Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

door
Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

Volgende donderdag gaan de Rode Duivels op zoek naar hun eerste finaleplaats in een internationaal toernooi sinds het EK 1980, want dan spelen ze de halve finales van de Nations League tegen wereldkampioen Frankrijk. Roberto Martinez heeft voor die kraker echter weinig overschot in het verdedigende compartiment en zijn zorgen worden nu mogelijk nog wat groter.


In het centrum beschikt Martinez al amper over opties met vier spelers voor drie posities, maar ook op de flank ziet hij nu mogelijk nog een speler wegvallen. Bij Borussia Dortmund moest Thomas Meunier zaterdag immers al vroeg in de tweede helft al gewisseld worden, ogenschijnlijk met een blessure. Thorgan Hazard kwam hem vervangen.

Ook in september moest Martinez het al zonder Meunier stellen, want die kampte toen nog met de naweeën van een coronabesmetting. Toen werd hij tegen Estland en Wit-Rusland met verve vervangen door Alexis Saelemaekers, terwijl tegen Tsjechië Timothy Castagne op zijn positie speelde. Zij zitten beiden ook in de selectie voor de Nations League.

UPDATE 03/10

Roberto Martinez heeft niet lang getwijfeld na de blessure van Thomas Meunier. De Belgische voetbalbond meldt op Twitter dat Thomas Foket (Stade Reims) zich morgen bij de selectie mag melden om de eventuele afwezigheid van Meunier op te vangen. Tegen Augsburg moest de speler van Dortmund al vroeg na de koffiepauze de strijd staken.

Het is nog niet duidelijk of Meunier definitief verstek zal moeten laten gaan voor de halve finale van de Nations League tegen Frankrijk. Met de oproeping van Foket lijkt Martinez daar echter wel op te anticiperen. Foket speelde al zeven wedstrijden voor de Rode Duivels (één goal).

LEES OOK: Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Zal Meunier Frankrijk halen?

Meest recent

'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

2
2
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

75
75
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

67
67
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

221
221
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

273
273
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

257
257
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

101
101
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

88
88
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

90
90
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

64
64
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

57
57
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

66
66
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

203
203
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

223
223
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

212
212
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

183
183
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

290
290
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

52
52
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

93
93

Meer sportnieuws