Van Gaal komt met lof voor ex-Rode Duivel

door
Van Gaal komt met lof voor ex-Rode Duivel

Louis van Gaal keerde onlangs terug in de voetbalwereld, want de 70-jarige trainer werd na het WK voor de derde keer aangesteld als bondscoach van Oranje. Maar daarnaast houdt Van Gaal zich ook nog met heel wat andere zaken bezig. Zo zal hij vrijdagavond in het kader van een liefdadigheidsactie eenmalig op de bank zitten als trainer van de Nederlandse tweedeklasser Telstar.


Hij zal de ploeg leiden in de wedstrijd tegen Jong AZ, waar Van Gaal een oude bekende tegenkomt. Jong AZ wordt sinds dit seizoen immers getraind door Maarten Martens, die in de zomer weggeplukt werd uit de jeugd van Club Brugge. Van Gaal had de ex-Rode Duivel nog onder zijn hoede bij AZ van 2006 tot 2009. En aan die periode heeft hij goede herinneringen.

"Maarten Martens was een van mijn favoriete spelers. Een echte Van Gaal-speler. Ik denk zelfs dat we door hem kampioen zijn geworden", verklaarde hij volgens VI op zijn persconferentie. "Martens was destijds heel bescheiden, zoals veel Belgen. Ik heb daar vier jaar gespeeld, dus kan er wel wat over zeggen. Hij zal zich daar ongetwijfeld in ontwikkeld hebben en extraverter zijn."

De eerste pasjes van Martens als hoofdtrainer kunnen voorlopig een succes genoemd worden. Na zeven speeldagen staat Jong AZ immers aan de leiding in de Keuken Kampioen Divisie, met vijftien punten. 

LEES OOK: ‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Denk je dat Martens een mooie trainerscarrière zal maken?

Meest recent

Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

11
11
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

125
125
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

265
265
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

43
43
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

80
80
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

220
220
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

364
364
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

239
239
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

183
183
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

65
65
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

201
201
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

207
207
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

173
173
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

68
68
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

351
351
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

164
164
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

577
577
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

299
299
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

540
540
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

760
760
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

353
353
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

849
849
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

132
132
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

414
414
'Grote kuis Sibierski: eerste Anderlecht-speler vliegt'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

656
656

Meer sportnieuws