'Laporta drukt door voor komst Martinez bij Barça'

294
'Laporta drukt door voor komst Martinez bij Barça'

Binnen een tweetal weken krijgen de Rode Duivels opnieuw een kans om een groot internationaal tornooi te winnen. Dan werken ze namelijk de Final Four van de Nations League af. Maar mogelijk wordt dat ook het laatste wapenfeit van Roberto Martinez als bondscoach, die wordt steeds nadrukkelijker aan FC Barcelona gelinkt.

De Catalaanse grootmacht is de laatste weken op de dool, de CL-nederlaag tegen Bayern München en het povere gelijkspel tegen Granada hebben de positie van coach Ronald Koeman flink doen wankelen. Bovendien is het geen geheim dat preses Joan Laporta niet al te hoog oploopt met de Nederlander. Een ontslag lijkt in de maak. Eind vorige week werd Martinez dan ook gelinkt aan een overstap richting Camp Nou. Die geruchten zijn de laatste dagen alleen maar toegenomen. Woensdag staat hij zelfs op de voorpagina van sportkrant Mundo Deportivo.

Hoewel Barça gezien de financiële én sportieve malaise momenteel niet de meest aantrekkelijke club is, zal een fiere Catalaan als Martinez een concreet bod niet zomaar langs zich neerleggen. Integendeel. Dat zijn goede vriend Jordi Cruijff werkzaam is binnen de club en raadgever is van Laporta, speelt alleen maar in zijn voordeel. Bovendien zou hij volgens de geruchtenmolen niemand minder dan Thierry Henry mogen meenemen als assistent.

UPDATE 12u12
Dat Roberto Martinez een grote kandidaat is om de volgende trainer van FC Barcelona te worden, wordt nu ook bevestigd door Toni Juanmarti, journalist bij SPORT. Volgens hem is de bondscoach van de Rode Duivels de favoriet van voorzitter Joan Laporta, terwijl de rest van het bestuur de voorkeur geeft aan een terugkeer van Xavi.

Ook hij bevestigt dat Martinez ten vroegste na de Final Four naar Camp Nou zal trekken als de keuze op hem zou vallen. In dat geval zal het wel geen grote moeite zijn om hem bij de KBVB weg te plukken. Martinez zou immers een afkoopsom van 1,8 miljoen euro in zijn contract hebben staan en dat is een bedrag dat Barça zich zelfs in de huidige financiële situatie kan veroorloven.


LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Denk je dat Martinez echt naar Barcelona zal trekken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

28
28
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

12
12
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

60
60
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

116
116
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

59
59
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

31
31
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

221
221
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

296
296
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

89
89
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

92
92
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

179
179
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

74
74
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

257
257
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

343
343
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

465
465
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

366
366
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

118
118
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

42
42

Meer sportnieuws