Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

643
Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

RSC Anderlecht kende vorig weekend een grote dosis pech tegen KV Oostende. Sporting creëerde een karrenvracht aan puike doelkansen, en speelde na de uitsluiting van Christian Kouamé een groot deel van de wedstrijd met tien spelers. Anderlecht raakte via Joshua Zirkzee ook twee keer het doelkader, en dat is een wederkerend fenomeen geworden dit seizoen.


8 KEER PECH

RSC Anderlecht raakte dit seizoen maar liefst acht keer het doelhout van de tegenstander, en dat is een aantal dat geen enkele andere ploeg in de Jupiler Pro League overstijgt. Taylor Harwood-Bellis kende drie keer pech, en Joshua Zirkzee al twee keer. Daarnaast troffen ook Benito Raman, Lior Refaelov en Francis Amuzu elk één keer het doelkader.



T. HARWOOD-BELLIS: 3

De defensie van RSC Anderlecht was vorig seizoen nog de beste van de Jupiler Pro League, maar dit jaar is die verdedigende stabiliteit nog wat zoek. Logisch ook, omdat er met Matt Miazga een belangrijke pion vertrok. Anderzijds moesten er automatismen opgebouwd worden tussen Hannes Delcroix en de twee nieuwkomers Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de match tegen Eupen besloot Vincent Kompany om centraal achterin met het trio Delcroix-Hoedt-Harwood-Bellis aan te treden, maar achteraf gezien was dat niet de beste tactische zet van de Anderlecht-coach.

De 19-jarige huurling van Manchester City overtuigde niet Am Kerhweg, waar hij in zijn tweede basisplaats voor Anderlecht een wisselvallige indruk naliet. Taylor Harwood-Bellis was namelijk nergens te bespeuren bij de 1-1 via Smail Prevljak, waardoor de Anderlecht-defensie in die belangrijke fase met een mannetje minder kwam te staan. De jonge Engelsman probeerde zijn fout daarna recht te trekken, maar zijn kopbal, op een voorzet van Sergio Gomez net na de rust, strandde uiteindelijk op de doelpaal. Het werd dus een avond om snel te vergeten voor Harwood-Bellis.



Maar na de blessure van Hannes Delcroix kreeg Taylor Harwood-Bellis – enigszins noodgedwongen – een vaste basisplaats van Vincent Kompany. En daarna ontgoochelde hij amper. De grote ommekeer gebeurde in de topper tegen KRC Genk, waar Harwood-Bellis probleemloos Paul Onuachu, toch de beste spits op de Belgische velden, in bedwang kon houden. “Het is een grote kerel en dan is het zaak om slim te zijn”, aldus de centrale verdediger na zijn referentiematch voor Anderlecht. “Ik denk wel dat ik hem goed uit de wedstrijd heb gehouden.”

Zijn defensieve prestatie tegen KRC Genk en Paul Onuachu was indrukwekkend, al kon Taylor Harwood-Bellis zijn puike wedstrijd belonen met twee doelpunten. Net voor de rust werkte hij een vrije trap van Sergio Gomez met de voet op de paal, en een kwartier voor het einde van de wedstrijd kopte Harwood-Bellis ook nog eens een hoekschop van Lior Refaelov op de lat. Dubbele pech voor de jonge Engelsman. “In voetbal is het nu eenmaal soms net niet. Ik ben alleszins wel iemand die graag naar voren trekt om mee te koppen. Doelpunten maken, daar houdt toch iedereen van?”

J. ZIRKZEE 2

Vorig weekend was Joshua Zirkzee de grote man bij RSC Anderlecht. De Nederlandse spits was enorm hardwerkend en bedrijvig, waarmee hij zijn 'arrogante' reputatie van zich afspeelde. De wedstrijd tegen KV Oostende zou daarom weleens de échte referentiematch kunnen worden van Zirkzee bij Sporting. De huurling van Bayern München kon gemakkelijk drie doelpunten gescoord hebben, maar hij kende heel wat pech in de afwerking voor het doel. Zo eindigde Zirkzee de wedstrijd met één doelpunt, maar raakt hij ook één keer de paal en tevens één keer de doellat. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kende op de vorige speeldag zoveel pech als hem.



Joshua Zirkzee ondernam maar liefst 6 doelpogingen naar het doel van KV Oostende, en daarmee was hij zondagnamiddag de grote primus bij Anderlecht. Hij scoorde weliswaar maar één doelpunt uit die zes betreffende doelpogingen, maar de spits kende ook grote pech in zijn afwerking – met aldus één bal op de paal en één bal op de lat. “Het leek zo'n dag waarop we kansen zouden blijven creëren, maar dat er niet eentje zou binnengaan”, verklaarde Vincent Kompany. “Als ik iets scherper ben voor doel, ga ik met een hattrick naar huis”, zei Zirkzee ook zelf. Beide doelpogingen op de lat en op de paal, waren trouwens niet het gevolg van een gebrek aan efficiëntie. Een grote dosis pech en tegenslag des te meer.

F. AMUZU: 1

Een gebrek aan inzet kan je Francis Amuzu nooit verwijten. Maar een gebrek aan efficiëntie daarentegen … In de competitieopener tegen Union SG ging Anderlecht al meteen met de billen bloot. Sporting verloor de eerste wedstrijd van het seizoen in eigen huis met 1-3. Nochtans kon de wedstrijd misschien helemaal anders verlopen zijn mocht Amuzu, op een heerlijke pass van Josh Cullen, na 12 minuten de paal niet geraakt hebben. Daarna miste Amuzu nog een goede kans, waardoor zijn gebrek aan rust en koelbloedigheid nogmaals beklemtoond werd. Anderzijds was de aanvaller wél de enige speler die Union in de problemen kon brengen – vooral door zijn indrukwekkende snelheid.

B. RAMAN: 1

Tegen Cercle Brugge was Joshua Zirkzee de uitblinker van dienst, maar ook Benito Raman liet zich toen op een erg positieve wijze opvallen. In het Jan Breydelstadion scoorde Raman weliswaar niet, maar hij maakte wél een grote indruk door zijn intensiteit, diepgang en vooral pressing. In het laatste kwartier van de wedstrijd verstuurde Hendrik Van Crombrugge een lange bal richting Raman, waarna de aanvaller Cercle Brugge-doelman Thomas Didillon onder grote druk zette. De Franse goalie ging daardoor in de fout, maar vanuit een scherpe hoek vond Raman uiteindelijk de paal.



L. REFAELOV: 1

Dankzij een indrukwekkende prestatie in de tweede helft, kon Anderlecht KV Mechelen verslaan met een vooroorlogse 7-2 score. Lior Refaelov, die nochtans de draaischijf moet zijn bij Sporting, kwam tegen Malinwa echter niet in het stuk voor. De huidige Gouden Schoen kon zich niet profileren in deze monsterzege van Anderlecht en hij was bovendien weinig beslissend in zijn acties. Dat hij de lat raakte bij een 4-1 tussenstand was dan ook tekenend voor zijn prestatie die namiddag. Ondanks de 7 doelpunten van Anderlecht, scoorde Refaelov geen enkel doelpunt en kon hij tevens geen assist afleveren.

LEES OOK: Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

Is Anderlecht beter dan vorig seizoen?

Meest recent

Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

2
2
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

47
47
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

73
73
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

51
51
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

75
75
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

22
22
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

25
25
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

40
40
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

104
104
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

101
101
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

90
90
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

134
134
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

450
450
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

398
398
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

399
399
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

471
471
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

567
567
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

434
434
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

125
125
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

57
57
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

49
49
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

146
146
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

193
193
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

48
48
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40

Meer sportnieuws