Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

door
Tegenslag voor Anderlecht: 'Grootste pechvogel van België'

RSC Anderlecht kende vorig weekend een grote dosis pech tegen KV Oostende. Sporting creëerde een karrenvracht aan puike doelkansen, en speelde na de uitsluiting van Christian Kouamé een groot deel van de wedstrijd met tien spelers. Anderlecht raakte via Joshua Zirkzee ook twee keer het doelkader, en dat is een wederkerend fenomeen geworden dit seizoen.


8 KEER PECH

RSC Anderlecht raakte dit seizoen maar liefst acht keer het doelhout van de tegenstander, en dat is een aantal dat geen enkele andere ploeg in de Jupiler Pro League overstijgt. Taylor Harwood-Bellis kende drie keer pech, en Joshua Zirkzee al twee keer. Daarnaast troffen ook Benito Raman, Lior Refaelov en Francis Amuzu elk één keer het doelkader.



T. HARWOOD-BELLIS: 3

De defensie van RSC Anderlecht was vorig seizoen nog de beste van de Jupiler Pro League, maar dit jaar is die verdedigende stabiliteit nog wat zoek. Logisch ook, omdat er met Matt Miazga een belangrijke pion vertrok. Anderzijds moesten er automatismen opgebouwd worden tussen Hannes Delcroix en de twee nieuwkomers Wesley Hoedt en Taylor Harwood-Bellis. In de match tegen Eupen besloot Vincent Kompany om centraal achterin met het trio Delcroix-Hoedt-Harwood-Bellis aan te treden, maar achteraf gezien was dat niet de beste tactische zet van de Anderlecht-coach.

De 19-jarige huurling van Manchester City overtuigde niet Am Kerhweg, waar hij in zijn tweede basisplaats voor Anderlecht een wisselvallige indruk naliet. Taylor Harwood-Bellis was namelijk nergens te bespeuren bij de 1-1 via Smail Prevljak, waardoor de Anderlecht-defensie in die belangrijke fase met een mannetje minder kwam te staan. De jonge Engelsman probeerde zijn fout daarna recht te trekken, maar zijn kopbal, op een voorzet van Sergio Gomez net na de rust, strandde uiteindelijk op de doelpaal. Het werd dus een avond om snel te vergeten voor Harwood-Bellis.



Maar na de blessure van Hannes Delcroix kreeg Taylor Harwood-Bellis – enigszins noodgedwongen – een vaste basisplaats van Vincent Kompany. En daarna ontgoochelde hij amper. De grote ommekeer gebeurde in de topper tegen KRC Genk, waar Harwood-Bellis probleemloos Paul Onuachu, toch de beste spits op de Belgische velden, in bedwang kon houden. “Het is een grote kerel en dan is het zaak om slim te zijn”, aldus de centrale verdediger na zijn referentiematch voor Anderlecht. “Ik denk wel dat ik hem goed uit de wedstrijd heb gehouden.”

Zijn defensieve prestatie tegen KRC Genk en Paul Onuachu was indrukwekkend, al kon Taylor Harwood-Bellis zijn puike wedstrijd belonen met twee doelpunten. Net voor de rust werkte hij een vrije trap van Sergio Gomez met de voet op de paal, en een kwartier voor het einde van de wedstrijd kopte Harwood-Bellis ook nog eens een hoekschop van Lior Refaelov op de lat. Dubbele pech voor de jonge Engelsman. “In voetbal is het nu eenmaal soms net niet. Ik ben alleszins wel iemand die graag naar voren trekt om mee te koppen. Doelpunten maken, daar houdt toch iedereen van?”

J. ZIRKZEE 2

Vorig weekend was Joshua Zirkzee de grote man bij RSC Anderlecht. De Nederlandse spits was enorm hardwerkend en bedrijvig, waarmee hij zijn 'arrogante' reputatie van zich afspeelde. De wedstrijd tegen KV Oostende zou daarom weleens de échte referentiematch kunnen worden van Zirkzee bij Sporting. De huurling van Bayern München kon gemakkelijk drie doelpunten gescoord hebben, maar hij kende heel wat pech in de afwerking voor het doel. Zo eindigde Zirkzee de wedstrijd met één doelpunt, maar raakt hij ook één keer de paal en tevens één keer de doellat. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kende op de vorige speeldag zoveel pech als hem.



Joshua Zirkzee ondernam maar liefst 6 doelpogingen naar het doel van KV Oostende, en daarmee was hij zondagnamiddag de grote primus bij Anderlecht. Hij scoorde weliswaar maar één doelpunt uit die zes betreffende doelpogingen, maar de spits kende ook grote pech in zijn afwerking – met aldus één bal op de paal en één bal op de lat. “Het leek zo'n dag waarop we kansen zouden blijven creëren, maar dat er niet eentje zou binnengaan”, verklaarde Vincent Kompany. “Als ik iets scherper ben voor doel, ga ik met een hattrick naar huis”, zei Zirkzee ook zelf. Beide doelpogingen op de lat en op de paal, waren trouwens niet het gevolg van een gebrek aan efficiëntie. Een grote dosis pech en tegenslag des te meer.

F. AMUZU: 1

Een gebrek aan inzet kan je Francis Amuzu nooit verwijten. Maar een gebrek aan efficiëntie daarentegen … In de competitieopener tegen Union SG ging Anderlecht al meteen met de billen bloot. Sporting verloor de eerste wedstrijd van het seizoen in eigen huis met 1-3. Nochtans kon de wedstrijd misschien helemaal anders verlopen zijn mocht Amuzu, op een heerlijke pass van Josh Cullen, na 12 minuten de paal niet geraakt hebben. Daarna miste Amuzu nog een goede kans, waardoor zijn gebrek aan rust en koelbloedigheid nogmaals beklemtoond werd. Anderzijds was de aanvaller wél de enige speler die Union in de problemen kon brengen – vooral door zijn indrukwekkende snelheid.

B. RAMAN: 1

Tegen Cercle Brugge was Joshua Zirkzee de uitblinker van dienst, maar ook Benito Raman liet zich toen op een erg positieve wijze opvallen. In het Jan Breydelstadion scoorde Raman weliswaar niet, maar hij maakte wél een grote indruk door zijn intensiteit, diepgang en vooral pressing. In het laatste kwartier van de wedstrijd verstuurde Hendrik Van Crombrugge een lange bal richting Raman, waarna de aanvaller Cercle Brugge-doelman Thomas Didillon onder grote druk zette. De Franse goalie ging daardoor in de fout, maar vanuit een scherpe hoek vond Raman uiteindelijk de paal.



L. REFAELOV: 1

Dankzij een indrukwekkende prestatie in de tweede helft, kon Anderlecht KV Mechelen verslaan met een vooroorlogse 7-2 score. Lior Refaelov, die nochtans de draaischijf moet zijn bij Sporting, kwam tegen Malinwa echter niet in het stuk voor. De huidige Gouden Schoen kon zich niet profileren in deze monsterzege van Anderlecht en hij was bovendien weinig beslissend in zijn acties. Dat hij de lat raakte bij een 4-1 tussenstand was dan ook tekenend voor zijn prestatie die namiddag. Ondanks de 7 doelpunten van Anderlecht, scoorde Refaelov geen enkel doelpunt en kon hij tevens geen assist afleveren.

LEES OOK: Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Is Anderlecht beter dan vorig seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

5
5
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

20
20
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

100
100
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

940
940
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

108
108
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

31
31
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

95
95
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

191
191
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

53
53
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

106
106
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

45
45
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

38
38
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

147
147
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

76
76
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

272
272
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

66
66
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

78
78
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

86
86
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

81
81
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

113
113
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

511
511
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

40
40
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

89
89
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

265
265

Meer sportnieuws