Pro League wijst Anderlecht terecht

531 stemmen
Pro League wijst Anderlecht terecht

In een Clasico die eindigde met 11 tegen negen trok Anderlecht zondag aan het langst eind op bezoek bij Standard, met dank aan een vroeg doelpunt van Lior Refaelov. Toch was de matchwinnaar achteraf niet helemaal tevreden, en dat had niet enkel te maken met het matige spelpeil van de Brusselaars.


De spelmaker van Paars-Wit was immers niet te spreken over de staat van de te droge grasmat in Sclessin. Refaelov had het zelfs over bewuste sabotage en werd later nog bijgestaan door Wesley Hoedt. "Zijn er in België geen regels omtrent sproeien voor de match? In de Premier League is dat wel het geval", aldus de verdediger. Standard ontkende de beschuldigingen alvast met klem door te stellen dat het veld wél behandeld werd, zij het niet meer na de opwarming.

Op basis van die claim valt de Luikenaars alvast weinig te verwijten, zo leidt L'Avenir af uit het in het bondsreglement. Sproeien is op dat moment namelijk niet meer verplicht. "De bewatering moet 60 minuten voor de aftrap klaar zijn. Bij beslissing van de thuisspelende club kan echter ook na deze periode water worden gegeven, op voorwaarde dat dit gebeurt tussen tien en vijf minuten voor de aftrap", klinkt het daar per slot van rekening volgens de krant.

Het laatste woord is er voor Stijn Van Bever, woordvoerder van de Pro League. "Het is moeilijk om clubs te verplichten het terrein in een ideale staat te krijgen. Dat laten we over aan hun eigen inschatting. Wij verlangen louter dat het veld voorzien is van een sproei -en drainagesysteem. Volgens de reglementen mag een ploeg wel bezwaar maken indien ze van mening zijn dat het veld de speelomstandigheden in gevaar brengt. Maar dat leek mij niet het geval."

LEES OOK: Standard komt met transfernieuws op de proppen

Denkt u dat RSCA reden tot klagen heeft?

Meest recent

Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

105
105
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

32
32
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

144
144
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

214
214
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

135
135
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

14
14
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

100
100
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

52
52
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

85
85
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

209
209
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

76
76
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

165
165
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

435
435
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

147
147
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

88
88
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

101
101
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

215
215
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

233
233
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

100
100
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

51
51
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

219
219
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

248
248
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

106
106
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

81
81

Meer sportnieuws