Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

259 stemmen
Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

In 1B hebben Waasland-Beveren en Virton voor spektakel gezorgd. De bezoekers liepen in een doldwaze eerste twintig minuten met 0-3 uit maar in een zinderende tweede helft kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte en in de slotminuut bekroonde het een mirakel door de wedstrijd ook nog te winnen.

Waasland-Beveren kende tot nu toe een wisselvallig seizoen in 1B en kampeerde in de buik van het klassement. Het team van Schneider had vandaag absoluut een zege nodig om de kloof met Westerlo niet te groot te maken. Tegenstander Virton begon met een volledig nieuwe kern maar sprokkelde al knap zes punten.
Waaslanders worden thuis vernederd
De thuisploeg haspelde een belabberde eerste helft af. Na amper vijf minuten spelen strafte Allach al zwak verdedigen af door de 0-1 in doel te schieten. De ploeg uit de provincie Luxemburg bleef ook nadien de kansen opstapelen en binnen de eerste twintig minuten keken de Waaslanders al tegen een 0-3 achterstand aan na doelpunten van andermaal Allach en Guillaume. Halfweg de eerste periode bracht Maderner de thuisploeg toch terug in de wedstrijd met de 1-3, meteen ook de score halfweg.

Jackers had zich halfweg al drie maal moeten omdraaien.
Geweldige comeback van thuisploeg
Na de pauze ging het team van Schneider op zoek naar de aansluitingstreffer maar de 1-4 hing meer in de lucht dan de 2-3. Op het uur schoot Vinck een prima mogelijkheid nog binnen het bereik van Jackers. Op een kwartier van het einde liet Allach de beste mogelijkheid nog onbenut door oog in oog met Jackers naast te schieten. Aan de overzijde moest Sadin dan weer attent zijn bij een warrige fase voor het doel na een prima uitgespeelde vrije trap van Waasland-Beveren. Sadin hield even later ook Edmundsson van een treffer maar op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg toch weer hoop nadat Schoonbaert bij een hoekschop raak kopte: 2-3. Virton gaf het uiteindelijk nog helemaal weg toen Efford even later de 3-3 in doel verlengde. Het mirakel geschiedde uiteindelijk helemaal: in de slotminuut was het Montes die de 4-3 in doel poeierde, wat een comeback! In de blessuretijd kreeg Schoonbaert nog een tweede gele kaart maar de spectaculaire zege kwam niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
0-1 (5') Allach, 0-2 (19') Allach, 0-3 (20') Guillaume, 1-3 (24') Maderner, 2-3 (81') Schoonbaert, 3-3 (87') Efford, 4-3 (90') Montes
Bijzonderheid:
Schoonbaert (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+4').

Zal Waasland-Beveren nog meedoen voor de promotieplekken?

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

3
3
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

52
52
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

129
129
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

192
192
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

274
274
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

63
63
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

519
519
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

598
598
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

314
314
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

431
431
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

68
68
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

211
211
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

69
69
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

119
119
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

550
550
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

718
718
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

225
225
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

169
169
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

191
191
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

443
443
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

113
113
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

196
196
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

633
633
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

87
87

Meer sportnieuws