Alarm bij Anderlecht: HVC in nauwe schoentjes

door
Alarm bij Anderlecht: HVC in nauwe schoentjes

Hendrik Van Crombrugge sloeg zondag een grote flater tegen Club Brugge, waardoor Mats Rits een vrijgeleide kreeg om te scoren. Maar nadien pakte de doelman van Anderlecht uit met twee geweldige reddingen op de pogingen van Hans Vanaken en Kamal Sowah. En toch is Van Crombrugge niet meer de absolute sterkhouder zoals voorheen.


GEEN BLACK-OUT

Hendrik Van Crombrugge speelde tegen Club Brugge een wedstrijd in het verlengde van zijn huidig seizoen. Met ups-and-downs, wisselvallig. Zondag startte hij bijvoorbeeld erg ongelukkig tegen blauw-zwart. Na een kwartier op de klok was Anderlecht de beste ploeg op het veld, maar door een gruwelijke blunder van Van Crombrugge raakte Sporting op achterstand. Een verkeerde pass op Kristoffer Olsson kende dramatische gevolgen.

Mats Rits lag namelijk op de loer om de bal te onderscheppen en dat deed de middenvelder van Club Brugge ook effectief. Rits maakte dankbaar gebruik van het toegespeelde cadeautje van Hendrik Van Crombrugge, waardoor Club Brugge tegen de gang van het spel in op voorsprong kwam tegen Anderlecht. Pijnlijk voor Van Crombrugge, die al niet bezig was aan zijn beste seizoen ooit in het Lotto Park.



 “Ik denk dat we goed druk zetten en ik anticipeerde prima op het slecht uitvoetballen van de thuisdoelman”, verklaarde Mats Rits tijdens de rust van de wedstrijd over die bewuste fase aan de camera’s van Eleven Sports. Na de match gaf ook Hendrik Van Crombrugge duiding over zijn blunder. “Een black-out was het niet, dat doelpunt, maar wel een foute keuze. We speelden op dat moment al een paar keer de bal lateraal en dan moet je gewoon een andere keuze maken.”

SHIT HAPPENS

’t Is al de eerste keer niet dit seizoen dat Hendrik Van Crombrugge in de fout gaat, al waren de gevolgen toen niet van dezelfde grootorde zoals zondag tegen Club Brugge. De doelman van Anderlecht probeerde zijn fout recht te zetten door knappe reddingen te voorzien op de pogingen van Hans Vanaken en Kamal Sowah. “Shit happens en je moet nadien gewoon de rug rechten, in een hoekje kruipen en wenen heeft geen zin”, aldus Hendrik Van Crombrugge aan Eleven Sports. “Je speelt die fase snel af door je hoofd maar nadien maak je automatisch de klik. Ik zit al lang genoeg in het vak om daarmee om te gaan.”



PROBLEEM 1

Hendrik Van Crombrugge vervult dit jaar een belangrijke rol bij Anderlecht, waar hij de baas is van de defensie die deze jaargang erg wankel presteert in vergelijking met vorig seizoen. En daar heeft Van Crombrugge ook een aandeel in. Zijn passing-zuiverheid is dit seizoen minder kwaliteitsvol dan in de voorbije jaren. Twee seizoenen geleden was Van Crombrugge nog de beste uitvoetballende doelman van de Belgische competitie, terwijl hij nu ‘gewoon’ tot de top vijf van de Jupiler Pro League behoort.

Dat houdt weliswaar een minieme daling in van 91,98% naar 90%, maar vooral de manier van passen is dit seizoen veranderd bij Anderlecht. Vincent Kompany hamert niet langer op een constante korte passing van achteruit, dit seizoen mag ook de lange bal wel eens gehanteerd worden. Maar vooral: de passing gaat té traag. “Dat begint al bij doelman Hendrik Van Crombrugge - als hij de bal neerlegt, gaat het al te vaak op het gemakje”, verklaarde Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



PROBLEEM 2

Qua uitvoetballend vermogen presteert Hendrik Van Crombrugge dus niet meer zoals voorheen, maar ook op het gebied van reddingen verrichten heeft de doelman van Anderlecht al veel betere seizoenen gekend. Zijn verhouding van aantal reddingen op het aantal geïncasseerde doelpunten daalde de laatste drie seizoenen namelijk van 78% naar 69%, tot zelfs 63% dit seizoen. Met dat percentage behoort hij op het vlak van redding efficiëntie zelfs totaal niet tot de beste presterende doelmannen in dat onderdeel.

LEES OOK: Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

Moet Van Crombrugge zich herpakken?

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

4
4
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

40
40
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

96
96
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

50
50
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

34
34
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

115
115
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

369
369
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

161
161
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

669
669
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

151
151
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

112
112
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

138
138
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

192
192
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

612
612
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

46
46
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

336
336
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

267
267
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

174
174
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

393
393
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

194
194
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

66
66
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

49
49
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

300
300
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

101
101
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

359
359

Meer sportnieuws