Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

498 stemmen
Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

Na een bijzonder vreemde wedstrijd hebben KV Oostende en Anderlecht zondagavond de punten gedeeld. Paars-Wit leek helemaal te zinken aan de kust toen het vroeg in de tweede helft bij een 2-0-achterstand met tien kwam te staan na rood voor Kouamé, maar knokte zich nog terug. Met goals van Zirkzee en de ingevallen Raman wist het uiteindelijk nog een punt uit de brand te slepen.


Het was van bij de start meteen volle snelheid aan de kust. Amuzu liet al vroeg de openingsgoal liggen, terwijl het aan de overkant wel meteen raak was. Gueye kreeg tijd en ruimte om te trappen en verraste Van Crombrugge. Anderlecht moest dus meteen aan de bak, maar was niet door het lot gediend. De gelijkmaker van Refaelov werd afgekeurd voor millimeters buitenspel, terwijl Zirkzee op de paal trapte. En dan kreeg het meteen het deksel weer op de neus, want Gueye tikte in de rebound zijn tweede van de avond binnen. Nog voor rust kwam Anderlecht dicht bij de aansluitingstreffer, maar Zirkzee trof alweer het doelhout.

Na rust leek zich meteen het rampscenario te voltrekken voor Anderlecht, want na een tackle op de knie van Jäkel mocht Kouamé na twee minuten al gaan douchen. Met tien bleef RSCA echter aandringen. Zirkzee miste vlak na de rode kaart nog een grote kans, maar halfweg de tweede helft wist hij eindelijk Hubert te verschalken. Anderlecht ging op zoek naar de gelijkmaker, terwijl KVO als een pudding ineen zakte. Het resultaat liet zich raden: acht minuten voor tijd kopte Raman de gelijkmaker nog tegen de netten. Beide ploegen kregen daarna in de slotfase nog kansjes om de drie punten over de streep te trekken, maar het bleef bij een gelijkspel.

Scoreverloop:
1-0 (7') Gueye, 2-0 (29') Gueye, 2-1 (64') Zirkzee, 2-2 (82') Raman
Rode kaart: 47' Kouamé

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Anderlecht had meer verdiend...

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

40
40
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

42
42
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

332
332
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

295
295
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3012
3012
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

54
54
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

57
57
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

136
136
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

51
51
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

175
175
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

62
62
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

176
176
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

185
185
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

119
119
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

119
119
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

248
248
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

51
51
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

181
181
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

373
373

Meer sportnieuws