Twitter ontploft: "Anderlecht moet titel inleveren!"

door
Twitter ontploft:

La Dernière Heure en Sporza kwamen zopas met meer informatie op de proppen omtrent Footgate, de nieuwe bom die RTBF woensdag zal lossen op de Belgische voetbalwereld. In 2017, het jaar waarin Anderlecht onder René Weiler voor het laatst de landstitel pakte, zou toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck via Veljkovic namelijk contact hebben gezocht met Delferière "om zich ervan te verzekeren dat die laatste Anderlecht zou beschermen voor hun verplaatsing naar Club Brugge".


Van Holsbeeck vroeg Veljkovic om Delferière te zeggen dat hij "zich niet mocht laten intimideren" en "niets bijzonders moest doen, alleen goed arbitreren". De beruchte spilfiguur in Operatie Propere Handen bracht deze mededeling over aan de gecontesteerde scheidsrechter, die naar verluidt "niet verrast was door het verzoek en garandeerde dat Anderlecht niet zou verliezen". De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een 1-1 gelijkspel. Als 'beloning' mocht Veljkovic zijn cliënt Sofiane Hanni een nieuw contract tekenen bij Paars-Wit, waarbij de ex-makelaar een fikse commissie opstreek. In ruil daarvoor bood hij Van Holsbeeck en diens vrouw een dure Rolex aan, Delferière op zijn beurt kreeg nog volgens het verslag gratis VIP-tickets aangeboden voor de thuiswedstrijden in de Champions League.

UPDATE 17u40
De nieuwe onthullingen brengen op sociale media uiteraard heel wat reacties teweeg. Daarbij wordt vooral vernietigend uitgehaald naar Anderlecht, en gevraagd om sancties voor de recordkampioen. Zo vinden velen dat de Brusselaars hun landstitel van 2017 moeten inleveren, en eventueel ook in het heden nog gestraft moeten worden. Of het zover komt, valt echter af te wachten. Niet alleen moeten de bewijzen daarvoor concreet zijn, intussen heeft in het Lotto Park tevens een ander bestuur de touwtjes in handen - wat bij KV Mechelen destijds de redding bleek.

LEES OOK: "Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

Vindt u dat Anderlecht gestraft moet worden indien de feiten bewezen worden?

Meest recent

'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

27
27
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

81
81
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

76
76
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

80
80
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

210
210
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

240
240
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

53
53
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

23
23
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

136
136
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

347
347
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

312
312
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

218
218
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

253
253
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

73
73
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

222
222
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

275
275
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

371
371
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

97
97
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

134
134
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

363
363
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

732
732
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

121
121
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

155
155

Meer sportnieuws