De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

door
De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

Tot voor kort werd Charles De Ketelaere door Roberto Martinez niet klaar geacht voor het grote werk bij de Rode Duivels. Maar daar brachten de Champions League wedstrijden tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig grote verandering in. De Ketelaere imponeerde in Europa en hij geldt in zijn nieuwe rol als centrumspits als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League.


GENIE ONTBREEKT

De Rode Duivels waren zoekend tegen Wit-Rusland, op 8 september. In Kazan stuurde bondscoach Roberto Martinez een experimenteel elftal de wei in, waarin er geen plaats was voor Eden Hazard, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Wel aan de aftrap: Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. Al snel bleek dat de Rode Duivels een vleugje creativiteit en genialiteit ontbraken om de Wit-Russen volledig te ontmantelen. Dominant waren ze wel. Maar dat De Ketelaere zelfs geen invalbeurt kreeg van Martinez, kon toen in België op erg weinig bijval rekenen.



Op die manier blijft Charles De Ketelaere voorlopig steken op één interland voor de Rode Duivels, een invalbeurt van één minuutje tegen Zwitserland in november vorig jaar. De 20-jarige aanvaller bewees in de Jupiler Pro Leage nochtans op duurzame basis zijn indrukwekkende kwaliteiten en immens talent. Maar voor Roberto Martinez is dat blijkbaar niet voldoende om op meer speelgelegenheid te mogen rekenen bij de Rode Duivels. De Ketelaere haalde bij de Duivels enkel maar het wedstrijdblad voor de interlands tegen Zwitserland en Wit-Rusland.

DE BESTE ‘9’ NA LUKAKU

Maar dat veranderde al snel na zijn imponerende prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Tegen het Parijse sterrenensemble was Charles De Ketelaere bijvoorbeeld de grote uitblinker, een statement dat wel kon tellen. “Ik onthoud toch vooral de prestatie van De Ketelaere”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Hij bewijst dat bondscoach Roberto Martínez niet naast hem kan blijven kijken, net zoals Vanaken eerder al een statement bij de Rode Duivels heeft gemaakt. De Ketelaere verdiende eigenlijk de winninggoal.”



Dat Charles De Ketelaere geen problemen kende tegen een gevierd centraal duo zoals Presnel Kimpembe en Marquinhos – beide titularissen in de Franse en Braziliaanse nationale ploeg – bewijst dat hij klaar is om een rol op te nemen bij de Rode Duivels. “Het maakt me niet veel uit tegen wie ik speel”, verklaarde De Ketelaere na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. In de nasleep van die wedstrijd omschreef analist Gert Verheyen hem in Het Nieuwsblad zelfs als de beste Belgische nummer negen na Romelu Lukaku. 

GRINTA

Op technisch en voetballend vlak kan Charles De Ketelaere nochtans vlotjes meedraaien bij de Rode Duivels, maar toch lijkt Roberto Martinez daar niet zijn kaart te trekken. Naar verluidt maakt De Ketelaere niet meteen een goede indruk op de trainingen van de Rode Duivels, vooral op het gebied van mentaliteit. Toegegeven, hij lijkt soms stoïcijns en straalt weinig grinta uit, maar intrinsiek is dat helemaal niet zo. Andere youngsters zoals Jérémy Doku en Alexis Saelemaekers dragen die ingesteldheid meer uit, en zij krijgen geregeld hun kans van de Spanjaard.

En ’t is net die grinta die Roberto Martinez wil omkeren bij Charles De Ketelaere. In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde CDK zelf dat hij al meer minuten had verwacht bij de Rode Duivels, maar dat dit niet cadeau wordt gegeven. A-caps en internationale speelgelegenheid moeten verdiend worden, en het belangrijkste is dan om jezelf te bewijzen bij Club Brugge. “Als ik zo voortdoe, zal ik bij de Duivels ook wel kansen krijgen, zeker? Enfin, dat hoop ik. Ik heb dat niet zelf in de hand.”



Na zijn dubbele glansprestatie tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, kan Roberto Martinez dan ook niet meer om de 20-jarige heen. In beide Champions League wedstrijden bewees Charles De Ketelaere dat hij het internationale niveau goed aankan. En zelfs het verschil kan maken. Bovendien krikte hij ook zijn statistieken op met momenteel 4 doelpunten in 10 competitiewedstrijden. Zowel op het gebied van aantal goals en doelpuntenregelmaat, behoort De Ketelaere tot de 15 beste centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

LOF VAN MARTINEZ

Puur op sportief vlak kan Roberto Martinez dus niet langer meer om Charles De Ketelaere heen. De bondscoach riep de sterkhouder van Club Brugge dan ook terecht op voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. Een belangrijke wedstrijd voor de status en reputatie van de Rode Duivels, en daar mag ie dus deel van uitmaken. Over progressie gesproken. “Ik voel dat Charles klaar is om nu ook bij ons zijn stempel te drukken”, aldus de bondscoach na de bekendmaking van zijn selectie voor donderdag.



“Hij kan op links spelen, loopt tussen de lijnen, is intelligent en een denker. Hij verdient het om hier te staan. Nu is het aan hem om vanaf maandag te tonen waartoe hij in staat is. Nu Dries (Mertens, nvdr.) en Jérémy (Doku, nvdr.) ontbreken, is dit een mooi moment is voor Charles om op te staan … Voor De Ketelaere is het een goed moment om zijn kans te grijpen, om zich te tonen. Ik voel dat hij klaar is om impact te hebben. Hij is nog jong, maar hij heeft al getoond dat hij iets speciaal brengt.”

LEES OOK: Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Moet De Ketelaere spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

73
73
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

93
93
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

211
211
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

223
223
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

79
79
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

217
217
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

120
120
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

515
515
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

367
367
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

316
316
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

152
152
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

599
599
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

530
530
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

335
335
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

479
479
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

202
202
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

134
134

Meer sportnieuws