Chelsea zet topper tegen Spurs naar zijn hand, Dortmund dankt Haaland en Meunier

door
Chelsea zet topper tegen Spurs naar zijn hand, Dortmund dankt Haaland en Meunier

Chelsea heeft zondag een statement gemaakt met betrekking tot zijn titelambities. Het zette immers de topper op het veld van Tottenham vlot naar zijn hand en komt zo weer naast Liverpool en Manchester United aan de leiding in de Premier League. In de Bundesliga rukt Borussia Dortmund dan weer op dankzij een zege tegen Union Berlin. Erling Haaland eiste weer een hoofdrol op, terwijl ook Thomas Meunier zijn steentje bijdroeg.


Tottenham nam nochtans een furieuze start in Londen, maar kon daar geen doelpunten uit puren. Chelsea hield stand en nadat de storm van de Spurs was gaan liggen, sloegen ze zelf vroeg in de tweede helft ongenadig toe. Thiago Silva kopte het openingsdoelpunt binnen na vier minuten en daarna gaven de Blues niet meer af. De 0-2 van Alonso werd nog van de lijn gekeerd, maar nog voor het uur besliste Kanté met een afgeweken afstandsschot de match helemaal. De buit was winnen voor Chelsea, in blessuretijd zette Rüdiger met de 0-3 de kers nog helemaal op de taart.

In Duitsland heeft Dortmund dan weer de drie punten over de streep getrokken tegen Union Berlin. Het leek op weg naar een vlotte zege toen het uitliep tot 3-0, met onder meer een goal van Haaland op assist van Meunier. Union knokte zich echter nog terug en kwam nog terug tot 3-2, waardoor het in de slotfase nog spannend leek te worden. Opnieuw Haaland nam echter alle twijfels weg met een knappe lob, waardoor hij nu aan 68 goals in 67 wedstrijden voor Dortmund zit.

LEES OOK: Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Zal Chelsea dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

0
0
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

44
44
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

72
72
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

113
113
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

439
439
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

51
51
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

23
23
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

158
158
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

160
160
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

119
119
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

50
50
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

177
177
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

38
38
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

137
137
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

580
580
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

347
347
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

295
295
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

261
261
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

50
50
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

253
253
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

487
487
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

328
328
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

114
114

Meer sportnieuws