Anderlecht heeft supertalent op het oog

door
Anderlecht heeft supertalent op het oog

RSC Anderlecht trekt volop de kaart van de eigen jeugd, maar Sporting staat eveneens open voor jeugdige opportuniteiten vanuit het buitenland. In die optiek wordt paars-wit gelinkt aan Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV.


TOPTALENT

De wintermercato is weliswaar nog drie maanden veraf, maar zowat elke zelfrespecterende voetbalclub is momenteel bezig met hun transferhuiswerk voor te bereiden. Calciomercato meldde vorige week alvast dat RSC Anderlecht wel graten ziet in de komst van Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV II. De 19-jarige bezit een mooi sportief profiel voor de Belgische recordkampioen. Velasco is van nature een linker flankspeler, maar de Spaanse Duitser wordt bij de tweede ploeg van Hamburg ook vaak ingezet als een centrumspits.

Vorig seizoen kwam Robin Velasco nog uit in de nationale jeugdcompetities, maar dit jaar speelt hij zijn eerste wedstrijden bij Hamburger II, in de Regionalliga - de vierde klasse in Duitsland. En dat doet hij met glans: na 7 matchen telt hij namelijk al 5 goals en 1 assist. Zijn doelpuntenfrequentie en –efficiëntie is bijgevolg indrukwekkend, ook al betreft het 'maar' de Duitse vierde klasse. Velasco verteert moeiteloos de overstap van de jeugdcompetities naar het echte ‘mannenvoetbal’, waar het allemaal wat sneller en harder gaat.



De opmerkelijk positieve evolutie van Robin Velasco is ook Tim Walter niet ontgaan, de coach van het eerste elftal van Hamburger SV. Walter beschouwt de 19-jarige als één van de grootste talenten van de club, en hij heeft dan ook grote plannen met hem. In de voorbije weken trainde Velasco al verschillende keren mee met de A-kern van HSV, en in de oefenwedstrijd tegen FC Groningen maakte hij reeds zijn officieuze debuut voor het eerste elftal. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te worden vooraleer Velasco van Walter zijn eerste minuten zal krijgen in de 2. Bundesliga.

ZOALS ANDERLECHT

Der Jugend eine Chance. RSC Anderlecht zet hard in op de eigen jeugd, maar ook Hamburger SV volgt diezelfde filosofie. De Noord-Duitsers zijn in de voorbije jaren afgegleden naar de 2. Bundesliga en hun financiële middelen zijn daarom niet meer wat ze ooit geweest zijn. ’t Is daarom dat de jeugd veel kansen krijgt in het Volksparkstadion. Vandaag zijn er geen topsterren meer bij Hamburg, maar veel jonge spelers des te meer. De club heeft vandaag zelfs de op één na jongste selectie van de 2. Bundesliga. Een romantische gedachtegang, maar gezien de financiële situatie bij de club, ook een gedwongen keuze.

Tim Walter is daarom aangewezen op de eigen jeugd, en beloftevolle spelers vanuit andere contreien. Vorig seizoen stond onze landgenoot Amadou Onana nog onder contract bij Hamburger SV, waar hij zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een topspeler. In de voorbije zomermercato werd Onana verkocht aan Lille OSC, en ’t is dat businessmodel waar de Duitsers naartoe streven. In die optiek werd ook het contract van Ruben Velasco onlangs opengebroken tot aan tot 2023. Een slimme zet die ook een soort van verzekering inhoudt met het oog op de toekomst.



Dat gebeurde trouwens op aandringen van Horst Hrubesch, clubicoon en directeur voetbalzaken bij Hamburger SV, die naar verluidt een grote fan is van Robin Velasco’s kwaliteiten en talent. Ook Tim Walter zal graag aan de slag gaan met het jonge talent in het eerste elftal. De coach van Hamburger SV wordt omschreven als ‘de talentfluisteraar’, en hij vindt het doorstromen van (eigen) talent van groot belang. In het verleden was Walter ook steeds actief in de jeugdafdelingen. Hij was eerder jeugdcoach bij Bayern München en Karlsruher SV. 

KORTE LIJNEN NAAR ANDERLECHT

Het is duidelijk dat Hamburger SV grote plannen heeft met Robin Velasco. Hij geldt als één van de grootste talenten van de club, maar de Duitsers zullen niet te lang mogen talmen om hem zijn kans te geven in het eerste elftal. Naast RSC Anderlecht ligt namelijk ook Udinese reeds op de loer voor hem. Velasco wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde managementbureau als Paul Mukairu, de Nigeriaan die Sporting vorig seizoen huurde. De lijntjes tussen alle partijen zijn dus heel kort.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

72
72
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

19
19
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

100
100
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

766
766
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

67
67
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

29
29
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

54
54
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

517
517
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

386
386
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1060
1060
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

343
343
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

37
37
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

181
181
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

479
479
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

318
318
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

817
817
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

236
236
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

625
625
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

611
611
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

763
763
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

677
677
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

129
129

Meer sportnieuws