Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

77 stemmen
Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

Na een tumultueuze wedstrijd hebben Lierse Kempenzonen en Moeskroen de punten gedeeld in 1B. De thuisploeg zette een vroege achterstand recht maar moest finaal toch vrede nemen met een punt tegen de negen (!) overgebleven bezoekers.

Lierse deed het voorlopig prima in 1B. De fusieploeg eindigde vorig jaar nog troosteloos voorlaatste (net voor Club NXT) maar doet het met een vernieuwde kern en een gezonde kwaliteitsinjectie een pak beter. Vanavond wou het team van Tom Van Imschoot de rush naar boven verder inzetten met een zege tegen degradant Moeskroen. Les Hurlus sprokkelden voorlopig nog maar één puntje onder nieuwe trainer Scifo.
Droomstart voor Moeskroen wordt uitgewist
De bezoekers kenden een droomstart, binnen de minuut vond Ribeiro centraal de vrijstaande Carcela en die tikte de 0-1 binnen. Lierse knokte zich nadien in de wedstrijd maar Abdallah en Maes kregen de eerste kansen niet tegen de touwen. Aan de overzijde dwong Tainmont met een strak schot doelman De Smet tot een redding. Halfweg de eerste periode kwamen de Pallieters weer op gelijke hoogte, met een afgeweken schot zette Yagan de 1-1 op het bord. Moeskroen voetbalde goed mee op het Lisp maar in de zone van de waarheid liep het vaak fout. Bakic trapte de beste mogelijkheid nog ruim voorlangs. Halfweg stond het gelijk op het Lisp.

Yagan doet het andermaal voor Lierse.
Negen bezoekers houden uiteindelijk stand
Meteen na de rust was er een heel licht contact tussen Lepoint en de doorgebroken Abdallah. De ex-speler van KV Kortrijk kreeg de rode kaart en vanaf elf meter trapte Abdallah de thuisploeg op voorsprong: 2-1. De bonkige spits werd even later wel de anti-held toen hij een hoekschop in eigen doel kopte: 2-2 en alles weer te herdoen voor Lierse. De thuisploeg duwde de tien bezoekers nadien regelmatig tot voor het eigen doel maar het koppelde daar te weinig echte kansen aan. Op tien minuten van het einde verlengde Van Acker een scherpe voorzet voorlangs. In het slot moest de hekkensluiter uit 1B zelfs nog met twee man minder verder na een tweede gele kaart voor doelpuntenmaker Carcela. Uiteindelijk hielden de negen bezoekers wel stand en zo pakken ze hun tweede punt.
Scoreverloop:
0-1 (1') Carcela, 1-1 (24') Yagan, 2-1 (53') Abdallah (p), 2-2 (59') Aballah (ed)
Bijzonderheid:
Lepoint (Moeskroen) krijgt een rode kaart (52').
Carcela (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (88')

Verdiende Lierse meer?

Meest recent

Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

18
18
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

114
114
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

186
186
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

88
88
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

65
65
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

63
63
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

93
93
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

423
423
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

255
255
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

172
172
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

173
173
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

46
46
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

94
94
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

956
956
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

510
510
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

216
216
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

72
72
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

308
308
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

117
117
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

119
119
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

203
203
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

48
48
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167

Meer sportnieuws