FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

811 stemmen
FC Barcelona bezorgt Martinez groot drama

Roberto Martinez wordt niét de opvolger van Ronald Koeman. Althans, dat denken wij toch. Op basis van het voortraject tussen de Spanjaard en FC Barcelona, lijkt het ons weinig waarschijnlijk dat Martinez de volgende coach wordt van de Blaugrana. In theorie beantwoordt Martinez nochtans wel aan verschillende opgelegde criteria door de Catalanen, maar de eerdere avances waren veeleer goedkope geruchten dan concrete toenaderingen. 


5 KANDIDATEN

Het hoofd van Ronald Koeman ligt op de klapblok in Camp Nou. Weeral. Sinds de aanstelling van de Nederlandse coach bij FC Barcelona in de zomer van vorig jaar, stond Koeman altijd wel ter discussie in Catalonië. Maar nu zou het echt wel menens zijn. Barça haalde de ondergrens in de voorbije twee wedstrijden tegen Bayern München (0-3 verlies) en Granada (1-1), waardoor Koeman onder grote druk komt te staan. Alleen kan de arme man er zelf niet veel aan doen. FC Barcelona is op financieel en sportief gebied niet meer de absolute topclub die het voorheen was …



Het clubbestuur van FC Barcelona heeft Ronald Koeman een ultimatum gegeven. Donderdag staat de competitiewedstrijd gepland tegen Cadiz, en als die match opnieuw op een sisser uitloopt, dan mag de Nederlander beschikken. Als potentiële vervanger voor Koeman, ook al is ie nog niet ontslagen, worden er reeds verschillende namen naar voren geschoven. De ene al wat verrassender dan de andere. Xavi, Erik ten Hag, Phillip Cocu, Antonio Conte en ook Roberto Martinez. ’t Is alvast niet de eerste keer dat de Belgische bondscoach genoemd wordt bij de Blaugrana.

MARTINEZ & BARCA: PT. 1

Dat FC Barcelona terug bij Roberto Martinez uitkomt, is helemaal geen grote verrassing. In mei 2019 werd de Spanjaard al de eerste keer in verband gebracht met een overgang naar Barça. Toen waren de Catalanen op zoek naar een opvolger van Ernesto Valverde, die zijn club nochtans naar twee opeenvolgende titels leidde. Naast Ronald Koeman werden ook de namen van Erik ten Hag en Martinez nadrukkelijk  opgevoerd in de Spaanse media. Hij stond naar verluidt zelfs helemaal bovenaan de lijst.

“Op dit moment loopt mijn contract tot het EK. In het voetbal weet je nooit wat er op dat moment zal gebeuren”, vertelde Roberto Martinez toen op Q-Music. De Spanjaard reageerde heel professioneel en als een echte gentlemen,  maar hij liet ook niet in zijn kaarten kijken. “Dat is een compliment. In ieder beroep is het positief als ze zo over je spreken. Maar het is duidelijk waar ik me op focus. We proberen ons te kwalificeren voor het EK en niks kan me daarvan afleiden.”



FC Barcelona nam in mei 2019 in elk geval geen contact op met de Belgische voetbalbond omtrent een eventuele overstap van Roberto Martinez. “En als dat er komt, moet er eerst worden gepraat met Bart Verhaeghe en Mehdi Bayat”, verklaarde woordvoerder Stefan Van Loock destijds. En dat contact tussen de Belgische voetbalbond en FC Barcelona kwam er ook nooit. Hoewel Martinez in de Spaanse pers werd omschreven als dé topkandidaat bij Barça, viel de keuze uiteindelijk op de eerder onbekende Quique Setién.

MARTINEZ & BARCA: PT. 2

En ook in mei dit jaar, net voor de start van het Europees Kampioenschap, werd Roberto Martinez opnieuw in verband gebracht met het trainerschap bij FC Barcelona. Ronald Koeman stond er toen al zwaar ter discussie, grotendeels omdat de Nederlander werd aangesteld door de vorige clubvoorzitter Josep Bartomeu. De nieuwe verkozen voorzitter Joan Laporta wilde graag een ‘eigen’ trainer naar Camp Nou halen, waarna de namen van Martinez en Mikel Arteta de ronde deden in de wandelgangen. Maar ook die keer kwam het er dus uiteindelijk niet van tussen Martinez en Barcelona. Derde keer, goeie keer dan maar? 

FABELTJESKRANT?

De soap tussen Roberto Martinez en FC Barcelona blijft dus maar duren, en het is nog maar de vraag hoe concreet de interesse nu eigenlijk wel is vanuit de Spaanse kant. In de voorbije twee pogingen ondernam Barça namelijk nooit contact op met de Belgische voetbalbond, waardoor de nieuwe vermeende interesse toch met een korreltje zout dient genomen te worden. Naar verluidt duikt de naam van Martinez wel vaker ergens op – zoals in het verleden ook bij Everton en Real Madrid – maar zou dat vooral het werk geweest zijn van perslieden of makelaars. 



En dus niet rechtstreeks via de club zelf of de interne decision makers. Roberto Martinez zou in elk Europees topland zelfs een makelaar onder de arm genomen hebben, die hem daar vertegenwoordigen bij eventuele opportuniteiten. Dat maakt het dus helemaal logisch dat zijn naam nu weeral wordt aangehaald in Barcelona, waar hij getipt wordt om Ronald Koeman op te volgen. Zijn makelaars leveren alvast goed werk, want op die manier wordt Martinez nogmaals positief in de spotlights geplaatst.

CRUIJFF-ADEPT

Het wordt aldus afwachten of de (vermeende) interesse van FC Barcelona in Roberto Martinez nu wél concrete vormen zal aannemen. Qua profiel past de sympathieke Spanjaard alleszins perfect bij de Blaugrana. Martinez is namelijk de beste vriend van Jordi Cruijff, het hoofd van de internationale scouting en de adviseur van Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De Nederlander heeft dus wel het één en ander te zeggen op Camp Nou. De relatie tussen Martinez en Cruijff gaat al terug sinds de eind jaren 90, toen ze samen als profvoetballer actief waren in Engeland.

Daar deelden Roberto Martinez en Jordi Cruijff zelfs een appartement én studeerden ze er voor een postgraduaat marketing en businessmanagement aan de Manchester Metropolitan University. En ook vandaag zijn Martinez en Cruijff nog steeds twee handen op één buik. De Spanjaard was de getuige op het huwelijksfeest van Jordi en hij werd zelfs de peter van zijn zoontje. Daarnaast is Martinez tevens een groot bewonderaar van Johan Cruijff, als speler en als coach. Een Cruijff-adept is steeds welkom in Camp Nou, en zeker omdat Martinez de boezemvriend is van zoon Jordi.



“Ik koester ook een grote bewon¬dering voor Johan Cruijff,” verklaarde Roberto Martinez dit jaar nog in HUMO. “En voor de manier waar¬ op hij van Barcelona zoveel meer dan een voetbalclub heeft gemaakt. Cruijff heeft een voetbalstijl geïntroduceerd, een lévensstijl eigenlijk, waarmee hij het DNA van de club drastisch heeft veranderd.” Anderzijds is Martinez ook flexibel genoeg om zijn idealen aan de kant te schuiven en te focussen op resultaten – zoals hij bij de Rode Duivels succesvol heeft gedaan. 

XAVI

Roberto Martinez is theoretisch gezien een absoluut droomprofiel om trainer te worden van FC Barcelona. Het valt echter nog af te wachten of de vermeende interesse van Barça nu wél concrete vormen zal aannemen, want de vorige twee avances konden eerder als geruchten gecatalogeerd worden. Bovendien heeft die andere prominente kandidaat Xavi Hernandez toch wel enkele strepen voor op de bondscoach van de Rode Duivels. De voormalige middenvelder van FC Barcelona is een product van het opleidingscentrum La Masia en hij groeide er uit tot echt clubicoon. Het lijdt geen twijfel dat de fans van Barça hem graag zouden terugzien bij hun club.



Naast het romantische verhaal en het nostalgische tintje, heeft voorzitter Joan Laporta er nooit een geheim van gemaakt dat hij Xavi absoluut wil als hoofdcoach van FC Barcelona. Dat verklaarde Enric Masip, de adviseur van Laporta, onlangs nog op de Spaanse televisiezender TV3. “De referentie van de voorzitter is altijd Johan Cruijff geweest. Je hebt bijvoorbeeld trainers als Josep Guardiola en Xavi. Laporta heeft altijd gezegd dat Xavi op een dag Barcelona gaat trainen”, aldus Masip. En misschien komt dat er straks dus eindelijk wel van. De vraag luidt ook of Roberto Martinez wel klaar is om een ploeg als Barcelona te trainen. Zo liet René Vandereycken onlangs nog weten in Het Nieuwsblad dat hij er niet van overtuigd is dat Martinez een coach is voor pakweg Barcelona.

LEES OOK: "Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

🚀

Wordt Martinez de volgende coach van FC Barcelona?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

32
32
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

29
29
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

79
79
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

75
75
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

82
82
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

65
65
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

158
158
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

508
508
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

177
177
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

472
472
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

865
865
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

124
124
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

709
709
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

606
606
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

378
378

Meer sportnieuws