Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

door
Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

Na een tumultueuze wedstrijd hebben Lierse Kempenzonen en Moeskroen de punten gedeeld in 1B. De thuisploeg zette een vroege achterstand recht maar moest finaal toch vrede nemen met een punt tegen de negen (!) overgebleven bezoekers.

Lierse deed het voorlopig prima in 1B. De fusieploeg eindigde vorig jaar nog troosteloos voorlaatste (net voor Club NXT) maar doet het met een vernieuwde kern en een gezonde kwaliteitsinjectie een pak beter. Vanavond wou het team van Tom Van Imschoot de rush naar boven verder inzetten met een zege tegen degradant Moeskroen. Les Hurlus sprokkelden voorlopig nog maar één puntje onder nieuwe trainer Scifo.
Droomstart voor Moeskroen wordt uitgewist
De bezoekers kenden een droomstart, binnen de minuut vond Ribeiro centraal de vrijstaande Carcela en die tikte de 0-1 binnen. Lierse knokte zich nadien in de wedstrijd maar Abdallah en Maes kregen de eerste kansen niet tegen de touwen. Aan de overzijde dwong Tainmont met een strak schot doelman De Smet tot een redding. Halfweg de eerste periode kwamen de Pallieters weer op gelijke hoogte, met een afgeweken schot zette Yagan de 1-1 op het bord. Moeskroen voetbalde goed mee op het Lisp maar in de zone van de waarheid liep het vaak fout. Bakic trapte de beste mogelijkheid nog ruim voorlangs. Halfweg stond het gelijk op het Lisp.

Yagan doet het andermaal voor Lierse.
Negen bezoekers houden uiteindelijk stand
Meteen na de rust was er een heel licht contact tussen Lepoint en de doorgebroken Abdallah. De ex-speler van KV Kortrijk kreeg de rode kaart en vanaf elf meter trapte Abdallah de thuisploeg op voorsprong: 2-1. De bonkige spits werd even later wel de anti-held toen hij een hoekschop in eigen doel kopte: 2-2 en alles weer te herdoen voor Lierse. De thuisploeg duwde de tien bezoekers nadien regelmatig tot voor het eigen doel maar het koppelde daar te weinig echte kansen aan. Op tien minuten van het einde verlengde Van Acker een scherpe voorzet voorlangs. In het slot moest de hekkensluiter uit 1B zelfs nog met twee man minder verder na een tweede gele kaart voor doelpuntenmaker Carcela. Uiteindelijk hielden de negen bezoekers wel stand en zo pakken ze hun tweede punt.
Scoreverloop:
0-1 (1') Carcela, 1-1 (24') Yagan, 2-1 (53') Abdallah (p), 2-2 (59') Aballah (ed)
Bijzonderheid:
Lepoint (Moeskroen) krijgt een rode kaart (52').
Carcela (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (88')

Verdiende Lierse meer?

Meest recent

De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

5
5
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

54
54
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

75
75
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

10
10
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

154
154
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

245
245
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

79
79
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

462
462
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

77
77
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

88
88
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

207
207
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

190
190
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

92
92
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

505
505
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

141
141
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

324
324
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

252
252
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

49
49
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

788
788
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

323
323

Meer sportnieuws