Lang grote stap dichter bij riante megadeal

door
Lang grote stap dichter bij riante megadeal

Club Brugge blijft maar schitteren in de Champions League en dat doet Noa Lang ook. Het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de Europese (top)clubs komen aankloppen voor hem. En als hij op deze manier blijft imponeren in het Kampioenenbal, dan kan Club misschien wel dromen van een transferprijs die meer dan 30 miljoen euro bedraagt.


CLUB BLIJFT STUNTEN

En of ze bij Club Brugge fier zijn met de onverhoopte vier op zes in het Europese tweeluik tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Dinsdag startten de West-Vlamingen ronduit impressionant in de Red Bull Arena Leipzig, waarbij ‘de meesters van de gegenpress’ zélf versmacht werden door de immense opgevoerde druk van Club Brugge. Ook in de tweede helft bleef blauw-zwart goed stand houden en werd er uiteindelijk een fantastisch resultaat behaald met een 1-2 zege.

“Dat is voor een Belgische club een heel sterke prestatie, waar België op z’n geheel fier mag op zijn”, verklaarde Simon Mignolet na afloop van de wedstrijd. “Wie ons na twee matchen op kop zag in deze poule werd gek verklaard”, klonk het bij matchwinnaar Hans Vanaken. En ook de nationale en internationale pers was uiteraard vol lof over de glansrijke prestatie van Club Brugge in de Champions League. En dat is alvast de eerste keer niet meer …



Al in de openingswedstrijd van hun Champions League-campagne pakte Club Brugge namelijk al onverhoopt een puntje tegen Paris Saint-Germain. De ambitieuze West-Vlamingen blijven dus maar stunten in het Kampioenenbal en daardoor komen verschillende sterkhouders nadrukkelijk en uitgebreid in de spotlights te staan. Zo acteren onder andere Hans Vanaken, Clinton Mata Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki telkens op een hoogstaand niveau. Maar ook Noa Lang laat uiteraard van zich spreken.

ALOMTEGENWOORDIG

In de wedstrijd tegen RB Leipzig was Noa Lang weliswaar iets minder bepalend dan tegen Paris Saint-Germain, maar Noa Lang was dinsdag toch een bepalende figuur bij Club Brugge. Hij won dit keer niet de trofee als Player of the Match, maar desondanks was de prestatie van de Nederlander nog steeds uitermate positief. Lang fungeerde uitstekend als een betrouwbaar aanspeelpunt voor zijn ploegmaats en bovendien was hij ook nadrukkelijk aanwezig in en rond de zestienmeter van RB Leipzig.

De 22-jarige aanvaller was daarnaast ook enorm hardwerkend en gretig, mooie eigenschappen die zich vertaalden in een enorm aantal aangegane duels. Noa Lang telde namelijk 27 verrichtte duels tegen RB Leipzig, een hoeveelheid die enkel Eder Balanta en Christopher Nkunku konden overtreffen. En Lang concentreerde zich overigens niet alleen op zijn offensieve impulsen. De Nederlander verloor ook zijn defensieve taken niet uit het oog. En dat moest uiteraard ook, tegen een tegenstander van dit kaliber.



Het is daarom dat Noa Lang dinsdag bijvoorbeeld vaak terug te vinden was op de positie van linksachter. Op die manier cijferde hij zich vaak weg voor de ploeg, maar desondanks kon hij zich blijven onderscheiden met zijn offensieve kwaliteiten. Lang was steeds betrokken in het aanvallende spel van Club Brugge, en helaas zag hij een doelpunt worden afgekeurd wegens buitenspel. “Een lastpak”, was hij volgens La Dernière Heure. Geen enkele speler van Club Brugge én RB Leipzig telde dinsdag meer aangegane offensieve duels dan Lang..

VIA DE CHAMPIONS LEAGUE NAAR ORANJE

Alsof hij nog niet ‘hot’ genoeg was. Noa Lang scoorde reeds veel punten na zijn masterclass tegen Paris Saint-Germain, en ook tegen RB Leipzig zette hij dus zijn voetafdruk op het Europese voetballandschap. Na de match tegen PSG omschreef de Spaanse krant hem als “de nieuwe Galactico”, waarin hij de spotlights stal van de gerenommeerde spelers Lionel Messi, Neymar Jr., en Kyian Mbappé. De trofee als Player of the Match had ie toen allerminst gestolen.



Twee dagen na zijn glansprestatie tegen het Parijse sterrenensemble, werd Noa Lang voor het eerst opgenomen in de voorselectie van de Nederlandse nationale ploeg – 't was hem nog nooit eerder overkomen. De algemene verwachting is trouwens dat bondscoach Louis Van Gaal de sterspeler van Club Brugge straks effectief zal opnemen bij Oranje. Het is dus duidelijk dat de reputatie van de 22-jarige Lang stilaan indrukwekkende vormen aanneemt, nadat hij zijn grote kwaliteiten ook succesvol demonstreert in de Champions League.

VIA ORANJE NAAR DE TOP 

En die sterke Europese prestaties van Noa Lang zullen ongetwijfeld worden opgepikt bij verschillende Europese (top)clubs. In de voorbije zomermercato profileerde Leeds United zich als de enige kandidaat-overnemer voor de Nederlandse aanvaller, maar de Engelse interesse nam nooit concrete vormen aan. Het lijdt echter geen twijfel dat er straks meer gereputeerde en kapitaalkrachtigere clubs zich zullen aanmelden in het Jan Breydelstadion. 't Is enkel een kwestie van tijd.

Zijn sterke prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig zullen de marktwaarde van Noa Lang alvast serieus doen toenemen. En ook zijn te verwachten eerste A-cap bij Oranje zal hem nog aantrekkelijker maken voor Europese (top)clubs. Door de combinatie van beide elementen, rekent Club Brugge zich al rijk. “Zijn marktwaarde gaat door het dak. Straks is-ie Oranje-international - dat etiket blijft goed voor een paar miljoen extra”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld ook.



En dat was nu ook exact de voorspelling van Philippe Clement over zijn Nederlandse goudhaantje, nog voor Club Brugge hun eerste wedstrijd speelde in de huidige Champions League-campagne. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan”, verklaarde de coach van Club Brugge eind augustus aan Het Laatste Nieuws. Zo'n 30 miljoen euro hoopt Vincent Mannaert te vangen voor Noa Lang. En zou het ook iets meer kunnen zijn?

KNAPPE STATS IN CHAMPIONS LEAGUE

'De Neymar van de lage landen' maakt een impact op de Champions League, da's wel duidelijk. Noa Lang behoort namelijk tot de beste spelers in het Kampioenenbal op het gebied van aantal voorzetten en aantal balcontacten in de zestienmeter van de tegenstander. Zijn hoge scores in die betreffende onderdelen staven de grote meerwaarde van de Nederlander in het offensieve spel van Club Brugge. Na twee speeldagen in de Champions League schaart Lang zich eveneens in de top tien qua ondernomen dribbels. Met een gemiddelde van 9,9 individuele acties per wedstrijd is hij in dat onderdeel de achtste beste presterende speler van het Kampioenenbal. Indrukwekkende stats die ongetwijfeld de interesse doen aanwakkeren van een groot aantal Europese clubs.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Speelt Lang volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

6
6
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

62
62
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

39
39
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

216
216
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

13
13
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

237
237
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

141
141
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

486
486
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

129
129
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

94
94
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

229
229
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

338
338
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

105
105
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

634
634
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

134
134
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

271
271
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

82
82
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

299
299
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

231
231
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

184
184

Meer sportnieuws