Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

door
Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

Na een bijzonder vreemde wedstrijd hebben KV Oostende en Anderlecht zondagavond de punten gedeeld. Paars-Wit leek helemaal te zinken aan de kust toen het vroeg in de tweede helft bij een 2-0-achterstand met tien kwam te staan na rood voor Kouamé, maar knokte zich nog terug. Met goals van Zirkzee en de ingevallen Raman wist het uiteindelijk nog een punt uit de brand te slepen.


Het was van bij de start meteen volle snelheid aan de kust. Amuzu liet al vroeg de openingsgoal liggen, terwijl het aan de overkant wel meteen raak was. Gueye kreeg tijd en ruimte om te trappen en verraste Van Crombrugge. Anderlecht moest dus meteen aan de bak, maar was niet door het lot gediend. De gelijkmaker van Refaelov werd afgekeurd voor millimeters buitenspel, terwijl Zirkzee op de paal trapte. En dan kreeg het meteen het deksel weer op de neus, want Gueye tikte in de rebound zijn tweede van de avond binnen. Nog voor rust kwam Anderlecht dicht bij de aansluitingstreffer, maar Zirkzee trof alweer het doelhout.

Na rust leek zich meteen het rampscenario te voltrekken voor Anderlecht, want na een tackle op de knie van Jäkel mocht Kouamé na twee minuten al gaan douchen. Met tien bleef RSCA echter aandringen. Zirkzee miste vlak na de rode kaart nog een grote kans, maar halfweg de tweede helft wist hij eindelijk Hubert te verschalken. Anderlecht ging op zoek naar de gelijkmaker, terwijl KVO als een pudding ineen zakte. Het resultaat liet zich raden: acht minuten voor tijd kopte Raman de gelijkmaker nog tegen de netten. Beide ploegen kregen daarna in de slotfase nog kansjes om de drie punten over de streep te trekken, maar het bleef bij een gelijkspel.

Scoreverloop:
1-0 (7') Gueye, 2-0 (29') Gueye, 2-1 (64') Zirkzee, 2-2 (82') Raman
Rode kaart: 47' Kouamé

LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

Anderlecht had meer verdiend...

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

39
39
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

52
52
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

31
31
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

203
203
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

114
114
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

388
388
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

153
153
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

191
191
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

426
426
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

666
666
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

301
301
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

652
652
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

363
363
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

576
576
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

525
525
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

422
422
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

572
572
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

152
152
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

324
324
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws