Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

door
Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

Bijna drie jaar na het losbarsten van Operatie Propere Handen barst het Belgisch voetbal opnieuw op haar grondvesten. RTBF komt namelijk met een nieuwe documentaire die meer licht werpt op het hele schandaal. Daarbij wordt vooral de rol van Sébastien Delferière, een van de scheidsrechters die sindsdien op non-actief werd geplaatst, duchtig onder de loep genomen.


De voormalige ref onderhield een goed contact met ex-makelaar Dejan Veljkovic, de spilfiguur in de zaak, en zou zo op verzoek van toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck onder andere een duel tussen Anderlecht en Club Brugge beïnvloed hebben. Volgens Sporza en La Dernière Heure, die de nieuwe informatie reeds konden inkijken, is er bij nog een andere match uit die periode mogelijk sprake van corruptie. Net voor de zomer van 2017 zou Delferière immers een ontmoeting hebben opgezet tussen zijn twee vrienden Veljkovic en Felice Mazzu, de huidige coach van Union die dan al vier jaar aan de slag was bij Charleroi.

Op vraag van die laatste, die met behulp van de makelaar een stap hogerop hoopte te zetten. Veljkovic stemde toe, maar ook Delferière wou graag een centje meepikken. Op die manier trad de gecontesteerde ref dus op als zaakwaarnemer van Mazzu, de trainer van een ploeg wiens wedstrijden hij regelmatig in goede banen moest leiden. Het verhaal werpt volgens Sporza dan ook een ander licht op een latere nederlaag van AA Gent in Charleroi, wanneer Delferière de Buffalo's tot hun onvrede tweemaal een duidelijke strafschop ontzegde. Later bood de ref opvallend genoeg zijn excuses aan voor "deze offday van het hele team".

UPDATE 29/09

Felice Mazzu heeft ondertussen gereageerd op de nieuwe aan het licht gekomen informatie in Operatie Propere Handen. De coach van Union werd daarbij in verband gebracht met voormalige ref Sébastien Delferière, die voor hem zou opgetreden hebben als een soort makelaar.

Mazzu, nu trainer bij Union, sprak bij Club RTL over de hele zaak. Hij lijkt zich geen zorgen te maken. "Ik ben er heel kalm onder. Er wordt me nauwelijks iets ten laste gelegd, dus zal ik geen commentaar geven", aldus Mazzu. "Het is nooit leuk om je naam in een zaak als deze te zien, maar ik ben er erg kalm onder", herhaalde hij. 

LEES OOK: Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Zal hij voor het gerecht moeten verschijnen?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

33
33
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

119
119
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

163
163
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

213
213
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

348
348
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

242
242
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

71
71
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

533
533
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

459
459
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws