Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

762 stemmen
Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

 De ene match is de andere niet. Noa Lang was indrukwekkend in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, maar zondag was ie helemaal niet op de afspraak tegen Anderlecht. ’t Was zelfs één van zijn zwakste matchen van dit seizoen.
 

GEFORCEERD

 
’t Was zondag het dagje niet van Noa Lang. In het Lotto Park was de Nederlander te veel bezig met het randgebeuren dan met de wedstrijd zelf. Het is wat het is. Lang is nu eenmaal emotie op voetbalnoppen, een vaststelling die dit en vorig seizoen al veel vaker gemaakt werd. De uitdagende Lang was tegen Anderlecht controversieel, provocatief en ietwat arrogant. Daardoor raakte hij niet meer in zijn eigen spel en was zijn inbreng bij Club Brugge erg beperkt.
 


Noa Langs flamboyante speelwijze en temperamentvol karakter zijn in normale omstandigheden een absolute meerwaarde voor Club Brugge. Maar niet wanneer zijn emotie de overhand neemt op zijn sportieve prestatie, zoals dat zondag dus het geval was tegen Anderlecht. Fel gesticulerend met zijn armen, te vaak passes geven achter z’n steunbeen, of zelfs totaal onnodig met beide voeten op de bal gaan staan. Pleintjesvoetbal ten top, maar zondag was het allemaal te geforceerd.
 

ANDERLECHT-FANS HALEN GRAM

 
Het bracht zelfs ook niets op. Zijn drang om te provoceren leidde ertoe dat Noa Lang zichzelf helemaal uit de wedstrijd speelde. En daar schiet Club Brugge niets mee op. “Dat Noa op zulke momenten wil bewijzen hoe goed hij kan voetballen, is de verkeerde ingesteldheid", gaf Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Je moet net dan blijven doen wat je voor de ploeg hoort te doen. Want als je alleen gefocust bent op je eigen spel, op het publiek en op de scheidsrechter, dan ben je niet meer op je best.”


Na amper een goeie twintig minuten op de klok telde Noa Lang al een handvol nonchalante passes achter het steunbeen, en hij ging ook al een keertje met beide voeten op de bal staan. Brutaal en weinig respect voor de tegenstander. Al bedoelde Lang dat niet op die manier. ’t Was meer om aan te tonen: ‘Hier ben ik, de beste voetballer op de Belgische velden.’ Ook zijn eerste oproep voor het nationale team van Oranje, net als de rivaliteit tussen Club Brugge en Anderlecht, speelde uiteraard ook een grote rol.
 


Maar naar het einde van de wedstrijd toe veranderde de hautaine ingesteldheid van Noa Lang naar een houding vol frustratie. Zijn opgezette acties kenden zelden een succesvolle afloop, en bovendien verloor de aanvaller ook veel duels. Dat resulteerde in bitsige duels tussen Lang en de Anderlecht-defensie, en bijgevolg speelde de Nederlander erg weinig klaar. De fans in het Lotto Park ergerden zich blauw aan Lang, maar het thuispubliek haalde uiteindelijk zijn gram. Lang werd namelijk vroegtijdig naar de kant gehaald, tot het grote vermaak van de achterban van Sporting.

 
NIEUW DIEPTEPUNT
 

Zondag liep het bij Noa Lang dan ook voor geen meter. Hij telde bijvoorbeeld een akelig laag aantal geslaagde dribbels van twee stuks, terwijl hij er maar liefst acht aanging. Dergelijke verhouding overkwam hem dit seizoen nog niet, al benadert hij daarmee wel zijn dramatische wedstrijd van tegen AA Gent – toen hij één op negen dribbels succesvol afrondde. Enkel in de Ghelamco Arena was Lang dus nog minder efficiënt in zijn dribbels.


’t Was schrijnend hoe beperkt de bijdrage was van Noa Lang tegen Anderlecht. Dat zijn focus niet op het effectieve spel lag, blijkt alvast uit zijn aantal succesvolle acties in het Lotto Park: dat was namelijk het laagste van zijn huidige seizoen. Daarnaast was zijn kansencreatie nul, alsook zijn individuele dreiging voor het doel van Hendrik Van Crombrugge. De defensieve bijdrage van Lang was bovendien ook tot een minimum beperkt.
 


Noa Lang telde immers geen enkele interceptie en over de ganse wedstrijd won hij slechts drie duels – tevens zijn laagste aantal dit seizoen. Wat een contrast met vorige week tegen RB Leipzig, toen de Nederlander bij momenten als een linksachter fungeerde. “Nu, Noa heeft gelukkig de goeie ingesteldheid. Noa wíl beter worden”, verklaarde Philippe Clement zondagnamiddag. “Ik ben er dan ook van overtuigd dat hij hieruit de juiste lessen zal trekken, als we na de internationale break met hem gaan samenzitten.”

LEES OOK: Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Brengt Lang zich in problemen?

Meest recent

'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

10
10
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

16
16
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

38
38
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

652
652
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

40
40
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

131
131
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

234
234
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

40
40
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

255
255
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

133
133
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

336
336
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

254
254
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

427
427
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

437
437
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

247
247
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

104
104
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

187
187
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

63
63
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

71
71
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

538
538
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

129
129
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

188
188
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

191
191

Meer sportnieuws