Dortmund trekt zege over de streep, Casteels stopt penalty

door
Dortmund trekt zege over de streep, Casteels stopt penalty

In de Bundesliga kwamen zaterdagnamiddag weer heel wat Belgen in actie. Die van Borussia Dortmund trokken een nipte zege tegen Augsburg over de streep, terwijl die van Wolfsburg na een vreemde wedstrijd hun tweede nederlaag op een rij leden. Koen Casteels onderscheidde zich tegen Mönchengladbach wel weer door een penalty te stoppen.


Dortmund had iets goed te maken nadat het vorige week onderuitging tegen Mönchengladbach, maar het maakte het zichzelf tegen Augsburg ook niet makkelijk. Het kwam op voorsprong dankzij een vroege penalty van Guerreiro, maar Zeqiri bracht de bezoekers nog voor rust langszij na balverlies van Witsel. Vroeg in de tweede helft herstelde Brandt de voorsprong, maar Dortmund liet de kansen liggen om de score hoger te laten oplopen. Onder meer de ingevallen Thorgan Hazard miste een opgelegde kans.

Wolfsburg beleefde dan weer bizarre namiddag tegen het eerder genoemde Gladbach. Na zeven minuten keek het al tegen een 0-2-achterstand aan na een fraaie omhaal van Embolo en een goal van Hofmann. Waldschmidt bracht vroeg in de tweede helft de spanning wel terug, maar de gelijkmaker kwam niet meer. Een kwartier voor tijd speelde zich nog een vreemde fase af. Lacroix incasseerde een tweede gele kaart voor een strafschopovertreding, maar Casteels stopte de elfmeter van Stindl. Meteen daarna kreeg ook Rousillon rood, maar na tussenkomst van de VAR werd die beslissing nog omgekeerd. Diep in blessuretijd besliste Scally de match nog in het voordeel van de bezoekers.

LEES OOK: Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Moet Casteels de tweede doelman worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

0
0
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

78
78
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

82
82
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

50
50
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

194
194
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

159
159
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

93
93
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

347
347
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

189
189
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

134
134
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

157
157
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

300
300
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

338
338
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

160
160
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

252
252
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

193
193
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

109
109
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

535
535
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws