Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

172
Nieuwe assistent reageert op overgang naar Anderlecht

De manier waarop was iets minder sprankelend dan de week voordien tegen KV Mechelen, maar dankzij een nipte zege op bezoek bij Standard vindt Anderlecht weer de aansluiting bij de top. Indien het donderdag haar inhaalmatch van AA Gent weet te winnen, nadert Paars-Wit zelfs tot op één puntje van koploper Club Brugge. Mogelijk zit er dan al een nieuw gezicht op de bank.


Diverse media bevestigen in België én Nederland bevestigen immers dat de Brusselaars op het punt staan om Willem Weijs toe te voegen aan de trainersstaf. Daar was RSCA na het vertrek van Aaron Danks en Craig Bellamy dringend op zoek naar versterking. In afwachting van een akkoord met Stade Reims omtrent de overstap van Will Still, die de nieuwe rechterhand van Vincent Kompany moet worden, zou Weijs in dat opzicht de eerste aanwinst zijn.

De 34-jarige Nederlander, wiens komst wel nog niet officieel werd bekendgemaakt, komt over van Willem II. Daar is hij tot op heden aan de slag als coach van de U21. Weijs blijkt overigens een broodnodige toevoeging aan de technische staf in het Lotto Park, zo merkt Het Nieuwsblad op. De naar verluidt talentvolle trainer is immers wél reeds in het bezit van een Pro Licence-diploma, een document dat Kompany noch Still momenteel kunnen voorleggen.

UPDATE 19u05

Wat media in België en Nederland al meldden, is nu ook bevestigd door RSC Anderlecht zelf: Willem Weijs vervoegt de trainersstaf van Paars-Wit. Hij zal als assistent plaatsnemen op de Brusselse bank naast hoofdtrainer Vincent Kompany. De Nederlander komt over van Willen II, waar hij de belfoten onder zijn hoede had. Mogelijk volgt ook snel de komst van Will Still, al heeft die overgang wat meer (financiële) voeten in de aarde.

UPDATE 19u50

Willem Weijs, de nieuwe assistent van RSC Anderlecht, heeft voor het eerst gereageerd op zijn overgang naar de Belgische recordkampioen. Dat deed hij op de website van zijn vorige club Willem II. Weijs spreekt er van een bijzondere opportuniteit in zijn carrière die hij niet kon laten liggen. Hij bedankt ook nog eens uitdrukkelijk iedereen bij Willem II. 

"Ik ben blij en trots dat ik bij Willem II heb mogen werken. Vorig seizoen was een bewogen en leerzaam jaar met gelukkig een positief einde. Het assistentschap bij Anderlecht is voor mij een unieke kans in mijn ontwikkeling waarvoor ik graag wilde gaan. Daarom heb ik besloten op de interesse van Anderlecht in te gaan. Ik wil mijn collega’s en spelers met wie ik gewerkt heb erg bedanken voor de prettige samenwerking en goede tijd die we samen gehad hebben en wens de club het beste voor de toekomst", aldus Weijs.

LEES OOK: Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Zal het klikken met Kompany?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

0
0
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

8
8
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

10
10
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

26
26
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

9
9
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

16
16
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

24
24
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

62
62
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

51
51
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

67
67
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

97
97
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

371
371
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

289
289
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

348
348
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

399
399
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

495
495
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

400
400
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

120
120
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

140
140
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

176
176
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

38
38
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

100
100

Meer sportnieuws