Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

284
Pro League waarschuwt voor nieuwe VAR-technologie

De laatste tijd is er opnieuw heel wat kritiek geweest op de VAR in België. Vooral de beruchte 2D-lijn die gebruikt wordt bij de beoordeling van al dan niet buitenspel moest het daarbij ontgelden. De Pro League wil nu een einde maken aan de controverse door in te grijpen.


Afgelopen weekend was het opnieuw van dat tijdens KV Oostende-RSC Anderlecht. Lior Refaelov stormde bij een 1-0-stand voor de thuisploeg alleen af op David Hubert. De Israëliër legde de bal beheerst in doel, maar werd toch teruggefloten voor buitenspel. Op de beelden lijkt de knie van de KVO-verdediger verder te zijn dan Refaelov zijn linkervoet, maar die knie hing in de lucht. Doordat we niet over een 3D-lijn maar enkel over een 2D-lijn beschikken in onze competitie, kon de buitenspellijn echter louter aan de verdediger zijn voet getrokken worden.

Tot groot ongenoegen van Anderlecht-coach Vincent Kompany, die achteraf zijn beklag deed. De Pro League heeft nu besloten om maatregelen te treffen, weet Sporza. Zo zal er in de toekomst wél gebruik gemaakt worden van de 3D-lijn in onze competitie. Daarmee wil de Pro League de problemen rondom de VAR en de vele controversiële buitenspelfases de wereld uit helpen. De nieuwe technologie zou er komen na de interlandbreak en vanaf de 11de speeldag toegepast worden. Afwachten of deze vernieuwing de kritiek op de VAR zal doen verstommen.

UPDATE 28/09
In gesprek met De Morgen gaf Stephanie Forde, Operations Director bij het Referee Department, een woordje uitleg bij de nieuwe maatregel. "Met geld had het zeker niets mee te maken. Alleen vergeten de mensen dat de 3D-lijn nog niet op punt stond toen we de buitenspellijn introduceerden. We wisten dus op voorhand dat er in bepaalde situaties discussies zouden komen. Dat zou echter een minderheid van de gevallen zijn", verklaart zij de oorspronkelijke keuze voor 2D-technologie. Nu het ongenoegen door een aantal geïsoleerde gevallen alsmaar toeneemt, was het evenwel tijd om actie te ondernemen.

Al werd er achter de schermen blijkbaar sowieso reeds vergaderd over de introductie van een 3D-lijn. "We hebben het proces versneld. De 3D-technologie is intussen helemaal gebruiksklaar. Zonder onvoorziene omstandigheden moet het lukken om ze de komende weken te implementeren", aldus Forde, die wel waarschuwt dat de fans meer geduld moeten zullen koesteren om een correct oordeel te verkrijgen. De voorbije jaren zagen we vooral in de Premier League talloze voorbeelden waarbij het slechts om centimeters ging, met als gevolg dat het systeem toch nog steeds vaak ter discussie kwam te staan.

LEES OOK: Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen
376

De Pro League had dit veel eerder moeten doen

Meest recent

'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

24
24
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

28
28
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

217
217
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

43
43
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

43
43
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

54
54
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

236
236
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

289
289
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

68
68
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

109
109
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

400
400
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

472
472
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

87
87
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

159
159
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

357
357
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

98
98
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

409
409
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

352
352
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

847
847
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

371
371
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

571
571
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

403
403
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

141
141
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1345
1345

Meer sportnieuws