De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

1794
De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

Tot voor kort werd Charles De Ketelaere door Roberto Martinez niet klaar geacht voor het grote werk bij de Rode Duivels. Maar daar brachten de Champions League wedstrijden tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig grote verandering in. De Ketelaere imponeerde in Europa en hij geldt in zijn nieuwe rol als centrumspits als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League.


GENIE ONTBREEKT

De Rode Duivels waren zoekend tegen Wit-Rusland, op 8 september. In Kazan stuurde bondscoach Roberto Martinez een experimenteel elftal de wei in, waarin er geen plaats was voor Eden Hazard, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Wel aan de aftrap: Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. Al snel bleek dat de Rode Duivels een vleugje creativiteit en genialiteit ontbraken om de Wit-Russen volledig te ontmantelen. Dominant waren ze wel. Maar dat De Ketelaere zelfs geen invalbeurt kreeg van Martinez, kon toen in België op erg weinig bijval rekenen.



Op die manier blijft Charles De Ketelaere voorlopig steken op één interland voor de Rode Duivels, een invalbeurt van één minuutje tegen Zwitserland in november vorig jaar. De 20-jarige aanvaller bewees in de Jupiler Pro Leage nochtans op duurzame basis zijn indrukwekkende kwaliteiten en immens talent. Maar voor Roberto Martinez is dat blijkbaar niet voldoende om op meer speelgelegenheid te mogen rekenen bij de Rode Duivels. De Ketelaere haalde bij de Duivels enkel maar het wedstrijdblad voor de interlands tegen Zwitserland en Wit-Rusland.

DE BESTE ‘9’ NA LUKAKU

Maar dat veranderde al snel na zijn imponerende prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Tegen het Parijse sterrenensemble was Charles De Ketelaere bijvoorbeeld de grote uitblinker, een statement dat wel kon tellen. “Ik onthoud toch vooral de prestatie van De Ketelaere”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Hij bewijst dat bondscoach Roberto Martínez niet naast hem kan blijven kijken, net zoals Vanaken eerder al een statement bij de Rode Duivels heeft gemaakt. De Ketelaere verdiende eigenlijk de winninggoal.”



Dat Charles De Ketelaere geen problemen kende tegen een gevierd centraal duo zoals Presnel Kimpembe en Marquinhos – beide titularissen in de Franse en Braziliaanse nationale ploeg – bewijst dat hij klaar is om een rol op te nemen bij de Rode Duivels. “Het maakt me niet veel uit tegen wie ik speel”, verklaarde De Ketelaere na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. In de nasleep van die wedstrijd omschreef analist Gert Verheyen hem in Het Nieuwsblad zelfs als de beste Belgische nummer negen na Romelu Lukaku. 

GRINTA

Op technisch en voetballend vlak kan Charles De Ketelaere nochtans vlotjes meedraaien bij de Rode Duivels, maar toch lijkt Roberto Martinez daar niet zijn kaart te trekken. Naar verluidt maakt De Ketelaere niet meteen een goede indruk op de trainingen van de Rode Duivels, vooral op het gebied van mentaliteit. Toegegeven, hij lijkt soms stoïcijns en straalt weinig grinta uit, maar intrinsiek is dat helemaal niet zo. Andere youngsters zoals Jérémy Doku en Alexis Saelemaekers dragen die ingesteldheid meer uit, en zij krijgen geregeld hun kans van de Spanjaard.

En ’t is net die grinta die Roberto Martinez wil omkeren bij Charles De Ketelaere. In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde CDK zelf dat hij al meer minuten had verwacht bij de Rode Duivels, maar dat dit niet cadeau wordt gegeven. A-caps en internationale speelgelegenheid moeten verdiend worden, en het belangrijkste is dan om jezelf te bewijzen bij Club Brugge. “Als ik zo voortdoe, zal ik bij de Duivels ook wel kansen krijgen, zeker? Enfin, dat hoop ik. Ik heb dat niet zelf in de hand.”



Na zijn dubbele glansprestatie tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, kan Roberto Martinez dan ook niet meer om de 20-jarige heen. In beide Champions League wedstrijden bewees Charles De Ketelaere dat hij het internationale niveau goed aankan. En zelfs het verschil kan maken. Bovendien krikte hij ook zijn statistieken op met momenteel 4 doelpunten in 10 competitiewedstrijden. Zowel op het gebied van aantal goals en doelpuntenregelmaat, behoort De Ketelaere tot de 15 beste centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

LOF VAN MARTINEZ

Puur op sportief vlak kan Roberto Martinez dus niet langer meer om Charles De Ketelaere heen. De bondscoach riep de sterkhouder van Club Brugge dan ook terecht op voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. Een belangrijke wedstrijd voor de status en reputatie van de Rode Duivels, en daar mag ie dus deel van uitmaken. Over progressie gesproken. “Ik voel dat Charles klaar is om nu ook bij ons zijn stempel te drukken”, aldus de bondscoach na de bekendmaking van zijn selectie voor donderdag.



“Hij kan op links spelen, loopt tussen de lijnen, is intelligent en een denker. Hij verdient het om hier te staan. Nu is het aan hem om vanaf maandag te tonen waartoe hij in staat is. Nu Dries (Mertens, nvdr.) en Jérémy (Doku, nvdr.) ontbreken, is dit een mooi moment is voor Charles om op te staan … Voor De Ketelaere is het een goed moment om zijn kans te grijpen, om zich te tonen. Ik voel dat hij klaar is om impact te hebben. Hij is nog jong, maar hij heeft al getoond dat hij iets speciaal brengt.”

LEES OOK: ‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

Moet De Ketelaere spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

1
1
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

63
63
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

128
128
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

52
52
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

39
39
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

37
37
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

401
401
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

121
121
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

152
152
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

396
396
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

147
147
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

237
237
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

179
179
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1789
1789
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

325
325
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

71
71
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

294
294
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

292
292
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

364
364
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

137
137
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

531
531
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

153
153
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

188
188
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

204
204
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

156
156

Meer sportnieuws