Virton snoept nu ook Deinze punten af en loopt weg van Moeskroen

door
Virton snoept nu ook Deinze punten af en loopt weg van Moeskroen

In onze op één na hoogste afdeling heeft Deinze nagelaten om voorlopig alleen aan kop te komen in 1B. Het team van Wim De Decker was een uur lang oppermachtig maar na een rode kaart veranderde het spelbeeld nog. Virton vierde zijn zesde punt als een overwinning.

Deinze toonde eerder dit seizoen al dat het mogelijk een aardig woordje mee kan spreken in de titeldebatten in 1B. De Oost-Vlamingen legden al prima voetbal op de mat maar verspeelden net iets te vaak punten in de slotfase. Mits winst op het veld van Virton klom het alvast voor even naar de koppositie. De ploeg uit de provincie Luxemburg sprokkelde met een volledig nieuwe ploeg al vijf punten.
Deinze halfweg op weg naar leidersplaats
De bezoekers namen de beste start in het Stadium Yvan Georges. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van Prychynenko nipt naast. De volgende mogelijkheid leverde wel een doelpunt op: van dichtbij tikte De Belder de 0-1 in doel. Virton reageerde halfweg de eerste helft met een vrije trap van Guillaume die op de lat vloog. Deinze controleerde en gaf amper grote kansen weg. Op slag van rust vloog een lage schuiver van Abrahams nog in de handen van Sadin. Halfweg leek Deinze goede zaken te doen in 1B.

Deinze voetbalt de meeste kansen bij mekaar en staat halfweg op voorsprong.
Rode kaart zorgt nog voor ommekeer
Ook na de pauze behield Deinze relatief eenvoudig de controle tot kapitein Prychynenko op het uur werd uitgesloten na een uiterst domme tweede gele kaart. Met een man minder liep het plots stroever voor de bezoekers en op dik tien minuten van het einde herstelde Anne de schade voor de thuisploeg met een schot in de korte hoek: 1-1. Een tienkoppig Deinze bleef moedig strijden en Hendrickx schoot de volgende mogelijkheid niet zo ver over de kooi van Sadin. Virton kreeg nog een paar halve mogelijkheden op de zege maar uiteindelijk was Dansoko nog bijna de held in de slotminuut, de invaller besloot na een fraaie actie echter voorlangs. Deinze verliest zo opnieuw dure punten. Dat mag het team van De Decker zich opnieuw aanwrijven, al net iets te vaak gaf zijn team de punten zelf uit handen.
Scoreverloop:
0-1 (8') De Belder, 1-1 (78') Anne
Bijzonderheid:
Prychynenko (Deinze) krijgt een tweede gele kaart (59').

Verdiende Deinze dit seizoen al meer punten?

Meest recent

Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

40
40
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

21
21
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

71
71
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

182
182
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

90
90
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

222
222
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

137
137
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

466
466
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

98
98
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

91
91
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

345
345
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

133
133
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

251
251
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

169
169
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

100
100
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

104
104
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

61
61
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

316
316
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

197
197
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

299
299
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

77
77
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

268
268
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

642
642

Meer sportnieuws