Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

door
Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

Volgende donderdag gaan de Rode Duivels op zoek naar hun eerste finaleplaats in een internationaal toernooi sinds het EK 1980, want dan spelen ze de halve finales van de Nations League tegen wereldkampioen Frankrijk. Roberto Martinez heeft voor die kraker echter weinig overschot in het verdedigende compartiment en zijn zorgen worden nu mogelijk nog wat groter.


In het centrum beschikt Martinez al amper over opties met vier spelers voor drie posities, maar ook op de flank ziet hij nu mogelijk nog een speler wegvallen. Bij Borussia Dortmund moest Thomas Meunier zaterdag immers al vroeg in de tweede helft al gewisseld worden, ogenschijnlijk met een blessure. Thorgan Hazard kwam hem vervangen.

Ook in september moest Martinez het al zonder Meunier stellen, want die kampte toen nog met de naweeën van een coronabesmetting. Toen werd hij tegen Estland en Wit-Rusland met verve vervangen door Alexis Saelemaekers, terwijl tegen Tsjechië Timothy Castagne op zijn positie speelde. Zij zitten beiden ook in de selectie voor de Nations League.

UPDATE 03/10

Roberto Martinez heeft niet lang getwijfeld na de blessure van Thomas Meunier. De Belgische voetbalbond meldt op Twitter dat Thomas Foket (Stade Reims) zich morgen bij de selectie mag melden om de eventuele afwezigheid van Meunier op te vangen. Tegen Augsburg moest de speler van Dortmund al vroeg na de koffiepauze de strijd staken.

Het is nog niet duidelijk of Meunier definitief verstek zal moeten laten gaan voor de halve finale van de Nations League tegen Frankrijk. Met de oproeping van Foket lijkt Martinez daar echter wel op te anticiperen. Foket speelde al zeven wedstrijden voor de Rode Duivels (één goal).

LEES OOK: 'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Zal Meunier Frankrijk halen?

Meest recent

Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

15
15
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

42
42
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

103
103
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

78
78
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

57
57
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

87
87
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

18
18
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

196
196
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

155
155
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

211
211
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

102
102
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

82
82
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

240
240
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

32
32
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

159
159
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

266
266
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

191
191
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

88
88
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

223
223
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

176
176
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

419
419
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

892
892

Meer sportnieuws