De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

door
De Ketelaere zorgt voor grote verbazing bij Martinez

Tot voor kort werd Charles De Ketelaere door Roberto Martinez niet klaar geacht voor het grote werk bij de Rode Duivels. Maar daar brachten de Champions League wedstrijden tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig grote verandering in. De Ketelaere imponeerde in Europa en hij geldt in zijn nieuwe rol als centrumspits als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League.


GENIE ONTBREEKT

De Rode Duivels waren zoekend tegen Wit-Rusland, op 8 september. In Kazan stuurde bondscoach Roberto Martinez een experimenteel elftal de wei in, waarin er geen plaats was voor Eden Hazard, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere. Wel aan de aftrap: Dodi Lukebakio en Leandro Trossard. Al snel bleek dat de Rode Duivels een vleugje creativiteit en genialiteit ontbraken om de Wit-Russen volledig te ontmantelen. Dominant waren ze wel. Maar dat De Ketelaere zelfs geen invalbeurt kreeg van Martinez, kon toen in België op erg weinig bijval rekenen.



Op die manier blijft Charles De Ketelaere voorlopig steken op één interland voor de Rode Duivels, een invalbeurt van één minuutje tegen Zwitserland in november vorig jaar. De 20-jarige aanvaller bewees in de Jupiler Pro Leage nochtans op duurzame basis zijn indrukwekkende kwaliteiten en immens talent. Maar voor Roberto Martinez is dat blijkbaar niet voldoende om op meer speelgelegenheid te mogen rekenen bij de Rode Duivels. De Ketelaere haalde bij de Duivels enkel maar het wedstrijdblad voor de interlands tegen Zwitserland en Wit-Rusland.

DE BESTE ‘9’ NA LUKAKU

Maar dat veranderde al snel na zijn imponerende prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Tegen het Parijse sterrenensemble was Charles De Ketelaere bijvoorbeeld de grote uitblinker, een statement dat wel kon tellen. “Ik onthoud toch vooral de prestatie van De Ketelaere”, verklaarde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Hij bewijst dat bondscoach Roberto Martínez niet naast hem kan blijven kijken, net zoals Vanaken eerder al een statement bij de Rode Duivels heeft gemaakt. De Ketelaere verdiende eigenlijk de winninggoal.”



Dat Charles De Ketelaere geen problemen kende tegen een gevierd centraal duo zoals Presnel Kimpembe en Marquinhos – beide titularissen in de Franse en Braziliaanse nationale ploeg – bewijst dat hij klaar is om een rol op te nemen bij de Rode Duivels. “Het maakt me niet veel uit tegen wie ik speel”, verklaarde De Ketelaere na zijn indrukwekkende wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. In de nasleep van die wedstrijd omschreef analist Gert Verheyen hem in Het Nieuwsblad zelfs als de beste Belgische nummer negen na Romelu Lukaku. 

GRINTA

Op technisch en voetballend vlak kan Charles De Ketelaere nochtans vlotjes meedraaien bij de Rode Duivels, maar toch lijkt Roberto Martinez daar niet zijn kaart te trekken. Naar verluidt maakt De Ketelaere niet meteen een goede indruk op de trainingen van de Rode Duivels, vooral op het gebied van mentaliteit. Toegegeven, hij lijkt soms stoïcijns en straalt weinig grinta uit, maar intrinsiek is dat helemaal niet zo. Andere youngsters zoals Jérémy Doku en Alexis Saelemaekers dragen die ingesteldheid meer uit, en zij krijgen geregeld hun kans van de Spanjaard.

En ’t is net die grinta die Roberto Martinez wil omkeren bij Charles De Ketelaere. In een interview met Het Nieuwsblad verklaarde CDK zelf dat hij al meer minuten had verwacht bij de Rode Duivels, maar dat dit niet cadeau wordt gegeven. A-caps en internationale speelgelegenheid moeten verdiend worden, en het belangrijkste is dan om jezelf te bewijzen bij Club Brugge. “Als ik zo voortdoe, zal ik bij de Duivels ook wel kansen krijgen, zeker? Enfin, dat hoop ik. Ik heb dat niet zelf in de hand.”



Na zijn dubbele glansprestatie tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, kan Roberto Martinez dan ook niet meer om de 20-jarige heen. In beide Champions League wedstrijden bewees Charles De Ketelaere dat hij het internationale niveau goed aankan. En zelfs het verschil kan maken. Bovendien krikte hij ook zijn statistieken op met momenteel 4 doelpunten in 10 competitiewedstrijden. Zowel op het gebied van aantal goals en doelpuntenregelmaat, behoort De Ketelaere tot de 15 beste centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

LOF VAN MARTINEZ

Puur op sportief vlak kan Roberto Martinez dus niet langer meer om Charles De Ketelaere heen. De bondscoach riep de sterkhouder van Club Brugge dan ook terecht op voor de halve finales van de Nations League tegen Frankrijk. Een belangrijke wedstrijd voor de status en reputatie van de Rode Duivels, en daar mag ie dus deel van uitmaken. Over progressie gesproken. “Ik voel dat Charles klaar is om nu ook bij ons zijn stempel te drukken”, aldus de bondscoach na de bekendmaking van zijn selectie voor donderdag.



“Hij kan op links spelen, loopt tussen de lijnen, is intelligent en een denker. Hij verdient het om hier te staan. Nu is het aan hem om vanaf maandag te tonen waartoe hij in staat is. Nu Dries (Mertens, nvdr.) en Jérémy (Doku, nvdr.) ontbreken, is dit een mooi moment is voor Charles om op te staan … Voor De Ketelaere is het een goed moment om zijn kans te grijpen, om zich te tonen. Ik voel dat hij klaar is om impact te hebben. Hij is nog jong, maar hij heeft al getoond dat hij iets speciaal brengt.”

LEES OOK: Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Moet De Ketelaere spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

0
0
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

48
48
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

23
23
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

89
89
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

86
86
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

113
113
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

82
82
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

264
264
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

266
266
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

20
20
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

643
643
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

58
58
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

154
154
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

117
117
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

306
306
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

430
430
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

185
185
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

125
125
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

174
174
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

116
116
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

312
312
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

62
62
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

844
844
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21

Meer sportnieuws