Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

219 stemmen
Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

Volgende donderdag gaan de Rode Duivels op zoek naar hun eerste finaleplaats in een internationaal toernooi sinds het EK 1980, want dan spelen ze de halve finales van de Nations League tegen wereldkampioen Frankrijk. Roberto Martinez heeft voor die kraker echter weinig overschot in het verdedigende compartiment en zijn zorgen worden nu mogelijk nog wat groter.


In het centrum beschikt Martinez al amper over opties met vier spelers voor drie posities, maar ook op de flank ziet hij nu mogelijk nog een speler wegvallen. Bij Borussia Dortmund moest Thomas Meunier zaterdag immers al vroeg in de tweede helft al gewisseld worden, ogenschijnlijk met een blessure. Thorgan Hazard kwam hem vervangen.

Ook in september moest Martinez het al zonder Meunier stellen, want die kampte toen nog met de naweeën van een coronabesmetting. Toen werd hij tegen Estland en Wit-Rusland met verve vervangen door Alexis Saelemaekers, terwijl tegen Tsjechië Timothy Castagne op zijn positie speelde. Zij zitten beiden ook in de selectie voor de Nations League.

UPDATE 03/10

Roberto Martinez heeft niet lang getwijfeld na de blessure van Thomas Meunier. De Belgische voetbalbond meldt op Twitter dat Thomas Foket (Stade Reims) zich morgen bij de selectie mag melden om de eventuele afwezigheid van Meunier op te vangen. Tegen Augsburg moest de speler van Dortmund al vroeg na de koffiepauze de strijd staken.

Het is nog niet duidelijk of Meunier definitief verstek zal moeten laten gaan voor de halve finale van de Nations League tegen Frankrijk. Met de oproeping van Foket lijkt Martinez daar echter wel op te anticiperen. Foket speelde al zeven wedstrijden voor de Rode Duivels (één goal).

LEES OOK: 'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Zal Meunier Frankrijk halen?

Meest recent

Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

78
78
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

275
275
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

39
39
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

141
141
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

40
40
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

84
84
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

361
361
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

562
562
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

193
193
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

131
131
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

177
177
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

148
148
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

428
428
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

86
86
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

117
117
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

168
168
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

574
574
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

79
79
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

527
527
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

328
328
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

126
126
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

217
217
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

690
690
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

190
190
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

90
90

Meer sportnieuws