Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

door
Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

De manier waarop was iets minder sprankelend dan de week voordien tegen KV Mechelen, maar dankzij een nipte zege op bezoek bij Standard vindt Anderlecht weer de aansluiting bij de top. Indien het donderdag haar inhaalmatch van AA Gent weet te winnen, nadert Paars-Wit zelfs tot op één puntje van koploper Club Brugge. Mogelijk zit er dan al een nieuw gezicht op de bank.


Diverse media bevestigen in België én Nederland bevestigen immers dat de Brusselaars op het punt staan om Willem Weijs toe te voegen aan de trainersstaf. Daar was RSCA na het vertrek van Aaron Danks en Craig Bellamy dringend op zoek naar versterking. In afwachting van een akkoord met Stade Reims omtrent de overstap van Will Still, die de nieuwe rechterhand van Vincent Kompany moet worden, zou Weijs in dat opzicht de eerste aanwinst zijn.

De 34-jarige Nederlander, wiens komst wel nog niet officieel werd bekendgemaakt, komt over van Willem II. Daar is hij tot op heden aan de slag als coach van de U21. Weijs blijkt overigens een broodnodige toevoeging aan de technische staf in het Lotto Park, zo merkt Het Nieuwsblad op. De naar verluidt talentvolle trainer is immers wél reeds in het bezit van een Pro Licence-diploma, een document dat Kompany noch Still momenteel kunnen voorleggen.

UPDATE 19u05

Wat media in België en Nederland al meldden, is nu ook bevestigd door RSC Anderlecht zelf: Willem Weijs vervoegt de trainersstaf van Paars-Wit. Hij zal als assistent plaatsnemen op de Brusselse bank naast hoofdtrainer Vincent Kompany. De Nederlander komt over van Willen II, waar hij de belfoten onder zijn hoede had. Mogelijk volgt ook snel de komst van Will Still, al heeft die overgang wat meer (financiële) voeten in de aarde.

UPDATE 19u50

Willem Weijs, de nieuwe assistent van RSC Anderlecht, heeft voor het eerst gereageerd op zijn overgang naar de Belgische recordkampioen. Dat deed hij op de website van zijn vorige club Willem II. Weijs spreekt er van een bijzondere opportuniteit in zijn carrière die hij niet kon laten liggen. Hij bedankt ook nog eens uitdrukkelijk iedereen bij Willem II. 

"Ik ben blij en trots dat ik bij Willem II heb mogen werken. Vorig seizoen was een bewogen en leerzaam jaar met gelukkig een positief einde. Het assistentschap bij Anderlecht is voor mij een unieke kans in mijn ontwikkeling waarvoor ik graag wilde gaan. Daarom heb ik besloten op de interesse van Anderlecht in te gaan. Ik wil mijn collega’s en spelers met wie ik gewerkt heb erg bedanken voor de prettige samenwerking en goede tijd die we samen gehad hebben en wens de club het beste voor de toekomst", aldus Weijs.

LEES OOK: Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Zal het klikken met Kompany?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

0
0
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

7
7
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

63
63
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

120
120
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

44
44
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

61
61
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

40
40
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

169
169
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

40
40
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

56
56
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

98
98
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

273
273
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

120
120
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

168
168
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

125
125
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

97
97
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

428
428
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

90
90
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

160
160
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

116
116

Meer sportnieuws