Brutale Mignolet blaast criticasters omver

door
Brutale Mignolet blaast criticasters omver

Een vlekkeloze maar fantastische prestatie afleveren, en tegelijk de supporters van Sporting Charleroi op hun plaats zetten. Simon Mignolet kan het. Zondag leverde hij veruit zijn beste prestatie af van dit seizoen en de doelman van Club Brugge bevestigt daarmee zijn indrukwekkende vorm van de voorbije weken.


KATACHTIGE REFLEX

“Een keeper kan niet op zijn eentje de nul houden zoals vijftien jaar geleden.” 't Is een uitspraak van Simon Mignolet na de 3-0 overwinning tegen KV Oostende vorige week. Maar een goeie doelman pakt wel regelmatig punten voor zijn ploeg. En dat doet Mignolet op wekelijkse basis bij Club Brugge. Tegen Oostende hield hij op indrukwekkende wijze zijn netten schoon, waarbij vooral zijn katachtige reflex op de poging van Makhtar Gueye in het oog sprong.



 't Was een fenomenale redding van Simon Mignolet, toen de tussenstand tegen KV Oostende trouwens op nog 'maar' 1-0 stond. Die bewuste poging van Makhtar Gueye (34') bedroeg een hoge 'expected goal-waarde' maar aan het eind van de wedstrijd kon Mignolet uiteindelijk een dik verdiende clean sheet voorleggen, nadat hij ook de andere doelpogingen van Maxime D'Arpino (43'), Kenny Rocha Santos (52') en Marko Kvasina (66') succesvol kon weren.

GENTSE ONDERGRENS 

Simon Mignolet nam tegen KV Oostende sportieve revanche voor de eerdere afstraffing tegen AA Gent. In de Slag om Vlaanderen kreeg hij er zes om de oren, terwijl hij in totaal zeven doelpogingen incasseerde. Mignolet pakte in de Ghelamco Arena dus maar één redding op zeven … Vooral de zesde tegentreffer door de Oost-Vlamingen was schrijnend, de bewuste own-goal van Mignolet zelf. “Ik voelde pijn bij het zesde doelpunt”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck na die wedstrijd. “Voor Mignolet, topkeeper, en Mechele was dit té pijnlijk. Ik ben zelf voetballer geweest. Echt waar, ik heb die goal niet kunnen vieren.”



TOP TEGEN PSG

Tegen Paris Saint-Germain kon Simon Mignolet weliswaar de nul niet houden, maar in de Champions League kon hij zijn indrukwekkende vorm succesvol doortrekken. De 33-jarige doelman kon het tegendoelpunt van Ander Herrera (15') evenwel niet verhinderen, maar Mignolet had wel een knappe en cruciale reacties in huis bij de pogingen van Kylian Mbappé (23') en Lionel Messi (70').“Je mag wel niet vergeten dat zij ook de kans hadden op die tweede goal, maar die is dus niet gevallen”, hield Hans Vanaken na de wedstrijd de voetjes op de grond én gaf hij onrechtstreeks een compliment aan zijn doelman. 



DECOMPRESSIE & ROTATIE 

Na het onverhoopte 1-1 gelijkspel tegen Paris Saint-Germain in de Champions League, waarschuwde Philippe Clement vervolgens voor een decompressie in de Belgische competitie. Voor de coach van Club Brugge was het een grote uitdaging om de knop te kunnen omdraaien van het Kampioenenbal naar de Jupiler Pro League. “In het verleden heb ik het al meegemaakt dat het na zo'n match verkeerd ging. Na de winst op AC Milan gingen we enkele dagen later de boot in op Heusden-Zolder,” verklaarde Clement op de persconferentie voor de match tegen Sporting Charleroi.

Philippe Clement was duidelijk op zijn hoede om gezichtsverlies te lijden tegen Sporting Charleroi, slechts enkele dagen nadat Club Brugge buitenlandse lof kreeg voor hun prestatie en resultaat tegen het sterrenensemble van Paris Saint-Germain. Desondanks durfde Clement het aan om tegen Charleroi stevig te roteren in zijn basiselftal. Wesley kreeg bijvoorbeeld zijn eerste basisplaats bij Club Brugge, de Braziliaan zonder wedstrijdritme kreeg zelfs de voorkeur op Bas Dost. Ook Faitout Maouassa maakte zijn basisdebuut en Brandon Mechele verving Stanley Nsoki. 



“We kunnen niet elke match met dezelfde twaalf of dertien jongens spelen”, staafde Philippe Clement zijn rotatie tegen Sporting Charleroi. “En je moet ook zien dat de nieuwe jongens, die fysiek klaar zijn, in het verhaal kunnen stappen. Die rotatie is er opdat iedereen zich zou kunnen tonen.” Dat was niet zozeer het geval bij Wesley Moraes of Faitout Maouassa, maar de grote constante zondag bij Club Brugge was andermaal 'good old' Simon Mignolet.

STERKE CIJFERS 

Simon Mignolet kreeg door zijn sterke prestatie in Charleroi veel lof van de pers, analisten en op social media. Niet toevallig werd de 33-jarige doelman door Sporza verkozen tot Man van de Match. En met rede dus: Mignolet voorzag zaterdag maar liefst vijf doelreddingen, maar Anass Zaroury (8'), Shamar Nicholson (17' en 37') en Riyota Morioka (83') botsen telkens op de sterke doelman van Club Brugge, die zo een knappe vierde clean sheet haalde in het huidige seizoen.

Sporting Charleroi kon dus niet scoren tegen Club Brugge en de sterke Simon Mignolet, maar de Carolo's zouden een doelpunt allerminst gestolen hebben. Anass Zaroury, Shamer Nicholson en Riyota Morioka vergaarden collectief een hoge 'expected goals-waarde' van 1,52 maar toch kon Mignolet zijn netten schoonhouden. Knap gedaan. Bovendien had hij tegen Charleroi veel werk te verrichten want dit seizoen incasseerde Mignolet enkel tegen AA Gent nog meer doelpogingen.



Ook qua aantal expected goals against waren de cijfers tegen Sporting Charleroi erg hoog. En ook hier opnieuw: enkel in het 6-1 debacle tegen AA Gent pakte Club Brugge nog meer expected goals against. 't Wil toch wat zeggen over de fantastische prestatie van Simon Mignolet in Charleroi. Bovendien bleek de 33-jarige doelman ook erg zuiver te zijn in de passing. De Rode Duivel passte elk van zijn zestien verstuurde passes – een laag aantal weliswaar – in de voeten van een ploegmaat.

COJONES

Simon Mignolet toonde ook 'cojones' tegen Sporting Charleroi. De supporters in de tribune 4 van Mambourg wilden de ervaren doelman uit zijn evenwicht brengen door luidkeels de naam te zingen van Thibault Courtois, de eeuwige concurrent van Mignolet bij de Rode Duivels. Maar in plaats van stoïcijns kalm te blijven, daagde Mignolet de fans in tribune 4 zelfs uit. Vol adrenaline draaide hij zich om richting de Waalse fans en applaudisseerde prompt op de Courtois-lofzangen. Na de wedstrijd verontschuldigde hij zich voor dit stoute gebaar, maar anderzijds bewees Mignolet dat zo'n zaken hem enkel maar beter doen presteren. 't Was wellicht zelfs beste prestatie dit seizoen.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

0
0
Cruijff duidelijk: ex-bekende JPL coach van Ajax?

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

7
7
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

116
116
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

123
123
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

257
257
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

87
87
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

61
61
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

309
309
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

69
69
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

218
218
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

252
252
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

455
455
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

129
129
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

160
160
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

504
504
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

50
50
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

107
107
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

127
127
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1298
1298
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

83
83
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

59
59
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

184
184

Meer sportnieuws