Brutale Mignolet blaast criticasters omver

door
Brutale Mignolet blaast criticasters omver

Een vlekkeloze maar fantastische prestatie afleveren, en tegelijk de supporters van Sporting Charleroi op hun plaats zetten. Simon Mignolet kan het. Zondag leverde hij veruit zijn beste prestatie af van dit seizoen en de doelman van Club Brugge bevestigt daarmee zijn indrukwekkende vorm van de voorbije weken.


KATACHTIGE REFLEX

“Een keeper kan niet op zijn eentje de nul houden zoals vijftien jaar geleden.” 't Is een uitspraak van Simon Mignolet na de 3-0 overwinning tegen KV Oostende vorige week. Maar een goeie doelman pakt wel regelmatig punten voor zijn ploeg. En dat doet Mignolet op wekelijkse basis bij Club Brugge. Tegen Oostende hield hij op indrukwekkende wijze zijn netten schoon, waarbij vooral zijn katachtige reflex op de poging van Makhtar Gueye in het oog sprong.



 't Was een fenomenale redding van Simon Mignolet, toen de tussenstand tegen KV Oostende trouwens op nog 'maar' 1-0 stond. Die bewuste poging van Makhtar Gueye (34') bedroeg een hoge 'expected goal-waarde' maar aan het eind van de wedstrijd kon Mignolet uiteindelijk een dik verdiende clean sheet voorleggen, nadat hij ook de andere doelpogingen van Maxime D'Arpino (43'), Kenny Rocha Santos (52') en Marko Kvasina (66') succesvol kon weren.

GENTSE ONDERGRENS 

Simon Mignolet nam tegen KV Oostende sportieve revanche voor de eerdere afstraffing tegen AA Gent. In de Slag om Vlaanderen kreeg hij er zes om de oren, terwijl hij in totaal zeven doelpogingen incasseerde. Mignolet pakte in de Ghelamco Arena dus maar één redding op zeven … Vooral de zesde tegentreffer door de Oost-Vlamingen was schrijnend, de bewuste own-goal van Mignolet zelf. “Ik voelde pijn bij het zesde doelpunt”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck na die wedstrijd. “Voor Mignolet, topkeeper, en Mechele was dit té pijnlijk. Ik ben zelf voetballer geweest. Echt waar, ik heb die goal niet kunnen vieren.”



TOP TEGEN PSG

Tegen Paris Saint-Germain kon Simon Mignolet weliswaar de nul niet houden, maar in de Champions League kon hij zijn indrukwekkende vorm succesvol doortrekken. De 33-jarige doelman kon het tegendoelpunt van Ander Herrera (15') evenwel niet verhinderen, maar Mignolet had wel een knappe en cruciale reacties in huis bij de pogingen van Kylian Mbappé (23') en Lionel Messi (70').“Je mag wel niet vergeten dat zij ook de kans hadden op die tweede goal, maar die is dus niet gevallen”, hield Hans Vanaken na de wedstrijd de voetjes op de grond én gaf hij onrechtstreeks een compliment aan zijn doelman. 



DECOMPRESSIE & ROTATIE 

Na het onverhoopte 1-1 gelijkspel tegen Paris Saint-Germain in de Champions League, waarschuwde Philippe Clement vervolgens voor een decompressie in de Belgische competitie. Voor de coach van Club Brugge was het een grote uitdaging om de knop te kunnen omdraaien van het Kampioenenbal naar de Jupiler Pro League. “In het verleden heb ik het al meegemaakt dat het na zo'n match verkeerd ging. Na de winst op AC Milan gingen we enkele dagen later de boot in op Heusden-Zolder,” verklaarde Clement op de persconferentie voor de match tegen Sporting Charleroi.

Philippe Clement was duidelijk op zijn hoede om gezichtsverlies te lijden tegen Sporting Charleroi, slechts enkele dagen nadat Club Brugge buitenlandse lof kreeg voor hun prestatie en resultaat tegen het sterrenensemble van Paris Saint-Germain. Desondanks durfde Clement het aan om tegen Charleroi stevig te roteren in zijn basiselftal. Wesley kreeg bijvoorbeeld zijn eerste basisplaats bij Club Brugge, de Braziliaan zonder wedstrijdritme kreeg zelfs de voorkeur op Bas Dost. Ook Faitout Maouassa maakte zijn basisdebuut en Brandon Mechele verving Stanley Nsoki. 



“We kunnen niet elke match met dezelfde twaalf of dertien jongens spelen”, staafde Philippe Clement zijn rotatie tegen Sporting Charleroi. “En je moet ook zien dat de nieuwe jongens, die fysiek klaar zijn, in het verhaal kunnen stappen. Die rotatie is er opdat iedereen zich zou kunnen tonen.” Dat was niet zozeer het geval bij Wesley Moraes of Faitout Maouassa, maar de grote constante zondag bij Club Brugge was andermaal 'good old' Simon Mignolet.

STERKE CIJFERS 

Simon Mignolet kreeg door zijn sterke prestatie in Charleroi veel lof van de pers, analisten en op social media. Niet toevallig werd de 33-jarige doelman door Sporza verkozen tot Man van de Match. En met rede dus: Mignolet voorzag zaterdag maar liefst vijf doelreddingen, maar Anass Zaroury (8'), Shamar Nicholson (17' en 37') en Riyota Morioka (83') botsen telkens op de sterke doelman van Club Brugge, die zo een knappe vierde clean sheet haalde in het huidige seizoen.

Sporting Charleroi kon dus niet scoren tegen Club Brugge en de sterke Simon Mignolet, maar de Carolo's zouden een doelpunt allerminst gestolen hebben. Anass Zaroury, Shamer Nicholson en Riyota Morioka vergaarden collectief een hoge 'expected goals-waarde' van 1,52 maar toch kon Mignolet zijn netten schoonhouden. Knap gedaan. Bovendien had hij tegen Charleroi veel werk te verrichten want dit seizoen incasseerde Mignolet enkel tegen AA Gent nog meer doelpogingen.



Ook qua aantal expected goals against waren de cijfers tegen Sporting Charleroi erg hoog. En ook hier opnieuw: enkel in het 6-1 debacle tegen AA Gent pakte Club Brugge nog meer expected goals against. 't Wil toch wat zeggen over de fantastische prestatie van Simon Mignolet in Charleroi. Bovendien bleek de 33-jarige doelman ook erg zuiver te zijn in de passing. De Rode Duivel passte elk van zijn zestien verstuurde passes – een laag aantal weliswaar – in de voeten van een ploegmaat.

COJONES

Simon Mignolet toonde ook 'cojones' tegen Sporting Charleroi. De supporters in de tribune 4 van Mambourg wilden de ervaren doelman uit zijn evenwicht brengen door luidkeels de naam te zingen van Thibault Courtois, de eeuwige concurrent van Mignolet bij de Rode Duivels. Maar in plaats van stoïcijns kalm te blijven, daagde Mignolet de fans in tribune 4 zelfs uit. Vol adrenaline draaide hij zich om richting de Waalse fans en applaudisseerde prompt op de Courtois-lofzangen. Na de wedstrijd verontschuldigde hij zich voor dit stoute gebaar, maar anderzijds bewees Mignolet dat zo'n zaken hem enkel maar beter doen presteren. 't Was wellicht zelfs beste prestatie dit seizoen.

LEES OOK: Schok bij Club: Mignolet valt uit, verbazende naam in doel

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

11
11
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

44
44
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

283
283
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

172
172
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

145
145
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

60
60
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

163
163
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

53
53
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

151
151
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

114
114
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

112
112
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

267
267
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

273
273
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

462
462
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

196
196
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

268
268
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

216
216
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

147
147
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

130
130
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

401
401
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

458
458
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

397
397
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

91
91
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

443
443

Meer sportnieuws