Real met de billen bloot, PSG wint klepper tegen City met goal Messi

door
Real met de billen bloot, PSG wint klepper tegen City met goal Messi

De klepper van de tweede speeldag in de Champions League tussen PSG en Manchester City is op een Franse zege uitgedraaid. De Parijzenaars haalden het in eigen stadion met 2-0, dankzij onder meer de eerste goal van Lionel Messi. Real Madrid ging in eigen stadion dan weer met de billen bloot, want kleine broertje Sheriff Tiraspol kwam met 1-2 winnen in het Bernabeu.


GROEP A: City en Club aan de leiding
Club Brugge zorgde voor een stunt door met 1-2 te winnen in Leipzig, maar in Poule A was het ook uitkijken naar de clash tussen PSG en Man City. Het duel stond natuurlijk vooral in het teken van het weerzien tussen Lionel Messi (die samen met Kylian Mbappé en Neymar voorin stond) en coach Pep Guardiola, die de Argentijn deze zomer nog naar Engeland hoopte te halen. Al na acht minuten spelen mochten Messi en co voor het eerst juichen, waar controlerende middenvelder Idrissa Gana Gueye de score opende. Een kwartier voor tijd besliste Messi hoogstpersoonlijk het duel; uit een kaats van Mbappé krulde hij in de bovenhoek zijn eerste goal in dienst van PSG binnen. Club Brugge staat nu met 4 punten samen met PSG aan kop in de poule, City staat op 3 punten en Leipzig nog op 0.

GROEP B: Atlético redt zich in Milaan
In Groep B deelden AC Milan en Atlético Madrid de punten. In San Siro kwamen de gastheren wel al snel op 1-0 via Rafael Leao, maar na een tweede gele prent van middenvelder Franck Kessie kwam Milan aardig in de verdrukking. Zes minuten voor tijd bekroonde Antoine Griezmann de Spaanse wederopstanding met de 1-1; zijn eerste sinds zijn rentree in Madrid deze zomer, en de kers op de taart kwam in blessuretijd via Luis Suárez, die een strafschop ijskoud benutte: 1-2.

De andere grootmacht in Groep B, Liverpool, won overtuigend met 1-5 bij FC Porto. Doelpuntenmakers waren Mo Salah (twee keer), Sadio Mané en Roberto Firmino (twee keer). Liverpool staat nu ruim aan kop met 6 punten, Atlético staat op 4 stuks, Porto op 1 en Milan nog op de hatelijke 0.

GROEP C: Dortmund en Ajax foutloos
De groep van Ajax, dat eerder op de avond al won van Besiktas. En ook Borussia Dortmund deed wat het moest doen. Wel hadden de Duitsers het een stuk lastiger met Sporting CP, dan Ajax op speelronde 1. Matchwinner werd Donyell Malen, die op aangeven van Jude Bellingham zijn eerste treffer in Duitse dienst maakte. Het bleef dus bij 1-0, waardoor Ajax en Dortmund samen aan kop gaan in de groep met 6 op 6. Sporting en Besiktas verloren beiden duels.

GROEP D: Complete afgang Real
Tot slot een enorme blamage van Real Madrid, dat met 1-2 van FC Sheriff uit Tiraspol verloor. Karim Benzema scoorde wel, en daarmee trof de Fransman doel in de afgelopen zeventien (!) Champions League-seizoenen op rij. Maar door goals van Djasur Yakhshibaev en Sebastien Thill won Sheriff dus in Bernabeú. Een stunt van formaat. De andere ploegen in de groep, Shakhtar en Inter, speelden eerder vanavond al met 0-0 gelijk tegen elkaar.

Alle uitslagen:
PSG - Manchester City 2-0
Real Madrid - Sheriff 1-2
Porto - Liverpool 1-5
AC Milan - Atletico Madrid 1-2
Borussia Dortmund - Sporting Lissabon 1-0

LEES OOK: Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Is PSG dit seizoen topfavoriet in de CL?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

8
8
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

51
51
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

188
188
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

162
162
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

94
94
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

252
252
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

265
265
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

511
511
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

429
429
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

250
250
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws