De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

2718 stemmen
De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

Superlatieven kwamen te kort bij de knalprestatie van Charles De Ketalaere tegen Paris Saint-Germain. Op dit moment behoort de 20-jarige tot één van de beste spelers op het Kampioenenbal, een status die hij uiteraard nog moet bevestigen. Daarnaast is De Ketelaere ook veel beslissender én  rendabeler geworden bij Club Brugge. Neem dit alles in combinatie met een recente contractverlenging, en blauw-zwart mag hopen op een transferdeal van meer dan 30 miljoen euro.


CDK IS HOT

Een 7 op 10 in de toonaangevende Franse krant L’Équipe. “Een wervelwind”, volgens het Spaanse Marca. Voor wie er nog aan mocht twijfelen: Charles De Ketelaere laat een stevige indruk na in Europa. Het jeugdproduct was vorige week één van de absolute uitblinkers in de Champions League-opener van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain. In het Jan Breydelstadion waren niet Lionel Messi, Neymar of Kylian Mbappé de grote mannen, maar wel de 20 jaar jonge De Ketelaere.

't Was al veel langer duidelijk dat Club Brugge een groeibriljant in handen had met Charles De Ketelaere. Maar dat ie zo’n dikke prestatie kon neerzetten tegen het Parijse sterrenensemble, was toch eerder onverhoopt. De Ketelaere bevestigde zijn status als één van de grootste Europese talenten van het moment, en zijn glansprestatie tegen Paris Saint-Germain verraadt dat hij het erg ver kan schoppen in het mondiale voetbal. De vraag is alleen nog hoe ver precies …



Het lijdt geen twijfel dat de naam van Charles De Ketelaere welbekend is bij elke zelfrespecterende Europese topclub. En na zijn sterke match tegen Paris Saint-Germain, zal diezelfde naam beslist met rood omcirkeld staan in hun betreffende notitieboekjes. Bayern München, FC Barcelona, Juventus, AC Milan, Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Ajax. Allen stuurden ze vorige week woensdag vertegenwoordigers naar het Jan Breydelstadion.

RENDEMENT

De vele aanwezigen bij deze wedstrijd – fans, scouts, media - konden enkel maar met een grote bewondering het grote talent van Charles De Ketelaere aanschouwen. De youngster van Club Brugge was alomtegenwoordig en onderscheidde zich met een hoge voetbalintelligentie, werklust, vista, balvastheid techniek, een grote flair … We kunnen zo wel eventjes doorgaan. “Na twee jaar kennen we zijn kwaliteiten en zijn mindere punten”, verklaarde Philippe Clement na de match tegen Paris Saint-Germain. “En Charles blijft maar stappen zetten.”



In het voorbije tussenseizoen had Philippe Clement één groot doel voor ogen met Charles De Ketelaere. De coach van Club Brugge wilde namelijk zijn statistieken opkrikken, net zoals de 20-jarige zelf. Clement had daarvoor het plan voor ogen om De Ketelaere als tweede aanvaller of valse negen uit te spelen. Dichtbij Noa Lang en met Hans Vanaken ter ondersteuning. Voetbal ziet voetbal, zoals dit seizoen al vaak bleek met deze gouden drietand in de aanvalslinie. En op die manier brengt De Ketelaere een veel groter rendement dan in het vorige seizoen.

STATISTIEKEN 

“Op persoonlijk vlak moet ik mijn statistieken verbeteren en meer beslissend zijn voor de ploeg.” 't Zijn de woorden van Charles De Ketelaere in Het Nieuwsblad op 31 juli. “Meer goals en assists. Al durf ik er geen getal op plakken. Ik probeer het week per week te bekijken en mijn stempel te drukken. Het zou al mooi zijn als ik meer kan scoren dan vorig jaar.” De Ketelaere is dit seizoen alvast op goeie weg om zijn persoonlijk record qua doelpunten en assists te overstijgen. En dat is alvast duidelijk zichtbaar in de cijfers. 



Charles De Ketelaere heeft vandaag namelijk al 4 doelpunten gemaakt na 10 wedstrijden, terwijl hij vorig seizoen 5 goals scoorde na 46 (!) wedstrijden. Dat is een enorm verschil, maar daarbij moet er dus vermeld worden dat De Ketelaere dit jaar door Philippe Clement doorgaans veel offensiever wordt gepositioneerd. En dat is ook merkbaar in het aantal afgeleverde assists. Momenteel voorzag De Ketelaere 2 assists in het huidige seizoen, terwijl dat vorig jaar 6 stuks waren. En het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij deze cijfers verbreekt.

TOPTRANSFER 

Zijn statistieken opkrikken. Het is één van de zeldzame werkpunten bij Charles De Ketelaere, maar ondertussen is ie reeds veel bepalender en beslissender geworden bij Club Brugge. En dat zal ook zijn invloed hebben bij een potentiële transfer in de volgende zomermercato. Transfers worden vandaag steeds vaker bepaald door de statistieken op de langere termijn, en in die optiek is De Ketelaere bezig aan een uitstekend jaar. Het wordt voor hem dan wel zaak om dit nog het ganse seizoen lang te kunnen bevestigen.



Als we zijn gemiddeldes erbij halen, dan is het duidelijk dat Charles De Ketelaere een enorme offensieve inhaalbeweging heeft gemaakt op het gebied van effectiviteit én kansencreatie. Hij scoort dit seizoen bijvoorbeeld 0,40 doelpunt per 90 minuten tegenover 0,14 doelpunt per 90 minuten vorig jaar. Zijn expected goals en assists zijn dit jaar (0,70 per 90 minuten) tevens van een totaal ander kaliber dan vorig seizoen (0,41 per 90 minuten). Niet toevallig verklaarde CDK vorige zomer dat hij vaker in een scoringspositie moest komen. Of eens naar doel trappen.

TOP TIEN IN CHAMPIONS LEAGUE

De langverwachte evolutie qua rendement is er dus gekomen. En dat zelfs ook op het niveau van de Champions League. Op dit moment is Charles De Ketelaere namelijk de tiende meest dreigende speler van het Kampioenenbal, als we de combinatie nemen van het aantal expected goals en expected assists. Enkel toppers zoals onder andere Robert Lewandowski (Bayern München), Mohamed Salah (Liverpool), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Alvaro Morata (Juventus) en Paulo Dybala (Juventus) overtreffen De Ketelaere op dat gebied.

Op die manier ziet Club Brugge de marktwaarde van Charles De Ketelaere gevoelig toenemen, nadat eerder al bekend raakte dat hij minstens 30 miljoen euro moet kosten. Samen met zijn grote impact op de Champions League – al dient hij dat uiteraard nog te bevestigen – én zijn recente contractverlenging tot en met 2023, acteert Club reeds proactief om volgend seizoen serieus te cashen voor zijn goudhaantje. En dan zit er misschien wel meer in dan 30 miljoen euro?



Zijn status als één van de grootste Europese talenten werd onlangs ook bevestigd als één van de veertig genomineerden voor de Golden Boy Award anno 2021. De Italiaanse organisator nomineerde Charles De Ketelaere samen met onder andere grote namen zoals Jérémy Doku (Stade Rennes), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Edouard Camavinga (Real Madrid), Eric Garcia (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax) en Bukayo Saka (Arsenal) als de beste speler onder de 21 jaar. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

Is De Ketelaere meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

45
45
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

85
85
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

50
50
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

49
49
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

24
24
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

45
45
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

438
438
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

66
66
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

64
64
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

250
250
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

935
935
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

875
875
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

909
909
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

332
332
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

63
63
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

85
85
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

582
582
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

539
539
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

345
345
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

607
607
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

699
699
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

527
527
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

698
698
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

672
672
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

342
342

Meer sportnieuws