Zomertransfer brengt Clement in grote problemen

772 stemmen
Zomertransfer brengt Clement in grote problemen

De grootste tegenvaller bij Club Brugge heet Stanley Nsoki. Vrijdag was hij tegen Oud-Heverlee Leuven veruit de slechtste speler van de West-Vlamingen, en daarmee vervolgt de Fransman zijn grote wisselvalligheid in het blauw-zwarte shirt. In de Champions League tegen Paris Saint-Germain zette hij bijvoorbeeld nog een impressionante prestatie neer, maar bevestigen op de (middel)lange termijn lukt hem maar niet. 


IMPONEREND TEGEN PSG 

Wisselvallig. 't Is het minste wat je kan vertellen over de prestaties van Stanley Nsoki bij Club Brugge. De ene week schittert hij als een van de beste spelers bij Club Brugge, zoals tijdens de wedstrijden tegen Cercle Brugge en Paris Saint-Germain, maar de andere week haalt hij de ondergrens tegen Union SG, Beerschot en Oud-Heverlee Leuven. De voetballer Nsoki is een groot mysterie, zoveel is wel duidelijk. Pakken talent en kwaliteit, maar een onstabiele concentratie en focus.

Vorige week donderdag was Stanley Nsoki een grote uitblinker in de 1-1 stunt tegen Paris Saint-Germain, zijn ex-club nota bene, waarin de Fransman een stevige indruk naliet. Op die manier haalde Philippe Clement duidelijk zijn gram, want vorige week tweette Sacha Tavolerie, journalist bij RMC, dat er intern bij Club geen unanimiteit heerste over Nsoki's komst. Maar Clement bleek een erg grote voorvechter om Nsoki te halen en daarom drong hij ook aan voor deze transfer.



Na zijn immense knalprestatie tegen Paris Saint-Germain dacht iedere analist, journalist en supporter dat Stanley Nsoki's verhaal als belangrijke basisspeler bij Club Brugge definitief vertrokken was. De 22-jarige telde tegen het Parijse sterrenensemble bijvoorbeeld 10 geslaagde intercepties, een aantal waarmee Nsoki in dat onderdeel tot de zes beste spelers behoort in de Champions League. Hij was imponerend en indrukwekkend. De referentiematch van Nsoki. 

ERBARMELIJK TEGEN OHL 

Maar zoals dat al vaker voorvalt dit seizoen, kon Stanley Nsoki een goede prestatie andermaal niet bevestigen. Vrijdagavond was de Fransman weeral zijn nonchalante zelve waardoor de verdediger enorm veel balverlies leed – 11 keer om exact te zijn. Dit seizoen verloor hij namelijk nooit meer de bal dan vrijdag tegen Oud-Heverlee Leuven. Tegen Paris Saint-Germain in de Championns League was dat bijvoorbeeld maar 7 keer en dat contrast kan wijzen op een probleem met Nsoki's focus. 

Daarnaast grossierde Stanley Nsoki tegen Oud-Heverlee Leuven in de slechte passes. Vrijdagavond telde hij maar liefst 10 verkeerde passes, en da's een aantal dat helemaal niet strookt voor een speler op de positie van centrale verdediger. 't Was bovendien ook een verkeerde pass van Nsoki op Simon Mignolet die de hoekschop inluidde waarna Oud-Heverlee kon scoren. Via Cenk Özkacar, trouwens. Het mannetje dat Nsoki trouwens moest opvangen in die bewust fase.



Na de wedstrijd ging Philippe Clement niet dieper in op de opvallende tegenvallende prestatie van Stanley Nsoki. “Het moeilijkste is om in het hoofd van een speler te kijken”, verklaarde de coach van Club Brugge op de clubwebsite. “Belangrijk is dat iemand zich na zo'n fout goed herstelt... en dat heeft-ie gedaan.” Ook Clement krijgt aldus kop noch staart van de wisselvalligheid van Nsoki – de verdediger waar hij intern zo hard voor vocht volgens RMC-journalist Sacha Tavolieri.

TERUGKERENDE PIJNPUNTEN

Ook in Frankrijk is men welbekend met het grote mysterie Stanley Nsoki. Als opkomend talent was hij klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, Nsoki werd door de achterban van Paris Saint-Germain zelfs verkozen tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Zo'n 2.400 voorkeurstemmen telde hij in die betreffende verkiezing, maar uiteindelijk werd Nsoki intern niet klaar bevonden om zich op te werpen tot een basisspeler bij de Franse topclub.

Bij Nice OGC vond Stanley Nsoki vervolgens het ideale platform om zich definitief te lanceren in de Franse voetbalcompetitie. Maar aan de Côte d'Azur viel de centrale verdediger vooral op door zijn grote nonchalance, wisselvalligheid en geringe meerwaarde. Bij Nice betrok hij verschillende defensieve rollen, maar in geen elk van deze presteerde hij ook echt goed. Ondanks zijn status als duurste verdediger in de geschiedenis van de club, werd er bij Nice veel meer verwacht van Nsoki.



De wisselvalligheid in Stanley Nsoki's prestaties kwam ook ter sprake tijdens zijn eerste interview met de Belgische pers. Hij verklaarde dat hij destijds bij OGC Nice arriveerde als een kind. “Technisch kon ik van alles, maar op tactisch vlak had ik nog heel veel te leren”, zei Nsoki aan Het Nieuwsblad. “Mijn groeiproces ging daar gewoon door. Ik heb veel te danken aan Nice en maakte er mooie momenten mee. Maar ik ging er ook in de fout”, aldus een ruiterlijke Nsoki.

NSOKI'S BEDENKELIJKE MATCHEN

En ook bij Club Brugge lijkt Stanley Nsoki nog steeds te kampen met de groeipijnen die behoren tot de evolutie van een volwaardige voetballer op het hoogste niveau. De centrale verdediger werkt weliswaar keihard op de trainingen van Club Brugge, waar hij geregeld sterretjes ziet – vooral op het voetballend gebied. Het gebeurt namelijk vaak dat Nsoki helemaal kapot is na een trainingssessie waarbij de nadrukt ligt op een erg snelle balcirculatie en hoog tempo.

Stanley Nsoki kampt aldus met een aanpassingsperiode tijdens de trainingen bij Club Brugge, maar ook tijdens de wedstrijden moet hij nog wennen aan de Belgische competitie. Dat bleek bijvoorbeeld al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge tegen Union SG. Nsoki speelde toen erg laconiek en hij mispakte zich danig aan de agressiviteit en intensiteit van de Jupiler Pro League – een onderschatting waar ook menig andere nieuwe voetballers in België zich aan mispakken.



En al na die eerste wedstrijd zette Philippe Clement zijn nieuwkomer meteen uit de wind. “Het is niet evident om als verdediger bij een ploeg te komen waar dominant voetbal wordt verwacht en waar je met veel ruimte in de rug moet verdedigen”, verklaarde de coach van Club Brugge na de match tegen Union SG. “Stanley moet zijn ploegmaats en tegenstanders leren kennen. Dat vraagt tijd.” En één week later kreeg Clement effectief de gevraagde positieve reactie van Nsoki.

Daar hij heel aarzelend en tegenvallend presteerde in de competitie-opener tegen Union SG, herpakte Stanley Nsoki zich op een indrukwekkende manier tegen Cercle Brugge. De Fransman liet toen bijna geen enkele aanval door van de tegenstander. “Ik ben helemaal tevreden van Stanley, want ik zie hem elke dag verbeteren”, zei Philippe Clement na de Brugse derby. “Hij is nog maar drie weken bij ons. Voor een speler die een nieuwe competitie ontdekt, is de aanpassing belangrijk.”



Maar tot op vandaag lijkt aanpassingsperiode dus maar te duren. Eerder ook tegen Beerschot kwam Stanley Nsoki op een negatieve wijze in de spotlights te staan. Door een onnodige tackle kreeg de Fransman een tweede gele kaart en zo'n fouten zouden op 22-jarige leeftijd toch niet meer mogen voorvallen. En andermaal sprong Philippe Clement in de bres voor Nsoki. “Het is een fout die kan toegeschreven worden aan zijn jeugdige leeftijd, hij is nog maar 22 jaar oud. Het was ook het enthousiasme om voor het eerst voor een bomvol Jan Breydelstadion te spelen.”

ONBEGRIJPELIJKE WISSELVALLIGHEID 

De prestaties van Stanley Nsoki bij Club Brugge balanceren dus van het ene uiterste in het andere. Het valt moeilijk te begrijpen dat de Fransman tegen Paris Saint-Germain een feilloze en indrukwekkende wedstrijd speelde, maar tegen Oud-Heverlee Leuven een bedenkelijk niveau afleverde. De wedstrijdomstandigheden tussen beide matchen waren uiteraard helemaal anders, maar toch mag een speler met zijn reputatie, bagage en ervaring niet door de mand vallen tegen de voorlaatste ploeg uit de Jupiler Pro League. Het is daarvoor niet dat Philippe Clement zo'n grote voorvechter was van zijn komst, en zijn verdediger bovendien al meermaals verdedigde in de pers na een wanprestatie – vrijdag dus opnieuw.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Is Nsoki een tegenvaller bij Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

63
63
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

63
63
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

80
80
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

63
63
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

144
144
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

197
197
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

426
426
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

371
371
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

336
336
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

88
88
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

683
683
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

76
76
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

292
292
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

58
58
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

121
121
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

431
431
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

143
143
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

117
117
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

216
216
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

661
661
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

920
920
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

729
729
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

117
117
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

524
524

Meer sportnieuws