Anderlecht begaat grote blunder op transfermarkt

door
Anderlecht begaat grote blunder op transfermarkt

Vorig weekend ging Hendrik Van Crombrugge pijnlijk in de fout tegen Club Brugge. En dat terwijl Timon Wellenreuther op wekelijkse basis een grote indruk nalaat bij Willem II. De huurling van Anderlecht is één van de beste doelmannen in de Eredivisie, maar vorig seizoen werd Wellenreuther pijnlijk aan de kant geschoven bij Sporting.


UPS & VEEL DOWNS

Vorig jaar was Timon Wellenreuther één van de minst belichte Anderlecht-spelers, al kwam de doelman wel telkens ter sprake wanneer hij de mist inging. Dat was bijvoorbeeld het geval tegen Eupen, Charleroi en Oostende. Maar na verloop van tijd kwam Wellenreuther steeds meer positief in het daglicht te staan. Hij was op een bepaald moment bijvoorbeeld na Simon Mignolet de minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League

Daarnaast redde hij op dat moment ook 70 procent van al zijn geïncasseerde doelpogingen, waarmee Timon Wellenreuther tot de top vijf doelmannen van de Belgische voetbalcompetitie behoorde. Bovendien was de Duitser ook de best uitvoetballende keeper op de Belgische velden met een passing-zuiverheid van maar liefst 90,16 procent. Maar Timon Wellenreuther bleek echter geen grote puntenpakker te zijn. 



Na zijn indrukwekkende prestaties op het vlak van verrichtte doelpogingen en het betere voetenwerk, begon zijn meerwaarde bij Anderlecht toch stelselmatig af te nemen. Timon Wellenreuther liet geen al te beste indruk meer na, en oogde hij ook niet meer zelfverzekerd. Terwijl de ganse ploeg van Anderlecht een veelbesproken sportieve revival inzette, devalueerden de prestaties van Wellenreuther op een negatieve wijze. 

Timon Wellenreuther bleef nog de op één na minst gepasseerde doelman van de Jupiler Pro League, maar dat was grotendeels te danken aan de sterk presterende verdediging van Anderlecht. Bij de start van de Champions’ Play-Offs werd Wellenreuther finaal vervangen door de jonge debutant Bart Verbruggen. Verrassend enerzijds, maar anderzijds ook helemaal terecht. En dat luidde meteen ook het einde in van Wellenreuther bij Anderlecht.

ZUUR AFSCHEID

Timon Wellenreuther ondertekende in juli 2020 een contract tot en met 2024 bij RSC Anderlecht, maar daar moet hij aldus op niet veel speelgelegenheid meer rekenen. De 25-jarige Duitser werd in de hiërarchie voorbijgestoken door de 19-jarige Bart Verbruggen en bovendien is Hendrik Van Crombrugge terug wedstrijdfit na een aanslepende rugblessure. Daarnaast werd er met Colin Coosemans nog een derde doelman naar het Lotto Park gehaald.



Hoewel het passeren van Timon Wellenreuther enigszins te verklaren viel, kwam de degradatie hard aan bij de Duitse doelman. “Hoe dat kwam? Laat ik het zo zeggen; het heeft niet altijd te maken met hoe goed je presteert. In de voetbalwereld wordt er ook veel politiek bedreven”, antwoordde hij opmerkelijk in Brabants Dagblad. Wellicht met een vingerwijzing naar Bart Verbruggen en keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar, die eerder samenwerkten bij NAC Breda.

GROTE UITBLINKER

De overbodige Timon Wellenreuther werd in het voorbije tussenseizoen uitgeleend aan zijn ex-club Willem II, en in Tilburg floreert de 25-jarige opnieuw. Eind september was hij bijvoorbeeld al de gevierde man na de verrassende 2-1 overwinning tegen PSV Eindhoven. Het Brabants Dagblad omschreef Wellenreuther zelfs als de absolute uitblinker die zijn ploeg keer op keer redde. 



Zelfs ploegmaat Ché Nunnely, die eveneens de spotlights stal tegen PSV, noemde Wellenreuther de speler van de avond. En ook Willem II coach Fred Grim had speciale aandacht voor de beresterke prestatie van zijn doelman. “Een paar jongens hebben vanavond een bijna ultieme wedstrijd gespeeld. Daarin moet ik met name Timon Wellenreuther noemen. Hij had een paar ge-wel-di-ge reddingen”, citeerde het Brabants Dagblad.

BLOEDVORM

Timon Wellenreuther steekt dus in een uitstekende vorm bij Willem II, waar hij zelfs uitgroeit tot één van de beste doelmannen van de Eredivisie. De huurling van Anderlecht zet een redding percentage neer van meer dan 80% waarmee hij de derde beste doelman is van de Nederlandse competitie. Om het nog straffer te maken, incasseert Wellenreuther ook enorm veel doelkansen per wedstrijd. Amper één andere doelman in de Eredivisie heeft namelijk nog meer werk op te knappen dan hem. Wellenreuther is dus erg goed bezig in Nederland.



Vorig weekend bevestigde Timon Wellenreuther zijn bloedvorm en eerdere puike match tegen PSV Eindhoven. Want ook in zijn zesde wedstrijd van het seizoen was de koele kikker één van de grote uitblinkers tegen Heracles Almelo, hoewel die wedstrijd met 3-2 verloren ging voor de Tricolores. Maar stoefen doet hij niet met zijn indrukwekkende prestaties. “Nee joh, waarom zou ik? Ik weet ook wel dat ik dit niveau niet elke week ga halen, dus heeft het geen zin om nu stoer te doen”, citeerde het Brabants Dagblad.

TERUG NAAR ANDERLECHT?

Timon Wellenreuther haalt aldus zijn beste niveau bij Willem II, en dat was vorig seizoen bij Anderlecht niet meteen het geval – althans niet op een duurzame basis. Dat is ook geen toeval, want in Tilburg voelt hij zich goed thuis. “Wat ik vier jaar geleden bij Willem II heb gevonden, toen ik hier voor het eerst kwam... Ik weet niet of ik dat ooit nog bij een andere club ga vinden. Dit voelt als een familie, ik hou van alles bij deze club. En als ik door Tilburg loop, dan voelt het gewoon als mijn tweede thuis. Dat gevoel is uniek.”



Timon Wellenreuther wacht dan ook nog af wat de toekomst in petto heeft voor hem. Hij wil in ieder geval tot het einde van het seizoen doorgaan zoals hij nu bezig is, en daarna ziet hij wel. “Het zal uiteindelijk niet alleen mijn beslissing zijn, helaas, maar ook die van Anderlecht. Ik heb daar nog een contract tot 2024, maar voetbal is een rare business.” Wellenreuther heeft alvast een pak betere stats dan Hendrik Van Crombrugge dit seizoen bij Anderlecht … Maar of dat voldoende is om de Duitser volgend seizoen een nieuwe kans te geven, is uiteraard een andere vraag.

LEES OOK: 'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

Moet Wellenreuther nog een kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

28
28
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

52
52
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

45
45
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

88
88
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

46
46
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

302
302
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

314
314
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

100
100
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

443
443
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

290
290
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

113
113
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

270
270
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

533
533
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

96
96
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

69
69
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

393
393
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

601
601
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

290
290
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

506
506
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

224
224
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

324
324
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205

Meer sportnieuws