Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

door
Martinez roept vervanger op voor geblesseerde Meunier

Volgende donderdag gaan de Rode Duivels op zoek naar hun eerste finaleplaats in een internationaal toernooi sinds het EK 1980, want dan spelen ze de halve finales van de Nations League tegen wereldkampioen Frankrijk. Roberto Martinez heeft voor die kraker echter weinig overschot in het verdedigende compartiment en zijn zorgen worden nu mogelijk nog wat groter.


In het centrum beschikt Martinez al amper over opties met vier spelers voor drie posities, maar ook op de flank ziet hij nu mogelijk nog een speler wegvallen. Bij Borussia Dortmund moest Thomas Meunier zaterdag immers al vroeg in de tweede helft al gewisseld worden, ogenschijnlijk met een blessure. Thorgan Hazard kwam hem vervangen.

Ook in september moest Martinez het al zonder Meunier stellen, want die kampte toen nog met de naweeën van een coronabesmetting. Toen werd hij tegen Estland en Wit-Rusland met verve vervangen door Alexis Saelemaekers, terwijl tegen Tsjechië Timothy Castagne op zijn positie speelde. Zij zitten beiden ook in de selectie voor de Nations League.

UPDATE 03/10

Roberto Martinez heeft niet lang getwijfeld na de blessure van Thomas Meunier. De Belgische voetbalbond meldt op Twitter dat Thomas Foket (Stade Reims) zich morgen bij de selectie mag melden om de eventuele afwezigheid van Meunier op te vangen. Tegen Augsburg moest de speler van Dortmund al vroeg na de koffiepauze de strijd staken.

Het is nog niet duidelijk of Meunier definitief verstek zal moeten laten gaan voor de halve finale van de Nations League tegen Frankrijk. Met de oproeping van Foket lijkt Martinez daar echter wel op te anticiperen. Foket speelde al zeven wedstrijden voor de Rode Duivels (één goal).

LEES OOK: Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

Zal Meunier Frankrijk halen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

3
3
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

5
5
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

27
27
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

16
16
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

116
116
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

14
14
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

90
90
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

160
160
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

37
37
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

98
98
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

195
195
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

81
81
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

52
52
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

133
133
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

284
284
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

271
271
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

186
186
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

483
483
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

227
227
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

172
172
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

245
245
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

361
361
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

331
331

Meer sportnieuws