TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt naast aanwinst, PSG wil monstertransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt naast aanwinst, PSG wil monstertransfer'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Niet alleen de spelersgroep onderging bij RSC Anderlecht weer een grondige facelift ten opzichte van vorig seizoen, ook in de technische staf was het een komen en gaan van assistenten bij Anderlecht. Als nieuwe rechterhand van Vincent Kompany mikte Paars-Wit op Will Still, die zo goed als zeker in het Lotto Park leek te landen.
Stade Reims, de huidige club van Still, wou hem echt niet zomaar laten gaan en houdt vast aan de afkoopclausule in zijn contract. Het Laatste Nieuws meldt dat het dossier op Neerpede tegenwoordig dan ook als complex wordt beschouwd, in die mate zelfs dat het eerder lijkt af te springen. De krant stelt echter dat de huidige staf perfect kan blijven functioneren zonder Still.

BUITENLAND

Ronald Koeman
staat op het punt om te worden ontslagen door FC Barcelona. Volgens de Spaanse sportkrant AS is het ongeacht de afloop tegen Atlético Madrid over voor de Nederlander, die wel een gigantische afkoopsom tegemoet kan zien. Naar verluidt krijgt Koeman een bedrag van twaalf miljoen euro (!) mee indien de clubleiding het plan doorzet. Dat is een stevige streep door de rekening van de club, die er financieel erg aan toe is.



Erling Braut Haaland staat voor een monstertransfer in de zomer van 2022. Volgens La Gazzetta dello Sport overweegt Paris Saint-Germain toe te slaan voor de spits van Borussia Dortmund. Maar dat zal een smak geld kosten. Naar verluidt mag de Noorse goalgetter volgend jaar zomer namelijk voor een vastgestelde transfersom van 75 miljoen euro vertrekken, al hoopt 'BVB' zeker honderd miljoen euro binnen te halen met prestatiebonussen. Zaakwaarnemer Mino Raiola hoopt een monstersalaris van vijftig miljoen euro uit de brand te slepen. Dat is meer dan wat Messi en Neymar verdienen.



De financiële problemen van Internazionale zijn nog altijd niet van de baan. Ook in de zomer van 2022 zal de club spelers moeten verkopen om grote chaos te voorkomen. Inter verkocht al Lukaku en Hakimi, maar volgens La Gazzetta dello Sport zijn deze twee megatransfers niet voldoende. Naar verluidt wil de club voor minstens honderd miljoen euro aan spelers verkopen in de zomer van volgend jaar om de financiële problemen aan te pakken. Spelers als Nicolo Barella en Lautaro Martínez worden genoemd.


Niet alleen Kylian Mbappé staat op de schaduwlijst van Real Madrid. Volgens Spaanse media geeft voorzitter Florentino Perez zijn ogen de afgelopen weken goed de kost. Volgens Don Balon mogen onder andere Sergej Milinkovic-Savic (Lazio Roma, ex-Genk), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Declan Rice (West Ham United) en Victor Oshimen (Napoli, ex-Charleroi) dromen van een overgang naar het Estadio Bernabeu.
Real Madrid heeft ook te kampen gehad met flinke financiële verliezen door de coronacrisis, waardoor de Koninklijke ook openstaan voor eventuele opportuniteiten. Zoals contractvrije spelers bijvoorbeeld. In die optiek wordt Serge Aurier aan Real Madrid gelinkt, zo meldt Daily Star. De Franse vleugelverdediger zag in september zijn contract ontbonden worden bij Tottenham Hotspur, waardoor hij gratis op te pikken is.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Zal Anderlecht Still nog kunnen halen?

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

77
77
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

353
353
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

219
219
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

40
40
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

137
137
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

50
50
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

29
29
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

150
150
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

171
171
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

106
106
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

444
444
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

358
358
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

105
105
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

491
491
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

329
329
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

165
165
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

91
91
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

241
241
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

462
462
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

416
416
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

183
183
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws