Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

219 stemmen
Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

Volgende donderdag gaan de Rode Duivels op zoek naar hun eerste finaleplaats in een internationaal toernooi sinds het EK 1980, want dan spelen ze de halve finales van de Nations League tegen wereldkampioen Frankrijk. Roberto Martinez heeft voor die kraker echter weinig overschot in het verdedigende compartiment en zijn zorgen worden nu mogelijk nog wat groter.


In het centrum beschikt Martinez al amper over opties met vier spelers voor drie posities, maar ook op de flank ziet hij nu mogelijk nog een speler wegvallen. Bij Borussia Dortmund moest Thomas Meunier zaterdag immers al vroeg in de tweede helft al gewisseld worden, ogenschijnlijk met een blessure. Thorgan Hazard kwam hem vervangen.

Ook in september moest Martinez het al zonder Meunier stellen, want die kampte toen nog met de naweeën van een coronabesmetting. Toen werd hij tegen Estland en Wit-Rusland met verve vervangen door Alexis Saelemaekers, terwijl tegen Tsjechië Timothy Castagne op zijn positie speelde. Zij zitten beiden ook in de selectie voor de Nations League.

UPDATE 03/10

Roberto Martinez heeft niet lang getwijfeld na de blessure van Thomas Meunier. De Belgische voetbalbond meldt op Twitter dat Thomas Foket (Stade Reims) zich morgen bij de selectie mag melden om de eventuele afwezigheid van Meunier op te vangen. Tegen Augsburg moest de speler van Dortmund al vroeg na de koffiepauze de strijd staken.

Het is nog niet duidelijk of Meunier definitief verstek zal moeten laten gaan voor de halve finale van de Nations League tegen Frankrijk. Met de oproeping van Foket lijkt Martinez daar echter wel op te anticiperen. Foket speelde al zeven wedstrijden voor de Rode Duivels (één goal).

LEES OOK: Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

Zal Meunier Frankrijk halen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

72
72
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

381
381
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

44
44
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

296
296
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

496
496
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

828
828
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

148
148
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

400
400
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

716
716
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws