Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

498 stemmen
Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

Na een bijzonder vreemde wedstrijd hebben KV Oostende en Anderlecht zondagavond de punten gedeeld. Paars-Wit leek helemaal te zinken aan de kust toen het vroeg in de tweede helft bij een 2-0-achterstand met tien kwam te staan na rood voor Kouamé, maar knokte zich nog terug. Met goals van Zirkzee en de ingevallen Raman wist het uiteindelijk nog een punt uit de brand te slepen.


Het was van bij de start meteen volle snelheid aan de kust. Amuzu liet al vroeg de openingsgoal liggen, terwijl het aan de overkant wel meteen raak was. Gueye kreeg tijd en ruimte om te trappen en verraste Van Crombrugge. Anderlecht moest dus meteen aan de bak, maar was niet door het lot gediend. De gelijkmaker van Refaelov werd afgekeurd voor millimeters buitenspel, terwijl Zirkzee op de paal trapte. En dan kreeg het meteen het deksel weer op de neus, want Gueye tikte in de rebound zijn tweede van de avond binnen. Nog voor rust kwam Anderlecht dicht bij de aansluitingstreffer, maar Zirkzee trof alweer het doelhout.

Na rust leek zich meteen het rampscenario te voltrekken voor Anderlecht, want na een tackle op de knie van Jäkel mocht Kouamé na twee minuten al gaan douchen. Met tien bleef RSCA echter aandringen. Zirkzee miste vlak na de rode kaart nog een grote kans, maar halfweg de tweede helft wist hij eindelijk Hubert te verschalken. Anderlecht ging op zoek naar de gelijkmaker, terwijl KVO als een pudding ineen zakte. Het resultaat liet zich raden: acht minuten voor tijd kopte Raman de gelijkmaker nog tegen de netten. Beide ploegen kregen daarna in de slotfase nog kansjes om de drie punten over de streep te trekken, maar het bleef bij een gelijkspel.

Scoreverloop:
1-0 (7') Gueye, 2-0 (29') Gueye, 2-1 (64') Zirkzee, 2-2 (82') Raman
Rode kaart: 47' Kouamé

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Anderlecht had meer verdiend...

Meest recent

Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

187
187
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

19
19
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

28
28
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

222
222
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

377
377
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

459
459
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

695
695
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

92
92
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

510
510
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

89
89
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

125
125
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

88
88
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

141
141
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

362
362
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

684
684
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

283
283
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

475
475
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

397
397
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

220
220
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

101
101
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

97
97
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

164
164
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

184
184
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

380
380

Meer sportnieuws