Verbazing op Jan Breydel: Club in de luren gelegd

door
Verbazing op Jan Breydel: Club in de luren gelegd

Punten primeren op esthetiek. Oud-Heverlee Leuven kwam vrijdag niet naar het Jan Breydelstadion om mooi of aanvallend te voetballen, maar wel om een goed resultaat neer te zetten. En daar slaagde Marc Brys uiteindelijk ook in. Nochtans verklaarde de trainer van OHL daags voor de wedstrijd tegen Club Brugge dat zijn ploeg vanuit een positieve ingesteldheid zou voetballen. 


DE BUS VAN BRYS 

De wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven eindigde op 1-1, maar volgens Philippe Clement had Club Brugge “kansen genoeg om wel drie matchen te winnen.” En dat klopt ook wel. Club Brugge vergaarde vrijdagavond namelijk 2,85 expected goals, terwijl OH Leuven amper aan 0,3 raakte. Maar niet het groot aantal verzuimde doelkansen (zie verder) zorgde voor frustratie bij de West-Vlamingen, 't was vooral het ultra-defensieve voetbal van hun tegenstander dat mateloos irriteerde.



Er was langs Leuvense kant veel tijdrekken, talrijke overtredingen en uitgebreide geveinsde 'blessures'. “We moesten de wet van de sterkste ondergaan. Daarom moesten we verstandig zijn”, verklaarde OH Leuven-coach Marc Brys na de wedstrijd. “Uiteraard brengen we geen goed voetbal. Uiteraard is dit pompen of verzuipen en niet het voetbal dat wij prediken”, sloeg Brys mea culpa. 
“Maar het is wel voetbal dat ons punten oplevert”, verklaarde hij het parkeren van de bus in het Jan Breydelstadion.

RITS & LANG 

De supporters van Club Brugge lieten tijdens de wedstrijd hun groot ongenoegen blijken over de weinig populaire tactiek van Oud-Heverlee Leuven. Musa Al-Tamaari en Casper De Norre kregen bierbekers rond hun oren gegooid, waardoor scheidsrechter Jasper Vergoote de wedstrijd zelfs even moest stilleggen. Maar ook de spelers van Club hadden het wel gehad met de ultra-defensieve aanpak van hun tegenstander. Noa Lang maakte zijn ergernis duidelijk middels duidelijke gesticulaties, maar na de wedstrijd zei Mats Rits niet mis te verstaan waar het op stond.



“Op den duur heb je het gehad met dat tijdrekken”, verklaarde Mats Rits. “Ze speelden antivoetbal. Eén corner, verder heeft Simon (Mignolet, nvdr.) niets moeten pakken. En nog een bal op de paal op het einde … Of we OHL iets kunnen verwijten? Ze mogen doen wat ze willen, maar als je hiervoor voetballer bent geworden … Enfin, dat is hun keuze”, aldus Rits. Club Brugge haalde vrijdag een balbezit van 69%, wat meteen het hoogste is van de ploeg in het huidige seizoen.

SLUWE BRYS 

Het doel heiligde dus de middelen voor Marc Brys, maar de coach van Oud-Heverlee Leuven zei daags voor de wedstrijd nochtans wel dat zijn ploeg “onze stijl niet zou verloochenen op Jan Breydel. … We willen er laten zien dat we goed kunnen voetballen. Vanuit een positieve ingesteldheid trachten we daar een goed resultaat te boeken. Iedereen zal het beste van zichzelf geven. Volstaat dat niet om iets te rapen, dan moeten we daarmee leven.” Maar van al die mooie woorden bleef er vrijdag echter dus niets meer van over …

Let wel. De behouden tactiek van Marc Brys mocht dan wel niet mooi of aantrekkelijk zijn, maar die aanpak leverde wél een belangrijk punt op voor zijn club. Oud-Heverlee Leuven bezet momenteel de voorlaatste plaats in de rangschikking en daarom is de manier waarop eerder irrelevant. Alleen is het niet erg netjes van Brys om op voorhand te verklaren dat hij goed voetbal wil brengen vanuit een positieve ingesteldheid, terwijl het in de realiteit helemaal andersom was. 



Tja, psychologische oorlogsspelletjes moet je de sluwe en ervaren Marc Brys niet meer leren. Hij keerde met een punt onder de arm terug naar den Dreef en daar draait het uiteindelijk allemaal om. Oud-Heverlee Leuven beschikt namelijk niet meer over de indrukwekkende aanvallende klasse en kwaliteit zoals vorig seizoen. Kamal Sowah voetbalt vandaag bij Club Brugge en Thomas Henry in Italië bij Venezia. In hun plaats kwam er geen rechtstreekse versterking, en dan primeert de ratio op romantiek. OHL bevindt zich in slechte sportieve papieren: er moeten dringend punten gepakt worden.

INDRUKWEKKENDE KANSENCREATIE 

Maar zelfs met de veelbesproken behouden en defensieve aanpak van Marc Brys, had Club Brugge vrijdag gemakkelijk met enkele doelpunten verschil kunnen winnen. De West-Vlamingen verstuurden maar liefst 30 doelpogingen naar het doel van Rafael Romo, waarvan er 10 tussen de palen eindigden, maar uiteindelijk slechts één doelpunt opleverde. Mats Rits en Noa Lang waren de veelplegers van dienst, met elk zeven doelpogingen, maar geen van beide kon effectief een doelpunt scoren.

“Ik ben teleurgesteld over het resultaat, niet over de kansen”, verklaarde Philippe Clement na de wedstrijd. De vergaarde 30 doelkansen tegen Oud-Heverlee Leuven is een nieuw seizoensrecord voor Club Brugge, maar dat resulteerde dus niet in de zege. “Maar voor iedereen die de match zag, is het duidelijk: we hadden kansen genoeg om wel drie matchen te winnen. Als je hier drie, vier of vijf keer scoort, dan heb je een heel ander gevoel”, aldus Clement.



Club Brugge bereikte één doelpunt middels 10 schoten op het doel, terwijl Oud-Heverlee Leuven ook één doelpunt scoorde, maar daarvoor wel slechts één schot tussen de palen nodig had. Blauw-zwart presteerde dus niet erg efficiënt, wat blijkt uit de verzamelde expected goals (xg) van 2,85. Charles De Ketelaere (0,64 xg), Hans Vanaken (0,61 xg), Mats Rits (0,54 xg), Jack Hendry (0,43 xg) en Noa Lang (0,33 xg) hadden de grootse expected goals-waarde, maar zij konden de netten niet doen trillen. 

REDDER ROMO 

Philippe Clement maakte zich dus geen zorgen over het gebrek aan efficiëntie voor doel, enkel het eindresultaat was een grote tegenvaller voor hem. “Als je het internationale voetbal volgt, zie je dat ook de Manchester City's van deze wereld kansen missen. Dat maakt deel uit van het voetbal. Het is vooral belangrijk dat je kansen blijft creëren.” En creëeren deden ze dus met overmaat tegen Oud-Heverlee Leuven. 30 doelpogingen om exact te zijn – het grootste aantal dit seizoen voor Club Brugge. 

Club Brugge moest daarbij ook afrekenen met een sterke Rafael Romo in het doel van Oud-Heverlee Leuven. De Venezolaanse goalie incasseerde 10 doelpogingen , zo'n hoog aantal was hem dit seizoen nog niet overkomen. “Alleen moet die bal tegen de netten, en dat hebben we nagelaten. Dat was de verdienste van Romo en de spelers van OHL, maar dan nog hadden we vier of vijf doelpunten moeten maken”, verklaarde Philip Clement.



Rafael Romo speelde zich vrijdag dus nadrukkelijk in de kijker op Jan Breydel, en zijn prestatie deed alvast terugdenken aan zijn sterk seizoen vorig jaar. De Venezolaanse doelman onderscheidde zich toen met veel geslaagde reddingen, een onderdeel waarmee hij tot de top van de Jupiler Pro League behoorde, alsook door zijn hoog showgehalte –  een opvallende speelstijl die Romo vooral te danken heeft aan zijn opleiding bij het Italiaanse Udinese. Volgens het Venezolaanse televisiekanaal Meridiano stond Romo toen zelfs in de belangstelling van ... Club Brugge.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Credits naar Brys voor de 1-1?

Meest recent

'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

79
79
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

50
50
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

114
114
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

59
59
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

453
453
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

290
290
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

211
211
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

431
431
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

70
70
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

62
62
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

60
60
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

41
41
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

223
223
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

72
72
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

150
150
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

216
216
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

423
423
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

127
127
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

185
185
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

135
135
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

694
694
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

650
650
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

49
49
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

417
417
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

201
201

Meer sportnieuws