Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

door
Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

 De ene match is de andere niet. Noa Lang was indrukwekkend in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, maar zondag was ie helemaal niet op de afspraak tegen Anderlecht. ’t Was zelfs één van zijn zwakste matchen van dit seizoen.
 

GEFORCEERD

 
’t Was zondag het dagje niet van Noa Lang. In het Lotto Park was de Nederlander te veel bezig met het randgebeuren dan met de wedstrijd zelf. Het is wat het is. Lang is nu eenmaal emotie op voetbalnoppen, een vaststelling die dit en vorig seizoen al veel vaker gemaakt werd. De uitdagende Lang was tegen Anderlecht controversieel, provocatief en ietwat arrogant. Daardoor raakte hij niet meer in zijn eigen spel en was zijn inbreng bij Club Brugge erg beperkt.
 


Noa Langs flamboyante speelwijze en temperamentvol karakter zijn in normale omstandigheden een absolute meerwaarde voor Club Brugge. Maar niet wanneer zijn emotie de overhand neemt op zijn sportieve prestatie, zoals dat zondag dus het geval was tegen Anderlecht. Fel gesticulerend met zijn armen, te vaak passes geven achter z’n steunbeen, of zelfs totaal onnodig met beide voeten op de bal gaan staan. Pleintjesvoetbal ten top, maar zondag was het allemaal te geforceerd.
 

ANDERLECHT-FANS HALEN GRAM

 
Het bracht zelfs ook niets op. Zijn drang om te provoceren leidde ertoe dat Noa Lang zichzelf helemaal uit de wedstrijd speelde. En daar schiet Club Brugge niets mee op. “Dat Noa op zulke momenten wil bewijzen hoe goed hij kan voetballen, is de verkeerde ingesteldheid", gaf Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Je moet net dan blijven doen wat je voor de ploeg hoort te doen. Want als je alleen gefocust bent op je eigen spel, op het publiek en op de scheidsrechter, dan ben je niet meer op je best.”


Na amper een goeie twintig minuten op de klok telde Noa Lang al een handvol nonchalante passes achter het steunbeen, en hij ging ook al een keertje met beide voeten op de bal staan. Brutaal en weinig respect voor de tegenstander. Al bedoelde Lang dat niet op die manier. ’t Was meer om aan te tonen: ‘Hier ben ik, de beste voetballer op de Belgische velden.’ Ook zijn eerste oproep voor het nationale team van Oranje, net als de rivaliteit tussen Club Brugge en Anderlecht, speelde uiteraard ook een grote rol.
 


Maar naar het einde van de wedstrijd toe veranderde de hautaine ingesteldheid van Noa Lang naar een houding vol frustratie. Zijn opgezette acties kenden zelden een succesvolle afloop, en bovendien verloor de aanvaller ook veel duels. Dat resulteerde in bitsige duels tussen Lang en de Anderlecht-defensie, en bijgevolg speelde de Nederlander erg weinig klaar. De fans in het Lotto Park ergerden zich blauw aan Lang, maar het thuispubliek haalde uiteindelijk zijn gram. Lang werd namelijk vroegtijdig naar de kant gehaald, tot het grote vermaak van de achterban van Sporting.

 
NIEUW DIEPTEPUNT
 

Zondag liep het bij Noa Lang dan ook voor geen meter. Hij telde bijvoorbeeld een akelig laag aantal geslaagde dribbels van twee stuks, terwijl hij er maar liefst acht aanging. Dergelijke verhouding overkwam hem dit seizoen nog niet, al benadert hij daarmee wel zijn dramatische wedstrijd van tegen AA Gent – toen hij één op negen dribbels succesvol afrondde. Enkel in de Ghelamco Arena was Lang dus nog minder efficiënt in zijn dribbels.


’t Was schrijnend hoe beperkt de bijdrage was van Noa Lang tegen Anderlecht. Dat zijn focus niet op het effectieve spel lag, blijkt alvast uit zijn aantal succesvolle acties in het Lotto Park: dat was namelijk het laagste van zijn huidige seizoen. Daarnaast was zijn kansencreatie nul, alsook zijn individuele dreiging voor het doel van Hendrik Van Crombrugge. De defensieve bijdrage van Lang was bovendien ook tot een minimum beperkt.
 


Noa Lang telde immers geen enkele interceptie en over de ganse wedstrijd won hij slechts drie duels – tevens zijn laagste aantal dit seizoen. Wat een contrast met vorige week tegen RB Leipzig, toen de Nederlander bij momenten als een linksachter fungeerde. “Nu, Noa heeft gelukkig de goeie ingesteldheid. Noa wíl beter worden”, verklaarde Philippe Clement zondagnamiddag. “Ik ben er dan ook van overtuigd dat hij hieruit de juiste lessen zal trekken, als we na de internationale break met hem gaan samenzitten.”

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Brengt Lang zich in problemen?

Meest recent

'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

18
18
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

98
98
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

64
64
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

53
53
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

122
122
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

473
473
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

43
43
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

608
608
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

83
83
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

334
334
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

412
412
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

687
687
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

155
155
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

205
205
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

195
195
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

88
88
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

124
124
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

125
125
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

692
692
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

163
163
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

78
78
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

72
72
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

329
329
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1246
1246
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

75
75

Meer sportnieuws