Alarm bij Anderlecht: HVC in nauwe schoentjes

1612
Alarm bij Anderlecht: HVC in nauwe schoentjes

Hendrik Van Crombrugge sloeg zondag een grote flater tegen Club Brugge, waardoor Mats Rits een vrijgeleide kreeg om te scoren. Maar nadien pakte de doelman van Anderlecht uit met twee geweldige reddingen op de pogingen van Hans Vanaken en Kamal Sowah. En toch is Van Crombrugge niet meer de absolute sterkhouder zoals voorheen.


GEEN BLACK-OUT

Hendrik Van Crombrugge speelde tegen Club Brugge een wedstrijd in het verlengde van zijn huidig seizoen. Met ups-and-downs, wisselvallig. Zondag startte hij bijvoorbeeld erg ongelukkig tegen blauw-zwart. Na een kwartier op de klok was Anderlecht de beste ploeg op het veld, maar door een gruwelijke blunder van Van Crombrugge raakte Sporting op achterstand. Een verkeerde pass op Kristoffer Olsson kende dramatische gevolgen.

Mats Rits lag namelijk op de loer om de bal te onderscheppen en dat deed de middenvelder van Club Brugge ook effectief. Rits maakte dankbaar gebruik van het toegespeelde cadeautje van Hendrik Van Crombrugge, waardoor Club Brugge tegen de gang van het spel in op voorsprong kwam tegen Anderlecht. Pijnlijk voor Van Crombrugge, die al niet bezig was aan zijn beste seizoen ooit in het Lotto Park.



 “Ik denk dat we goed druk zetten en ik anticipeerde prima op het slecht uitvoetballen van de thuisdoelman”, verklaarde Mats Rits tijdens de rust van de wedstrijd over die bewuste fase aan de camera’s van Eleven Sports. Na de match gaf ook Hendrik Van Crombrugge duiding over zijn blunder. “Een black-out was het niet, dat doelpunt, maar wel een foute keuze. We speelden op dat moment al een paar keer de bal lateraal en dan moet je gewoon een andere keuze maken.”

SHIT HAPPENS

’t Is al de eerste keer niet dit seizoen dat Hendrik Van Crombrugge in de fout gaat, al waren de gevolgen toen niet van dezelfde grootorde zoals zondag tegen Club Brugge. De doelman van Anderlecht probeerde zijn fout recht te zetten door knappe reddingen te voorzien op de pogingen van Hans Vanaken en Kamal Sowah. “Shit happens en je moet nadien gewoon de rug rechten, in een hoekje kruipen en wenen heeft geen zin”, aldus Hendrik Van Crombrugge aan Eleven Sports. “Je speelt die fase snel af door je hoofd maar nadien maak je automatisch de klik. Ik zit al lang genoeg in het vak om daarmee om te gaan.”



PROBLEEM 1

Hendrik Van Crombrugge vervult dit jaar een belangrijke rol bij Anderlecht, waar hij de baas is van de defensie die deze jaargang erg wankel presteert in vergelijking met vorig seizoen. En daar heeft Van Crombrugge ook een aandeel in. Zijn passing-zuiverheid is dit seizoen minder kwaliteitsvol dan in de voorbije jaren. Twee seizoenen geleden was Van Crombrugge nog de beste uitvoetballende doelman van de Belgische competitie, terwijl hij nu ‘gewoon’ tot de top vijf van de Jupiler Pro League behoort.

Dat houdt weliswaar een minieme daling in van 91,98% naar 90%, maar vooral de manier van passen is dit seizoen veranderd bij Anderlecht. Vincent Kompany hamert niet langer op een constante korte passing van achteruit, dit seizoen mag ook de lange bal wel eens gehanteerd worden. Maar vooral: de passing gaat té traag. “Dat begint al bij doelman Hendrik Van Crombrugge - als hij de bal neerlegt, gaat het al te vaak op het gemakje”, verklaarde Marc Degryse eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws.



PROBLEEM 2

Qua uitvoetballend vermogen presteert Hendrik Van Crombrugge dus niet meer zoals voorheen, maar ook op het gebied van reddingen verrichten heeft de doelman van Anderlecht al veel betere seizoenen gekend. Zijn verhouding van aantal reddingen op het aantal geïncasseerde doelpunten daalde de laatste drie seizoenen namelijk van 78% naar 69%, tot zelfs 63% dit seizoen. Met dat percentage behoort hij op het vlak van redding efficiëntie zelfs totaal niet tot de beste presterende doelmannen in dat onderdeel.

LEES OOK: Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

Moet Van Crombrugge zich herpakken?

Meest recent

Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

364
364
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

50
50
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

42
42
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

35
35
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

75
75
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

26
26
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

176
176
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

349
349
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

35
35
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

155
155
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

86
86
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

90
90
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

155
155
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

41
41
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

208
208
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

391
391
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

76
76
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

241
241
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

860
860
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

271
271
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

409
409
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

253
253
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

514
514
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

49
49

Meer sportnieuws