Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

403
Mazzu spreekt na vermeende betrokkenheid in schandaal

Bijna drie jaar na het losbarsten van Operatie Propere Handen barst het Belgisch voetbal opnieuw op haar grondvesten. RTBF komt namelijk met een nieuwe documentaire die meer licht werpt op het hele schandaal. Daarbij wordt vooral de rol van Sébastien Delferière, een van de scheidsrechters die sindsdien op non-actief werd geplaatst, duchtig onder de loep genomen.


De voormalige ref onderhield een goed contact met ex-makelaar Dejan Veljkovic, de spilfiguur in de zaak, en zou zo op verzoek van toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck onder andere een duel tussen Anderlecht en Club Brugge beïnvloed hebben. Volgens Sporza en La Dernière Heure, die de nieuwe informatie reeds konden inkijken, is er bij nog een andere match uit die periode mogelijk sprake van corruptie. Net voor de zomer van 2017 zou Delferière immers een ontmoeting hebben opgezet tussen zijn twee vrienden Veljkovic en Felice Mazzu, de huidige coach van Union die dan al vier jaar aan de slag was bij Charleroi.

Op vraag van die laatste, die met behulp van de makelaar een stap hogerop hoopte te zetten. Veljkovic stemde toe, maar ook Delferière wou graag een centje meepikken. Op die manier trad de gecontesteerde ref dus op als zaakwaarnemer van Mazzu, de trainer van een ploeg wiens wedstrijden hij regelmatig in goede banen moest leiden. Het verhaal werpt volgens Sporza dan ook een ander licht op een latere nederlaag van AA Gent in Charleroi, wanneer Delferière de Buffalo's tot hun onvrede tweemaal een duidelijke strafschop ontzegde. Later bood de ref opvallend genoeg zijn excuses aan voor "deze offday van het hele team".

UPDATE 29/09

Felice Mazzu heeft ondertussen gereageerd op de nieuwe aan het licht gekomen informatie in Operatie Propere Handen. De coach van Union werd daarbij in verband gebracht met voormalige ref Sébastien Delferière, die voor hem zou opgetreden hebben als een soort makelaar.

Mazzu, nu trainer bij Union, sprak bij Club RTL over de hele zaak. Hij lijkt zich geen zorgen te maken. "Ik ben er heel kalm onder. Er wordt me nauwelijks iets ten laste gelegd, dus zal ik geen commentaar geven", aldus Mazzu. "Het is nooit leuk om je naam in een zaak als deze te zien, maar ik ben er erg kalm onder", herhaalde hij. 

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Zal hij voor het gerecht moeten verschijnen?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

15
15
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

4
4
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

54
54
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

27
27
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

126
126
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

126
126
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

37
37
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

51
51
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

72
72
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

192
192
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

126
126
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

77
77
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1122
1122
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

169
169
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

76
76
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

26
26
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

112
112
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

313
313
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

136
136
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

140
140
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

135
135
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

83
83
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws