De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

2718 stemmen
De Ketelaere nadert megatransfer: 'Top 10 in Europa'

Superlatieven kwamen te kort bij de knalprestatie van Charles De Ketalaere tegen Paris Saint-Germain. Op dit moment behoort de 20-jarige tot één van de beste spelers op het Kampioenenbal, een status die hij uiteraard nog moet bevestigen. Daarnaast is De Ketelaere ook veel beslissender én  rendabeler geworden bij Club Brugge. Neem dit alles in combinatie met een recente contractverlenging, en blauw-zwart mag hopen op een transferdeal van meer dan 30 miljoen euro.


CDK IS HOT

Een 7 op 10 in de toonaangevende Franse krant L’Équipe. “Een wervelwind”, volgens het Spaanse Marca. Voor wie er nog aan mocht twijfelen: Charles De Ketelaere laat een stevige indruk na in Europa. Het jeugdproduct was vorige week één van de absolute uitblinkers in de Champions League-opener van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain. In het Jan Breydelstadion waren niet Lionel Messi, Neymar of Kylian Mbappé de grote mannen, maar wel de 20 jaar jonge De Ketelaere.

't Was al veel langer duidelijk dat Club Brugge een groeibriljant in handen had met Charles De Ketelaere. Maar dat ie zo’n dikke prestatie kon neerzetten tegen het Parijse sterrenensemble, was toch eerder onverhoopt. De Ketelaere bevestigde zijn status als één van de grootste Europese talenten van het moment, en zijn glansprestatie tegen Paris Saint-Germain verraadt dat hij het erg ver kan schoppen in het mondiale voetbal. De vraag is alleen nog hoe ver precies …



Het lijdt geen twijfel dat de naam van Charles De Ketelaere welbekend is bij elke zelfrespecterende Europese topclub. En na zijn sterke match tegen Paris Saint-Germain, zal diezelfde naam beslist met rood omcirkeld staan in hun betreffende notitieboekjes. Bayern München, FC Barcelona, Juventus, AC Milan, Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atlético Madrid, Ajax. Allen stuurden ze vorige week woensdag vertegenwoordigers naar het Jan Breydelstadion.

RENDEMENT

De vele aanwezigen bij deze wedstrijd – fans, scouts, media - konden enkel maar met een grote bewondering het grote talent van Charles De Ketelaere aanschouwen. De youngster van Club Brugge was alomtegenwoordig en onderscheidde zich met een hoge voetbalintelligentie, werklust, vista, balvastheid techniek, een grote flair … We kunnen zo wel eventjes doorgaan. “Na twee jaar kennen we zijn kwaliteiten en zijn mindere punten”, verklaarde Philippe Clement na de match tegen Paris Saint-Germain. “En Charles blijft maar stappen zetten.”



In het voorbije tussenseizoen had Philippe Clement één groot doel voor ogen met Charles De Ketelaere. De coach van Club Brugge wilde namelijk zijn statistieken opkrikken, net zoals de 20-jarige zelf. Clement had daarvoor het plan voor ogen om De Ketelaere als tweede aanvaller of valse negen uit te spelen. Dichtbij Noa Lang en met Hans Vanaken ter ondersteuning. Voetbal ziet voetbal, zoals dit seizoen al vaak bleek met deze gouden drietand in de aanvalslinie. En op die manier brengt De Ketelaere een veel groter rendement dan in het vorige seizoen.

STATISTIEKEN 

“Op persoonlijk vlak moet ik mijn statistieken verbeteren en meer beslissend zijn voor de ploeg.” 't Zijn de woorden van Charles De Ketelaere in Het Nieuwsblad op 31 juli. “Meer goals en assists. Al durf ik er geen getal op plakken. Ik probeer het week per week te bekijken en mijn stempel te drukken. Het zou al mooi zijn als ik meer kan scoren dan vorig jaar.” De Ketelaere is dit seizoen alvast op goeie weg om zijn persoonlijk record qua doelpunten en assists te overstijgen. En dat is alvast duidelijk zichtbaar in de cijfers. 



Charles De Ketelaere heeft vandaag namelijk al 4 doelpunten gemaakt na 10 wedstrijden, terwijl hij vorig seizoen 5 goals scoorde na 46 (!) wedstrijden. Dat is een enorm verschil, maar daarbij moet er dus vermeld worden dat De Ketelaere dit jaar door Philippe Clement doorgaans veel offensiever wordt gepositioneerd. En dat is ook merkbaar in het aantal afgeleverde assists. Momenteel voorzag De Ketelaere 2 assists in het huidige seizoen, terwijl dat vorig jaar 6 stuks waren. En het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij deze cijfers verbreekt.

TOPTRANSFER 

Zijn statistieken opkrikken. Het is één van de zeldzame werkpunten bij Charles De Ketelaere, maar ondertussen is ie reeds veel bepalender en beslissender geworden bij Club Brugge. En dat zal ook zijn invloed hebben bij een potentiële transfer in de volgende zomermercato. Transfers worden vandaag steeds vaker bepaald door de statistieken op de langere termijn, en in die optiek is De Ketelaere bezig aan een uitstekend jaar. Het wordt voor hem dan wel zaak om dit nog het ganse seizoen lang te kunnen bevestigen.



Als we zijn gemiddeldes erbij halen, dan is het duidelijk dat Charles De Ketelaere een enorme offensieve inhaalbeweging heeft gemaakt op het gebied van effectiviteit én kansencreatie. Hij scoort dit seizoen bijvoorbeeld 0,40 doelpunt per 90 minuten tegenover 0,14 doelpunt per 90 minuten vorig jaar. Zijn expected goals en assists zijn dit jaar (0,70 per 90 minuten) tevens van een totaal ander kaliber dan vorig seizoen (0,41 per 90 minuten). Niet toevallig verklaarde CDK vorige zomer dat hij vaker in een scoringspositie moest komen. Of eens naar doel trappen.

TOP TIEN IN CHAMPIONS LEAGUE

De langverwachte evolutie qua rendement is er dus gekomen. En dat zelfs ook op het niveau van de Champions League. Op dit moment is Charles De Ketelaere namelijk de tiende meest dreigende speler van het Kampioenenbal, als we de combinatie nemen van het aantal expected goals en expected assists. Enkel toppers zoals onder andere Robert Lewandowski (Bayern München), Mohamed Salah (Liverpool), Erling Haaland (Borussia Dortmund), Alvaro Morata (Juventus) en Paulo Dybala (Juventus) overtreffen De Ketelaere op dat gebied.

Op die manier ziet Club Brugge de marktwaarde van Charles De Ketelaere gevoelig toenemen, nadat eerder al bekend raakte dat hij minstens 30 miljoen euro moet kosten. Samen met zijn grote impact op de Champions League – al dient hij dat uiteraard nog te bevestigen – én zijn recente contractverlenging tot en met 2023, acteert Club reeds proactief om volgend seizoen serieus te cashen voor zijn goudhaantje. En dan zit er misschien wel meer in dan 30 miljoen euro?



Zijn status als één van de grootste Europese talenten werd onlangs ook bevestigd als één van de veertig genomineerden voor de Golden Boy Award anno 2021. De Italiaanse organisator nomineerde Charles De Ketelaere samen met onder andere grote namen zoals Jérémy Doku (Stade Rennes), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Edouard Camavinga (Real Madrid), Eric Garcia (FC Barcelona), Ryan Gravenberch (Ajax) en Bukayo Saka (Arsenal) als de beste speler onder de 21 jaar. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

Is De Ketelaere meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

58
58
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

29
29
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

48
48
Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Royal Antwerp FC kende een moeilijk seizoen. The Great Old vond zijn draai maar niet en aan het ...

80
80
‘Statement Inter Miami: verdict over WK Messi’

Lionel Messi maakt het mooie weer bij Inter Miami. De Argentijnse superster kijkt echter al uit naar ...

43
43
‘Nieuwe topcoach Anderlecht: bekende naam duikt op’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit kende weer een teleurstellend ...

353
353
‘Club Brugge verliest belangrijke pion: snel witte rook’

Club Brugge zal na de titel van dit seizoen ferm moeten herbouwen. Verschillende sterkhouders gaan ...

267
267
Lukaku smijt Anderlecht-kaarten open: "Coucke weet wanneer"

Romelu Lukaku wil in de komende weken schitteren met de Rode Duivels op het WK. Vervolgens zal hij ...

222
222
Ook Tresoldi weg bij Club Brugge? CEO Madou reageert

Dat Club Brugge in de zomermaanden verschillende sterkhouders zal verliezen, staat buiten kijf. Een ...

376
376
Gent vs. Genk: Degryse tipt grote favoriet barrageduel

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. Desondanks is het ...

249
249
"Dan ben ik nog mild" - Albert plakt cijfer op seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

269
269
'Opvolger Lewandowski: FC Barcelona droomt groots'

Nu het seizoen in La Liga erop zit, kan de sportieve leiding van FC Barcelona zich storten op hun ...

103
103
Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

In een zeldzaam interview met 'Het Nieuwsblad' en 'La Dernière Heure', heeft Romelu Lukaku ...

359
359
Tzolis 'Player of the Season': opvallende namen in top 10

Maandagavond werd op de Pro League Awards de 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League bekend ...

188
188
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

375
375
'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

614
614
Nieuwe trainer voor Union? Sterke man reageert

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

92
92
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

376
376
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

210
210
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

322
322
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

777
777
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

258
258
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

163
163
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

541
541
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

366
366

Meer sportnieuws