'Martinez stap dichter bij FC Barcelona'

door
'Martinez stap dichter bij FC Barcelona'

Het begint er meer en meer op te lijken dat de Belgische voetbalbond sneller dan verwacht op zoek moet gaan naar een nieuwe bondscoach. Roberto Martinez wordt immers al enkele dagen nadrukkelijk aan FC Barcelona gelinkt. En volgens SPORT drukt voorzitter Joan Laporta stevig door voor zijn komst.


Het Catalaanse medium beweert dat ook Xavi Hernandez openstaat om de touwtjes op Camp Nou in handen te nemen. Hij zou richting Catalonië gecommuniceerd hebben dat hij openstaat voor de job, ondanks zijn dienstverband bij het Qatarese Al-Sadd. Xavi is een degelijke optie voor Laporta en de socio's zouden blij zijn als het clubicoon zijn terugkeer maakt, maar naar verluidt is hij niet de eerste keuze van de president. Die zou namelijk vinden dat Xavi momenteel nog wat ervaring mist. Zeker gezien de huidige omstandigheden.

Laporta ziet daarom meer heil zien in de komst van Martinez, de als hoofdcoach inmiddels wat meer watertjes doorzwommen heeft. Ook de aanwezigheid van zijn goede vriend Jordi Cruyff als raadgever van de preses, speelt in het voordeel van Martinez. Bovendien zou hij vrij gemakkelijk bij de KBVB kunnen vertrekken. Volgens SPORT is het dan ook slechts een kwestie van de juiste timing te vinden.

UPDATE 10u55

Ook de Spaanse krant Marca stelt dat Roberto Martinez de opvolger zal worden van Ronald Koeman. De bondscoach van de Rode Duivels heeft nog een contract lopen bij de Belgische voetbalbond tot na het WK 2022 in Qatar, maar Martinez heeft ook een opstapclausule in zijn huidig contract staan. Marca stelt dat die vergoeding ter waarde van anderhalf miljoen euro geen probleem vormt voor het financieel geplaagde Barça.

LEES OOK: Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Zal Martinez de volgende coach van Barça worden?

Meest recent

Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

6
6
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

93
93
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

32
32
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

31
31
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

65
65
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

106
106
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

73
73
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

44
44
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

57
57
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

124
124
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

35
35
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

137
137
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

28
28
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

118
118
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

196
196
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

63
63
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

302
302
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

188
188
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

186
186
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

125
125
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

88
88
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

117
117
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

48
48
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

266
266
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

265
265

Meer sportnieuws