Brutale Mignolet blaast criticasters omver

950 stemmen
Brutale Mignolet blaast criticasters omver

Een vlekkeloze maar fantastische prestatie afleveren, en tegelijk de supporters van Sporting Charleroi op hun plaats zetten. Simon Mignolet kan het. Zondag leverde hij veruit zijn beste prestatie af van dit seizoen en de doelman van Club Brugge bevestigt daarmee zijn indrukwekkende vorm van de voorbije weken.


KATACHTIGE REFLEX

“Een keeper kan niet op zijn eentje de nul houden zoals vijftien jaar geleden.” 't Is een uitspraak van Simon Mignolet na de 3-0 overwinning tegen KV Oostende vorige week. Maar een goeie doelman pakt wel regelmatig punten voor zijn ploeg. En dat doet Mignolet op wekelijkse basis bij Club Brugge. Tegen Oostende hield hij op indrukwekkende wijze zijn netten schoon, waarbij vooral zijn katachtige reflex op de poging van Makhtar Gueye in het oog sprong.



 't Was een fenomenale redding van Simon Mignolet, toen de tussenstand tegen KV Oostende trouwens op nog 'maar' 1-0 stond. Die bewuste poging van Makhtar Gueye (34') bedroeg een hoge 'expected goal-waarde' maar aan het eind van de wedstrijd kon Mignolet uiteindelijk een dik verdiende clean sheet voorleggen, nadat hij ook de andere doelpogingen van Maxime D'Arpino (43'), Kenny Rocha Santos (52') en Marko Kvasina (66') succesvol kon weren.

GENTSE ONDERGRENS 

Simon Mignolet nam tegen KV Oostende sportieve revanche voor de eerdere afstraffing tegen AA Gent. In de Slag om Vlaanderen kreeg hij er zes om de oren, terwijl hij in totaal zeven doelpogingen incasseerde. Mignolet pakte in de Ghelamco Arena dus maar één redding op zeven … Vooral de zesde tegentreffer door de Oost-Vlamingen was schrijnend, de bewuste own-goal van Mignolet zelf. “Ik voelde pijn bij het zesde doelpunt”, verklaarde Hein Vanhaezebrouck na die wedstrijd. “Voor Mignolet, topkeeper, en Mechele was dit té pijnlijk. Ik ben zelf voetballer geweest. Echt waar, ik heb die goal niet kunnen vieren.”



TOP TEGEN PSG

Tegen Paris Saint-Germain kon Simon Mignolet weliswaar de nul niet houden, maar in de Champions League kon hij zijn indrukwekkende vorm succesvol doortrekken. De 33-jarige doelman kon het tegendoelpunt van Ander Herrera (15') evenwel niet verhinderen, maar Mignolet had wel een knappe en cruciale reacties in huis bij de pogingen van Kylian Mbappé (23') en Lionel Messi (70').“Je mag wel niet vergeten dat zij ook de kans hadden op die tweede goal, maar die is dus niet gevallen”, hield Hans Vanaken na de wedstrijd de voetjes op de grond én gaf hij onrechtstreeks een compliment aan zijn doelman. 



DECOMPRESSIE & ROTATIE 

Na het onverhoopte 1-1 gelijkspel tegen Paris Saint-Germain in de Champions League, waarschuwde Philippe Clement vervolgens voor een decompressie in de Belgische competitie. Voor de coach van Club Brugge was het een grote uitdaging om de knop te kunnen omdraaien van het Kampioenenbal naar de Jupiler Pro League. “In het verleden heb ik het al meegemaakt dat het na zo'n match verkeerd ging. Na de winst op AC Milan gingen we enkele dagen later de boot in op Heusden-Zolder,” verklaarde Clement op de persconferentie voor de match tegen Sporting Charleroi.

Philippe Clement was duidelijk op zijn hoede om gezichtsverlies te lijden tegen Sporting Charleroi, slechts enkele dagen nadat Club Brugge buitenlandse lof kreeg voor hun prestatie en resultaat tegen het sterrenensemble van Paris Saint-Germain. Desondanks durfde Clement het aan om tegen Charleroi stevig te roteren in zijn basiselftal. Wesley kreeg bijvoorbeeld zijn eerste basisplaats bij Club Brugge, de Braziliaan zonder wedstrijdritme kreeg zelfs de voorkeur op Bas Dost. Ook Faitout Maouassa maakte zijn basisdebuut en Brandon Mechele verving Stanley Nsoki. 



“We kunnen niet elke match met dezelfde twaalf of dertien jongens spelen”, staafde Philippe Clement zijn rotatie tegen Sporting Charleroi. “En je moet ook zien dat de nieuwe jongens, die fysiek klaar zijn, in het verhaal kunnen stappen. Die rotatie is er opdat iedereen zich zou kunnen tonen.” Dat was niet zozeer het geval bij Wesley Moraes of Faitout Maouassa, maar de grote constante zondag bij Club Brugge was andermaal 'good old' Simon Mignolet.

STERKE CIJFERS 

Simon Mignolet kreeg door zijn sterke prestatie in Charleroi veel lof van de pers, analisten en op social media. Niet toevallig werd de 33-jarige doelman door Sporza verkozen tot Man van de Match. En met rede dus: Mignolet voorzag zaterdag maar liefst vijf doelreddingen, maar Anass Zaroury (8'), Shamar Nicholson (17' en 37') en Riyota Morioka (83') botsen telkens op de sterke doelman van Club Brugge, die zo een knappe vierde clean sheet haalde in het huidige seizoen.

Sporting Charleroi kon dus niet scoren tegen Club Brugge en de sterke Simon Mignolet, maar de Carolo's zouden een doelpunt allerminst gestolen hebben. Anass Zaroury, Shamer Nicholson en Riyota Morioka vergaarden collectief een hoge 'expected goals-waarde' van 1,52 maar toch kon Mignolet zijn netten schoonhouden. Knap gedaan. Bovendien had hij tegen Charleroi veel werk te verrichten want dit seizoen incasseerde Mignolet enkel tegen AA Gent nog meer doelpogingen.



Ook qua aantal expected goals against waren de cijfers tegen Sporting Charleroi erg hoog. En ook hier opnieuw: enkel in het 6-1 debacle tegen AA Gent pakte Club Brugge nog meer expected goals against. 't Wil toch wat zeggen over de fantastische prestatie van Simon Mignolet in Charleroi. Bovendien bleek de 33-jarige doelman ook erg zuiver te zijn in de passing. De Rode Duivel passte elk van zijn zestien verstuurde passes – een laag aantal weliswaar – in de voeten van een ploegmaat.

COJONES

Simon Mignolet toonde ook 'cojones' tegen Sporting Charleroi. De supporters in de tribune 4 van Mambourg wilden de ervaren doelman uit zijn evenwicht brengen door luidkeels de naam te zingen van Thibault Courtois, de eeuwige concurrent van Mignolet bij de Rode Duivels. Maar in plaats van stoïcijns kalm te blijven, daagde Mignolet de fans in tribune 4 zelfs uit. Vol adrenaline draaide hij zich om richting de Waalse fans en applaudisseerde prompt op de Courtois-lofzangen. Na de wedstrijd verontschuldigde hij zich voor dit stoute gebaar, maar anderzijds bewees Mignolet dat zo'n zaken hem enkel maar beter doen presteren. 't Was wellicht zelfs beste prestatie dit seizoen.

LEES OOK: Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

7
7
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

50
50
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

69
69
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

78
78
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

141
141
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

103
103
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

246
246
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

346
346
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

69
69
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

227
227
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

206
206
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

283
283
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1066
1066
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

114
114
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

279
279
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

552
552
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

303
303
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

269
269
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

311
311
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1333
1333
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

800
800
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1600
1600
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

101
101
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

820
820
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

342
342

Meer sportnieuws