Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

door
Tienkoppig Anderlecht redt met fraaie comeback nog een punt in Oostende

Na een bijzonder vreemde wedstrijd hebben KV Oostende en Anderlecht zondagavond de punten gedeeld. Paars-Wit leek helemaal te zinken aan de kust toen het vroeg in de tweede helft bij een 2-0-achterstand met tien kwam te staan na rood voor Kouamé, maar knokte zich nog terug. Met goals van Zirkzee en de ingevallen Raman wist het uiteindelijk nog een punt uit de brand te slepen.


Het was van bij de start meteen volle snelheid aan de kust. Amuzu liet al vroeg de openingsgoal liggen, terwijl het aan de overkant wel meteen raak was. Gueye kreeg tijd en ruimte om te trappen en verraste Van Crombrugge. Anderlecht moest dus meteen aan de bak, maar was niet door het lot gediend. De gelijkmaker van Refaelov werd afgekeurd voor millimeters buitenspel, terwijl Zirkzee op de paal trapte. En dan kreeg het meteen het deksel weer op de neus, want Gueye tikte in de rebound zijn tweede van de avond binnen. Nog voor rust kwam Anderlecht dicht bij de aansluitingstreffer, maar Zirkzee trof alweer het doelhout.

Na rust leek zich meteen het rampscenario te voltrekken voor Anderlecht, want na een tackle op de knie van Jäkel mocht Kouamé na twee minuten al gaan douchen. Met tien bleef RSCA echter aandringen. Zirkzee miste vlak na de rode kaart nog een grote kans, maar halfweg de tweede helft wist hij eindelijk Hubert te verschalken. Anderlecht ging op zoek naar de gelijkmaker, terwijl KVO als een pudding ineen zakte. Het resultaat liet zich raden: acht minuten voor tijd kopte Raman de gelijkmaker nog tegen de netten. Beide ploegen kregen daarna in de slotfase nog kansjes om de drie punten over de streep te trekken, maar het bleef bij een gelijkspel.

Scoreverloop:
1-0 (7') Gueye, 2-0 (29') Gueye, 2-1 (64') Zirkzee, 2-2 (82') Raman
Rode kaart: 47' Kouamé

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Anderlecht had meer verdiend...

Meest recent

‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

10
10
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

61
61
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

30
30
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

19
19
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

224
224
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

145
145
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

108
108
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

120
120
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

396
396
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

61
61
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

64
64
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

553
553
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

128
128
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

232
232
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

451
451
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

449
449
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

267
267
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

592
592
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

748
748

Meer sportnieuws