FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

811 stemmen
FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

Roberto Martinez wordt niét de opvolger van Ronald Koeman. Althans, dat denken wij toch. Op basis van het voortraject tussen de Spanjaard en FC Barcelona, lijkt het ons weinig waarschijnlijk dat Martinez de volgende coach wordt van de Blaugrana. In theorie beantwoordt Martinez nochtans wel aan verschillende opgelegde criteria door de Catalanen, maar de eerdere avances waren veeleer goedkope geruchten dan concrete toenaderingen. 


5 KANDIDATEN

Het hoofd van Ronald Koeman ligt op de klapblok in Camp Nou. Weeral. Sinds de aanstelling van de Nederlandse coach bij FC Barcelona in de zomer van vorig jaar, stond Koeman altijd wel ter discussie in Catalonië. Maar nu zou het echt wel menens zijn. Barça haalde de ondergrens in de voorbije twee wedstrijden tegen Bayern München (0-3 verlies) en Granada (1-1), waardoor Koeman onder grote druk komt te staan. Alleen kan de arme man er zelf niet veel aan doen. FC Barcelona is op financieel en sportief gebied niet meer de absolute topclub die het voorheen was …



Het clubbestuur van FC Barcelona heeft Ronald Koeman een ultimatum gegeven. Donderdag staat de competitiewedstrijd gepland tegen Cadiz, en als die match opnieuw op een sisser uitloopt, dan mag de Nederlander beschikken. Als potentiële vervanger voor Koeman, ook al is ie nog niet ontslagen, worden er reeds verschillende namen naar voren geschoven. De ene al wat verrassender dan de andere. Xavi, Erik ten Hag, Phillip Cocu, Antonio Conte en ook Roberto Martinez. ’t Is alvast niet de eerste keer dat de Belgische bondscoach genoemd wordt bij de Blaugrana.

MARTINEZ & BARCA: PT. 1

Dat FC Barcelona terug bij Roberto Martinez uitkomt, is helemaal geen grote verrassing. In mei 2019 werd de Spanjaard al de eerste keer in verband gebracht met een overgang naar Barça. Toen waren de Catalanen op zoek naar een opvolger van Ernesto Valverde, die zijn club nochtans naar twee opeenvolgende titels leidde. Naast Ronald Koeman werden ook de namen van Erik ten Hag en Martinez nadrukkelijk  opgevoerd in de Spaanse media. Hij stond naar verluidt zelfs helemaal bovenaan de lijst.

“Op dit moment loopt mijn contract tot het EK. In het voetbal weet je nooit wat er op dat moment zal gebeuren”, vertelde Roberto Martinez toen op Q-Music. De Spanjaard reageerde heel professioneel en als een echte gentlemen,  maar hij liet ook niet in zijn kaarten kijken. “Dat is een compliment. In ieder beroep is het positief als ze zo over je spreken. Maar het is duidelijk waar ik me op focus. We proberen ons te kwalificeren voor het EK en niks kan me daarvan afleiden.”



FC Barcelona nam in mei 2019 in elk geval geen contact op met de Belgische voetbalbond omtrent een eventuele overstap van Roberto Martinez. “En als dat er komt, moet er eerst worden gepraat met Bart Verhaeghe en Mehdi Bayat”, verklaarde woordvoerder Stefan Van Loock destijds. En dat contact tussen de Belgische voetbalbond en FC Barcelona kwam er ook nooit. Hoewel Martinez in de Spaanse pers werd omschreven als dé topkandidaat bij Barça, viel de keuze uiteindelijk op de eerder onbekende Quique Setién.

MARTINEZ & BARCA: PT. 2

En ook in mei dit jaar, net voor de start van het Europees Kampioenschap, werd Roberto Martinez opnieuw in verband gebracht met het trainerschap bij FC Barcelona. Ronald Koeman stond er toen al zwaar ter discussie, grotendeels omdat de Nederlander werd aangesteld door de vorige clubvoorzitter Josep Bartomeu. De nieuwe verkozen voorzitter Joan Laporta wilde graag een ‘eigen’ trainer naar Camp Nou halen, waarna de namen van Martinez en Mikel Arteta de ronde deden in de wandelgangen. Maar ook die keer kwam het er dus uiteindelijk niet van tussen Martinez en Barcelona. Derde keer, goeie keer dan maar? 

FABELTJESKRANT?

De soap tussen Roberto Martinez en FC Barcelona blijft dus maar duren, en het is nog maar de vraag hoe concreet de interesse nu eigenlijk wel is vanuit de Spaanse kant. In de voorbije twee pogingen ondernam Barça namelijk nooit contact op met de Belgische voetbalbond, waardoor de nieuwe vermeende interesse toch met een korreltje zout dient genomen te worden. Naar verluidt duikt de naam van Martinez wel vaker ergens op – zoals in het verleden ook bij Everton en Real Madrid – maar zou dat vooral het werk geweest zijn van perslieden of makelaars. 



En dus niet rechtstreeks via de club zelf of de interne decision makers. Roberto Martinez zou in elk Europees topland zelfs een makelaar onder de arm genomen hebben, die hem daar vertegenwoordigen bij eventuele opportuniteiten. Dat maakt het dus helemaal logisch dat zijn naam nu weeral wordt aangehaald in Barcelona, waar hij getipt wordt om Ronald Koeman op te volgen. Zijn makelaars leveren alvast goed werk, want op die manier wordt Martinez nogmaals positief in de spotlights geplaatst.

CRUIJFF-ADEPT

Het wordt aldus afwachten of de (vermeende) interesse van FC Barcelona in Roberto Martinez nu wél concrete vormen zal aannemen. Qua profiel past de sympathieke Spanjaard alleszins perfect bij de Blaugrana. Martinez is namelijk de beste vriend van Jordi Cruijff, het hoofd van de internationale scouting en de adviseur van Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De Nederlander heeft dus wel het één en ander te zeggen op Camp Nou. De relatie tussen Martinez en Cruijff gaat al terug sinds de eind jaren 90, toen ze samen als profvoetballer actief waren in Engeland.

Daar deelden Roberto Martinez en Jordi Cruijff zelfs een appartement én studeerden ze er voor een postgraduaat marketing en businessmanagement aan de Manchester Metropolitan University. En ook vandaag zijn Martinez en Cruijff nog steeds twee handen op één buik. De Spanjaard was de getuige op het huwelijksfeest van Jordi en hij werd zelfs de peter van zijn zoontje. Daarnaast is Martinez tevens een groot bewonderaar van Johan Cruijff, als speler en als coach. Een Cruijff-adept is steeds welkom in Camp Nou, en zeker omdat Martinez de boezemvriend is van zoon Jordi.



“Ik koester ook een grote bewon¬dering voor Johan Cruijff,” verklaarde Roberto Martinez dit jaar nog in HUMO. “En voor de manier waar¬ op hij van Barcelona zoveel meer dan een voetbalclub heeft gemaakt. Cruijff heeft een voetbalstijl geïntroduceerd, een lévensstijl eigenlijk, waarmee hij het DNA van de club drastisch heeft veranderd.” Anderzijds is Martinez ook flexibel genoeg om zijn idealen aan de kant te schuiven en te focussen op resultaten – zoals hij bij de Rode Duivels succesvol heeft gedaan. 

XAVI

Roberto Martinez is theoretisch gezien een absoluut droomprofiel om trainer te worden van FC Barcelona. Het valt echter nog af te wachten of de vermeende interesse van Barça nu wél concrete vormen zal aannemen, want de vorige twee avances konden eerder als geruchten gecatalogeerd worden. Bovendien heeft die andere prominente kandidaat Xavi Hernandez toch wel enkele strepen voor op de bondscoach van de Rode Duivels. De voormalige middenvelder van FC Barcelona is een product van het opleidingscentrum La Masia en hij groeide er uit tot echt clubicoon. Het lijdt geen twijfel dat de fans van Barça hem graag zouden terugzien bij hun club.



Naast het romantische verhaal en het nostalgische tintje, heeft voorzitter Joan Laporta er nooit een geheim van gemaakt dat hij Xavi absoluut wil als hoofdcoach van FC Barcelona. Dat verklaarde Enric Masip, de adviseur van Laporta, onlangs nog op de Spaanse televisiezender TV3. “De referentie van de voorzitter is altijd Johan Cruijff geweest. Je hebt bijvoorbeeld trainers als Josep Guardiola en Xavi. Laporta heeft altijd gezegd dat Xavi op een dag Barcelona gaat trainen”, aldus Masip. En misschien komt dat er straks dus eindelijk wel van. De vraag luidt ook of Roberto Martinez wel klaar is om een ploeg als Barcelona te trainen. Zo liet René Vandereycken onlangs nog weten in Het Nieuwsblad dat hij er niet van overtuigd is dat Martinez een coach is voor pakweg Barcelona.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Wordt Martinez de volgende coach van FC Barcelona?

Meest recent

'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

11
11
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

26
26
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

415
415
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

132
132
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

104
104
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

135
135
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

378
378
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

416
416
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

263
263
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

352
352
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

305
305
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

238
238
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

89
89
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

868
868
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

142
142
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

421
421
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1630
1630
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

382
382
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

538
538
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

376
376
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

436
436
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1249
1249
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

375
375
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

328
328
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

322
322

Meer sportnieuws