Guardiola geeft Lavia hoop op eerste speelminuten bij City

door
Guardiola geeft Lavia hoop op eerste speelminuten bij City

In de zomer van 2020 slaagde Manchester City erin om Roméo Lavia weg te plukken uit de jeugdopleiding van Anderlecht en sindsdien maakt de jonge middenvelder een steile opmars. Na amper een halfjaar bij de U18 werd hij vorig seizoen al doorgeschoven naar de U23, waar hij prompt uitgeroepen werd tot speler van het jaar. Het leverde hem deze zomer een plaats in de A-kern op en daar lonken nu zijn eerste speelminuten.


Dinsdag speelt City in de League Cup tegen derdeklasser Wycombe Wanderers en Pep Guardiola onthulde zondag dat hij het in die match zal moeten stellen zonder Rodri, Laporte, Stones, Zinchenko en Gündogan, terwijl Dias en Cancelo rust krijgen. "Ik heb geen andere keuze dan jongeren te laten spelen. Er zullen dus een paar jeugdspelers meedoen", verklaarde de Spaanse coach.

Daardoor komt Lavia in beeld voor zijn eerste speelminuten, want in de voorbije week versierde hij al zijn eerste selecties voor het eerste elftal. Zowel in de Champions League tegen RB Leipzig als in de Premier League tegen Southampton mocht de nog altijd maar 17-jarige Belg op de bank plaatsnemen, evenwel zonder in te vallen.

LEES OOK: Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

Moet hij dinsdag zijn debuut maken?

Meest recent

Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

14
14
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

16
16
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

140
140
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

46
46
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

49
49
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

13
13
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

267
267
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

60
60
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

369
369
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

44
44
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

867
867
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

99
99
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

118
118
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

350
350
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

182
182
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

691
691
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

62
62
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

53
53
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

57
57
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

360
360
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

183
183
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

456
456
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

233
233
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

284
284
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

93
93

Meer sportnieuws