Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

door
Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

Woensdag staat bij de Pro League, de overkoepelende organisatie van de Belgische profclubs, een nieuwe algemene vergadering op het programma. En dat wordt mogelijk een erg belangrijke samenkomst. Zo worden een aantal plannen besproken om de Jupiler Pro League én 1B volledig overhoop te gooien.

Een jaartje geleden vroeg de Pro League aan een internationaal audit-bureau om te onderzoeken naar hoe het Belgische voetbal aantrekkelijker kan worden, maar ook sportief hoogstaander. Uit dat onderzoek vloeiden enkel drastische voorstellen uit. Zo geraakte dinsdag al bekend dat men overweegt om 1A serieus af te slanken: van 18 naar 12 ploegen. In 1B zou men dan weer een expansie naar 14 ploegen krijgen, wat het belang van die competitie flink doet toenemen. En inmiddels zijn er nog meer details bekend.

Volgens Het Laatste Nieuws, dat de documenten exclusief kon inkijken, zouden de Play-Offs behouden blijven. Maar dan wel in een andere vorm: drie poules van 8 clubs (1A + 1B). In de eerste poule speelt men met de top 8 van 1A om de titel en Europese tickets. In de tweede groep strijden de vier laatste ploegen uit 1A en vier eerste uit 1B om de vier plekjes in 1A het seizoen daarna. En in de laatste poule vechten de 8 laatste clubs uit 1B voor het behoud. Overigens zou ook de puntenhalvering wegvallen.

UPDATE 16u51
De hervormingsplannen van de Pro League vallen niet overal in goede aarde. Zo haalt Michel Verschueren bijzonder hard uit naar de plannen. Hij komt op Twitter met haarde woorden voor het laatste statement van de Belgische clubs. "Dom en dwaas", zo noemt hij de plannen om de hervormingen verder te bestuderen.


LEES OOK: Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

Moet het format in de Jupiler Pro League veranderd worden?

Meest recent

'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

41
41
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

8
8
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

16
16
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

495
495
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

167
167
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

98
98
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

101
101
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

140
140
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

44
44
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

584
584
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

182
182
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

157
157
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

46
46
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

726
726
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

187
187
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

298
298
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

64
64
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

222
222
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

406
406
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

148
148
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

391
391
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

296
296
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

680
680

Meer sportnieuws