Anderlecht heeft supertalent op het oog

651
Anderlecht heeft supertalent op het oog

RSC Anderlecht trekt volop de kaart van de eigen jeugd, maar Sporting staat eveneens open voor jeugdige opportuniteiten vanuit het buitenland. In die optiek wordt paars-wit gelinkt aan Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV.


TOPTALENT

De wintermercato is weliswaar nog drie maanden veraf, maar zowat elke zelfrespecterende voetbalclub is momenteel bezig met hun transferhuiswerk voor te bereiden. Calciomercato meldde vorige week alvast dat RSC Anderlecht wel graten ziet in de komst van Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV II. De 19-jarige bezit een mooi sportief profiel voor de Belgische recordkampioen. Velasco is van nature een linker flankspeler, maar de Spaanse Duitser wordt bij de tweede ploeg van Hamburg ook vaak ingezet als een centrumspits.

Vorig seizoen kwam Robin Velasco nog uit in de nationale jeugdcompetities, maar dit jaar speelt hij zijn eerste wedstrijden bij Hamburger II, in de Regionalliga - de vierde klasse in Duitsland. En dat doet hij met glans: na 7 matchen telt hij namelijk al 5 goals en 1 assist. Zijn doelpuntenfrequentie en –efficiëntie is bijgevolg indrukwekkend, ook al betreft het 'maar' de Duitse vierde klasse. Velasco verteert moeiteloos de overstap van de jeugdcompetities naar het echte ‘mannenvoetbal’, waar het allemaal wat sneller en harder gaat.



De opmerkelijk positieve evolutie van Robin Velasco is ook Tim Walter niet ontgaan, de coach van het eerste elftal van Hamburger SV. Walter beschouwt de 19-jarige als één van de grootste talenten van de club, en hij heeft dan ook grote plannen met hem. In de voorbije weken trainde Velasco al verschillende keren mee met de A-kern van HSV, en in de oefenwedstrijd tegen FC Groningen maakte hij reeds zijn officieuze debuut voor het eerste elftal. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te worden vooraleer Velasco van Walter zijn eerste minuten zal krijgen in de 2. Bundesliga.

ZOALS ANDERLECHT

Der Jugend eine Chance. RSC Anderlecht zet hard in op de eigen jeugd, maar ook Hamburger SV volgt diezelfde filosofie. De Noord-Duitsers zijn in de voorbije jaren afgegleden naar de 2. Bundesliga en hun financiële middelen zijn daarom niet meer wat ze ooit geweest zijn. ’t Is daarom dat de jeugd veel kansen krijgt in het Volksparkstadion. Vandaag zijn er geen topsterren meer bij Hamburg, maar veel jonge spelers des te meer. De club heeft vandaag zelfs de op één na jongste selectie van de 2. Bundesliga. Een romantische gedachtegang, maar gezien de financiële situatie bij de club, ook een gedwongen keuze.

Tim Walter is daarom aangewezen op de eigen jeugd, en beloftevolle spelers vanuit andere contreien. Vorig seizoen stond onze landgenoot Amadou Onana nog onder contract bij Hamburger SV, waar hij zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een topspeler. In de voorbije zomermercato werd Onana verkocht aan Lille OSC, en ’t is dat businessmodel waar de Duitsers naartoe streven. In die optiek werd ook het contract van Ruben Velasco onlangs opengebroken tot aan tot 2023. Een slimme zet die ook een soort van verzekering inhoudt met het oog op de toekomst.



Dat gebeurde trouwens op aandringen van Horst Hrubesch, clubicoon en directeur voetbalzaken bij Hamburger SV, die naar verluidt een grote fan is van Robin Velasco’s kwaliteiten en talent. Ook Tim Walter zal graag aan de slag gaan met het jonge talent in het eerste elftal. De coach van Hamburger SV wordt omschreven als ‘de talentfluisteraar’, en hij vindt het doorstromen van (eigen) talent van groot belang. In het verleden was Walter ook steeds actief in de jeugdafdelingen. Hij was eerder jeugdcoach bij Bayern München en Karlsruher SV. 

KORTE LIJNEN NAAR ANDERLECHT

Het is duidelijk dat Hamburger SV grote plannen heeft met Robin Velasco. Hij geldt als één van de grootste talenten van de club, maar de Duitsers zullen niet te lang mogen talmen om hem zijn kans te geven in het eerste elftal. Naast RSC Anderlecht ligt namelijk ook Udinese reeds op de loer voor hem. Velasco wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde managementbureau als Paul Mukairu, de Nigeriaan die Sporting vorig seizoen huurde. De lijntjes tussen alle partijen zijn dus heel kort.

LEES OOK: Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

90
90
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

118
118
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

87
87
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

352
352
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

469
469
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

142
142
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

698
698
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

98
98
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

92
92
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

492
492
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

101
101
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

355
355
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

800
800
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

85
85
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

173
173
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1107
1107
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

299
299
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

225
225
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

114
114
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

469
469
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

817
817
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

209
209
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

334
334
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

135
135
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

872
872

Meer sportnieuws