Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

643
Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

RSC Anderlecht kende vorig weekend een grote dosis pech tegen KV Oostende. Sporting creëerde een karrenvracht aan puike doelkansen, en speelde na de uitsluiting van Christian Kouamé een groot deel van de wedstrijd met tien spelers. Anderlecht raakte via Joshua Zirkzee ook twee keer het doelkader, en dat is een wederkerend fenomeen geworden dit seizoen.


8 KEER PECH

RSC Anderlecht raakte dit seizoen maar liefst acht keer het doelhout van de tegenstander, en dat is een aantal dat geen enkele andere ploeg in de Jupiler Pro League overstijgt. Taylor Harwood-Bellis kende drie keer pech, en Joshua Zirkzee al twee keer. Daarnaast troffen ook Benito Raman, Lior Refaelov en Francis Amuzu elk één keer het doelkader.



T. HARWOOD-BELLIS: 3

De defensie van RSC Anderlecht was vorig seizoen nog de beste van de Jupiler Pro League, maar dit jaar is die verdedigende stabiliteit nog wat zoek. Logisch ook, omdat er met Matt Miazga een belangrijke pion vertrok. Anderzijds moesten er automatismen opgebouwd worden tussen Hannes Delcroix en de twee nieuwkomers Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de match tegen Eupen besloot Vincent Kompany om centraal achterin met het trio Delcroix-Hoedt-Harwood-Bellis aan te treden, maar achteraf gezien was dat niet de beste tactische zet van de Anderlecht-coach.

De 19-jarige huurling van Manchester City overtuigde niet Am Kerhweg, waar hij in zijn tweede basisplaats voor Anderlecht een wisselvallige indruk naliet. Taylor Harwood-Bellis was namelijk nergens te bespeuren bij de 1-1 via Smail Prevljak, waardoor de Anderlecht-defensie in die belangrijke fase met een mannetje minder kwam te staan. De jonge Engelsman probeerde zijn fout daarna recht te trekken, maar zijn kopbal, op een voorzet van Sergio Gomez net na de rust, strandde uiteindelijk op de doelpaal. Het werd dus een avond om snel te vergeten voor Harwood-Bellis.



Maar na de blessure van Hannes Delcroix kreeg Taylor Harwood-Bellis – enigszins noodgedwongen – een vaste basisplaats van Vincent Kompany. En daarna ontgoochelde hij amper. De grote ommekeer gebeurde in de topper tegen KRC Genk, waar Harwood-Bellis probleemloos Paul Onuachu, toch de beste spits op de Belgische velden, in bedwang kon houden. “Het is een grote kerel en dan is het zaak om slim te zijn”, aldus de centrale verdediger na zijn referentiematch voor Anderlecht. “Ik denk wel dat ik hem goed uit de wedstrijd heb gehouden.”

Zijn defensieve prestatie tegen KRC Genk en Paul Onuachu was indrukwekkend, al kon Taylor Harwood-Bellis zijn puike wedstrijd belonen met twee doelpunten. Net voor de rust werkte hij een vrije trap van Sergio Gomez met de voet op de paal, en een kwartier voor het einde van de wedstrijd kopte Harwood-Bellis ook nog eens een hoekschop van Lior Refaelov op de lat. Dubbele pech voor de jonge Engelsman. “In voetbal is het nu eenmaal soms net niet. Ik ben alleszins wel iemand die graag naar voren trekt om mee te koppen. Doelpunten maken, daar houdt toch iedereen van?”

J. ZIRKZEE 2

Vorig weekend was Joshua Zirkzee de grote man bij RSC Anderlecht. De Nederlandse spits was enorm hardwerkend en bedrijvig, waarmee hij zijn 'arrogante' reputatie van zich afspeelde. De wedstrijd tegen KV Oostende zou daarom weleens de échte referentiematch kunnen worden van Zirkzee bij Sporting. De huurling van Bayern München kon gemakkelijk drie doelpunten gescoord hebben, maar hij kende heel wat pech in de afwerking voor het doel. Zo eindigde Zirkzee de wedstrijd met één doelpunt, maar raakt hij ook één keer de paal en tevens één keer de doellat. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kende op de vorige speeldag zoveel pech als hem.



Joshua Zirkzee ondernam maar liefst 6 doelpogingen naar het doel van KV Oostende, en daarmee was hij zondagnamiddag de grote primus bij Anderlecht. Hij scoorde weliswaar maar één doelpunt uit die zes betreffende doelpogingen, maar de spits kende ook grote pech in zijn afwerking – met aldus één bal op de paal en één bal op de lat. “Het leek zo'n dag waarop we kansen zouden blijven creëren, maar dat er niet eentje zou binnengaan”, verklaarde Vincent Kompany. “Als ik iets scherper ben voor doel, ga ik met een hattrick naar huis”, zei Zirkzee ook zelf. Beide doelpogingen op de lat en op de paal, waren trouwens niet het gevolg van een gebrek aan efficiëntie. Een grote dosis pech en tegenslag des te meer.

F. AMUZU: 1

Een gebrek aan inzet kan je Francis Amuzu nooit verwijten. Maar een gebrek aan efficiëntie daarentegen … In de competitieopener tegen Union SG ging Anderlecht al meteen met de billen bloot. Sporting verloor de eerste wedstrijd van het seizoen in eigen huis met 1-3. Nochtans kon de wedstrijd misschien helemaal anders verlopen zijn mocht Amuzu, op een heerlijke pass van Josh Cullen, na 12 minuten de paal niet geraakt hebben. Daarna miste Amuzu nog een goede kans, waardoor zijn gebrek aan rust en koelbloedigheid nogmaals beklemtoond werd. Anderzijds was de aanvaller wél de enige speler die Union in de problemen kon brengen – vooral door zijn indrukwekkende snelheid.

B. RAMAN: 1

Tegen Cercle Brugge was Joshua Zirkzee de uitblinker van dienst, maar ook Benito Raman liet zich toen op een erg positieve wijze opvallen. In het Jan Breydelstadion scoorde Raman weliswaar niet, maar hij maakte wél een grote indruk door zijn intensiteit, diepgang en vooral pressing. In het laatste kwartier van de wedstrijd verstuurde Hendrik Van Crombrugge een lange bal richting Raman, waarna de aanvaller Cercle Brugge-doelman Thomas Didillon onder grote druk zette. De Franse goalie ging daardoor in de fout, maar vanuit een scherpe hoek vond Raman uiteindelijk de paal.



L. REFAELOV: 1

Dankzij een indrukwekkende prestatie in de tweede helft, kon Anderlecht KV Mechelen verslaan met een vooroorlogse 7-2 score. Lior Refaelov, die nochtans de draaischijf moet zijn bij Sporting, kwam tegen Malinwa echter niet in het stuk voor. De huidige Gouden Schoen kon zich niet profileren in deze monsterzege van Anderlecht en hij was bovendien weinig beslissend in zijn acties. Dat hij de lat raakte bij een 4-1 tussenstand was dan ook tekenend voor zijn prestatie die namiddag. Ondanks de 7 doelpunten van Anderlecht, scoorde Refaelov geen enkel doelpunt en kon hij tevens geen assist afleveren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Is Anderlecht beter dan vorig seizoen?

Meest recent

Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

0
0
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

25
25
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

36
36
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

58
58
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

105
105
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

31
31
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

47
47
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

203
203
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

185
185
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

120
120
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

786
786
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

299
299
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

104
104
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

189
189
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

83
83
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

212
212
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

264
264
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

547
547
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

267
267
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

256
256
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

339
339
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

191
191
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

54
54
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34

Meer sportnieuws