Beerschot stelt verrassende naam aan als hoofdcoach, ook assistenten bekend

444
Beerschot stelt verrassende naam aan als hoofdcoach, ook assistenten bekend

Ook na het ontslag van Peter Maes blijft de lijdensweg van Beerschot maar duren. Afgelopen weekend gingen de Antwerpenaren nu ook met 3-1 onderuit op bezoek bij KV Oostende, waardoor ze na acht speeldagen met één schamel puntje eenzaam op de laatste plaats blijven hangen. Bovendien blijft het gissen wie de volgende hoofdcoach zal worden.


Laszlo Bölöni en Bernd Storck worden genoemd, maar voorlopig blijft het slechts bij vage geruchten. Toch lijkt er volgens Het Nieuwsblad weldra een doorbraak in de maak. De krant stelt immers dat Beerschot "finale gesprekken" aan het voeren is met een kandidaat-trainer. Of we daarom ook snel witte rook mogen verwachten op het Kiel, valt desalniettemin af te wachten.

UPDATE 21/09

Een verrassende wending in Beerschot haar zoektocht naar een nieuwe T1, zo schrijft Het Nieuwsblad. Volgens de krant heeft de rode lantaarn namelijk een opvallend plan in petto om het degradatiespook af te wenden. Als opvolger voor Maes zou de club niet één man aan het roer willen plaatsen, maar een coachingteam dat bestaat uit meerdere trainers aanstellen. Drie om precies te zijn: twee Vlamingen en één buitenlander. Om wie het dan exact gaat, is voorlopig nog een mysterie. Wel zou de buitenlandse pion de eindverantwoordelijkheid dragen.

UPDATE 19u20

De naam van de buitenlandse pion die de eindverantwoordelijkheid zou dragen, is vandaag naar buiten gekomen. Beerschot stelt op zijn website immers Javier Torrente voor als nieuwe coach. Dat is een 52-jarige Argentijn die lange tijd de rechterhand was van Marcelo Bielsa, onder meer toen die aan het hoofd stond van de nationale ploeg van Argentinië. Op clubniveau coachte Torrente onder andere de Argentijnse club Newell's Old Boys.

Beerschot maakt in één klap ook de assistenten van Torrente bekend. Greg Vanderidt, Frank Magerman en Diego Torrente (broer van) zullen de nieuwe T1 bijstaan. Vanderidt komt over van Rupel Boom, waar hij hoofdcoach was. Magerman was vroeger nog actief op het Kiel als jeugdcoach en speler. Torrente stond zijn broer Javier en Marcelo Bielsa bij als video-analist bij het Argentijnse nationale elftal.   

Technisch manager Sander Van Praet reageert opgetogen op de clubwebstek. "Javier en Diego Torrente staan bekend om hun professionaliteit en gedrevenheid. Die kunnen zij koppelen aan hun ervaring op het allerhoogste niveau in topcompetities. We kiezen ervoor om hen samen te brengen met twee doorwinterde Belgische assistenten die de competitie en de club door en door kennen. De vier nieuwe gezichten moeten samen met Pieter Jacobs, Patrick Nys en Gregory de Grauwe passie, grinta en ervaring bijbrengen", aldus Van Praet. 

LEES OOK: Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

Zal de mayonaise pakken?

Meest recent

JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

17
17
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

8
8
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

84
84
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

23
23
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

45
45
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

16
16
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

173
173
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

79
79
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

65
65
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

131
131
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

272
272
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

31
31
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

184
184
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

101
101
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

328
328
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

190
190
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

36
36
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

144
144
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

320
320
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

50
50
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

245
245
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

109
109
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

430
430

Meer sportnieuws