FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

door
FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

Roberto Martinez wordt niét de opvolger van Ronald Koeman. Althans, dat denken wij toch. Op basis van het voortraject tussen de Spanjaard en FC Barcelona, lijkt het ons weinig waarschijnlijk dat Martinez de volgende coach wordt van de Blaugrana. In theorie beantwoordt Martinez nochtans wel aan verschillende opgelegde criteria door de Catalanen, maar de eerdere avances waren veeleer goedkope geruchten dan concrete toenaderingen. 


5 KANDIDATEN

Het hoofd van Ronald Koeman ligt op de klapblok in Camp Nou. Weeral. Sinds de aanstelling van de Nederlandse coach bij FC Barcelona in de zomer van vorig jaar, stond Koeman altijd wel ter discussie in Catalonië. Maar nu zou het echt wel menens zijn. Barça haalde de ondergrens in de voorbije twee wedstrijden tegen Bayern München (0-3 verlies) en Granada (1-1), waardoor Koeman onder grote druk komt te staan. Alleen kan de arme man er zelf niet veel aan doen. FC Barcelona is op financieel en sportief gebied niet meer de absolute topclub die het voorheen was …



Het clubbestuur van FC Barcelona heeft Ronald Koeman een ultimatum gegeven. Donderdag staat de competitiewedstrijd gepland tegen Cadiz, en als die match opnieuw op een sisser uitloopt, dan mag de Nederlander beschikken. Als potentiële vervanger voor Koeman, ook al is ie nog niet ontslagen, worden er reeds verschillende namen naar voren geschoven. De ene al wat verrassender dan de andere. Xavi, Erik ten Hag, Phillip Cocu, Antonio Conte en ook Roberto Martinez. ’t Is alvast niet de eerste keer dat de Belgische bondscoach genoemd wordt bij de Blaugrana.

MARTINEZ & BARCA: PT. 1

Dat FC Barcelona terug bij Roberto Martinez uitkomt, is helemaal geen grote verrassing. In mei 2019 werd de Spanjaard al de eerste keer in verband gebracht met een overgang naar Barça. Toen waren de Catalanen op zoek naar een opvolger van Ernesto Valverde, die zijn club nochtans naar twee opeenvolgende titels leidde. Naast Ronald Koeman werden ook de namen van Erik ten Hag en Martinez nadrukkelijk  opgevoerd in de Spaanse media. Hij stond naar verluidt zelfs helemaal bovenaan de lijst.

“Op dit moment loopt mijn contract tot het EK. In het voetbal weet je nooit wat er op dat moment zal gebeuren”, vertelde Roberto Martinez toen op Q-Music. De Spanjaard reageerde heel professioneel en als een echte gentlemen,  maar hij liet ook niet in zijn kaarten kijken. “Dat is een compliment. In ieder beroep is het positief als ze zo over je spreken. Maar het is duidelijk waar ik me op focus. We proberen ons te kwalificeren voor het EK en niks kan me daarvan afleiden.”



FC Barcelona nam in mei 2019 in elk geval geen contact op met de Belgische voetbalbond omtrent een eventuele overstap van Roberto Martinez. “En als dat er komt, moet er eerst worden gepraat met Bart Verhaeghe en Mehdi Bayat”, verklaarde woordvoerder Stefan Van Loock destijds. En dat contact tussen de Belgische voetbalbond en FC Barcelona kwam er ook nooit. Hoewel Martinez in de Spaanse pers werd omschreven als dé topkandidaat bij Barça, viel de keuze uiteindelijk op de eerder onbekende Quique Setién.

MARTINEZ & BARCA: PT. 2

En ook in mei dit jaar, net voor de start van het Europees Kampioenschap, werd Roberto Martinez opnieuw in verband gebracht met het trainerschap bij FC Barcelona. Ronald Koeman stond er toen al zwaar ter discussie, grotendeels omdat de Nederlander werd aangesteld door de vorige clubvoorzitter Josep Bartomeu. De nieuwe verkozen voorzitter Joan Laporta wilde graag een ‘eigen’ trainer naar Camp Nou halen, waarna de namen van Martinez en Mikel Arteta de ronde deden in de wandelgangen. Maar ook die keer kwam het er dus uiteindelijk niet van tussen Martinez en Barcelona. Derde keer, goeie keer dan maar? 

FABELTJESKRANT?

De soap tussen Roberto Martinez en FC Barcelona blijft dus maar duren, en het is nog maar de vraag hoe concreet de interesse nu eigenlijk wel is vanuit de Spaanse kant. In de voorbije twee pogingen ondernam Barça namelijk nooit contact op met de Belgische voetbalbond, waardoor de nieuwe vermeende interesse toch met een korreltje zout dient genomen te worden. Naar verluidt duikt de naam van Martinez wel vaker ergens op – zoals in het verleden ook bij Everton en Real Madrid – maar zou dat vooral het werk geweest zijn van perslieden of makelaars. 



En dus niet rechtstreeks via de club zelf of de interne decision makers. Roberto Martinez zou in elk Europees topland zelfs een makelaar onder de arm genomen hebben, die hem daar vertegenwoordigen bij eventuele opportuniteiten. Dat maakt het dus helemaal logisch dat zijn naam nu weeral wordt aangehaald in Barcelona, waar hij getipt wordt om Ronald Koeman op te volgen. Zijn makelaars leveren alvast goed werk, want op die manier wordt Martinez nogmaals positief in de spotlights geplaatst.

CRUIJFF-ADEPT

Het wordt aldus afwachten of de (vermeende) interesse van FC Barcelona in Roberto Martinez nu wél concrete vormen zal aannemen. Qua profiel past de sympathieke Spanjaard alleszins perfect bij de Blaugrana. Martinez is namelijk de beste vriend van Jordi Cruijff, het hoofd van de internationale scouting en de adviseur van Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De Nederlander heeft dus wel het één en ander te zeggen op Camp Nou. De relatie tussen Martinez en Cruijff gaat al terug sinds de eind jaren 90, toen ze samen als profvoetballer actief waren in Engeland.

Daar deelden Roberto Martinez en Jordi Cruijff zelfs een appartement én studeerden ze er voor een postgraduaat marketing en businessmanagement aan de Manchester Metropolitan University. En ook vandaag zijn Martinez en Cruijff nog steeds twee handen op één buik. De Spanjaard was de getuige op het huwelijksfeest van Jordi en hij werd zelfs de peter van zijn zoontje. Daarnaast is Martinez tevens een groot bewonderaar van Johan Cruijff, als speler en als coach. Een Cruijff-adept is steeds welkom in Camp Nou, en zeker omdat Martinez de boezemvriend is van zoon Jordi.



“Ik koester ook een grote bewon¬dering voor Johan Cruijff,” verklaarde Roberto Martinez dit jaar nog in HUMO. “En voor de manier waar¬ op hij van Barcelona zoveel meer dan een voetbalclub heeft gemaakt. Cruijff heeft een voetbalstijl geïntroduceerd, een lévensstijl eigenlijk, waarmee hij het DNA van de club drastisch heeft veranderd.” Anderzijds is Martinez ook flexibel genoeg om zijn idealen aan de kant te schuiven en te focussen op resultaten – zoals hij bij de Rode Duivels succesvol heeft gedaan. 

XAVI

Roberto Martinez is theoretisch gezien een absoluut droomprofiel om trainer te worden van FC Barcelona. Het valt echter nog af te wachten of de vermeende interesse van Barça nu wél concrete vormen zal aannemen, want de vorige twee avances konden eerder als geruchten gecatalogeerd worden. Bovendien heeft die andere prominente kandidaat Xavi Hernandez toch wel enkele strepen voor op de bondscoach van de Rode Duivels. De voormalige middenvelder van FC Barcelona is een product van het opleidingscentrum La Masia en hij groeide er uit tot echt clubicoon. Het lijdt geen twijfel dat de fans van Barça hem graag zouden terugzien bij hun club.



Naast het romantische verhaal en het nostalgische tintje, heeft voorzitter Joan Laporta er nooit een geheim van gemaakt dat hij Xavi absoluut wil als hoofdcoach van FC Barcelona. Dat verklaarde Enric Masip, de adviseur van Laporta, onlangs nog op de Spaanse televisiezender TV3. “De referentie van de voorzitter is altijd Johan Cruijff geweest. Je hebt bijvoorbeeld trainers als Josep Guardiola en Xavi. Laporta heeft altijd gezegd dat Xavi op een dag Barcelona gaat trainen”, aldus Masip. En misschien komt dat er straks dus eindelijk wel van. De vraag luidt ook of Roberto Martinez wel klaar is om een ploeg als Barcelona te trainen. Zo liet René Vandereycken onlangs nog weten in Het Nieuwsblad dat hij er niet van overtuigd is dat Martinez een coach is voor pakweg Barcelona.

LEES OOK: Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Wordt Martinez de volgende coach van FC Barcelona?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

18
18
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

165
165
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

47
47
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

61
61
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

73
73
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

290
290
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

28
28
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

110
110
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

82
82
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

104
104
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

58
58
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

291
291
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

266
266
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

56
56
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

208
208
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

375
375
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

461
461
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

927
927
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

132
132
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

570
570
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

840
840
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

205
205
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

187
187

Meer sportnieuws