Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

284 stemmen
Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

De laatste tijd is er opnieuw heel wat kritiek geweest op de VAR in België. Vooral de beruchte 2D-lijn die gebruikt wordt bij de beoordeling van al dan niet buitenspel moest het daarbij ontgelden. De Pro League wil nu een einde maken aan de controverse door in te grijpen.


Afgelopen weekend was het opnieuw van dat tijdens KV Oostende-RSC Anderlecht. Lior Refaelov stormde bij een 1-0-stand voor de thuisploeg alleen af op David Hubert. De Israëliër legde de bal beheerst in doel, maar werd toch teruggefloten voor buitenspel. Op de beelden lijkt de knie van de KVO-verdediger verder te zijn dan Refaelov zijn linkervoet, maar die knie hing in de lucht. Doordat we niet over een 3D-lijn maar enkel over een 2D-lijn beschikken in onze competitie, kon de buitenspellijn echter louter aan de verdediger zijn voet getrokken worden.

Tot groot ongenoegen van Anderlecht-coach Vincent Kompany, die achteraf zijn beklag deed. De Pro League heeft nu besloten om maatregelen te treffen, weet Sporza. Zo zal er in de toekomst wél gebruik gemaakt worden van de 3D-lijn in onze competitie. Daarmee wil de Pro League de problemen rondom de VAR en de vele controversiële buitenspelfases de wereld uit helpen. De nieuwe technologie zou er komen na de interlandbreak en vanaf de 11de speeldag toegepast worden. Afwachten of deze vernieuwing de kritiek op de VAR zal doen verstommen.

UPDATE 28/09
In gesprek met De Morgen gaf Stephanie Forde, Operations Director bij het Referee Department, een woordje uitleg bij de nieuwe maatregel. "Met geld had het zeker niets mee te maken. Alleen vergeten de mensen dat de 3D-lijn nog niet op punt stond toen we de buitenspellijn introduceerden. We wisten dus op voorhand dat er in bepaalde situaties discussies zouden komen. Dat zou echter een minderheid van de gevallen zijn", verklaart zij de oorspronkelijke keuze voor 2D-technologie. Nu het ongenoegen door een aantal geïsoleerde gevallen alsmaar toeneemt, was het evenwel tijd om actie te ondernemen.

Al werd er achter de schermen blijkbaar sowieso reeds vergaderd over de introductie van een 3D-lijn. "We hebben het proces versneld. De 3D-technologie is intussen helemaal gebruiksklaar. Zonder onvoorziene omstandigheden moet het lukken om ze de komende weken te implementeren", aldus Forde, die wel waarschuwt dat de fans meer geduld moeten zullen koesteren om een correct oordeel te verkrijgen. De voorbije jaren zagen we vooral in de Premier League talloze voorbeelden waarbij het slechts om centimeters ging, met als gevolg dat het systeem toch nog steeds vaak ter discussie kwam te staan.

LEES OOK: ‘Zulte Waregem wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

🚀

De Pro League had dit veel eerder moeten doen

Meest recent

Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

62
62
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

36
36
Mannaert spreekt duidelijke taal: daarom van Bommel

Na Rudi Garcia beginnen de Rode Duivels aan een tijdperk met Mark van Bommel. De Nederlander tekende ...

157
157
Fans gaan los na aanstelling van Bommel: “Gemiste kans!”

Mark van Bommel moet de Rode Duivels tot het EK 2028 gaan leiden. De Nederlander is de opvolger van ...

158
158
Van Bommel met eerste reactie als bondscoach: grote ambities

Mark van Bommel is officieel de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederland werd door de ...

144
144
‘Anderlecht incasseert gigantische transferdomper’

RSC Anderlecht hoopt de selectie deze zomer nog flink te versterken, maar dat loopt niet van een ...

188
188
Van Bommel officieel bondscoach: KBVB onthult details

De kogel is door de kerk: Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Dat maakte de ...

155
155
‘Club Brugge slaat op tafel voor straffe miljoenendeal’

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat komend seizoen uiteraard ...

479
479
Sibierski onverbiddellijk: talent ongenadig doorgestuurd

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang, ook onder het nieuwe sportieve bewind. Trainer ...

229
229
'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

240
240
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

273
273
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

49
49
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

431
431
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

215
215
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

506
506
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

65
65
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

93
93
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

247
247
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

628
628
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

177
177
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

224
224
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

81
81
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

303
303
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

643
643

Meer sportnieuws