roberto Martinez is dat blijkbaar niet voldoende om op meer speelgelegenheid te mogen rekenen bij de Rode Duivels. De Ketelaere haalde bij de Duivels enkel maar het wedstrijdblad voor de interlands tegen Zwitserland en Wit-Rusland.

DE BESTE ‘9’ NA LUKAKU

Maar dat veranderde al snel na zijn imponerende prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Tegen het Parijse sterrenensemble was Charles De Ketelaere bijvoorbeeld de grote uitblinker, een statement dat wel kon tellen. “Ik onthoud toch vooral de prestatie van De Ketelaere”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Hij bewijst dat bondscoach Roberto Martínez niet naast hem kan blijven kijken, net zoals Vanaken eerder al een statement bij de Rode Duivels heeft gemaakt. De Ketelaere verdiende eigenlijk de winninggoal.”



Dat Charles De Ketelaere geen problemen kende tegen een gevierd centraal duo zoals Presnel Kimpembe en Marquinhos – beide titularissen in de Franse en Braziliaanse nationale ploeg – bewijst dat hij klaar is om een rol op te nemen bij de Rode Duivels. “Het maakt me niet veel uit tegen wie ik speel”, verklaarde De Ketelaere na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. In de nasleep van die wedstrijd omschreef analist Gert Verheyen hem in Het Nieuwsblad zelfs als de beste Belgische nummer negen na Romelu Lukaku. 

GRINTA

Op technisch en voetballend vlak kan Charles De Ketelaere nochtans vlotjes meedraaien bij de Rode Duivels, maar toch lijkt Roberto Martinez daar niet zijn kaart te trekken. Naar verluidt maakt De Ketelaere niet meteen een goede indruk op de trainingen van de Rode Duivels, vooral op het gebied van mentaliteit. Toegegeven, hij lijkt soms stoïcijns en straalt weinig grinta uit, maar intrinsiek is dat helemaal niet zo. Andere youngsters zoals Jérémy Doku en Alexis Saelemaekers dragen die ingesteldheid meer uit, en zij krijgen geregeld hun kans van de Spanjaard.

En ’t is net die grinta die Roberto Martinez wil omkeren bij Charles De Ketelaere. In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde CDK zelf dat hij al meer minuten had verwacht bij de Rode Duivels, maar dat dit niet cadeau wordt gegeven. A-caps en internationale speelgelegenheid moeten verdiend worden, en het belangrijkste is dan om jezelf te bewijzen bij Club Brugge. “Als ik zo voortdoe, zal ik bij de Duivels ook wel kansen krijgen, zeker? Enfin, dat hoop ik. Ik heb dat niet zelf in de hand.”



Na zijn dubbele glansprestatie tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, kan Roberto Martinez dan ook niet meer om de 20-jarige heen. In beide Champions League wedstrijden bewees Charles De Ketelaere dat hij het internationale niveau goed aankan. En zelfs het verschil kan maken. Bovendien krikte hij ook zijn statistieken op met momenteel 4 doelpunten in 10 competitiewedstrijden. Zowel op het gebied van aantal goals en doelpuntenregelmaat, behoort De Ketelaere tot de 15 beste centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

LOF VAN MARTINEZ

Puur op sportief vlak kan Roberto Martinez dus niet langer meer om Charles De Ketelaere heen. De bondscoach riep de sterkhouder van Club Brugge dan ook terecht op voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. Een belangrijke wedstrijd voor de status en reputatie van de Rode Duivels, en daar mag ie dus deel van uitmaken. Over progressie gesproken. “Ik voel dat Charles klaar is om nu ook bij ons zijn stempel te drukken”, aldus de bondscoach na de bekendmaking van zijn selectie voor donderdag.



“Hij kan op links spelen, loopt tussen de lijnen, is intelligent en een denker. Hij verdient het om hier te staan. Nu is het aan hem om vanaf maandag te tonen waartoe hij in staat is. Nu Dries (Mertens, nvdr.) en Jérémy (Doku, nvdr.) ontbreken, is dit een mooi moment is voor Charles om op te staan … Voor De Ketelaere is het een goed moment om zijn kans te grijpen, om zich te tonen. Ik voel dat hij klaar is om impact te hebben. Hij is nog jong, maar hij heeft al getoond dat hij iets speciaal brengt.”

LEES OOK: 'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Moet De Ketelaere spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

27
27
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

40
40
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

156
156
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

39
39
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

89
89
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

28
28
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

258
258
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

209
209
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

42
42
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

157
157
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

315
315
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

401
401
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

174
174
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

478
478
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

62
62
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

706
706
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

147
147
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

69
69
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

292
292
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

152
152
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

470
470
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

718
718
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

205
205

Meer sportnieuws