Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

door
Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

In 1B hebben Waasland-Beveren en Virton voor spektakel gezorgd. De bezoekers liepen in een doldwaze eerste twintig minuten met 0-3 uit maar in een zinderende tweede helft kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte en in de slotminuut bekroonde het een mirakel door de wedstrijd ook nog te winnen.

Waasland-Beveren kende tot nu toe een wisselvallig seizoen in 1B en kampeerde in de buik van het klassement. Het team van Schneider had vandaag absoluut een zege nodig om de kloof met Westerlo niet te groot te maken. Tegenstander Virton begon met een volledig nieuwe kern maar sprokkelde al knap zes punten.
Waaslanders worden thuis vernederd
De thuisploeg haspelde een belabberde eerste helft af. Na amper vijf minuten spelen strafte Allach al zwak verdedigen af door de 0-1 in doel te schieten. De ploeg uit de provincie Luxemburg bleef ook nadien de kansen opstapelen en binnen de eerste twintig minuten keken de Waaslanders al tegen een 0-3 achterstand aan na doelpunten van andermaal Allach en Guillaume. Halfweg de eerste periode bracht Maderner de thuisploeg toch terug in de wedstrijd met de 1-3, meteen ook de score halfweg.

Jackers had zich halfweg al drie maal moeten omdraaien.
Geweldige comeback van thuisploeg
Na de pauze ging het team van Schneider op zoek naar de aansluitingstreffer maar de 1-4 hing meer in de lucht dan de 2-3. Op het uur schoot Vinck een prima mogelijkheid nog binnen het bereik van Jackers. Op een kwartier van het einde liet Allach de beste mogelijkheid nog onbenut door oog in oog met Jackers naast te schieten. Aan de overzijde moest Sadin dan weer attent zijn bij een warrige fase voor het doel na een prima uitgespeelde vrije trap van Waasland-Beveren. Sadin hield even later ook Edmundsson van een treffer maar op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg toch weer hoop nadat Schoonbaert bij een hoekschop raak kopte: 2-3. Virton gaf het uiteindelijk nog helemaal weg toen Efford even later de 3-3 in doel verlengde. Het mirakel geschiedde uiteindelijk helemaal: in de slotminuut was het Montes die de 4-3 in doel poeierde, wat een comeback! In de blessuretijd kreeg Schoonbaert nog een tweede gele kaart maar de spectaculaire zege kwam niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
0-1 (5') Allach, 0-2 (19') Allach, 0-3 (20') Guillaume, 1-3 (24') Maderner, 2-3 (81') Schoonbaert, 3-3 (87') Efford, 4-3 (90') Montes
Bijzonderheid:
Schoonbaert (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+4').

Zal Waasland-Beveren nog meedoen voor de promotieplekken?

Meest recent

Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

13
13
Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

35
35
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

100
100
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

19
19
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

40
40
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

63
63
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

424
424
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

330
330
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

259
259
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

86
86
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

632
632
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

584
584
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

310
310
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

118
118
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

159
159
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

57
57
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

84
84
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

429
429
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

58
58
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

67
67
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

152
152
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

149
149
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

47
47
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

184
184

Meer sportnieuws