Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

door
Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

De manier waarop was iets minder sprankelend dan de week voordien tegen KV Mechelen, maar dankzij een nipte zege op bezoek bij Standard vindt Anderlecht weer de aansluiting bij de top. Indien het donderdag haar inhaalmatch van AA Gent weet te winnen, nadert Paars-Wit zelfs tot op één puntje van koploper Club Brugge. Mogelijk zit er dan al een nieuw gezicht op de bank.


Diverse media bevestigen in België én Nederland bevestigen immers dat de Brusselaars op het punt staan om Willem Weijs toe te voegen aan de trainersstaf. Daar was RSCA na het vertrek van Aaron Danks en Craig Bellamy dringend op zoek naar versterking. In afwachting van een akkoord met Stade Reims omtrent de overstap van Will Still, die de nieuwe rechterhand van Vincent Kompany moet worden, zou Weijs in dat opzicht de eerste aanwinst zijn.

De 34-jarige Nederlander, wiens komst wel nog niet officieel werd bekendgemaakt, komt over van Willem II. Daar is hij tot op heden aan de slag als coach van de U21. Weijs blijkt overigens een broodnodige toevoeging aan de technische staf in het Lotto Park, zo merkt Het Nieuwsblad op. De naar verluidt talentvolle trainer is immers wél reeds in het bezit van een Pro Licence-diploma, een document dat Kompany noch Still momenteel kunnen voorleggen.

UPDATE 19u05

Wat media in België en Nederland al meldden, is nu ook bevestigd door RSC Anderlecht zelf: Willem Weijs vervoegt de trainersstaf van Paars-Wit. Hij zal als assistent plaatsnemen op de Brusselse bank naast hoofdtrainer Vincent Kompany. De Nederlander komt over van Willen II, waar hij de belfoten onder zijn hoede had. Mogelijk volgt ook snel de komst van Will Still, al heeft die overgang wat meer (financiële) voeten in de aarde.

UPDATE 19u50

Willem Weijs, de nieuwe assistent van RSC Anderlecht, heeft voor het eerst gereageerd op zijn overgang naar de Belgische recordkampioen. Dat deed hij op de website van zijn vorige club Willem II. Weijs spreekt er van een bijzondere opportuniteit in zijn carrière die hij niet kon laten liggen. Hij bedankt ook nog eens uitdrukkelijk iedereen bij Willem II. 

"Ik ben blij en trots dat ik bij Willem II heb mogen werken. Vorig seizoen was een bewogen en leerzaam jaar met gelukkig een positief einde. Het assistentschap bij Anderlecht is voor mij een unieke kans in mijn ontwikkeling waarvoor ik graag wilde gaan. Daarom heb ik besloten op de interesse van Anderlecht in te gaan. Ik wil mijn collega’s en spelers met wie ik gewerkt heb erg bedanken voor de prettige samenwerking en goede tijd die we samen gehad hebben en wens de club het beste voor de toekomst", aldus Weijs.

LEES OOK: Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Zal het klikken met Kompany?

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

35
35
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

101
101
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

49
49
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

77
77
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

48
48
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

130
130
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

616
616
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

154
154
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

436
436
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

299
299
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

125
125
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

230
230
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

154
154
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

483
483
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

394
394
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

180
180
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

341
341
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

878
878
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

281
281
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

509
509
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

357
357
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

249
249
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

965
965

Meer sportnieuws