Beerschot stelt verrassende naam aan als hoofdcoach, ook assistenten bekend

door
Beerschot stelt verrassende naam aan als hoofdcoach, ook assistenten bekend

Ook na het ontslag van Peter Maes blijft de lijdensweg van Beerschot maar duren. Afgelopen weekend gingen de Antwerpenaren nu ook met 3-1 onderuit op bezoek bij KV Oostende, waardoor ze na acht speeldagen met één schamel puntje eenzaam op de laatste plaats blijven hangen. Bovendien blijft het gissen wie de volgende hoofdcoach zal worden.


Laszlo Bölöni en Bernd Storck worden genoemd, maar voorlopig blijft het slechts bij vage geruchten. Toch lijkt er volgens Het Nieuwsblad weldra een doorbraak in de maak. De krant stelt immers dat Beerschot "finale gesprekken" aan het voeren is met een kandidaat-trainer. Of we daarom ook snel witte rook mogen verwachten op het Kiel, valt desalniettemin af te wachten.

UPDATE 21/09

Een verrassende wending in Beerschot haar zoektocht naar een nieuwe T1, zo schrijft Het Nieuwsblad. Volgens de krant heeft de rode lantaarn namelijk een opvallend plan in petto om het degradatiespook af te wenden. Als opvolger voor Maes zou de club niet één man aan het roer willen plaatsen, maar een coachingteam dat bestaat uit meerdere trainers aanstellen. Drie om precies te zijn: twee Vlamingen en één buitenlander. Om wie het dan exact gaat, is voorlopig nog een mysterie. Wel zou de buitenlandse pion de eindverantwoordelijkheid dragen.

UPDATE 19u20

De naam van de buitenlandse pion die de eindverantwoordelijkheid zou dragen, is vandaag naar buiten gekomen. Beerschot stelt op zijn website immers Javier Torrente voor als nieuwe coach. Dat is een 52-jarige Argentijn die lange tijd de rechterhand was van Marcelo Bielsa, onder meer toen die aan het hoofd stond van de nationale ploeg van Argentinië. Op clubniveau coachte Torrente onder andere de Argentijnse club Newell's Old Boys.

Beerschot maakt in één klap ook de assistenten van Torrente bekend. Greg Vanderidt, Frank Magerman en Diego Torrente (broer van) zullen de nieuwe T1 bijstaan. Vanderidt komt over van Rupel Boom, waar hij hoofdcoach was. Magerman was vroeger nog actief op het Kiel als jeugdcoach en speler. Torrente stond zijn broer Javier en Marcelo Bielsa bij als video-analist bij het Argentijnse nationale elftal.   

Technisch manager Sander Van Praet reageert opgetogen op de clubwebstek. "Javier en Diego Torrente staan bekend om hun professionaliteit en gedrevenheid. Die kunnen zij koppelen aan hun ervaring op het allerhoogste niveau in topcompetities. We kiezen ervoor om hen samen te brengen met twee doorwinterde Belgische assistenten die de competitie en de club door en door kennen. De vier nieuwe gezichten moeten samen met Pieter Jacobs, Patrick Nys en Gregory de Grauwe passie, grinta en ervaring bijbrengen", aldus Van Praet. 

Zal de mayonaise pakken?

Meest recent

'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

10
10
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

212
212
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

211
211
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

57
57
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

96
96
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

39
39
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

62
62
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

312
312
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

44
44
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

42
42
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

102
102
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

104
104
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

159
159
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

150
150
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

347
347
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

113
113
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

201
201
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

54
54
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

226
226
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

372
372
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

156
156
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

413
413
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

186
186

Meer sportnieuws