Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

341 stemmen
Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

Woensdag staat bij de Pro League, de overkoepelende organisatie van de Belgische profclubs, een nieuwe algemene vergadering op het programma. En dat wordt mogelijk een erg belangrijke samenkomst. Zo worden een aantal plannen besproken om de Jupiler Pro League én 1B volledig overhoop te gooien.

Een jaartje geleden vroeg de Pro League aan een internationaal audit-bureau om te onderzoeken naar hoe het Belgische voetbal aantrekkelijker kan worden, maar ook sportief hoogstaander. Uit dat onderzoek vloeiden enkel drastische voorstellen uit. Zo geraakte dinsdag al bekend dat men overweegt om 1A serieus af te slanken: van 18 naar 12 ploegen. In 1B zou men dan weer een expansie naar 14 ploegen krijgen, wat het belang van die competitie flink doet toenemen. En inmiddels zijn er nog meer details bekend.

Volgens Het Laatste Nieuws, dat de documenten exclusief kon inkijken, zouden de Play-Offs behouden blijven. Maar dan wel in een andere vorm: drie poules van 8 clubs (1A + 1B). In de eerste poule speelt men met de top 8 van 1A om de titel en Europese tickets. In de tweede groep strijden de vier laatste ploegen uit 1A en vier eerste uit 1B om de vier plekjes in 1A het seizoen daarna. En in de laatste poule vechten de 8 laatste clubs uit 1B voor het behoud. Overigens zou ook de puntenhalvering wegvallen.

UPDATE 16u51
De hervormingsplannen van de Pro League vallen niet overal in goede aarde. Zo haalt Michel Verschueren bijzonder hard uit naar de plannen. Hij komt op Twitter met haarde woorden voor het laatste statement van de Belgische clubs. "Dom en dwaas", zo noemt hij de plannen om de hervormingen verder te bestuderen.


Moet het format in de Jupiler Pro League veranderd worden?

Meest recent

KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

0
0
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

8
8
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

54
54
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

19
19
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

15
15
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

266
266
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

121
121
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

259
259
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

538
538
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

172
172
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

334
334
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

339
339
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

42
42
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

35
35
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

45
45
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

105
105
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

127
127
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

103
103
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

149
149
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

542
542
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

365
365
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

86
86
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

51
51
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

407
407
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

150
150

Meer sportnieuws