Lang grote stap dichter bij riante megadeal

door
Lang grote stap dichter bij riante megadeal

Club Brugge blijft maar schitteren in de Champions League en dat doet Noa Lang ook. Het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de Europese (top)clubs komen aankloppen voor hem. En als hij op deze manier blijft imponeren in het Kampioenenbal, dan kan Club misschien wel dromen van een transferprijs die meer dan 30 miljoen euro bedraagt.


CLUB BLIJFT STUNTEN

En of ze bij Club Brugge fier zijn met de onverhoopte vier op zes in het Europese tweeluik tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig. Dinsdag startten de West-Vlamingen ronduit impressionant in de Red Bull Arena Leipzig, waarbij ‘de meesters van de gegenpress’ zélf versmacht werden door de immense opgevoerde druk van Club Brugge. Ook in de tweede helft bleef blauw-zwart goed stand houden en werd er uiteindelijk een fantastisch resultaat behaald met een 1-2 zege.

“Dat is voor een Belgische club een heel sterke prestatie, waar België op z’n geheel fier mag op zijn”, verklaarde Simon Mignolet na afloop van de wedstrijd. “Wie ons na twee matchen op kop zag in deze poule werd gek verklaard”, klonk het bij matchwinnaar Hans Vanaken. En ook de nationale en internationale pers was uiteraard vol lof over de glansrijke prestatie van Club Brugge in de Champions League. En dat is alvast de eerste keer niet meer …



Al in de openingswedstrijd van hun Champions League-campagne pakte Club Brugge namelijk al onverhoopt een puntje tegen Paris Saint-Germain. De ambitieuze West-Vlamingen blijven dus maar stunten in het Kampioenenbal en daardoor komen verschillende sterkhouders nadrukkelijk en uitgebreid in de spotlights te staan. Zo acteren onder andere Hans Vanaken, Clinton Mata Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki telkens op een hoogstaand niveau. Maar ook Noa Lang laat uiteraard van zich spreken.

ALOMTEGENWOORDIG

In de wedstrijd tegen RB Leipzig was Noa Lang weliswaar iets minder bepalend dan tegen Paris Saint-Germain, maar Noa Lang was dinsdag toch een bepalende figuur bij Club Brugge. Hij won dit keer niet de trofee als Player of the Match, maar desondanks was de prestatie van de Nederlander nog steeds uitermate positief. Lang fungeerde uitstekend als een betrouwbaar aanspeelpunt voor zijn ploegmaats en bovendien was hij ook nadrukkelijk aanwezig in en rond de zestienmeter van RB Leipzig.

De 22-jarige aanvaller was daarnaast ook enorm hardwerkend en gretig, mooie eigenschappen die zich vertaalden in een enorm aantal aangegane duels. Noa Lang telde namelijk 27 verrichtte duels tegen RB Leipzig, een hoeveelheid die enkel Eder Balanta en Christopher Nkunku konden overtreffen. En Lang concentreerde zich overigens niet alleen op zijn offensieve impulsen. De Nederlander verloor ook zijn defensieve taken niet uit het oog. En dat moest uiteraard ook, tegen een tegenstander van dit kaliber.



Het is daarom dat Noa Lang dinsdag bijvoorbeeld vaak terug te vinden was op de positie van linksachter. Op die manier cijferde hij zich vaak weg voor de ploeg, maar desondanks kon hij zich blijven onderscheiden met zijn offensieve kwaliteiten. Lang was steeds betrokken in het aanvallende spel van Club Brugge, en helaas zag hij een doelpunt worden afgekeurd wegens buitenspel. “Een lastpak”, was hij volgens La Dernière Heure. Geen enkele speler van Club Brugge én RB Leipzig telde dinsdag meer aangegane offensieve duels dan Lang..

VIA DE CHAMPIONS LEAGUE NAAR ORANJE

Alsof hij nog niet ‘hot’ genoeg was. Noa Lang scoorde reeds veel punten na zijn masterclass tegen Paris Saint-Germain, en ook tegen RB Leipzig zette hij dus zijn voetafdruk op het Europese voetballandschap. Na de match tegen PSG omschreef de Spaanse krant hem als “de nieuwe Galactico”, waarin hij de spotlights stal van de gerenommeerde spelers Lionel Messi, Neymar Jr., en Kyian Mbappé. De trofee als Player of the Match had ie toen allerminst gestolen.



Twee dagen na zijn glansprestatie tegen het Parijse sterrenensemble, werd Noa Lang voor het eerst opgenomen in de voorselectie van de Nederlandse nationale ploeg – 't was hem nog nooit eerder overkomen. De algemene verwachting is trouwens dat bondscoach Louis Van Gaal de sterspeler van Club Brugge straks effectief zal opnemen bij Oranje. Het is dus duidelijk dat de reputatie van de 22-jarige Lang stilaan indrukwekkende vormen aanneemt, nadat hij zijn grote kwaliteiten ook succesvol demonstreert in de Champions League.

VIA ORANJE NAAR DE TOP 

En die sterke Europese prestaties van Noa Lang zullen ongetwijfeld worden opgepikt bij verschillende Europese (top)clubs. In de voorbije zomermercato profileerde Leeds United zich als de enige kandidaat-overnemer voor de Nederlandse aanvaller, maar de Engelse interesse nam nooit concrete vormen aan. Het lijdt echter geen twijfel dat er straks meer gereputeerde en kapitaalkrachtigere clubs zich zullen aanmelden in het Jan Breydelstadion. 't Is enkel een kwestie van tijd.

Zijn sterke prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en RB Leipzig zullen de marktwaarde van Noa Lang alvast serieus doen toenemen. En ook zijn te verwachten eerste A-cap bij Oranje zal hem nog aantrekkelijker maken voor Europese (top)clubs. Door de combinatie van beide elementen, rekent Club Brugge zich al rijk. “Zijn marktwaarde gaat door het dak. Straks is-ie Oranje-international - dat etiket blijft goed voor een paar miljoen extra”, schreef Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld ook.



En dat was nu ook exact de voorspelling van Philippe Clement over zijn Nederlandse goudhaantje, nog voor Club Brugge hun eerste wedstrijd speelde in de huidige Champions League-campagne. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan”, verklaarde de coach van Club Brugge eind augustus aan Het Laatste Nieuws. Zo'n 30 miljoen euro hoopt Vincent Mannaert te vangen voor Noa Lang. En zou het ook iets meer kunnen zijn?

KNAPPE STATS IN CHAMPIONS LEAGUE

'De Neymar van de lage landen' maakt een impact op de Champions League, da's wel duidelijk. Noa Lang behoort namelijk tot de beste spelers in het Kampioenenbal op het gebied van aantal voorzetten en aantal balcontacten in de zestienmeter van de tegenstander. Zijn hoge scores in die betreffende onderdelen staven de grote meerwaarde van de Nederlander in het offensieve spel van Club Brugge. Na twee speeldagen in de Champions League schaart Lang zich eveneens in de top tien qua ondernomen dribbels. Met een gemiddelde van 9,9 individuele acties per wedstrijd is hij in dat onderdeel de achtste beste presterende speler van het Kampioenenbal. Indrukwekkende stats die ongetwijfeld de interesse doen aanwakkeren van een groot aantal Europese clubs.

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Speelt Lang volgend seizoen nog bij Club Brugge?

Meest recent

"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

4
4
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

5
5
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

29
29
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

9
9
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

42
42
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

44
44
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

67
67
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

207
207
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

99
99
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

105
105
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

182
182
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

271
271
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

361
361
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

308
308
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

366
366
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

68
68
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

271
271
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

491
491
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

421
421

Meer sportnieuws