Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

284
Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

De laatste tijd is er opnieuw heel wat kritiek geweest op de VAR in België. Vooral de beruchte 2D-lijn die gebruikt wordt bij de beoordeling van al dan niet buitenspel moest het daarbij ontgelden. De Pro League wil nu een einde maken aan de controverse door in te grijpen.


Afgelopen weekend was het opnieuw van dat tijdens KV Oostende-RSC Anderlecht. Lior Refaelov stormde bij een 1-0-stand voor de thuisploeg alleen af op David Hubert. De Israëliër legde de bal beheerst in doel, maar werd toch teruggefloten voor buitenspel. Op de beelden lijkt de knie van de KVO-verdediger verder te zijn dan Refaelov zijn linkervoet, maar die knie hing in de lucht. Doordat we niet over een 3D-lijn maar enkel over een 2D-lijn beschikken in onze competitie, kon de buitenspellijn echter louter aan de verdediger zijn voet getrokken worden.

Tot groot ongenoegen van Anderlecht-coach Vincent Kompany, die achteraf zijn beklag deed. De Pro League heeft nu besloten om maatregelen te treffen, weet Sporza. Zo zal er in de toekomst wél gebruik gemaakt worden van de 3D-lijn in onze competitie. Daarmee wil de Pro League de problemen rondom de VAR en de vele controversiële buitenspelfases de wereld uit helpen. De nieuwe technologie zou er komen na de interlandbreak en vanaf de 11de speeldag toegepast worden. Afwachten of deze vernieuwing de kritiek op de VAR zal doen verstommen.

UPDATE 28/09
In gesprek met De Morgen gaf Stephanie Forde, Operations Director bij het Referee Department, een woordje uitleg bij de nieuwe maatregel. "Met geld had het zeker niets mee te maken. Alleen vergeten de mensen dat de 3D-lijn nog niet op punt stond toen we de buitenspellijn introduceerden. We wisten dus op voorhand dat er in bepaalde situaties discussies zouden komen. Dat zou echter een minderheid van de gevallen zijn", verklaart zij de oorspronkelijke keuze voor 2D-technologie. Nu het ongenoegen door een aantal geïsoleerde gevallen alsmaar toeneemt, was het evenwel tijd om actie te ondernemen.

Al werd er achter de schermen blijkbaar sowieso reeds vergaderd over de introductie van een 3D-lijn. "We hebben het proces versneld. De 3D-technologie is intussen helemaal gebruiksklaar. Zonder onvoorziene omstandigheden moet het lukken om ze de komende weken te implementeren", aldus Forde, die wel waarschuwt dat de fans meer geduld moeten zullen koesteren om een correct oordeel te verkrijgen. De voorbije jaren zagen we vooral in de Premier League talloze voorbeelden waarbij het slechts om centimeters ging, met als gevolg dat het systeem toch nog steeds vaak ter discussie kwam te staan.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

De Pro League had dit veel eerder moeten doen

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

44
44
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

71
71
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

40
40
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

381
381
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

155
155
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

331
331
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws