Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

341
Verschueren haalt keihard uit naar hervormingsplannen Pro League

Woensdag staat bij de Pro League, de overkoepelende organisatie van de Belgische profclubs, een nieuwe algemene vergadering op het programma. En dat wordt mogelijk een erg belangrijke samenkomst. Zo worden een aantal plannen besproken om de Jupiler Pro League én 1B volledig overhoop te gooien.

Een jaartje geleden vroeg de Pro League aan een internationaal audit-bureau om te onderzoeken naar hoe het Belgische voetbal aantrekkelijker kan worden, maar ook sportief hoogstaander. Uit dat onderzoek vloeiden enkel drastische voorstellen uit. Zo geraakte dinsdag al bekend dat men overweegt om 1A serieus af te slanken: van 18 naar 12 ploegen. In 1B zou men dan weer een expansie naar 14 ploegen krijgen, wat het belang van die competitie flink doet toenemen. En inmiddels zijn er nog meer details bekend.

Volgens Het Laatste Nieuws, dat de documenten exclusief kon inkijken, zouden de Play-Offs behouden blijven. Maar dan wel in een andere vorm: drie poules van 8 clubs (1A + 1B). In de eerste poule speelt men met de top 8 van 1A om de titel en Europese tickets. In de tweede groep strijden de vier laatste ploegen uit 1A en vier eerste uit 1B om de vier plekjes in 1A het seizoen daarna. En in de laatste poule vechten de 8 laatste clubs uit 1B voor het behoud. Overigens zou ook de puntenhalvering wegvallen.

UPDATE 16u51
De hervormingsplannen van de Pro League vallen niet overal in goede aarde. Zo haalt Michel Verschueren bijzonder hard uit naar de plannen. Hij komt op Twitter met haarde woorden voor het laatste statement van de Belgische clubs. "Dom en dwaas", zo noemt hij de plannen om de hervormingen verder te bestuderen.


LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Moet het format in de Jupiler Pro League veranderd worden?

Meest recent

'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

10
10
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

55
55
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

48
48
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

61
61
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

125
125
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

119
119
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

150
150
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

190
190
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

44
44
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

200
200
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

98
98
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

174
174
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

193
193
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

420
420
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

276
276
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

244
244
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1027
1027
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

420
420
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171

Meer sportnieuws