De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

door
De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

Superlatieven kwamen te kort bij de knalprestatie van Charles De Ketalaere tegen Paris Saint-Germain. Op dit moment behoort de 20-jarige tot één van de beste spelers op het Kampioenenbal, een status die hij uiteraard nog moet bevestigen. Daarnaast is De Ketelaere ook veel beslissender én  rendabeler geworden bij Club Brugge. Neem dit alles in combinatie met een recente contractverlenging, en blauw-zwart mag hopen op een transferdeal van meer dan 30 miljoen euro.


CDK IS HOT

Een 7 op 10 in de toonaangevende Franse krant L’Équipe. “Een wervelwind”, volgens het Spaanse Marca. Voor wie er nog aan mocht twijfelen: Charles De Ketelaere laat een stevige indruk na in Europa. Het jeugdproduct was vorige week één van de absolute uitblinkers in de Champions League-opener van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain. In het Jan Breydelstadion waren niet Lionel Messi, Neymar of Kylian Mbappé de grote mannen, maar wel de 20 jaar jonge De Ketelaere.

't Was al veel langer duidelijk dat Club Brugge een groeibriljant in handen had met Charles De Ketelaere. Maar dat ie zo’n dikke prestatie kon neerzetten tegen het Parijse sterrenensemble, was toch eerder onverhoopt. De Ketelaere bevestigde zijn status als één van de grootste Europese talenten van het moment, en zijn glansprestatie tegen Paris Saint-Germain verraadt dat hij het erg ver kan schoppen in het mondiale voetbal. De vraag is alleen nog hoe ver precies …



Het lijdt geen twijfel dat de naam van Charles De Ketelaere welbekend is bij elke zelfrespecterende Europese topclub. En na zijn sterke match tegen Paris Saint-Germain, zal diezelfde naam beslist met rood omcirkeld staan in hun betreffende notitieboekjes. Bayern München, FC Barcelona, Juventus, AC Milan, Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Ajax. Allen stuurden ze vorige week woensdag vertegenwoordigers naar het Jan Breydelstadion.

RENDEMENT

De vele aanwezigen bij deze wedstrijd – fans, scouts, media - konden enkel maar met een grote bewondering het grote talent van Charles De Ketelaere aanschouwen. De youngster van Club Brugge was alomtegenwoordig en onderscheidde zich met een hoge voetbalintelligentie, werklust, vista, balvastheid techniek, een grote flair … We kunnen zo wel eventjes doorgaan. “Na twee jaar kennen we zijn kwaliteiten en zijn mindere punten”, verklaarde Philippe Clement na de match tegen Paris Saint-Germain. “En Charles blijft maar stappen zetten.”



In het voorbije tussenseizoen had Philippe Clement één groot doel voor ogen met Charles De Ketelaere. De coach van Club Brugge wilde namelijk zijn statistieken opkrikken, net zoals de 20-jarige zelf. Clement had daarvoor het plan voor ogen om De Ketelaere als tweede aanvaller of valse negen uit te spelen. Dichtbij Noa Lang en met Hans Vanaken ter ondersteuning. Voetbal ziet voetbal, zoals dit seizoen al vaak bleek met deze gouden drietand in de aanvalslinie. En op die manier brengt De Ketelaere een veel groter rendement dan in het vorige seizoen.

STATISTIEKEN 

“Op persoonlijk vlak moet ik mijn statistieken verbeteren en meer beslissend zijn voor de ploeg.” 't Zijn de woorden van Charles De Ketelaere in Het Nieuwsblad op 31 juli. “Meer goals en assists. Al durf ik er geen getal op plakken. Ik probeer het week per week te bekijken en mijn stempel te drukken. Het zou al mooi zijn als ik meer kan scoren dan vorig jaar.” De Ketelaere is dit seizoen alvast op goeie weg om zijn persoonlijk record qua doelpunten en assists te overstijgen. En dat is alvast duidelijk zichtbaar in de cijfers. 



Charles De Ketelaere heeft vandaag namelijk al 4 doelpunten gemaakt na 10 wedstrijden, terwijl hij vorig seizoen 5 goals scoorde na 46 (!) wedstrijden. Dat is een enorm verschil, maar daarbij moet er dus vermeld worden dat De Ketelaere dit jaar door Philippe Clement doorgaans veel offensiever wordt gepositioneerd. En dat is ook merkbaar in het aantal afgeleverde assists. Momenteel voorzag De Ketelaere 2 assists in het huidige seizoen, terwijl dat vorig jaar 6 stuks waren. En het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij deze cijfers verbreekt.

TOPTRANSFER 

Zijn statistieken opkrikken. Het is één van de zeldzame werkpunten bij Charles De Ketelaere, maar ondertussen is ie reeds veel bepalender en beslissender geworden bij Club Brugge. En dat zal ook zijn invloed hebben bij een potentiële transfer in de volgende zomermercato. Transfers worden vandaag steeds vaker bepaald door de statistieken op de langere termijn, en in die optiek is De Ketelaere bezig aan een uitstekend jaar. Het wordt voor hem dan wel zaak om dit nog het ganse seizoen lang te kunnen bevestigen.



Als we zijn gemiddeldes erbij halen, dan is het duidelijk dat Charles De Ketelaere een enorme offensieve inhaalbeweging heeft gemaakt op het gebied van effectiviteit én kansencreatie. Hij scoort dit seizoen bijvoorbeeld 0,40 doelpunt per 90 minuten tegenover 0,14 doelpunt per 90 minuten vorig jaar. Zijn expected goals en assists zijn dit jaar (0,70 per 90 minuten) tevens van een totaal ander kaliber dan vorig seizoen (0,41 per 90 minuten). Niet toevallig verklaarde CDK vorige zomer dat hij vaker in een scoringspositie moest komen. Of eens naar doel trappen.

TOP TIEN IN CHAMPIONS LEAGUE

De langverwachte evolutie qua rendement is er dus gekomen. En dat zelfs ook op het niveau van de Champions League. Op dit moment is Charles De Ketelaere namelijk de tiende meest dreigende speler van het Kampioenenbal, als we de combinatie nemen van het aantal expected goals en expected assists. Enkel toppers zoals onder andere Robert Lewandowski (Bayern München), Mohamed Salah (Liverpool), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Alvaro Morata (Juventus) en Paulo Dybala (Juventus) overtreffen De Ketelaere op dat gebied.

Op die manier ziet Club Brugge de marktwaarde van Charles De Ketelaere gevoelig toenemen, nadat eerder al bekend raakte dat hij minstens 30 miljoen euro moet kosten. Samen met zijn grote impact op de Champions League – al dient hij dat uiteraard nog te bevestigen – én zijn recente contractverlenging tot en met 2023, acteert Club reeds proactief om volgend seizoen serieus te cashen voor zijn goudhaantje. En dan zit er misschien wel meer in dan 30 miljoen euro?



Zijn status als één van de grootste Europese talenten werd onlangs ook bevestigd als één van de veertig genomineerden voor de Golden Boy Award anno 2021. De Italiaanse organisator nomineerde Charles De Ketelaere samen met onder andere grote namen zoals Jérémy Doku (Stade Rennes), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Edouard Camavinga (Real Madrid), Eric Garcia (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax) en Bukayo Saka (Arsenal) als de beste speler onder de 21 jaar. 

LEES OOK: De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Is De Ketelaere meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

26
26
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

132
132
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

182
182
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

36
36
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

212
212
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

106
106
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

191
191
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1233
1233
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

80
80
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

539
539
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

157
157
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1080
1080
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

134
134
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

904
904

Meer sportnieuws