Verbazing op Jan Breydel: Club in de luren gelegd

door
Verbazing op Jan Breydel: Club in de luren gelegd

Punten primeren op esthetiek. Oud-Heverlee Leuven kwam vrijdag niet naar het Jan Breydelstadion om mooi of aanvallend te voetballen, maar wel om een goed resultaat neer te zetten. En daar slaagde Marc Brys uiteindelijk ook in. Nochtans verklaarde de trainer van OHL daags voor de wedstrijd tegen Club Brugge dat zijn ploeg vanuit een positieve ingesteldheid zou voetballen. 


DE BUS VAN BRYS 

De wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven eindigde op 1-1, maar volgens Philippe Clement had Club Brugge “kansen genoeg om wel drie matchen te winnen.” En dat klopt ook wel. Club Brugge vergaarde vrijdagavond namelijk 2,85 expected goals, terwijl OH Leuven amper aan 0,3 raakte. Maar niet het groot aantal verzuimde doelkansen (zie verder) zorgde voor frustratie bij de West-Vlamingen, 't was vooral het ultra-defensieve voetbal van hun tegenstander dat mateloos irriteerde.



Er was langs Leuvense kant veel tijdrekken, talrijke overtredingen en uitgebreide geveinsde 'blessures'. “We moesten de wet van de sterkste ondergaan. Daarom moesten we verstandig zijn”, verklaarde OH Leuven-coach Marc Brys na de wedstrijd. “Uiteraard brengen we geen goed voetbal. Uiteraard is dit pompen of verzuipen en niet het voetbal dat wij prediken”, sloeg Brys mea culpa. 
“Maar het is wel voetbal dat ons punten oplevert”, verklaarde hij het parkeren van de bus in het Jan Breydelstadion.

RITS & LANG 

De supporters van Club Brugge lieten tijdens de wedstrijd hun groot ongenoegen blijken over de weinig populaire tactiek van Oud-Heverlee Leuven. Musa Al-Tamaari en Casper De Norre kregen bierbekers rond hun oren gegooid, waardoor scheidsrechter Jasper Vergoote de wedstrijd zelfs even moest stilleggen. Maar ook de spelers van Club hadden het wel gehad met de ultra-defensieve aanpak van hun tegenstander. Noa Lang maakte zijn ergernis duidelijk middels duidelijke gesticulaties, maar na de wedstrijd zei Mats Rits niet mis te verstaan waar het op stond.



“Op den duur heb je het gehad met dat tijdrekken”, verklaarde Mats Rits. “Ze speelden antivoetbal. Eén corner, verder heeft Simon (Mignolet, nvdr.) niets moeten pakken. En nog een bal op de paal op het einde … Of we OHL iets kunnen verwijten? Ze mogen doen wat ze willen, maar als je hiervoor voetballer bent geworden … Enfin, dat is hun keuze”, aldus Rits. Club Brugge haalde vrijdag een balbezit van 69%, wat meteen het hoogste is van de ploeg in het huidige seizoen.

SLUWE BRYS 

Het doel heiligde dus de middelen voor Marc Brys, maar de coach van Oud-Heverlee Leuven zei daags voor de wedstrijd nochtans wel dat zijn ploeg “onze stijl niet zou verloochenen op Jan Breydel. … We willen er laten zien dat we goed kunnen voetballen. Vanuit een positieve ingesteldheid trachten we daar een goed resultaat te boeken. Iedereen zal het beste van zichzelf geven. Volstaat dat niet om iets te rapen, dan moeten we daarmee leven.” Maar van al die mooie woorden bleef er vrijdag echter dus niets meer van over …

Let wel. De behouden tactiek van Marc Brys mocht dan wel niet mooi of aantrekkelijk zijn, maar die aanpak leverde wél een belangrijk punt op voor zijn club. Oud-Heverlee Leuven bezet momenteel de voorlaatste plaats in de rangschikking en daarom is de manier waarop eerder irrelevant. Alleen is het niet erg netjes van Brys om op voorhand te verklaren dat hij goed voetbal wil brengen vanuit een positieve ingesteldheid, terwijl het in de realiteit helemaal andersom was. 



Tja, psychologische oorlogsspelletjes moet je de sluwe en ervaren Marc Brys niet meer leren. Hij keerde met een punt onder de arm terug naar den Dreef en daar draait het uiteindelijk allemaal om. Oud-Heverlee Leuven beschikt namelijk niet meer over de indrukwekkende aanvallende klasse en kwaliteit zoals vorig seizoen. Kamal Sowah voetbalt vandaag bij Club Brugge en Thomas Henry in Italië bij Venezia. In hun plaats kwam er geen rechtstreekse versterking, en dan primeert de ratio op romantiek. OHL bevindt zich in slechte sportieve papieren: er moeten dringend punten gepakt worden.

INDRUKWEKKENDE KANSENCREATIE 

Maar zelfs met de veelbesproken behouden en defensieve aanpak van Marc Brys, had Club Brugge vrijdag gemakkelijk met enkele doelpunten verschil kunnen winnen. De West-Vlamingen verstuurden maar liefst 30 doelpogingen naar het doel van Rafael Romo, waarvan er 10 tussen de palen eindigden, maar uiteindelijk slechts één doelpunt opleverde. Mats Rits en Noa Lang waren de veelplegers van dienst, met elk zeven doelpogingen, maar geen van beide kon effectief een doelpunt scoren.

“Ik ben teleurgesteld over het resultaat, niet over de kansen”, verklaarde Philippe Clement na de wedstrijd. De vergaarde 30 doelkansen tegen Oud-Heverlee Leuven is een nieuw seizoensrecord voor Club Brugge, maar dat resulteerde dus niet in de zege. “Maar voor iedereen die de match zag, is het duidelijk: we hadden kansen genoeg om wel drie matchen te winnen. Als je hier drie, vier of vijf keer scoort, dan heb je een heel ander gevoel”, aldus Clement.



Club Brugge bereikte één doelpunt middels 10 schoten op het doel, terwijl Oud-Heverlee Leuven ook één doelpunt scoorde, maar daarvoor wel slechts één schot tussen de palen nodig had. Blauw-zwart presteerde dus niet erg efficiënt, wat blijkt uit de verzamelde expected goals (xg) van 2,85. Charles De Ketelaere (0,64 xg), Hans Vanaken (0,61 xg), Mats Rits (0,54 xg), Jack Hendry (0,43 xg) en Noa Lang (0,33 xg) hadden de grootse expected goals-waarde, maar zij konden de netten niet doen trillen. 

REDDER ROMO 

Philippe Clement maakte zich dus geen zorgen over het gebrek aan efficiëntie voor doel, enkel het eindresultaat was een grote tegenvaller voor hem. “Als je het internationale voetbal volgt, zie je dat ook de Manchester City's van deze wereld kansen missen. Dat maakt deel uit van het voetbal. Het is vooral belangrijk dat je kansen blijft creëren.” En creëeren deden ze dus met overmaat tegen Oud-Heverlee Leuven. 30 doelpogingen om exact te zijn – het grootste aantal dit seizoen voor Club Brugge. 

Club Brugge moest daarbij ook afrekenen met een sterke Rafael Romo in het doel van Oud-Heverlee Leuven. De Venezolaanse goalie incasseerde 10 doelpogingen , zo'n hoog aantal was hem dit seizoen nog niet overkomen. “Alleen moet die bal tegen de netten, en dat hebben we nagelaten. Dat was de verdienste van Romo en de spelers van OHL, maar dan nog hadden we vier of vijf doelpunten moeten maken”, verklaarde Philip Clement.



Rafael Romo speelde zich vrijdag dus nadrukkelijk in de kijker op Jan Breydel, en zijn prestatie deed alvast terugdenken aan zijn sterk seizoen vorig jaar. De Venezolaanse doelman onderscheidde zich toen met veel geslaagde reddingen, een onderdeel waarmee hij tot de top van de Jupiler Pro League behoorde, alsook door zijn hoog showgehalte –  een opvallende speelstijl die Romo vooral te danken heeft aan zijn opleiding bij het Italiaanse Udinese. Volgens het Venezolaanse televisiekanaal Meridiano stond Romo toen zelfs in de belangstelling van ... Club Brugge.

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Credits naar Brys voor de 1-1?

Meest recent

'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

17
17
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

10
10
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

59
59
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

81
81
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

59
59
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

190
190
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

201
201
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

240
240
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

71
71
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

109
109
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

46
46
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

311
311
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

225
225
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

296
296
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

269
269
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

38
38
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

194
194
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

345
345
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

264
264
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

66
66
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

75
75
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

167
167
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

157
157
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

437
437

Meer sportnieuws