Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

door
Negenkoppig Moeskroen pakt een fel bevochten punt bij Lierse

Na een tumultueuze wedstrijd hebben Lierse Kempenzonen en Moeskroen de punten gedeeld in 1B. De thuisploeg zette een vroege achterstand recht maar moest finaal toch vrede nemen met een punt tegen de negen (!) overgebleven bezoekers.

Lierse deed het voorlopig prima in 1B. De fusieploeg eindigde vorig jaar nog troosteloos voorlaatste (net voor Club NXT) maar doet het met een vernieuwde kern en een gezonde kwaliteitsinjectie een pak beter. Vanavond wou het team van Tom Van Imschoot de rush naar boven verder inzetten met een zege tegen degradant Moeskroen. Les Hurlus sprokkelden voorlopig nog maar één puntje onder nieuwe trainer Scifo.
Droomstart voor Moeskroen wordt uitgewist
De bezoekers kenden een droomstart, binnen de minuut vond Ribeiro centraal de vrijstaande Carcela en die tikte de 0-1 binnen. Lierse knokte zich nadien in de wedstrijd maar Abdallah en Maes kregen de eerste kansen niet tegen de touwen. Aan de overzijde dwong Tainmont met een strak schot doelman De Smet tot een redding. Halfweg de eerste periode kwamen de Pallieters weer op gelijke hoogte, met een afgeweken schot zette Yagan de 1-1 op het bord. Moeskroen voetbalde goed mee op het Lisp maar in de zone van de waarheid liep het vaak fout. Bakic trapte de beste mogelijkheid nog ruim voorlangs. Halfweg stond het gelijk op het Lisp.

Yagan doet het andermaal voor Lierse.
Negen bezoekers houden uiteindelijk stand
Meteen na de rust was er een heel licht contact tussen Lepoint en de doorgebroken Abdallah. De ex-speler van KV Kortrijk kreeg de rode kaart en vanaf elf meter trapte Abdallah de thuisploeg op voorsprong: 2-1. De bonkige spits werd even later wel de anti-held toen hij een hoekschop in eigen doel kopte: 2-2 en alles weer te herdoen voor Lierse. De thuisploeg duwde de tien bezoekers nadien regelmatig tot voor het eigen doel maar het koppelde daar te weinig echte kansen aan. Op tien minuten van het einde verlengde Van Acker een scherpe voorzet voorlangs. In het slot moest de hekkensluiter uit 1B zelfs nog met twee man minder verder na een tweede gele kaart voor doelpuntenmaker Carcela. Uiteindelijk hielden de negen bezoekers wel stand en zo pakken ze hun tweede punt.
Scoreverloop:
0-1 (1') Carcela, 1-1 (24') Yagan, 2-1 (53') Abdallah (p), 2-2 (59') Aballah (ed)
Bijzonderheid:
Lepoint (Moeskroen) krijgt een rode kaart (52').
Carcela (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (88')

Verdiende Lierse meer?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

19
19
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

100
100
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

91
91
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

63
63
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

111
111
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

127
127
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

155
155
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

166
166
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

140
140
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

515
515
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

90
90
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

298
298
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

175
175
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

146
146
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

100
100
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

560
560
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

410
410
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

99
99
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1081
1081
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

143
143
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

209
209
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

367
367

Meer sportnieuws