Anderlecht-aanhang richt pijlen op Coucke: "Hypocriet!"

543 stemmen
Anderlecht-aanhang richt pijlen op Coucke:

Anderlecht kwam donderdag alweer op negatieve wijze in het nieuws. Diverse media maakten immers bekend dat er momenteel een gerechtelijk onderzoek loopt naar de verkoop van de club in 2017, waarbij eigenaar Marc Coucke destijds vijf miljoen euro teveel betaald zou hebben. Oud-bestuurders Roger Vanden Stock, Herman Van Holsbeeck en Jo Van Biesbroeck worden daarom verdacht van oplichting. Vanuit het Brusselse kamp bleef het lange tijd zeer stil omtrent de zaak, maar nu kwam Coucke toch met een eerste reactie.


Zoals wel vaker nam hij daarvoor zijn toevlucht tot Twitter. "Ik dank het gerecht voor het diepgaand onderzoek in deze zaak. Vanzelfsprekend wordt nu onderzocht of ikzelf en/of Anderlecht zich burgerlijke partij zullen stellen teneinde inzage in het dossier te hebben en eventuele schadeloosstellingen te verkrijgen. Verheugd en tegelijk triest om dit dossier, zal ik er (als steunend hoofdaandeelhouder) samen met het clubmanagement en de sportieve staff alles aan doen opdat de vele supporters vooral weer kunnen vooruitkijken naar een mooie, waardige en succesrijke toekomst voor RSCA", klonk het daar.

UPDATE 23/09
De bovenstaande uitlatingen van Coucke vallen blijkbaar niet helemaal in de smaak bij de Paars-Witte aanhang. In de reacties op zijn Tweets is het namelijk vooral de hoofdaandeelhouder zelf, al langer niet de meest populaire figuur in het Lotto Park, die flink onder vuur wordt genomen. Daarbij wordt veelal verwezen naar de rechtszaak die Coucke zopas zelf nog verloor omtrent de verkoop van zijn bedrijf Perrigo, waarbij de zakenman ongeveer dezelfde beschuldigingen in de schoenen werden geschoven.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Denkt u dat Coucke recht in zijn schoenen staat?

Meest recent

'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

4
4
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

13
13
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

11
11
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

21
21
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

23
23
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

54
54
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

182
182
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

161
161
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

93
93
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

535
535
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

298
298
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

503
503
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

64
64
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

368
368
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

165
165
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

106
106
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

553
553
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

85
85
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

652
652
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

955
955
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

335
335
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

1014
1014
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

648
648
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

160
160

Meer sportnieuws