Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

door
Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

Bijna drie jaar na het losbarsten van Operatie Propere Handen barst het Belgisch voetbal opnieuw op haar grondvesten. RTBF komt namelijk met een nieuwe documentaire die meer licht werpt op het hele schandaal. Daarbij wordt vooral de rol van Sébastien Delferière, een van de scheidsrechters die sindsdien op non-actief werd geplaatst, duchtig onder de loep genomen.


De voormalige ref onderhield een goed contact met ex-makelaar Dejan Veljkovic, de spilfiguur in de zaak, en zou zo op verzoek van toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck onder andere een duel tussen Anderlecht en Club Brugge beïnvloed hebben. Volgens Sporza en La Dernière Heure, die de nieuwe informatie reeds konden inkijken, is er bij nog een andere match uit die periode mogelijk sprake van corruptie. Net voor de zomer van 2017 zou Delferière immers een ontmoeting hebben opgezet tussen zijn twee vrienden Veljkovic en Felice Mazzu, de huidige coach van Union die dan al vier jaar aan de slag was bij Charleroi.

Op vraag van die laatste, die met behulp van de makelaar een stap hogerop hoopte te zetten. Veljkovic stemde toe, maar ook Delferière wou graag een centje meepikken. Op die manier trad de gecontesteerde ref dus op als zaakwaarnemer van Mazzu, de trainer van een ploeg wiens wedstrijden hij regelmatig in goede banen moest leiden. Het verhaal werpt volgens Sporza dan ook een ander licht op een latere nederlaag van AA Gent in Charleroi, wanneer Delferière de Buffalo's tot hun onvrede tweemaal een duidelijke strafschop ontzegde. Later bood de ref opvallend genoeg zijn excuses aan voor "deze offday van het hele team".

UPDATE 29/09

Felice Mazzu heeft ondertussen gereageerd op de nieuwe aan het licht gekomen informatie in Operatie Propere Handen. De coach van Union werd daarbij in verband gebracht met voormalige ref Sébastien Delferière, die voor hem zou opgetreden hebben als een soort makelaar.

Mazzu, nu trainer bij Union, sprak bij Club RTL over de hele zaak. Hij lijkt zich geen zorgen te maken. "Ik ben er heel kalm onder. Er wordt me nauwelijks iets ten laste gelegd, dus zal ik geen commentaar geven", aldus Mazzu. "Het is nooit leuk om je naam in een zaak als deze te zien, maar ik ben er erg kalm onder", herhaalde hij. 

LEES OOK: Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Zal hij voor het gerecht moeten verschijnen?

Meest recent

'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

15
15
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

65
65
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

23
23
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

71
71
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

42
42
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

77
77
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

248
248
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

220
220
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

125
125
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

405
405
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

312
312
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1064
1064
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

636
636
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

230
230
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

171
171
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

373
373
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

168
168
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

335
335
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

263
263
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

226
226
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

436
436
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

290
290
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

438
438

Meer sportnieuws