Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

2295
Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

Van zero to hero. Vorig seizoen was Eduard Sobol nog de grote schlemiel in de Champions League-uitschakeling van Club Brugge tegen Lazio. Dit jaar startte de Oekraïener tegen Paris Saint-Germain – samen met de ganse Brugse ploeg uiteraard – de nieuwe campagne van het Kampioenenbal op een hoogst indrukwekkende wijze.


ZONDEBOK IN ROME 

Herinner u dinsdagavond 8 december 2020. Locatie: het Stadio Olimpico in Rome. Toen Club Brugge op een haar na de kwalificatie miste voor de knock-out fase van de Champions League. In de gietende regen streed Club voor elke morzel grond, maar uiteindelijk eindigde blauw-zwart op een centimeter van de kwalificatie. In minuut 90+3' mikte Charles De Ketelaere de bal tegen de lat, en de droom was over. De ploeg van Philippe Clement maakte een grote indruk tegen Lazio, ook al stonden de dappere Bruggelingen het grootste deel van de wedstrijd met tien man op het veld.

Eduard Sobol pakte in de eerste minuut van de wedstrijd al een gele kaart, en vanaf dat moment beloofde het een erg moeilijke wedstrijd te worden voor de Oekraïense linksachter. Sobol beleefde een lastige avond tegen Lazio, getuige zijn drie volgende overtredingen in de eerste helft – terwijl ie toen al met een geel plaatje geboekt stond. En net voor de rust liet Sobol zich finaal in de luren leggen door de sluwe en ervaren Italianen. De Oekraïner pakte een vierde fout, die nochtans te vermijden was, en die overtreding bleek uiteindelijk de fatale, met een onnodige rode kaart tot gevolg.



Naast zijn rode kaart speelde Eduard Sobol in Rome zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Na de match zat Sobol logischerwijze in zak en as, en hoewel de uitschakeling in de Champions League erg pijnlijk was voor de hele club, toonden zijn ploegmaats opvallend veel genade voor de hardwerkende en sympathieke Oekraïner. Hij werd bedekt met de mantel der liefde. Maar dat was absoluut niet het geval in de pers en media, waarin Sobol geprofileerd werd als de gebeten hond na de jammerlijke uitschakeling tegen Lazio. Er werd Sobol vooral verweten dat hij op het niveau van de Champions League nog iets te kort kwam. 

KEIHARDE KRITIEK 

Om in Europa grote successen te oogsten, zou er bij Club Brugge op de linksachter iets meer nodig zijn dan Eduard Sobol. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” Niet toevallig werd Club Brugge in de voorbije zomermercato hardnekkig gelinkt aan Tyrell Malacia van Feyenoord. De Nederlander had zowel op defensief als offensief vlak een meerwaarde moeten brengen in vergelijking met Sobol.



“We zijn in gesprek met een linksachter”, verklaarde Bart Verhaeghe, de voorzitter van Club Brugge, in de voorbije zomer in een interview met De Tijd. “Met de speler zijn we rond, maar de club wil elf miljoen. Terwijl hij maar zes miljoen waard is.” De speler in kwestie bleek Tyrell Malacia te zijn, maar uiteindelijk bleef hij op post in Rotterdam. Desondanks haalde Club Brugge Faitout Maouassa (Stade Rennes) naar het Jan Breydelstadion, terwijl ook die andere nieuwkomer Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) eventueel kan depanneren op de linksachter.

DE REVANCHE VAN SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Met name zijn voorzetten waren bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, en dat is toch een probleem omdat de flankposities van cruciaal belang zijn in de tactiek van Philippe Clement – de ideale flankspeler in zijn systeem moet namelijk even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol in de voorbije jaren érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.

Maar dit seizoen pikt Eduard Sobol aan op een erg hoog niveau. In de Jupiler Pro League was hij meermaals een uitblinker bij Club Brugge, waar hij een constant en meer dan degelijk niveau haalt. Opvallend genoeg is dat niet zozeer het geval bij Clinton Mata, die er in de Belgische competitie een wisselvallig parcours op nahoudt. Tegen zijn rechtstreekse tegenstanders eerder dit seizoen Nurio Fortuna (AA Gent) en Konan N'Dri (KAS Eupen) viel de Angolees twee keer door de mand, maar 't moet wel gezegd dat Mata tegen Paris Saint-Germain hélemaal op de afspraak was. Net zoals Sobol trouwens.



Eén van de grootste kritieken aan het adres van Eduard Sobol, was zijn matige voorzet. In de voorbije jaren waren zijn centers namelijk van een bedenkelijk niveau, maar woensdagavond leverde hij tegen Paris Saint-Germain wél de belangrijke voorzet voor het doelpunt van Hans Vanaken. Daarnaast speelde Sobol tegen de grote Lionel Messi, die weliswaar niet op topniveau was, een puike wedstrijd. De bedenking dat Sobol te licht weegt voor de Champions League, iets wat voornamelijk ter sprake kwam na de match tegen Lazio vorig jaar, mag dus dringend herzien worden. 

TOP IN BELGIË

Ook Philippe Clement zal ongetwijfeld opgetogen zijn over de recente vorm van zijn Oekraïense linksachter. De coach van Club Brugge kan dit seizoen niet om Eduard Sobol heen, en dat bleek bijvoorbeeld in de competitiematch tegen KV Oostende vorig weekend. Toen stelde Clement zijn beste elf spelers op het veld, om op die manier sportieve revanche te nemen voor de 6-1 nederlaag tegen AA Gent net voor de interlandbreak. Eduard Sobol verscheen toen aan de aftrap, net zoals de andere teruggekeerde internationals Jack Hendry, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere, terwijl de linksachter nog geen enkele training in de benen had. 't Is een signaal die kan tellen.

Eduard Sobol houdt logischerwijze zijn nieuwe concurrent Faitout Maouassa op de bank, en vandaag is er dan ook geen enkele reden om die hiërarchie aan te passen. De Oekraïner geldt momenteel als één van de beste linksachters van de competitie en maakt een positieve evolutie mee in vergelijking met het voorbije seizoen. Al zal Maouassa in de komende weken ongetwijfeld wel meer speelgelegenheid krijgen van Philippe Clement. “Ik moet ervoor zorgen dat de nieuwe jongens ook de kans krijgen om in het verhaal te stappen. Ik ga in deze periode dus af en toe roteren”, verklaarde Clement op zijn perspraatje naar aanloop van de match tegen Charleroi zondag.



De Jupiler Pro League kent een hele resem aan kwalitatieve aanvallende linksbacks en daar hoort Eduard Sobol uiteraard bij. Sergio Gomez (RSC Anderlecht) en Joris Kayembe (Charleroi) zijn Sobols grootste concurrenten op het vlak van offensieve regelmaat, aantal offensieve acties, key passes en aantal dribbels. Het voorgenoemde trio behoort dit seizoen steevast tot de top drie in deze vier betreffende onderdelen. Vorig seizoen stond de naam van Sobol weliswaar een pak lager genoteerd in deze lijstjes, ze zien het bij Club Brugge alvast graag gebeuren. Sobol is rijper geworden. Beter ook. Met extra ervaring om mee te draaien in Europa. Zie Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Is Sobol een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

0
0
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

7
7
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

18
18
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

341
341
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

22
22
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

44
44
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

104
104
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

92
92
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

201
201
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

274
274
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

311
311
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

444
444
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

115
115
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1101
1101
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

93
93
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

429
429
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

350
350
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

412
412
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

369
369
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

56
56
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

139
139
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

28
28
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

176
176
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

46
46
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

90
90

Meer sportnieuws