Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

259
Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

In 1B hebben Waasland-Beveren en Virton voor spektakel gezorgd. De bezoekers liepen in een doldwaze eerste twintig minuten met 0-3 uit maar in een zinderende tweede helft kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte en in de slotminuut bekroonde het een mirakel door de wedstrijd ook nog te winnen.

Waasland-Beveren kende tot nu toe een wisselvallig seizoen in 1B en kampeerde in de buik van het klassement. Het team van Schneider had vandaag absoluut een zege nodig om de kloof met Westerlo niet te groot te maken. Tegenstander Virton begon met een volledig nieuwe kern maar sprokkelde al knap zes punten.
Waaslanders worden thuis vernederd
De thuisploeg haspelde een belabberde eerste helft af. Na amper vijf minuten spelen strafte Allach al zwak verdedigen af door de 0-1 in doel te schieten. De ploeg uit de provincie Luxemburg bleef ook nadien de kansen opstapelen en binnen de eerste twintig minuten keken de Waaslanders al tegen een 0-3 achterstand aan na doelpunten van andermaal Allach en Guillaume. Halfweg de eerste periode bracht Maderner de thuisploeg toch terug in de wedstrijd met de 1-3, meteen ook de score halfweg.

Jackers had zich halfweg al drie maal moeten omdraaien.
Geweldige comeback van thuisploeg
Na de pauze ging het team van Schneider op zoek naar de aansluitingstreffer maar de 1-4 hing meer in de lucht dan de 2-3. Op het uur schoot Vinck een prima mogelijkheid nog binnen het bereik van Jackers. Op een kwartier van het einde liet Allach de beste mogelijkheid nog onbenut door oog in oog met Jackers naast te schieten. Aan de overzijde moest Sadin dan weer attent zijn bij een warrige fase voor het doel na een prima uitgespeelde vrije trap van Waasland-Beveren. Sadin hield even later ook Edmundsson van een treffer maar op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg toch weer hoop nadat Schoonbaert bij een hoekschop raak kopte: 2-3. Virton gaf het uiteindelijk nog helemaal weg toen Efford even later de 3-3 in doel verlengde. Het mirakel geschiedde uiteindelijk helemaal: in de slotminuut was het Montes die de 4-3 in doel poeierde, wat een comeback! In de blessuretijd kreeg Schoonbaert nog een tweede gele kaart maar de spectaculaire zege kwam niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
0-1 (5') Allach, 0-2 (19') Allach, 0-3 (20') Guillaume, 1-3 (24') Maderner, 2-3 (81') Schoonbaert, 3-3 (87') Efford, 4-3 (90') Montes
Bijzonderheid:
Schoonbaert (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+4').

LEES OOK: Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Zal Waasland-Beveren nog meedoen voor de promotieplekken?

Meest recent

Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

2
2
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

33
33
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

4
4
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

50
50
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

123
123
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

62
62
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

59
59
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

555
555
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

69
69
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

121
121
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

72
72
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

33
33
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

347
347
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

375
375
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

359
359
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

328
328
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

342
342
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

324
324
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

208
208

Meer sportnieuws