Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

door
Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

 De ene match is de andere niet. Noa Lang was indrukwekkend in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, maar zondag was ie helemaal niet op de afspraak tegen Anderlecht. ’t Was zelfs één van zijn zwakste matchen van dit seizoen.
 

GEFORCEERD

 
’t Was zondag het dagje niet van Noa Lang. In het Lotto Park was de Nederlander te veel bezig met het randgebeuren dan met de wedstrijd zelf. Het is wat het is. Lang is nu eenmaal emotie op voetbalnoppen, een vaststelling die dit en vorig seizoen al veel vaker gemaakt werd. De uitdagende Lang was tegen Anderlecht controversieel, provocatief en ietwat arrogant. Daardoor raakte hij niet meer in zijn eigen spel en was zijn inbreng bij Club Brugge erg beperkt.
 


Noa Langs flamboyante speelwijze en temperamentvol karakter zijn in normale omstandigheden een absolute meerwaarde voor Club Brugge. Maar niet wanneer zijn emotie de overhand neemt op zijn sportieve prestatie, zoals dat zondag dus het geval was tegen Anderlecht. Fel gesticulerend met zijn armen, te vaak passes geven achter z’n steunbeen, of zelfs totaal onnodig met beide voeten op de bal gaan staan. Pleintjesvoetbal ten top, maar zondag was het allemaal te geforceerd.
 

ANDERLECHT-FANS HALEN GRAM

 
Het bracht zelfs ook niets op. Zijn drang om te provoceren leidde ertoe dat Noa Lang zichzelf helemaal uit de wedstrijd speelde. En daar schiet Club Brugge niets mee op. “Dat Noa op zulke momenten wil bewijzen hoe goed hij kan voetballen, is de verkeerde ingesteldheid", gaf Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Je moet net dan blijven doen wat je voor de ploeg hoort te doen. Want als je alleen gefocust bent op je eigen spel, op het publiek en op de scheidsrechter, dan ben je niet meer op je best.”


Na amper een goeie twintig minuten op de klok telde Noa Lang al een handvol nonchalante passes achter het steunbeen, en hij ging ook al een keertje met beide voeten op de bal staan. Brutaal en weinig respect voor de tegenstander. Al bedoelde Lang dat niet op die manier. ’t Was meer om aan te tonen: ‘Hier ben ik, de beste voetballer op de Belgische velden.’ Ook zijn eerste oproep voor het nationale team van Oranje, net als de rivaliteit tussen Club Brugge en Anderlecht, speelde uiteraard ook een grote rol.
 


Maar naar het einde van de wedstrijd toe veranderde de hautaine ingesteldheid van Noa Lang naar een houding vol frustratie. Zijn opgezette acties kenden zelden een succesvolle afloop, en bovendien verloor de aanvaller ook veel duels. Dat resulteerde in bitsige duels tussen Lang en de Anderlecht-defensie, en bijgevolg speelde de Nederlander erg weinig klaar. De fans in het Lotto Park ergerden zich blauw aan Lang, maar het thuispubliek haalde uiteindelijk zijn gram. Lang werd namelijk vroegtijdig naar de kant gehaald, tot het grote vermaak van de achterban van Sporting.

 
NIEUW DIEPTEPUNT
 

Zondag liep het bij Noa Lang dan ook voor geen meter. Hij telde bijvoorbeeld een akelig laag aantal geslaagde dribbels van twee stuks, terwijl hij er maar liefst acht aanging. Dergelijke verhouding overkwam hem dit seizoen nog niet, al benadert hij daarmee wel zijn dramatische wedstrijd van tegen AA Gent – toen hij één op negen dribbels succesvol afrondde. Enkel in de Ghelamco Arena was Lang dus nog minder efficiënt in zijn dribbels.


’t Was schrijnend hoe beperkt de bijdrage was van Noa Lang tegen Anderlecht. Dat zijn focus niet op het effectieve spel lag, blijkt alvast uit zijn aantal succesvolle acties in het Lotto Park: dat was namelijk het laagste van zijn huidige seizoen. Daarnaast was zijn kansencreatie nul, alsook zijn individuele dreiging voor het doel van Hendrik Van Crombrugge. De defensieve bijdrage van Lang was bovendien ook tot een minimum beperkt.
 


Noa Lang telde immers geen enkele interceptie en over de ganse wedstrijd won hij slechts drie duels – tevens zijn laagste aantal dit seizoen. Wat een contrast met vorige week tegen RB Leipzig, toen de Nederlander bij momenten als een linksachter fungeerde. “Nu, Noa heeft gelukkig de goeie ingesteldheid. Noa wíl beter worden”, verklaarde Philippe Clement zondagnamiddag. “Ik ben er dan ook van overtuigd dat hij hieruit de juiste lessen zal trekken, als we na de internationale break met hem gaan samenzitten.”

LEES OOK: Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Brengt Lang zich in problemen?

Meest recent

AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

0
0
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

30
30
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

37
37
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

267
267
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

466
466
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

115
115
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

70
70
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

265
265
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

174
174
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

612
612
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

66
66
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

264
264
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

214
214
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

243
243
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

496
496
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

53
53
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

700
700
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

131
131
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

166
166
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

170
170

Meer sportnieuws