Anderlecht verheugt zich op nieuwe knaltransfer

993 stemmen
Anderlecht verheugt zich op nieuwe knaltransfer

Albert Sambi Lokonga, Jérémy Doku, Sebastiaan Bornauw: in de voorbije drie seizoenen realiseerde Anderlecht telkens minstens één lucratieve uitgaande transfer. We vragen ons al af wie straks de volgende miljoenenverkoop zal worden bij Sporting. Sergio Gomez heeft alvast de juiste kwaliteiten, profiel én leeftijd om op korte termijn de paars-witte clubkas te spekken. 


GROEIBRILJANT 

Een aanvallende middenvelder van FC Barcelona die wordt omgevormd tot een aanvallende linksback bij Anderlecht. Sergio Gomez maakt het momenteel mee. De jonge Spanjaard behoort dit seizoen tot één van de betere spelers van Sporting én daarnaast is hij tevens de enige RSCA'er die heel hoog prijkt in verschillende individuele spelerslijstjes van de Jupiler Pro League. Vorige zomer klonk het dat Anderlecht met Sergio Gomez een groeibriljant in handen had, en dat blijkt ook zo.

In 7 competitiewedstrijden tijd is Sergio Gomez namelijk al 5 keer beslissend geweest voor Anderlecht. Met die indrukwekkende statistiek is de Spanjaard uiteraard de meest bepalende speler van Sporting, en zelfs de zevende van alle spelers in de Jupiler Pro League. Enkel Jelle Vossen (6), Charles De Ketelaere (6), Youssef Maziz (6), Noa Lang (7), Deniz Undav (7), Dante Vanzeir (8) Michael Frey (10) tellen momenteel nog meer beslissende acties dan de jonge Spanjaard.



Sergio Gomez is de enige Anderlecht-speler die zo hoog scoort in dat lijstje, en hij is er tevens de enige verdediger. De prestatie van 5 beslissende acties in 7 wedstrijden is dan ook fenomenaal voor een aanvallende wingback. Samen met Stef Peeters, Noa Lang en Mike Trésor heeft Gomez momenteel al 4 assists achter z'n naam, en neemt dit kwartet momenteel de leiding in het klassement der assists. En ook hier is hij de enige verdediger die zo hoog scoort in dat onderdeel.

BARCA-LABEL

Op het voorbije Europees Kampioenschap was het groeiende belang van de vleugelverdedigers één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.

De Spanjaard werd opgeleid in de gereputeerde jeugdacademie van FC Barcelona, waar hij als jonge en talentvolle aanvallende middenvelder zelfs werd vergeleken met Andrés Iniesta. Maar sinds hij door Borussia Dortmund twee seizoenen werd uitgeleend aan SD Huesca, werd Sergio Gomez omgevormd tot een aanvallende wingback. Zijn pure kwaliteiten, voornamelijk op het gebied van technisch vermogen, positionering en vista, komen op die positie enorm goed van pas.



Zo'n types zijn eerder schaars op de transfermarkt, en daarom doorgaans dure vogels, maar Anderlecht betaalde 'slechts' 2,25 miljoen euro voor Sergio Gomez. Een koopje, lijkt nu. “Sergio is een moderne en veelzijdige speler”, verklaarde Vincent Kompany dit seizoen over Gomez. “In één-tegen-één-situaties gebruikt hij zijn goede positionering. Hij heeft ook een beetje een Josh Cullen-mentaliteit, ondanks het Barca-label. Hij is een technische speler, maar hij heeft ook een andere dimensie, een andere kant aan zijn spel.”

DREIGING EN DRIBBELS 

Op de positie van linker wingback vervult Sergio Gomez bij Anderlecht doorgaans een aanvallende rol. Dat is ook nodig, want Sporting wil dit seizoen op het offensief gebied veel meer brengen dan vorig jaar. Toen scoorde Anderlecht erg moeilijk, en was het meestal alleen aangewezen op de aanvalsleider Lukas Nmecha. De nieuwe zomertransfers zoals Sergio Gomez moesten het mogelijk maken om gevaar en dreiging te creëeren op verschillende manieren en vanuit verschillende posities. “Daarom is Sergio gekomen om ons te versterken”, aldus Vincent Kompany.

Met 4 assists en 1 doelpunt behoort Sergio Gomez aldus tot de meest bepalende spelers van Anderlecht én van de Jupiler Pro League, waarmee Peter Verbeke en Vincent Kompany in hun opzet slagen om het doelgevaar vanuit verschillende posities te brengen. Na Mike Trésor en Xavier Mercier is Gomez – op basis van expected assists - bijvoorbeeld de derde dreigendste speler van de Belgische competitie. En nogmaals: als aanvallende wingback is dat heus een knappe prestatie.



Als we de expected goals en expected assists combineren, dan prijkt Sergio Gomez ook als zesde beste speler in dat betreffende klassement. De jonge Spanjaard onderscheidt zich tevens op het gebied van dribbels, waarbij maar liefst 73% van deze aangegane acties een succesvolle afloop kennen. Met die ratio is Gomez zelfs de beste dribbelaar in de Jupiler Pro League, al dribbelt hij bijvoorbeeld wel drie keer minder dan pakweg Noa Lang, die voor 58% accuraat is in de dribbels.

OFFENSIEVE KLASBAK 

Sergio Gomez kreeg dit seizoen al veel positieve woorden voor de manier waarop hij de positie van linker wingback bekleedt bij Anderlecht. “De Spanjaard verdient lof, want hij is echt een technisch vernuftig brommertje dat vaak de achterlijn haalt.”, “De Spanjaard verbaast met zijn talloze versnellingen op de linkerflank, zijn techniek en zijn precisie van de passes.” Het zijn slechts twee quotes van Het Nieuwsblad en La Dernière Heure over de geslaagde zomeraanwinst van RSC Anderlecht.

Sergio Gomez voelt zich zelf ook kiplekker bij zijn nieuwe club én in het systeem van Vincent Kompany. “Deze nieuwe rol bevalt me wel”, verklaarde de Spanjaard eerder in Het Laatste Nieuws. “Ik kan er aanvallen – het is mijn bedoeling om mijn statistieken op te krikken – en héél veel te lopen, wat één van mijn grootste kwaliteiten is. Het klopt wel dat ik defensief nog veel moet leren: mister Kompany helpt me daarbij.” 't Was een eerlijke zelfevaluatie van Gomez.



Sergio Gomez maakt indruk bij Anderlecht door zijn aanvallende impulsen, en hij is wekelijks één van de spelers waar de tegenstander extra aandacht aan vestigt tijdens de wedstrijdvoorbereiding. De Spanjaard zorgt voor een enorme dreiging op de linker wingback en hij slaagde er ook al in om zijn statistieken op te krikken. Maar Gomez heeft overschot van gelijk dat hij defensief nog veel te leren heeft. Logisch ook, als je opgeleid bent als aanvallende middenvelder bij FC Barcelona.

HET GROTE WERKPUNT 

We nemen het voorbeeld van de match tegen Vitesse in de voorronde van de Conference League. Na een grondige analyse van de tegenstander eiste Vincent Kompany op voorhand dat Sergio Gomez bij elke kort genomen hoekschop van Vitesse meteen druk zette op de hoekschopnemer en diens collega. In de derde minuut van deze wedstrijd ondernam Vitesse al meteen een kort genomen hoekschop, maar Gomez schoot te laat in actie waarna Maximilian Wittek scoorde voor de Nederlanders …



Iets minder lang geleden lang geleden lag Sergio Gomez aan de basis van een tegendoelpunt tegen KV Mechelen. Bij een 1-0 tussenstand verspeelde hij het balbezit op een knullige wijze, waardoor Malinwa de gelijkmaker kon scoren. Dat was niet naar de zin van het thuispubliek, dat zelfs lichtjes begon te fluiten na zijn mislukte actie. In elk geval is het duidelijk dat Gomez op offensief vlak een echte topspeler is voor het niveau van de Jupiler Pro League, maar defensief nog (te) kwetsbaar.

GOUD IN HANDEN 

Het grote contrast tussen zijn offensieve en defensieve kwaliteiten, is uiteraard logisch te verklaren door het feit dat Sergio Gomez in de jeugdopleiding van FC Barcelona werd opgeleid als aanvallende middenvelder. Op die manier heeft de Spanjaard nog heel veel te leren op het verdedigend gebied, maar op het offensief vlak is hij in België de beste speler op zijn positie én behoort hij tevens tot de meest beslissende spelers van de ganse competitie. Anderlecht beschikt met Gomez aldus over een hoogwaardig profiel voor de complexe positie als linker wingback, en dat kan de Belgische recordkampioen op termijn ook een lucratieve zaak opleveren. 



Dergelijke profielen, kwalitatieve en jonge wingbacks, zijn vandaag schaars goed op de  transfermarkt, waardoor het spel tussen vraag en aanbod automatisch tot hogere prijzen leidt. En als Sergio Gomez zich onder de vleugels van Vincent Kompany ook nog eens verder kan perfectioneren op zijn defensieve werkpunten, dan kan en mag Anderlecht op termijn dromen van een nieuwe uitgaande knaltransfer. Bovendien is de Spanjaard nog steeds maar 21 jaar, waardoor Gomez vandaag over een enorme progressiemarge beschikt. Per slot van rekening betaalde Anderlecht ook 'maar' 2,25 miljoen euro voor hem. 

LEES OOK: "Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Zal Anderlecht op termijn flink cashen voor Sergio Gomez?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

75
75
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

42
42
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

43
43
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

367
367
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

94
94
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1000
1000
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

241
241
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

91
91
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

375
375
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

373
373
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

196
196
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

317
317
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

430
430
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

421
421
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

423
423
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

485
485
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

462
462
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

124
124
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

32
32
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

209
209
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

65
65
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

93
93
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

565
565
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

108
108

Meer sportnieuws