Pro League wijst Anderlecht terecht

531 stemmen
Pro League wijst Anderlecht terecht

In een Clasico die eindigde met 11 tegen negen trok Anderlecht zondag aan het langst eind op bezoek bij Standard, met dank aan een vroeg doelpunt van Lior Refaelov. Toch was de matchwinnaar achteraf niet helemaal tevreden, en dat had niet enkel te maken met het matige spelpeil van de Brusselaars.


De spelmaker van Paars-Wit was immers niet te spreken over de staat van de te droge grasmat in Sclessin. Refaelov had het zelfs over bewuste sabotage en werd later nog bijgestaan door Wesley Hoedt. "Zijn er in België geen regels omtrent sproeien voor de match? In de Premier League is dat wel het geval", aldus de verdediger. Standard ontkende de beschuldigingen alvast met klem door te stellen dat het veld wél behandeld werd, zij het niet meer na de opwarming.

Op basis van die claim valt de Luikenaars alvast weinig te verwijten, zo leidt L'Avenir af uit het in het bondsreglement. Sproeien is op dat moment namelijk niet meer verplicht. "De bewatering moet 60 minuten voor de aftrap klaar zijn. Bij beslissing van de thuisspelende club kan echter ook na deze periode water worden gegeven, op voorwaarde dat dit gebeurt tussen tien en vijf minuten voor de aftrap", klinkt het daar per slot van rekening volgens de krant.

Het laatste woord is er voor Stijn Van Bever, woordvoerder van de Pro League. "Het is moeilijk om clubs te verplichten het terrein in een ideale staat te krijgen. Dat laten we over aan hun eigen inschatting. Wij verlangen louter dat het veld voorzien is van een sproei -en drainagesysteem. Volgens de reglementen mag een ploeg wel bezwaar maken indien ze van mening zijn dat het veld de speelomstandigheden in gevaar brengt. Maar dat leek mij niet het geval."

LEES OOK: Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'
381

Denkt u dat RSCA reden tot klagen heeft?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

10
10
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

179
179
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

497
497
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

71
71
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

243
243
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

94
94
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

49
49
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

86
86
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

81
81
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

238
238
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

289
289
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

381
381
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

403
403
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

398
398
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

157
157
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

189
189
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

417
417
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

470
470
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

105
105
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

215
215
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

102
102

Meer sportnieuws