Anderlecht heeft supertalent op het oog

651 stemmen
Anderlecht heeft supertalent op het oog

RSC Anderlecht trekt volop de kaart van de eigen jeugd, maar Sporting staat eveneens open voor jeugdige opportuniteiten vanuit het buitenland. In die optiek wordt paars-wit gelinkt aan Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV.


TOPTALENT

De wintermercato is weliswaar nog drie maanden veraf, maar zowat elke zelfrespecterende voetbalclub is momenteel bezig met hun transferhuiswerk voor te bereiden. Calciomercato meldde vorige week alvast dat RSC Anderlecht wel graten ziet in de komst van Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV II. De 19-jarige bezit een mooi sportief profiel voor de Belgische recordkampioen. Velasco is van nature een linker flankspeler, maar de Spaanse Duitser wordt bij de tweede ploeg van Hamburg ook vaak ingezet als een centrumspits.

Vorig seizoen kwam Robin Velasco nog uit in de nationale jeugdcompetities, maar dit jaar speelt hij zijn eerste wedstrijden bij Hamburger II, in de Regionalliga - de vierde klasse in Duitsland. En dat doet hij met glans: na 7 matchen telt hij namelijk al 5 goals en 1 assist. Zijn doelpuntenfrequentie en –efficiëntie is bijgevolg indrukwekkend, ook al betreft het 'maar' de Duitse vierde klasse. Velasco verteert moeiteloos de overstap van de jeugdcompetities naar het echte ‘mannenvoetbal’, waar het allemaal wat sneller en harder gaat.



De opmerkelijk positieve evolutie van Robin Velasco is ook Tim Walter niet ontgaan, de coach van het eerste elftal van Hamburger SV. Walter beschouwt de 19-jarige als één van de grootste talenten van de club, en hij heeft dan ook grote plannen met hem. In de voorbije weken trainde Velasco al verschillende keren mee met de A-kern van HSV, en in de oefenwedstrijd tegen FC Groningen maakte hij reeds zijn officieuze debuut voor het eerste elftal. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te worden vooraleer Velasco van Walter zijn eerste minuten zal krijgen in de 2. Bundesliga.

ZOALS ANDERLECHT

Der Jugend eine Chance. RSC Anderlecht zet hard in op de eigen jeugd, maar ook Hamburger SV volgt diezelfde filosofie. De Noord-Duitsers zijn in de voorbije jaren afgegleden naar de 2. Bundesliga en hun financiële middelen zijn daarom niet meer wat ze ooit geweest zijn. ’t Is daarom dat de jeugd veel kansen krijgt in het Volksparkstadion. Vandaag zijn er geen topsterren meer bij Hamburg, maar veel jonge spelers des te meer. De club heeft vandaag zelfs de op één na jongste selectie van de 2. Bundesliga. Een romantische gedachtegang, maar gezien de financiële situatie bij de club, ook een gedwongen keuze.

Tim Walter is daarom aangewezen op de eigen jeugd, en beloftevolle spelers vanuit andere contreien. Vorig seizoen stond onze landgenoot Amadou Onana nog onder contract bij Hamburger SV, waar hij zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een topspeler. In de voorbije zomermercato werd Onana verkocht aan Lille OSC, en ’t is dat businessmodel waar de Duitsers naartoe streven. In die optiek werd ook het contract van Ruben Velasco onlangs opengebroken tot aan tot 2023. Een slimme zet die ook een soort van verzekering inhoudt met het oog op de toekomst.



Dat gebeurde trouwens op aandringen van Horst Hrubesch, clubicoon en directeur voetbalzaken bij Hamburger SV, die naar verluidt een grote fan is van Robin Velasco’s kwaliteiten en talent. Ook Tim Walter zal graag aan de slag gaan met het jonge talent in het eerste elftal. De coach van Hamburger SV wordt omschreven als ‘de talentfluisteraar’, en hij vindt het doorstromen van (eigen) talent van groot belang. In het verleden was Walter ook steeds actief in de jeugdafdelingen. Hij was eerder jeugdcoach bij Bayern München en Karlsruher SV. 

KORTE LIJNEN NAAR ANDERLECHT

Het is duidelijk dat Hamburger SV grote plannen heeft met Robin Velasco. Hij geldt als één van de grootste talenten van de club, maar de Duitsers zullen niet te lang mogen talmen om hem zijn kans te geven in het eerste elftal. Naast RSC Anderlecht ligt namelijk ook Udinese reeds op de loer voor hem. Velasco wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde managementbureau als Paul Mukairu, de Nigeriaan die Sporting vorig seizoen huurde. De lijntjes tussen alle partijen zijn dus heel kort.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

0
0
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

16
16
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

18
18
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

23
23
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

151
151
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

122
122
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

145
145
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

294
294
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

80
80
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

182
182
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

361
361
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

166
166
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

155
155
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

261
261
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

287
287
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

340
340
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1001
1001
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

510
510
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

414
414
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

615
615
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

185
185
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

191
191

Meer sportnieuws