Brutale Mignolet blaast criticasters omver

950 stemmen
Brutale Mignolet blaast criticasters omver

Een vlekkeloze maar fantastische prestatie afleveren, en tegelijk de supporters van Sporting Charleroi op hun plaats zetten. Simon Mignolet kan het. Zondag leverde hij veruit zijn beste prestatie af van dit seizoen en de doelman van Club Brugge bevestigt daarmee zijn indrukwekkende vorm van de voorbije weken.


KATACHTIGE REFLEX

“Een keeper kan niet op zijn eentje de nul houden zoals vijftien jaar geleden.” 't Is een uitspraak van Simon Mignolet na de 3-0 overwinning tegen KV Oostende vorige week. Maar een goeie doelman pakt wel regelmatig punten voor zijn ploeg. En dat doet Mignolet op wekelijkse basis bij Club Brugge. Tegen Oostende hield hij op indrukwekkende wijze zijn netten schoon, waarbij vooral zijn katachtige reflex op de poging van Makhtar Gueye in het oog sprong.



 't Was een fenomenale redding van Simon Mignolet, toen de tussenstand tegen KV Oostende trouwens op nog 'maar' 1-0 stond. Die bewuste poging van Makhtar Gueye (34') bedroeg een hoge 'expected goal-waarde' maar aan het eind van de wedstrijd kon Mignolet uiteindelijk een dik verdiende clean sheet voorleggen, nadat hij ook de andere doelpogingen van Maxime D'Arpino (43'), Kenny Rocha Santos (52') en Marko Kvasina (66') succesvol kon weren.

GENTSE ONDERGRENS 

Simon Mignolet nam tegen KV Oostende sportieve revanche voor de eerdere afstraffing tegen AA Gent. In de Slag om Vlaanderen kreeg hij er zes om de oren, terwijl hij in totaal zeven doelpogingen incasseerde. Mignolet pakte in de Ghelamco Arena dus maar één redding op zeven … Vooral de zesde tegentreffer door de Oost-Vlamingen was schrijnend, de bewuste own-goal van Mignolet zelf. “Ik voelde pijn bij het zesde doelpunt”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck na die wedstrijd. “Voor Mignolet, topkeeper, en Mechele was dit té pijnlijk. Ik ben zelf voetballer geweest. Echt waar, ik heb die goal niet kunnen vieren.”



TOP TEGEN PSG

Tegen Paris Saint-Germain kon Simon Mignolet weliswaar de nul niet houden, maar in de Champions League kon hij zijn indrukwekkende vorm succesvol doortrekken. De 33-jarige doelman kon het tegendoelpunt van Ander Herrera (15') evenwel niet verhinderen, maar Mignolet had wel een knappe en cruciale reacties in huis bij de pogingen van Kylian Mbappé (23') en Lionel Messi (70').“Je mag wel niet vergeten dat zij ook de kans hadden op die tweede goal, maar die is dus niet gevallen”, hield Hans Vanaken na de wedstrijd de voetjes op de grond én gaf hij onrechtstreeks een compliment aan zijn doelman. 



DECOMPRESSIE & ROTATIE 

Na het onverhoopte 1-1 gelijkspel tegen Paris Saint-Germain in de Champions League, waarschuwde Philippe Clement vervolgens voor een decompressie in de Belgische competitie. Voor de coach van Club Brugge was het een grote uitdaging om de knop te kunnen omdraaien van het Kampioenenbal naar de Jupiler Pro League. “In het verleden heb ik het al meegemaakt dat het na zo'n match verkeerd ging. Na de winst op AC Milan gingen we enkele dagen later de boot in op Heusden-Zolder,” verklaarde Clement op de persconferentie voor de match tegen Sporting Charleroi.

Philippe Clement was duidelijk op zijn hoede om gezichtsverlies te lijden tegen Sporting Charleroi, slechts enkele dagen nadat Club Brugge buitenlandse lof kreeg voor hun prestatie en resultaat tegen het sterrenensemble van Paris Saint-Germain. Desondanks durfde Clement het aan om tegen Charleroi stevig te roteren in zijn basiselftal. Wesley kreeg bijvoorbeeld zijn eerste basisplaats bij Club Brugge, de Braziliaan zonder wedstrijdritme kreeg zelfs de voorkeur op Bas Dost. Ook Faitout Maouassa maakte zijn basisdebuut en Brandon Mechele verving Stanley Nsoki. 



“We kunnen niet elke match met dezelfde twaalf of dertien jongens spelen”, staafde Philippe Clement zijn rotatie tegen Sporting Charleroi. “En je moet ook zien dat de nieuwe jongens, die fysiek klaar zijn, in het verhaal kunnen stappen. Die rotatie is er opdat iedereen zich zou kunnen tonen.” Dat was niet zozeer het geval bij Wesley Moraes of Faitout Maouassa, maar de grote constante zondag bij Club Brugge was andermaal 'good old' Simon Mignolet.

STERKE CIJFERS 

Simon Mignolet kreeg door zijn sterke prestatie in Charleroi veel lof van de pers, analisten en op social media. Niet toevallig werd de 33-jarige doelman door Sporza verkozen tot Man van de Match. En met rede dus: Mignolet voorzag zaterdag maar liefst vijf doelreddingen, maar Anass Zaroury (8'), Shamar Nicholson (17' en 37') en Riyota Morioka (83') botsen telkens op de sterke doelman van Club Brugge, die zo een knappe vierde clean sheet haalde in het huidige seizoen.

Sporting Charleroi kon dus niet scoren tegen Club Brugge en de sterke Simon Mignolet, maar de Carolo's zouden een doelpunt allerminst gestolen hebben. Anass Zaroury, Shamer Nicholson en Riyota Morioka vergaarden collectief een hoge 'expected goals-waarde' van 1,52 maar toch kon Mignolet zijn netten schoonhouden. Knap gedaan. Bovendien had hij tegen Charleroi veel werk te verrichten want dit seizoen incasseerde Mignolet enkel tegen AA Gent nog meer doelpogingen.



Ook qua aantal expected goals against waren de cijfers tegen Sporting Charleroi erg hoog. En ook hier opnieuw: enkel in het 6-1 debacle tegen AA Gent pakte Club Brugge nog meer expected goals against. 't Wil toch wat zeggen over de fantastische prestatie van Simon Mignolet in Charleroi. Bovendien bleek de 33-jarige doelman ook erg zuiver te zijn in de passing. De Rode Duivel passte elk van zijn zestien verstuurde passes – een laag aantal weliswaar – in de voeten van een ploegmaat.

COJONES

Simon Mignolet toonde ook 'cojones' tegen Sporting Charleroi. De supporters in de tribune 4 van Mambourg wilden de ervaren doelman uit zijn evenwicht brengen door luidkeels de naam te zingen van Thibault Courtois, de eeuwige concurrent van Mignolet bij de Rode Duivels. Maar in plaats van stoïcijns kalm te blijven, daagde Mignolet de fans in tribune 4 zelfs uit. Vol adrenaline draaide hij zich om richting de Waalse fans en applaudisseerde prompt op de Courtois-lofzangen. Na de wedstrijd verontschuldigde hij zich voor dit stoute gebaar, maar anderzijds bewees Mignolet dat zo'n zaken hem enkel maar beter doen presteren. 't Was wellicht zelfs beste prestatie dit seizoen.

LEES OOK: Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

38
38
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

183
183
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

52
52
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

52
52
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

477
477
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

142
142
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

102
102
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

504
504
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

617
617
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

232
232
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

181
181
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

516
516
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws