Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

door
Waasland-Beveren zorgt voor fabuleuze comeback in 1B

In 1B hebben Waasland-Beveren en Virton voor spektakel gezorgd. De bezoekers liepen in een doldwaze eerste twintig minuten met 0-3 uit maar in een zinderende tweede helft kwam de thuisploeg nog op gelijke hoogte en in de slotminuut bekroonde het een mirakel door de wedstrijd ook nog te winnen.

Waasland-Beveren kende tot nu toe een wisselvallig seizoen in 1B en kampeerde in de buik van het klassement. Het team van Schneider had vandaag absoluut een zege nodig om de kloof met Westerlo niet te groot te maken. Tegenstander Virton begon met een volledig nieuwe kern maar sprokkelde al knap zes punten.
Waaslanders worden thuis vernederd
De thuisploeg haspelde een belabberde eerste helft af. Na amper vijf minuten spelen strafte Allach al zwak verdedigen af door de 0-1 in doel te schieten. De ploeg uit de provincie Luxemburg bleef ook nadien de kansen opstapelen en binnen de eerste twintig minuten keken de Waaslanders al tegen een 0-3 achterstand aan na doelpunten van andermaal Allach en Guillaume. Halfweg de eerste periode bracht Maderner de thuisploeg toch terug in de wedstrijd met de 1-3, meteen ook de score halfweg.

Jackers had zich halfweg al drie maal moeten omdraaien.
Geweldige comeback van thuisploeg
Na de pauze ging het team van Schneider op zoek naar de aansluitingstreffer maar de 1-4 hing meer in de lucht dan de 2-3. Op het uur schoot Vinck een prima mogelijkheid nog binnen het bereik van Jackers. Op een kwartier van het einde liet Allach de beste mogelijkheid nog onbenut door oog in oog met Jackers naast te schieten. Aan de overzijde moest Sadin dan weer attent zijn bij een warrige fase voor het doel na een prima uitgespeelde vrije trap van Waasland-Beveren. Sadin hield even later ook Edmundsson van een treffer maar op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg toch weer hoop nadat Schoonbaert bij een hoekschop raak kopte: 2-3. Virton gaf het uiteindelijk nog helemaal weg toen Efford even later de 3-3 in doel verlengde. Het mirakel geschiedde uiteindelijk helemaal: in de slotminuut was het Montes die de 4-3 in doel poeierde, wat een comeback! In de blessuretijd kreeg Schoonbaert nog een tweede gele kaart maar de spectaculaire zege kwam niet meer in gevaar.
Scoreverloop:
0-1 (5') Allach, 0-2 (19') Allach, 0-3 (20') Guillaume, 1-3 (24') Maderner, 2-3 (81') Schoonbaert, 3-3 (87') Efford, 4-3 (90') Montes
Bijzonderheid:
Schoonbaert (Waasland-Beveren) krijgt een tweede gele kaart (90+4').

Zal Waasland-Beveren nog meedoen voor de promotieplekken?

Meest recent

Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

1
1
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

11
11
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

51
51
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

111
111
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

30
30
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

128
128
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

105
105
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

45
45
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

87
87
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

160
160
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

141
141
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

477
477
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

114
114
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

69
69
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

56
56
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

90
90
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

178
178
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

175
175
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

117
117
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

304
304
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

251
251
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

267
267
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

205
205
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

200
200

Meer sportnieuws