Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

door
Lang bereikt akelig dieptepunt bij Club Brugge

 De ene match is de andere niet. Noa Lang was indrukwekkend in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig, maar zondag was ie helemaal niet op de afspraak tegen Anderlecht. ’t Was zelfs één van zijn zwakste matchen van dit seizoen.
 

GEFORCEERD

 
’t Was zondag het dagje niet van Noa Lang. In het Lotto Park was de Nederlander te veel bezig met het randgebeuren dan met de wedstrijd zelf. Het is wat het is. Lang is nu eenmaal emotie op voetbalnoppen, een vaststelling die dit en vorig seizoen al veel vaker gemaakt werd. De uitdagende Lang was tegen Anderlecht controversieel, provocatief en ietwat arrogant. Daardoor raakte hij niet meer in zijn eigen spel en was zijn inbreng bij Club Brugge erg beperkt.
 


Noa Langs flamboyante speelwijze en temperamentvol karakter zijn in normale omstandigheden een absolute meerwaarde voor Club Brugge. Maar niet wanneer zijn emotie de overhand neemt op zijn sportieve prestatie, zoals dat zondag dus het geval was tegen Anderlecht. Fel gesticulerend met zijn armen, te vaak passes geven achter z’n steunbeen, of zelfs totaal onnodig met beide voeten op de bal gaan staan. Pleintjesvoetbal ten top, maar zondag was het allemaal te geforceerd.
 

ANDERLECHT-FANS HALEN GRAM

 
Het bracht zelfs ook niets op. Zijn drang om te provoceren leidde ertoe dat Noa Lang zichzelf helemaal uit de wedstrijd speelde. En daar schiet Club Brugge niets mee op. “Dat Noa op zulke momenten wil bewijzen hoe goed hij kan voetballen, is de verkeerde ingesteldheid", gaf Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Je moet net dan blijven doen wat je voor de ploeg hoort te doen. Want als je alleen gefocust bent op je eigen spel, op het publiek en op de scheidsrechter, dan ben je niet meer op je best.”


Na amper een goeie twintig minuten op de klok telde Noa Lang al een handvol nonchalante passes achter het steunbeen, en hij ging ook al een keertje met beide voeten op de bal staan. Brutaal en weinig respect voor de tegenstander. Al bedoelde Lang dat niet op die manier. ’t Was meer om aan te tonen: ‘Hier ben ik, de beste voetballer op de Belgische velden.’ Ook zijn eerste oproep voor het nationale team van Oranje, net als de rivaliteit tussen Club Brugge en Anderlecht, speelde uiteraard ook een grote rol.
 


Maar naar het einde van de wedstrijd toe veranderde de hautaine ingesteldheid van Noa Lang naar een houding vol frustratie. Zijn opgezette acties kenden zelden een succesvolle afloop, en bovendien verloor de aanvaller ook veel duels. Dat resulteerde in bitsige duels tussen Lang en de Anderlecht-defensie, en bijgevolg speelde de Nederlander erg weinig klaar. De fans in het Lotto Park ergerden zich blauw aan Lang, maar het thuispubliek haalde uiteindelijk zijn gram. Lang werd namelijk vroegtijdig naar de kant gehaald, tot het grote vermaak van de achterban van Sporting.

 
NIEUW DIEPTEPUNT
 

Zondag liep het bij Noa Lang dan ook voor geen meter. Hij telde bijvoorbeeld een akelig laag aantal geslaagde dribbels van twee stuks, terwijl hij er maar liefst acht aanging. Dergelijke verhouding overkwam hem dit seizoen nog niet, al benadert hij daarmee wel zijn dramatische wedstrijd van tegen AA Gent – toen hij één op negen dribbels succesvol afrondde. Enkel in de Ghelamco Arena was Lang dus nog minder efficiënt in zijn dribbels.


’t Was schrijnend hoe beperkt de bijdrage was van Noa Lang tegen Anderlecht. Dat zijn focus niet op het effectieve spel lag, blijkt alvast uit zijn aantal succesvolle acties in het Lotto Park: dat was namelijk het laagste van zijn huidige seizoen. Daarnaast was zijn kansencreatie nul, alsook zijn individuele dreiging voor het doel van Hendrik Van Crombrugge. De defensieve bijdrage van Lang was bovendien ook tot een minimum beperkt.
 


Noa Lang telde immers geen enkele interceptie en over de ganse wedstrijd won hij slechts drie duels – tevens zijn laagste aantal dit seizoen. Wat een contrast met vorige week tegen RB Leipzig, toen de Nederlander bij momenten als een linksachter fungeerde. “Nu, Noa heeft gelukkig de goeie ingesteldheid. Noa wíl beter worden”, verklaarde Philippe Clement zondagnamiddag. “Ik ben er dan ook van overtuigd dat hij hieruit de juiste lessen zal trekken, als we na de internationale break met hem gaan samenzitten.”

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Brengt Lang zich in problemen?

Meest recent

Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

18
18
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

20
20
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

90
90
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

69
69
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

130
130
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

83
83
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

143
143
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

187
187
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

151
151
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

144
144
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

32
32
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

209
209
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

408
408
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

307
307
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

163
163
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

61
61
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

157
157
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

125
125
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

463
463
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

153
153
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

296
296
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

74
74
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208

Meer sportnieuws