Anderlecht begaat grote blunder op transfermarkt

door
Anderlecht begaat grote blunder op transfermarkt

Vorig weekend ging Hendrik Van Crombrugge pijnlijk in de fout tegen Club Brugge. En dat terwijl Timon Wellenreuther op wekelijkse basis een grote indruk nalaat bij Willem II. De huurling van Anderlecht is één van de beste doelmannen in de Eredivisie, maar vorig seizoen werd Wellenreuther pijnlijk aan de kant geschoven bij Sporting.


UPS & VEEL DOWNS

Vorig jaar was Timon Wellenreuther één van de minst belichte Anderlecht-spelers, al kwam de doelman wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende. Maar na verloop van tijd kwam Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was op een bepaald moment bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League

Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Timon Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent. Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. 



Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn meerwaarde bij Anderlecht toch stelselmatig af te nemen. Timon Wellenreuther liet geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze. 

Timon Wellenreuther bleef nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat was grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Bij de start van de Champions’ Play-Offs werd Wellenreuther finaal vervangen door de jonge debutant Bart Verbruggen. Verrassend enerzijds, maar anderzijds ook helemaal terecht. En dat luidde meteen ook het einde in van Wellenreuther bij Anderlecht.

ZUUR AFSCHEID

Timon Wellenreuther ondertekende in juli 2020 een contract tot en met 2024 bij RSC Anderlecht, maar daar moet hij aldus op niet veel speelgelegenheid meer rekenen. De 25-jarige Duitser werd in de hiërarchie voorbijgestoken door de 19-jarige Bart Verbruggen en bovendien is Hendrik Van Crombrugge terug wedstrijdfit na een aanslepende rugblessure. Daarnaast werd er met Colin Coosemans nog een derde doelman naar het Lotto Park gehaald.



Hoewel het passeren van Timon Wellenreuther enigszins te verklaren viel, kwam de degradatie hard aan bij de Duitse doelman. “Hoe dat kwam? Laat ik het zo zeggen; het heeft niet altijd te maken met hoe goed je presteert. In de voetbalwereld wordt er ook veel politiek bedreven”, antwoordde hij opmerkelijk in Brabants Dagblad. Wellicht met een vingerwijzing naar Bart Verbruggen en keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar, die eerder samenwerkten bij NAC Breda.

GROTE UITBLINKER

De overbodige Timon Wellenreuther werd in het voorbije tussenseizoen uitgeleend aan zijn ex-club Willem II, en in Tilburg floreert de 25-jarige opnieuw. Eind september was hij bijvoorbeeld al de gevierde man na de verrassende 2-1 overwinning tegen PSV Eindhoven. Het Brabants Dagblad omschreef Wellenreuther zelfs als de absolute uitblinker die zijn ploeg keer op keer redde. 



Zelfs ploegmaat Ché Nunnely, die eveneens de spotlights stal tegen PSV, noemde Wellenreuther de speler van de avond. En ook Willem II coach Fred Grim had speciale aandacht voor de beresterke prestatie van zijn doelman. “Een paar jongens hebben vanavond een bijna ultieme wedstrijd gespeeld. Daarin moet ik met name Timon Wellenreuther noemen. Hij had een paar ge-wel-di-ge reddingen”, citeerde het Brabants Dagblad.

BLOEDVORM

Timon Wellenreuther steekt dus in een uitstekende vorm bij Willem II, waar hij zelfs uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Eredivisie. De huurling van Anderlecht zet een redding percentage neer van meer dan 80% waarmee hij de derde beste doelman is van de Nederlandse competitie. Om het nog straffer te maken, incasseert Wellenreuther ook enorm veel doelkansen per wedstrijd. Amper één andere doelman in de Eredivisie heeft namelijk nog meer werk op te knappen dan hem. Wellenreuther is dus erg goed bezig in Nederland.



Vorig weekend bevestigde Timon Wellenreuther zijn bloedvorm en eerdere puike match tegen PSV Eindhoven. Want ook in zijn zesde wedstrijd van het seizoen was de koele kikker één van de grote uitblinkers tegen Heracles Almelo, hoewel die wedstrijd met 3-2 verloren ging voor de Tricolores. Maar stoefen doet hij niet met zijn indrukwekkende prestaties. “Nee joh, waarom zou ik? Ik weet ook wel dat ik dit niveau niet elke week ga halen, dus heeft het geen zin om nu stoer te doen”, citeerde het Brabants Dagblad.

TERUG NAAR ANDERLECHT?

Timon Wellenreuther haalt aldus zijn beste niveau bij Willem II, en dat was vorig seizoen bij Anderlecht niet meteen het geval – althans niet op een duurzame basis. Dat is ook geen toeval, want in Tilburg voelt hij zich goed thuis. “Wat ik vier jaar geleden bij Willem II heb gevonden, toen ik hier voor het eerst kwam... Ik weet niet of ik dat ooit nog bij een andere club ga vinden. Dit voelt als een familie, ik hou van alles bij deze club. En als ik door Tilburg loop, dan voelt het gewoon als mijn tweede thuis. Dat gevoel is uniek.”



Timon Wellenreuther wacht dan ook nog af wat de toekomst in petto heeft voor hem. Hij wil in ieder geval tot het einde van het seizoen doorgaan zoals hij nu bezig is, en daarna ziet hij wel. “Het zal uiteindelijk niet alleen mijn beslissing zijn, helaas, maar ook die van Anderlecht. Ik heb daar nog een contract tot 2024, maar voetbal is een rare business.” Wellenreuther heeft alvast een pak betere stats dan Hendrik Van Crombrugge dit seizoen bij Anderlecht … Maar of dat voldoende is om de Duitser volgend seizoen een nieuwe kans te geven, is uiteraard een andere vraag.

LEES OOK: 'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

Moet Wellenreuther nog een kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

14
14
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

122
122
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

30
30
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

554
554
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

90
90
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

257
257
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

412
412
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

55
55
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

120
120
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

131
131
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

55
55
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

148
148
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

76
76
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

163
163
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

76
76
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

134
134
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

35
35
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

169
169
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

596
596
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

192
192
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

615
615
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

104
104
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

511
511
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

140
140
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

58
58

Meer sportnieuws