Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

door
Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

Na een tumultueuze wedstrijd hebben Lierse Kempenzonen en Moeskroen de punten gedeeld in 1B. De thuisploeg zette een vroege achterstand recht maar moest finaal toch vrede nemen met een punt tegen de negen (!) overgebleven bezoekers.

Lierse deed het voorlopig prima in 1B. De fusieploeg eindigde vorig jaar nog troosteloos voorlaatste (net voor Club NXT) maar doet het met een vernieuwde kern en een gezonde kwaliteitsinjectie een pak beter. Vanavond wou het team van Tom Van Imschoot de rush naar boven verder inzetten met een zege tegen degradant Moeskroen. Les Hurlus sprokkelden voorlopig nog maar één puntje onder nieuwe trainer Scifo.
Droomstart voor Moeskroen wordt uitgewist
De bezoekers kenden een droomstart, binnen de minuut vond Ribeiro centraal de vrijstaande Carcela en die tikte de 0-1 binnen. Lierse knokte zich nadien in de wedstrijd maar Abdallah en Maes kregen de eerste kansen niet tegen de touwen. Aan de overzijde dwong Tainmont met een strak schot doelman De Smet tot een redding. Halfweg de eerste periode kwamen de Pallieters weer op gelijke hoogte, met een afgeweken schot zette Yagan de 1-1 op het bord. Moeskroen voetbalde goed mee op het Lisp maar in de zone van de waarheid liep het vaak fout. Bakic trapte de beste mogelijkheid nog ruim voorlangs. Halfweg stond het gelijk op het Lisp.

Yagan doet het andermaal voor Lierse.
Negen bezoekers houden uiteindelijk stand
Meteen na de rust was er een heel licht contact tussen Lepoint en de doorgebroken Abdallah. De ex-speler van KV Kortrijk kreeg de rode kaart en vanaf elf meter trapte Abdallah de thuisploeg op voorsprong: 2-1. De bonkige spits werd even later wel de anti-held toen hij een hoekschop in eigen doel kopte: 2-2 en alles weer te herdoen voor Lierse. De thuisploeg duwde de tien bezoekers nadien regelmatig tot voor het eigen doel maar het koppelde daar te weinig echte kansen aan. Op tien minuten van het einde verlengde Van Acker een scherpe voorzet voorlangs. In het slot moest de hekkensluiter uit 1B zelfs nog met twee man minder verder na een tweede gele kaart voor doelpuntenmaker Carcela. Uiteindelijk hielden de negen bezoekers wel stand en zo pakken ze hun tweede punt.
Scoreverloop:
0-1 (1') Carcela, 1-1 (24') Yagan, 2-1 (53') Abdallah (p), 2-2 (59') Aballah (ed)
Bijzonderheid:
Lepoint (Moeskroen) krijgt een rode kaart (52').
Carcela (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (88')

Verdiende Lierse meer?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

6
6
Club Brugge in topvorm: "Niet naar Union kijken"

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

31
31
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

40
40
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

62
62
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

189
189
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

41
41
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

121
121
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

243
243
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

240
240
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

120
120
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

192
192
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

108
108
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

139
139
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

69
69
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

158
158
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

70
70
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

231
231
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1358
1358
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

74
74
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

216
216
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

446
446
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

85
85
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

158
158

Meer sportnieuws