Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

762
Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

 De ene match is de andere niet. Noa Lang was indrukwekkend in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, maar zondag was ie helemaal niet op de afspraak tegen Anderlecht. ’t Was zelfs één van zijn zwakste matchen van dit seizoen.
 

GEFORCEERD

 
’t Was zondag het dagje niet van Noa Lang. In het Lotto Park was de Nederlander te veel bezig met het randgebeuren dan met de wedstrijd zelf. Het is wat het is. Lang is nu eenmaal emotie op voetbalnoppen, een vaststelling die dit en vorig seizoen al veel vaker gemaakt werd. De uitdagende Lang was tegen Anderlecht controversieel, provocatief en ietwat arrogant. Daardoor raakte hij niet meer in zijn eigen spel en was zijn inbreng bij Club Brugge erg beperkt.
 


Noa Langs flamboyante speelwijze en temperamentvol karakter zijn in normale omstandigheden een absolute meerwaarde voor Club Brugge. Maar niet wanneer zijn emotie de overhand neemt op zijn sportieve prestatie, zoals dat zondag dus het geval was tegen Anderlecht. Fel gesticulerend met zijn armen, te vaak passes geven achter z’n steunbeen, of zelfs totaal onnodig met beide voeten op de bal gaan staan. Pleintjesvoetbal ten top, maar zondag was het allemaal te geforceerd.
 

ANDERLECHT-FANS HALEN GRAM

 
Het bracht zelfs ook niets op. Zijn drang om te provoceren leidde ertoe dat Noa Lang zichzelf helemaal uit de wedstrijd speelde. En daar schiet Club Brugge niets mee op. “Dat Noa op zulke momenten wil bewijzen hoe goed hij kan voetballen, is de verkeerde ingesteldheid", gaf Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Je moet net dan blijven doen wat je voor de ploeg hoort te doen. Want als je alleen gefocust bent op je eigen spel, op het publiek en op de scheidsrechter, dan ben je niet meer op je best.”


Na amper een goeie twintig minuten op de klok telde Noa Lang al een handvol nonchalante passes achter het steunbeen, en hij ging ook al een keertje met beide voeten op de bal staan. Brutaal en weinig respect voor de tegenstander. Al bedoelde Lang dat niet op die manier. ’t Was meer om aan te tonen: ‘Hier ben ik, de beste voetballer op de Belgische velden.’ Ook zijn eerste oproep voor het nationale team van Oranje, net als de rivaliteit tussen Club Brugge en Anderlecht, speelde uiteraard ook een grote rol.
 


Maar naar het einde van de wedstrijd toe veranderde de hautaine ingesteldheid van Noa Lang naar een houding vol frustratie. Zijn opgezette acties kenden zelden een succesvolle afloop, en bovendien verloor de aanvaller ook veel duels. Dat resulteerde in bitsige duels tussen Lang en de Anderlecht-defensie, en bijgevolg speelde de Nederlander erg weinig klaar. De fans in het Lotto Park ergerden zich blauw aan Lang, maar het thuispubliek haalde uiteindelijk zijn gram. Lang werd namelijk vroegtijdig naar de kant gehaald, tot het grote vermaak van de achterban van Sporting.

 
NIEUW DIEPTEPUNT
 

Zondag liep het bij Noa Lang dan ook voor geen meter. Hij telde bijvoorbeeld een akelig laag aantal geslaagde dribbels van twee stuks, terwijl hij er maar liefst acht aanging. Dergelijke verhouding overkwam hem dit seizoen nog niet, al benadert hij daarmee wel zijn dramatische wedstrijd van tegen AA Gent – toen hij één op negen dribbels succesvol afrondde. Enkel in de Ghelamco Arena was Lang dus nog minder efficiënt in zijn dribbels.


’t Was schrijnend hoe beperkt de bijdrage was van Noa Lang tegen Anderlecht. Dat zijn focus niet op het effectieve spel lag, blijkt alvast uit zijn aantal succesvolle acties in het Lotto Park: dat was namelijk het laagste van zijn huidige seizoen. Daarnaast was zijn kansencreatie nul, alsook zijn individuele dreiging voor het doel van Hendrik Van Crombrugge. De defensieve bijdrage van Lang was bovendien ook tot een minimum beperkt.
 


Noa Lang telde immers geen enkele interceptie en over de ganse wedstrijd won hij slechts drie duels – tevens zijn laagste aantal dit seizoen. Wat een contrast met vorige week tegen RB Leipzig, toen de Nederlander bij momenten als een linksachter fungeerde. “Nu, Noa heeft gelukkig de goeie ingesteldheid. Noa wíl beter worden”, verklaarde Philippe Clement zondagnamiddag. “Ik ben er dan ook van overtuigd dat hij hieruit de juiste lessen zal trekken, als we na de internationale break met hem gaan samenzitten.”

LEES OOK: In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

Brengt Lang zich in problemen?

Meest recent

'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

53
53
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

140
140
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

261
261
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

52
52
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

149
149
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

294
294
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

71
71
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

196
196
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

136
136
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1034
1034
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

57
57
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

376
376
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

81
81
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

416
416
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

685
685
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1259
1259
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

452
452
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

413
413
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

480
480
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

284
284
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

243
243
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

181
181
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

136
136

Meer sportnieuws