De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

2718
De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

Superlatieven kwamen te kort bij de knalprestatie van Charles De Ketalaere tegen Paris Saint-Germain. Op dit moment behoort de 20-jarige tot één van de beste spelers op het Kampioenenbal, een status die hij uiteraard nog moet bevestigen. Daarnaast is De Ketelaere ook veel beslissender én  rendabeler geworden bij Club Brugge. Neem dit alles in combinatie met een recente contractverlenging, en blauw-zwart mag hopen op een transferdeal van meer dan 30 miljoen euro.


CDK IS HOT

Een 7 op 10 in de toonaangevende Franse krant L’Équipe. “Een wervelwind”, volgens het Spaanse Marca. Voor wie er nog aan mocht twijfelen: Charles De Ketelaere laat een stevige indruk na in Europa. Het jeugdproduct was vorige week één van de absolute uitblinkers in de Champions League-opener van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain. In het Jan Breydelstadion waren niet Lionel Messi, Neymar of Kylian Mbappé de grote mannen, maar wel de 20 jaar jonge De Ketelaere.

't Was al veel langer duidelijk dat Club Brugge een groeibriljant in handen had met Charles De Ketelaere. Maar dat ie zo’n dikke prestatie kon neerzetten tegen het Parijse sterrenensemble, was toch eerder onverhoopt. De Ketelaere bevestigde zijn status als één van de grootste Europese talenten van het moment, en zijn glansprestatie tegen Paris Saint-Germain verraadt dat hij het erg ver kan schoppen in het mondiale voetbal. De vraag is alleen nog hoe ver precies …



Het lijdt geen twijfel dat de naam van Charles De Ketelaere welbekend is bij elke zelfrespecterende Europese topclub. En na zijn sterke match tegen Paris Saint-Germain, zal diezelfde naam beslist met rood omcirkeld staan in hun betreffende notitieboekjes. Bayern München, FC Barcelona, Juventus, AC Milan, Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Ajax. Allen stuurden ze vorige week woensdag vertegenwoordigers naar het Jan Breydelstadion.

RENDEMENT

De vele aanwezigen bij deze wedstrijd – fans, scouts, media - konden enkel maar met een grote bewondering het grote talent van Charles De Ketelaere aanschouwen. De youngster van Club Brugge was alomtegenwoordig en onderscheidde zich met een hoge voetbalintelligentie, werklust, vista, balvastheid techniek, een grote flair … We kunnen zo wel eventjes doorgaan. “Na twee jaar kennen we zijn kwaliteiten en zijn mindere punten”, verklaarde Philippe Clement na de match tegen Paris Saint-Germain. “En Charles blijft maar stappen zetten.”



In het voorbije tussenseizoen had Philippe Clement één groot doel voor ogen met Charles De Ketelaere. De coach van Club Brugge wilde namelijk zijn statistieken opkrikken, net zoals de 20-jarige zelf. Clement had daarvoor het plan voor ogen om De Ketelaere als tweede aanvaller of valse negen uit te spelen. Dichtbij Noa Lang en met Hans Vanaken ter ondersteuning. Voetbal ziet voetbal, zoals dit seizoen al vaak bleek met deze gouden drietand in de aanvalslinie. En op die manier brengt De Ketelaere een veel groter rendement dan in het vorige seizoen.

STATISTIEKEN 

“Op persoonlijk vlak moet ik mijn statistieken verbeteren en meer beslissend zijn voor de ploeg.” 't Zijn de woorden van Charles De Ketelaere in Het Nieuwsblad op 31 juli. “Meer goals en assists. Al durf ik er geen getal op plakken. Ik probeer het week per week te bekijken en mijn stempel te drukken. Het zou al mooi zijn als ik meer kan scoren dan vorig jaar.” De Ketelaere is dit seizoen alvast op goeie weg om zijn persoonlijk record qua doelpunten en assists te overstijgen. En dat is alvast duidelijk zichtbaar in de cijfers. 



Charles De Ketelaere heeft vandaag namelijk al 4 doelpunten gemaakt na 10 wedstrijden, terwijl hij vorig seizoen 5 goals scoorde na 46 (!) wedstrijden. Dat is een enorm verschil, maar daarbij moet er dus vermeld worden dat De Ketelaere dit jaar door Philippe Clement doorgaans veel offensiever wordt gepositioneerd. En dat is ook merkbaar in het aantal afgeleverde assists. Momenteel voorzag De Ketelaere 2 assists in het huidige seizoen, terwijl dat vorig jaar 6 stuks waren. En het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij deze cijfers verbreekt.

TOPTRANSFER 

Zijn statistieken opkrikken. Het is één van de zeldzame werkpunten bij Charles De Ketelaere, maar ondertussen is ie reeds veel bepalender en beslissender geworden bij Club Brugge. En dat zal ook zijn invloed hebben bij een potentiële transfer in de volgende zomermercato. Transfers worden vandaag steeds vaker bepaald door de statistieken op de langere termijn, en in die optiek is De Ketelaere bezig aan een uitstekend jaar. Het wordt voor hem dan wel zaak om dit nog het ganse seizoen lang te kunnen bevestigen.



Als we zijn gemiddeldes erbij halen, dan is het duidelijk dat Charles De Ketelaere een enorme offensieve inhaalbeweging heeft gemaakt op het gebied van effectiviteit én kansencreatie. Hij scoort dit seizoen bijvoorbeeld 0,40 doelpunt per 90 minuten tegenover 0,14 doelpunt per 90 minuten vorig jaar. Zijn expected goals en assists zijn dit jaar (0,70 per 90 minuten) tevens van een totaal ander kaliber dan vorig seizoen (0,41 per 90 minuten). Niet toevallig verklaarde CDK vorige zomer dat hij vaker in een scoringspositie moest komen. Of eens naar doel trappen.

TOP TIEN IN CHAMPIONS LEAGUE

De langverwachte evolutie qua rendement is er dus gekomen. En dat zelfs ook op het niveau van de Champions League. Op dit moment is Charles De Ketelaere namelijk de tiende meest dreigende speler van het Kampioenenbal, als we de combinatie nemen van het aantal expected goals en expected assists. Enkel toppers zoals onder andere Robert Lewandowski (Bayern München), Mohamed Salah (Liverpool), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Alvaro Morata (Juventus) en Paulo Dybala (Juventus) overtreffen De Ketelaere op dat gebied.

Op die manier ziet Club Brugge de marktwaarde van Charles De Ketelaere gevoelig toenemen, nadat eerder al bekend raakte dat hij minstens 30 miljoen euro moet kosten. Samen met zijn grote impact op de Champions League – al dient hij dat uiteraard nog te bevestigen – én zijn recente contractverlenging tot en met 2023, acteert Club reeds proactief om volgend seizoen serieus te cashen voor zijn goudhaantje. En dan zit er misschien wel meer in dan 30 miljoen euro?



Zijn status als één van de grootste Europese talenten werd onlangs ook bevestigd als één van de veertig genomineerden voor de Golden Boy Award anno 2021. De Italiaanse organisator nomineerde Charles De Ketelaere samen met onder andere grote namen zoals Jérémy Doku (Stade Rennes), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Edouard Camavinga (Real Madrid), Eric Garcia (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax) en Bukayo Saka (Arsenal) als de beste speler onder de 21 jaar. 

LEES OOK: Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

Is De Ketelaere meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

34
34
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

16
16
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

56
56
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

104
104
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

94
94
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

79
79
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

228
228
Lyon-coach jubelt bij Anderlecht: "Hij zal het ver schoppen"

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

122
122
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

78
78
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

466
466
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

306
306
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

628
628
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

398
398
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

606
606
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

221
221
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

344
344
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

135
135
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

75
75
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

72
72
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

66
66
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

44
44
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

653
653
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

97
97
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

181
181
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

571
571

Meer sportnieuws