Dortmund trekt zege over de streep, Casteels stopt penalty

door
Dortmund trekt zege over de streep, Casteels stopt penalty

In de Bundesliga kwamen zaterdagnamiddag weer heel wat Belgen in actie. Die van Borussia Dortmund trokken een nipte zege tegen Augsburg over de streep, terwijl die van Wolfsburg na een vreemde wedstrijd hun tweede nederlaag op een rij leden. Koen Casteels onderscheidde zich tegen Mönchengladbach wel weer door een penalty te stoppen.


Dortmund had iets goed te maken nadat het vorige week onderuitging tegen Mönchengladbach, maar het maakte het zichzelf tegen Augsburg ook niet makkelijk. Het kwam op voorsprong dankzij een vroege penalty van Guerreiro, maar Zeqiri bracht de bezoekers nog voor rust langszij na balverlies van Witsel. Vroeg in de tweede helft herstelde Brandt de voorsprong, maar Dortmund liet de kansen liggen om de score hoger te laten oplopen. Onder meer de ingevallen Thorgan Hazard miste een opgelegde kans.

Wolfsburg beleefde dan weer bizarre namiddag tegen het eerder genoemde Gladbach. Na zeven minuten keek het al tegen een 0-2-achterstand aan na een fraaie omhaal van Embolo en een goal van Hofmann. Waldschmidt bracht vroeg in de tweede helft de spanning wel terug, maar de gelijkmaker kwam niet meer. Een kwartier voor tijd speelde zich nog een vreemde fase af. Lacroix incasseerde een tweede gele kaart voor een strafschopovertreding, maar Casteels stopte de elfmeter van Stindl. Meteen daarna kreeg ook Rousillon rood, maar na tussenkomst van de VAR werd die beslissing nog omgekeerd. Diep in blessuretijd besliste Scally de match nog in het voordeel van de bezoekers.

LEES OOK: 'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

Moet Casteels de tweede doelman worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

1
1
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

7
7
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

40
40
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

31
31
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

34
34
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

19
19
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

129
129
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

68
68
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

151
151
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

119
119
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

119
119
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

233
233
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

299
299
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

121
121
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

397
397
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

44
44
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

155
155
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

256
256
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

453
453
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

288
288
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

281
281

Meer sportnieuws