Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

172
Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

De manier waarop was iets minder sprankelend dan de week voordien tegen KV Mechelen, maar dankzij een nipte zege op bezoek bij Standard vindt Anderlecht weer de aansluiting bij de top. Indien het donderdag haar inhaalmatch van AA Gent weet te winnen, nadert Paars-Wit zelfs tot op één puntje van koploper Club Brugge. Mogelijk zit er dan al een nieuw gezicht op de bank.


Diverse media bevestigen in België én Nederland bevestigen immers dat de Brusselaars op het punt staan om Willem Weijs toe te voegen aan de trainersstaf. Daar was RSCA na het vertrek van Aaron Danks en Craig Bellamy dringend op zoek naar versterking. In afwachting van een akkoord met Stade Reims omtrent de overstap van Will Still, die de nieuwe rechterhand van Vincent Kompany moet worden, zou Weijs in dat opzicht de eerste aanwinst zijn.

De 34-jarige Nederlander, wiens komst wel nog niet officieel werd bekendgemaakt, komt over van Willem II. Daar is hij tot op heden aan de slag als coach van de U21. Weijs blijkt overigens een broodnodige toevoeging aan de technische staf in het Lotto Park, zo merkt Het Nieuwsblad op. De naar verluidt talentvolle trainer is immers wél reeds in het bezit van een Pro Licence-diploma, een document dat Kompany noch Still momenteel kunnen voorleggen.

UPDATE 19u05

Wat media in België en Nederland al meldden, is nu ook bevestigd door RSC Anderlecht zelf: Willem Weijs vervoegt de trainersstaf van Paars-Wit. Hij zal als assistent plaatsnemen op de Brusselse bank naast hoofdtrainer Vincent Kompany. De Nederlander komt over van Willen II, waar hij de belfoten onder zijn hoede had. Mogelijk volgt ook snel de komst van Will Still, al heeft die overgang wat meer (financiële) voeten in de aarde.

UPDATE 19u50

Willem Weijs, de nieuwe assistent van RSC Anderlecht, heeft voor het eerst gereageerd op zijn overgang naar de Belgische recordkampioen. Dat deed hij op de website van zijn vorige club Willem II. Weijs spreekt er van een bijzondere opportuniteit in zijn carrière die hij niet kon laten liggen. Hij bedankt ook nog eens uitdrukkelijk iedereen bij Willem II. 

"Ik ben blij en trots dat ik bij Willem II heb mogen werken. Vorig seizoen was een bewogen en leerzaam jaar met gelukkig een positief einde. Het assistentschap bij Anderlecht is voor mij een unieke kans in mijn ontwikkeling waarvoor ik graag wilde gaan. Daarom heb ik besloten op de interesse van Anderlecht in te gaan. Ik wil mijn collega’s en spelers met wie ik gewerkt heb erg bedanken voor de prettige samenwerking en goede tijd die we samen gehad hebben en wens de club het beste voor de toekomst", aldus Weijs.

LEES OOK: De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zal het klikken met Kompany?

Meest recent

Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

0
0
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

25
25
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

225
225
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

146
146
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

554
554
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

150
150
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

40
40
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

169
169
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

98
98
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

48
48
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

141
141
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

107
107
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

88
88
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

54
54
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

150
150
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

120
120
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

191
191
Drie goals, twee rode kaarten: Genk wint na hoofdrol Epolo

KRC Genk heeft zondagmiddag een belangrijke thuisoverwinning geboekt: 2-1. Tegen Standard speelden ...

136
136
Leko geeft signaal met wissel, rotaties in basiself STVV

De Belgische deelnemers aan de Europese competities is geen moment rust gegund. Club Brugge en STVV ...

90
90
Heftige beelden! Neymar compleet door het lint na bizar rood

Neymar Jr. verdedigt momenteel nog steeds de kleuren van het Braziliaanse Santos. Maar daar kwam hij ...

40
40
Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

179
179
Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Slechts enkele dagen na het Europese duel tegen RC Lens moet Club Brugge alweer aan de bank in de ...

410
410
Commotie voor El Clasico: Courtois zorgt spectaculaire twist

Zondagavond wordt de eerste El Clasico van het seizoen afgewerkt. In aanloop naar die clash met FC ...

212
212
Zulte Waregem incasseert mokerslag: "Ik excuseer me"

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

230
230

Meer sportnieuws