Anderlecht heeft supertalent op het oog

door
Anderlecht heeft supertalent op het oog

RSC Anderlecht trekt volop de kaart van de eigen jeugd, maar Sporting staat eveneens open voor jeugdige opportuniteiten vanuit het buitenland. In die optiek wordt paars-wit gelinkt aan Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV.


TOPTALENT

De wintermercato is weliswaar nog drie maanden veraf, maar zowat elke zelfrespecterende voetbalclub is momenteel bezig met hun transferhuiswerk voor te bereiden. Calciomercato meldde vorige week alvast dat RSC Anderlecht wel graten ziet in de komst van Robin Velasco, één van de grootste talenten van Hamburger SV II. De 19-jarige bezit een mooi sportief profiel voor de Belgische recordkampioen. Velasco is van nature een linker flankspeler, maar de Spaanse Duitser wordt bij de tweede ploeg van Hamburg ook vaak ingezet als een centrumspits.

Vorig seizoen kwam Robin Velasco nog uit in de nationale jeugdcompetities, maar dit jaar speelt hij zijn eerste wedstrijden bij Hamburger II, in de Regionalliga - de vierde klasse in Duitsland. En dat doet hij met glans: na 7 matchen telt hij namelijk al 5 goals en 1 assist. Zijn doelpuntenfrequentie en –efficiëntie is bijgevolg indrukwekkend, ook al betreft het 'maar' de Duitse vierde klasse. Velasco verteert moeiteloos de overstap van de jeugdcompetities naar het echte ‘mannenvoetbal’, waar het allemaal wat sneller en harder gaat.



De opmerkelijk positieve evolutie van Robin Velasco is ook Tim Walter niet ontgaan, de coach van het eerste elftal van Hamburger SV. Walter beschouwt de 19-jarige als één van de grootste talenten van de club, en hij heeft dan ook grote plannen met hem. In de voorbije weken trainde Velasco al verschillende keren mee met de A-kern van HSV, en in de oefenwedstrijd tegen FC Groningen maakte hij reeds zijn officieuze debuut voor het eerste elftal. Het lijkt alleen maar een kwestie van tijd te worden vooraleer Velasco van Walter zijn eerste minuten zal krijgen in de 2. Bundesliga.

ZOALS ANDERLECHT

Der Jugend eine Chance. RSC Anderlecht zet hard in op de eigen jeugd, maar ook Hamburger SV volgt diezelfde filosofie. De Noord-Duitsers zijn in de voorbije jaren afgegleden naar de 2. Bundesliga en hun financiële middelen zijn daarom niet meer wat ze ooit geweest zijn. ’t Is daarom dat de jeugd veel kansen krijgt in het Volksparkstadion. Vandaag zijn er geen topsterren meer bij Hamburg, maar veel jonge spelers des te meer. De club heeft vandaag zelfs de op één na jongste selectie van de 2. Bundesliga. Een romantische gedachtegang, maar gezien de financiële situatie bij de club, ook een gedwongen keuze.

Tim Walter is daarom aangewezen op de eigen jeugd, en beloftevolle spelers vanuit andere contreien. Vorig seizoen stond onze landgenoot Amadou Onana nog onder contract bij Hamburger SV, waar hij zich in een razendsnel tempo ontwikkelde tot een topspeler. In de voorbije zomermercato werd Onana verkocht aan Lille OSC, en ’t is dat businessmodel waar de Duitsers naartoe streven. In die optiek werd ook het contract van Ruben Velasco onlangs opengebroken tot aan tot 2023. Een slimme zet die ook een soort van verzekering inhoudt met het oog op de toekomst.



Dat gebeurde trouwens op aandringen van Horst Hrubesch, clubicoon en directeur voetbalzaken bij Hamburger SV, die naar verluidt een grote fan is van Robin Velasco’s kwaliteiten en talent. Ook Tim Walter zal graag aan de slag gaan met het jonge talent in het eerste elftal. De coach van Hamburger SV wordt omschreven als ‘de talentfluisteraar’, en hij vindt het doorstromen van (eigen) talent van groot belang. In het verleden was Walter ook steeds actief in de jeugdafdelingen. Hij was eerder jeugdcoach bij Bayern München en Karlsruher SV. 

KORTE LIJNEN NAAR ANDERLECHT

Het is duidelijk dat Hamburger SV grote plannen heeft met Robin Velasco. Hij geldt als één van de grootste talenten van de club, maar de Duitsers zullen niet te lang mogen talmen om hem zijn kans te geven in het eerste elftal. Naast RSC Anderlecht ligt namelijk ook Udinese reeds op de loer voor hem. Velasco wordt trouwens vertegenwoordigd door hetzelfde managementbureau als Paul Mukairu, de Nigeriaan die Sporting vorig seizoen huurde. De lijntjes tussen alle partijen zijn dus heel kort.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

2
2
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

36
36
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

104
104
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

28
28
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

19
19
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

124
124
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

129
129
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

99
99
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

669
669
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

137
137
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

307
307
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

209
209
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

548
548
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

463
463
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

162
162
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

360
360
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

717
717
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

391
391
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws