Nainggolan bezorgt Gheysens grote nachtmerrie

door
Nainggolan bezorgt Gheysens grote nachtmerrie

Hij is één van de best betaalde spelers in de Belgische competitie, maar voorlopig maakt Radja Nainggolan de hooggespannen verwachtingen nog niet waar. De prestigetransfer van Paul Gheysens werd in de voorbije twee wedstrijden tegen Olympiakos en RFC Seraing telkens vroegtijdig naar de kant gehaald, en dat strookt uiteraard niet met zijn ervaring, intrinsiek kwaliteit én dikbetaald loon. 


NAINGGOLAN – VANAKEN 

De opmerkelijkste transfer in de voorbije Belgische zomermercato, was zonder twijfel de overstap van Radja Nainggolan naar Antwerp FC. Paul Gheysens realiseerde een grote stunt door de ex-vedette van onder meer AS Roma, Internazionale en de Rode Duivels naar de Bosuil te halen, en de voorzitter van Antwerp FC was dan ook laaiend enthousiast over zijn prestigetransfer. “Wie zou je het liefst hebben, Nainggolan voor een kleine twee miljoen, of Vanaken voor drie? Wel?”

De 30-voudige ex-Rode Duivel tekende bij the Great Old een contract voor twee jaar aan interessante voorwaarden. Radja Nainggolan strijkt jaarlijks twee miljoen euro op aan tekengeld, met daarnaast een “bescheiden' maandloon. Bovendien wordt hij ook nog 50% uitbetaald door Internazionale, wat neerkomt op zo'n twee miljoen euro. De combinatie van dit alles zorgt ervoor dat Nainggolan tot de top vijf behoort van de bestbetaalde spelers in de Jupiler Pro League.



Ondertussen speelde Radja Nainggolan zes officiële wedstrijden voor Antwerp FC, maar in geen enkele daarvan – behalve tegen Omonia Nicosia misschien wel – bewees Il Ninja dat hij een grote meerwaarde was in de ploeg. Gezien het enorme actuele verschil tussen beide spelers, dan geven wij toch maar liever die drie miljoen voor Hans Vanaken, meneer Gheysens. Nainggolan heeft uiteraard nog tijd nodig om op niveau te komen, maar erg lang mag dat toch niet meer duren.

EENMAAL 90 MINUTEN 

“Radja komt niet voor de bank”, verklaarde concurrent en ploegmaat Birger Verstraete onlangs aan Sport/Voetbalmagazine. En dat blijkt. Radja Nainggolan werkte in totaal zes wedstrijden af voor Antwerp FC, waarin hij slechts één keer op de bank startte - in de heenwedstrijd van de Europa League-voorrondes tegen Omonia Nicosia, was dat. In de overige vijf wedstrijden was Nainggolan telkens een basisspeler, maar amper één keer kon de 33-jarige middenvelder ook effectief de negentig minuten volmaken.



Die primeur vond plaats Am Kehrweg, waar Antwerp met 0-1 kwam winnen van KAS Eupen. “Op fysiek vlak loopt het steeds beter bij mij”, verklaarde Radja Nainggolan na die match. “Ik sta al veel verder dan bij mijn eerste wedstrijd hier. En donderdag kan ik er al opnieuw staan.” Met donderdag bedoelde Nainggolan de eerste wedstrijd van de Europa League-groepsronde tegen Olympiacos. Maar ondanks zijn veelbelovende woorden, zette Il Ninja in Griekenland allerminst een goede prestatie neer.

GEFRUSTREERD

In het Georgios Karaiskákisstadion wierp de ervaren Radja Nainggolan zich nadrukkelijk op als een leidersfiguur, maar zijn sportieve prestatie was er onbevredigend. Hij legde een bedenkelijke passing op de mat en bovendien leed hij opmerkelijk veel balverlies. In verhouding tot zijn speelminuten leed Nainggolan zelfs het meeste balverlies bij Antwerp én was zijn passing-zuiverheid – na diepe spits Michaël Frey – de laagste van de ploeg. Dat laatste was met amper 68% echt wel ontoereikend voor een centrale middenvelder. 



Tijdens de wedstrijd tegen Olympiakos zag Brian Priske vervolgens geen andere optie dan Radja Nainggolan vroegtijdig naar de kant te halen. Samen met Koji Miyoshi werd Il Ninja in minuut 67 vervangen door het duo Manuel Benson en Pieter Gerkens.  Nainggolan was uiteraard niet tevreden met die vroege wissel en we hebben er het raden naar hoe Paul Gheysens daarop reageerde. “Radja was niet kwaad”, verklaarde Priske daags nadien op de persconferentie. Hij zou eerder gefrustreerd geweest zijn.

WACHTEN OP RADJA 

Die frustratie bij Radja Nainggolan is volledig te begrijpen, want in Griekenland was hij veruit de minst presterende Antwerpenaar. “Radja probeert constructief te zijn en vond dat er wat scheef zat in ons samenspel” vervolgde Brian Priske zijn betoog. “Langs de andere kant: Radja is een prof. Hij weet ook wel dat, wanneer hij vroegtijdig naar de kant moet, het misschien niet goed was. Iedereen moet beseffen dat we over goeie spelers beschikken en ik soms wissels doe om extra power in de ploeg te brengen.”



De problemen op het defensief vlak zijn reeds welbekend bij Antwerp FC, maar daarnaast presteert de ploeg als zijn geheel erg wisselvallig. 't Is wachten totdat Radja Nainggolan de ploeg bij de hand kan nemen, maar volgens Gert Verheyen brengt hij voorlopig niets bijzonders. De analist verklaarde in Het Nieuwsblad dat het bij Antwerp nog te nieuw is en dat er nog geen chemie is tussen de spelers. Verheyen verwees naar de zes nieuwe spelers op het veld tegen Olympiakos.

CONDITIE 

En ook vorig weekend maakte Radja Nainggolan geen goede beurt in de competitie tegen RFC Seraing. Na een dik uur werd hij – samen met de eveneens tegenvallende Viktor Fischer – door Brian Priske naar de kant gehaald. Zelfs de doorgaans positief ingestelde fans van Antwerp lieten hun grote teleurstelling blijken over de prestatie van het duo. “Het hoge verwachtingspatroon bij Radja is normaal”, duidde Priske na de wedstrijd. “Dat wist hij op voorhand toen hij bij Antwerp tekende. Iedereen verwacht veel van hem, maar ook van de rest én van mij.”



Voor een speler met zijn reputatie, ervaring en kwaliteit moet het veel beter, zoveel is duidelijk. Daarnaast is Radja Nainggolan zelfs de bestbetaalde speler bij Antwerp, en na Simon Mignolet, Adrien Trebel en Vadis Odjidja-Ofoe zelfs de vierde grootverdiener op de Belgische velden. Het grote probleem is dat Nainggolan conditioneel nog niet op topniveau is en dat hij geen volledige voorbereiding heeft meegemaakt bij zijn nieuwe club. En dat is eraan te merken op het veld.

LUKAKU, MIRALLAS, DEFOUR 

De 'echte' Radja Nainggolan is voorlopig nog onherkenbaar bij Antwerp, en zijn vroegtijdige vervangingen tegen Olympiakos en Seraing waren overigens heel terecht. Op die manier lijkt Nainggolan op hetzelfde scenario af te stevenen zoals Jordan Lukaku, Steven Defour en Kevin Mirallas. Grote namen, goed betaald, maar geen meerwaarde voor de club. Analist Patrick Goots stelde deze week in Gazet van Antwerpen zelfs dat Brian Priske zijn middenvelder op de bank moeten starten, om op die manier een reactie te kunnen bekomen. Goots gelooft overigens dat het weldra goed zal komen met Nainggolan, maar dat kan volgens hem alleen maar mits hard trainen én wedstrijden blijven spelen.

LEES OOK: Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Zal Nainggolan nog zijn beste niveau halen bij Antwerp?

Meest recent

Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

6
6
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

48
48
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

39
39
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

110
110
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

50
50
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

124
124
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

87
87
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

382
382
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

141
141
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

200
200
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

150
150
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

314
314
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

314
314
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

340
340
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

848
848
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

290
290
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

390
390
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

480
480
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

561
561
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

132
132
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

369
369
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

82
82
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

343
343
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

266
266

Meer sportnieuws