Zomertransfer brengt Clement in grote problemen

door
Zomertransfer brengt Clement in grote problemen

De grootste tegenvaller bij Club Brugge heet Stanley Nsoki. Vrijdag was hij tegen Oud-Heverlee Leuven veruit de slechtste speler van de West-Vlamingen, en daarmee vervolgt de Fransman zijn grote wisselvalligheid in het blauw-zwarte shirt. In de Champions League tegen Paris Saint-Germain zette hij bijvoorbeeld nog een impressionante prestatie neer, maar bevestigen op de (middel)lange termijn lukt hem maar niet. 


IMPONEREND TEGEN PSG 

Wisselvallig. 't Is het minste wat je kan vertellen over de prestaties van Stanley Nsoki bij Club Brugge. De ene week schittert hij als een van de beste spelers bij Club Brugge, zoals tijdens de wedstrijden tegen Cercle Brugge en Paris Saint-Germain, maar de andere week haalt hij de ondergrens tegen Union SG, Beerschot en Oud-Heverlee Leuven. De voetballer Nsoki is een groot mysterie, zoveel is wel duidelijk. Pakken talent en kwaliteit, maar een onstabiele concentratie en focus.

Vorige week donderdag was Stanley Nsoki een grote uitblinker in de 1-1 stunt tegen Paris Saint-Germain, zijn ex-club nota bene, waarin de Fransman een stevige indruk naliet. Op die manier haalde Philippe Clement duidelijk zijn gram, want vorige week tweette Sacha Tavolerie, journalist bij RMC, dat er intern bij Club geen unanimiteit heerste over Nsoki's komst. Maar Clement bleek een erg grote voorvechter om Nsoki te halen en daarom drong hij ook aan voor deze transfer.



Na zijn immense knalprestatie tegen Paris Saint-Germain dacht iedere analist, journalist en supporter dat Stanley Nsoki's verhaal als belangrijke basisspeler bij Club Brugge definitief vertrokken was. De 22-jarige telde tegen het Parijse sterrenensemble bijvoorbeeld 10 geslaagde intercepties, een aantal waarmee Nsoki in dat onderdeel tot de zes beste spelers behoort in de Champions League. Hij was imponerend en indrukwekkend. De referentiematch van Nsoki. 

ERBARMELIJK TEGEN OHL 

Maar zoals dat al vaker voorvalt dit seizoen, kon Stanley Nsoki een goede prestatie andermaal niet bevestigen. Vrijdagavond was de Fransman weeral zijn nonchalante zelve waardoor de verdediger enorm veel balverlies leed – 11 keer om exact te zijn. Dit seizoen verloor hij namelijk nooit meer de bal dan vrijdag tegen Oud-Heverlee Leuven. Tegen Paris Saint-Germain in de Championns League was dat bijvoorbeeld maar 7 keer en dat contrast kan wijzen op een probleem met Nsoki's focus. 

Daarnaast grossierde Stanley Nsoki tegen Oud-Heverlee Leuven in de slechte passes. Vrijdagavond telde hij maar liefst 10 verkeerde passes, en da's een aantal dat helemaal niet strookt voor een speler op de positie van centrale verdediger. 't Was bovendien ook een verkeerde pass van Nsoki op Simon Mignolet die de hoekschop inluidde waarna Oud-Heverlee kon scoren. Via Cenk Özkacar, trouwens. Het mannetje dat Nsoki trouwens moest opvangen in die bewust fase.



Na de wedstrijd ging Philippe Clement niet dieper in op de opvallende tegenvallende prestatie van Stanley Nsoki. “Het moeilijkste is om in het hoofd van een speler te kijken”, verklaarde de coach van Club Brugge op de clubwebsite. “Belangrijk is dat iemand zich na zo'n fout goed herstelt... en dat heeft-ie gedaan.” Ook Clement krijgt aldus kop noch staart van de wisselvalligheid van Nsoki – de verdediger waar hij intern zo hard voor vocht volgens RMC-journalist Sacha Tavolieri.

TERUGKERENDE PIJNPUNTEN

Ook in Frankrijk is men welbekend met het grote mysterie Stanley Nsoki. Als opkomend talent was hij klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, Nsoki werd door de achterban van Paris Saint-Germain zelfs verkozen tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club. Zo'n 2.400 voorkeurstemmen telde hij in die betreffende verkiezing, maar uiteindelijk werd Nsoki intern niet klaar bevonden om zich op te werpen tot een basisspeler bij de Franse topclub.

Bij Nice OGC vond Stanley Nsoki vervolgens het ideale platform om zich definitief te lanceren in de Franse voetbalcompetitie. Maar aan de Côte d'Azur viel de centrale verdediger vooral op door zijn grote nonchalance, wisselvalligheid en geringe meerwaarde. Bij Nice betrok hij verschillende defensieve rollen, maar in geen elk van deze presteerde hij ook echt goed. Ondanks zijn status als duurste verdediger in de geschiedenis van de club, werd er bij Nice veel meer verwacht van Nsoki.



De wisselvalligheid in Stanley Nsoki's prestaties kwam ook ter sprake tijdens zijn eerste interview met de Belgische pers. Hij verklaarde dat hij destijds bij OGC Nice arriveerde als een kind. “Technisch kon ik van alles, maar op tactisch vlak had ik nog heel veel te leren”, zei Nsoki aan Het Nieuwsblad. “Mijn groeiproces ging daar gewoon door. Ik heb veel te danken aan Nice en maakte er mooie momenten mee. Maar ik ging er ook in de fout”, aldus een ruiterlijke Nsoki.

NSOKI'S BEDENKELIJKE MATCHEN

En ook bij Club Brugge lijkt Stanley Nsoki nog steeds te kampen met de groeipijnen die behoren tot de evolutie van een volwaardige voetballer op het hoogste niveau. De centrale verdediger werkt weliswaar keihard op de trainingen van Club Brugge, waar hij geregeld sterretjes ziet – vooral op het voetballend gebied. Het gebeurt namelijk vaak dat Nsoki helemaal kapot is na een trainingssessie waarbij de nadrukt ligt op een erg snelle balcirculatie en hoog tempo.

Stanley Nsoki kampt aldus met een aanpassingsperiode tijdens de trainingen bij Club Brugge, maar ook tijdens de wedstrijden moet hij nog wennen aan de Belgische competitie. Dat bleek bijvoorbeeld al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge tegen Union SG. Nsoki speelde toen erg laconiek en hij mispakte zich danig aan de agressiviteit en intensiteit van de Jupiler Pro League – een onderschatting waar ook menig andere nieuwe voetballers in België zich aan mispakken.



En al na die eerste wedstrijd zette Philippe Clement zijn nieuwkomer meteen uit de wind. “Het is niet evident om als verdediger bij een ploeg te komen waar dominant voetbal wordt verwacht en waar je met veel ruimte in de rug moet verdedigen”, verklaarde de coach van Club Brugge na de match tegen Union SG. “Stanley moet zijn ploegmaats en tegenstanders leren kennen. Dat vraagt tijd.” En één week later kreeg Clement effectief de gevraagde positieve reactie van Nsoki.

Daar hij heel aarzelend en tegenvallend presteerde in de competitie-opener tegen Union SG, herpakte Stanley Nsoki zich op een indrukwekkende manier tegen Cercle Brugge. De Fransman liet toen bijna geen enkele aanval door van de tegenstander. “Ik ben helemaal tevreden van Stanley, want ik zie hem elke dag verbeteren”, zei Philippe Clement na de Brugse derby. “Hij is nog maar drie weken bij ons. Voor een speler die een nieuwe competitie ontdekt, is de aanpassing belangrijk.”



Maar tot op vandaag lijkt aanpassingsperiode dus maar te duren. Eerder ook tegen Beerschot kwam Stanley Nsoki op een negatieve wijze in de spotlights te staan. Door een onnodige tackle kreeg de Fransman een tweede gele kaart en zo'n fouten zouden op 22-jarige leeftijd toch niet meer mogen voorvallen. En andermaal sprong Philippe Clement in de bres voor Nsoki. “Het is een fout die kan toegeschreven worden aan zijn jeugdige leeftijd, hij is nog maar 22 jaar oud. Het was ook het enthousiasme om voor het eerst voor een bomvol Jan Breydelstadion te spelen.”

ONBEGRIJPELIJKE WISSELVALLIGHEID 

De prestaties van Stanley Nsoki bij Club Brugge balanceren dus van het ene uiterste in het andere. Het valt moeilijk te begrijpen dat de Fransman tegen Paris Saint-Germain een feilloze en indrukwekkende wedstrijd speelde, maar tegen Oud-Heverlee Leuven een bedenkelijk niveau afleverde. De wedstrijdomstandigheden tussen beide matchen waren uiteraard helemaal anders, maar toch mag een speler met zijn reputatie, bagage en ervaring niet door de mand vallen tegen de voorlaatste ploeg uit de Jupiler Pro League. Het is daarvoor niet dat Philippe Clement zo'n grote voorvechter was van zijn komst, en zijn verdediger bovendien al meermaals verdedigde in de pers na een wanprestatie – vrijdag dus opnieuw.

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Is Nsoki een tegenvaller bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

22
22
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

130
130
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

12
12
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

208
208
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

108
108
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

445
445
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

112
112
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

94
94
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

219
219
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

329
329
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

99
99
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

615
615
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

428
428
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

132
132
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

78
78
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

287
287
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

230
230
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

182
182
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

122
122
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

187
187

Meer sportnieuws