'Laporta drukt door voor komst Martinez bij Barça'

294 stemmen
'Laporta drukt door voor komst Martinez bij Barça'

Binnen een tweetal weken krijgen de Rode Duivels opnieuw een kans om een groot internationaal tornooi te winnen. Dan werken ze namelijk de Final Four van de Nations League af. Maar mogelijk wordt dat ook het laatste wapenfeit van Roberto Martinez als bondscoach, die wordt steeds nadrukkelijker aan FC Barcelona gelinkt.

De Catalaanse grootmacht is de laatste weken op de dool, de CL-nederlaag tegen Bayern München en het povere gelijkspel tegen Granada hebben de positie van coach Ronald Koeman flink doen wankelen. Bovendien is het geen geheim dat preses Joan Laporta niet al te hoog oploopt met de Nederlander. Een ontslag lijkt in de maak. Eind vorige week werd Martinez dan ook gelinkt aan een overstap richting Camp Nou. Die geruchten zijn de laatste dagen alleen maar toegenomen. Woensdag staat hij zelfs op de voorpagina van sportkrant Mundo Deportivo.

Hoewel Barça gezien de financiële én sportieve malaise momenteel niet de meest aantrekkelijke club is, zal een fiere Catalaan als Martinez een concreet bod niet zomaar langs zich neerleggen. Integendeel. Dat zijn goede vriend Jordi Cruijff werkzaam is binnen de club en raadgever is van Laporta, speelt alleen maar in zijn voordeel. Bovendien zou hij volgens de geruchtenmolen niemand minder dan Thierry Henry mogen meenemen als assistent.

UPDATE 12u12
Dat Roberto Martinez een grote kandidaat is om de volgende trainer van FC Barcelona te worden, wordt nu ook bevestigd door Toni Juanmarti, journalist bij SPORT. Volgens hem is de bondscoach van de Rode Duivels de favoriet van voorzitter Joan Laporta, terwijl de rest van het bestuur de voorkeur geeft aan een terugkeer van Xavi.

Ook hij bevestigt dat Martinez ten vroegste na de Final Four naar Camp Nou zal trekken als de keuze op hem zou vallen. In dat geval zal het wel geen grote moeite zijn om hem bij de KBVB weg te plukken. Martinez zou immers een afkoopsom van 1,8 miljoen euro in zijn contract hebben staan en dat is een bedrag dat Barça zich zelfs in de huidige financiële situatie kan veroorloven.


LEES OOK: Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Denk je dat Martinez echt naar Barcelona zal trekken?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

11
11
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

7
7
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

40
40
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

254
254
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

35
35
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

131
131
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

163
163
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

132
132
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

429
429
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

106
106
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

51
51
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

144
144
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

294
294
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

114
114
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

70
70
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

227
227
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

67
67
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

154
154
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

421
421
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

276
276
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

148
148

Meer sportnieuws