Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

2295
Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

Van zero to hero. Vorig seizoen was Eduard Sobol nog de grote schlemiel in de Champions League-uitschakeling van Club Brugge tegen Lazio. Dit jaar startte de Oekraïener tegen Paris Saint-Germain – samen met de ganse Brugse ploeg uiteraard – de nieuwe campagne van het Kampioenenbal op een hoogst indrukwekkende wijze.


ZONDEBOK IN ROME 

Herinner u dinsdagavond 8 december 2020. Locatie: het Stadio Olimpico in Rome. Toen Club Brugge op een haar na de kwalificatie miste voor de knock-out fase van de Champions League. In de gietende regen streed Club voor elke morzel grond, maar uiteindelijk eindigde blauw-zwart op een centimeter van de kwalificatie. In minuut 90+3' mikte Charles De Ketelaere de bal tegen de lat, en de droom was over. De ploeg van Philippe Clement maakte een grote indruk tegen Lazio, ook al stonden de dappere Bruggelingen het grootste deel van de wedstrijd met tien man op het veld.

Eduard Sobol pakte in de eerste minuut van de wedstrijd al een gele kaart, en vanaf dat moment beloofde het een erg moeilijke wedstrijd te worden voor de Oekraïense linksachter. Sobol beleefde een lastige avond tegen Lazio, getuige zijn drie volgende overtredingen in de eerste helft – terwijl ie toen al met een geel plaatje geboekt stond. En net voor de rust liet Sobol zich finaal in de luren leggen door de sluwe en ervaren Italianen. De Oekraïner pakte een vierde fout, die nochtans te vermijden was, en die overtreding bleek uiteindelijk de fatale, met een onnodige rode kaart tot gevolg.



Naast zijn rode kaart speelde Eduard Sobol in Rome zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Na de match zat Sobol logischerwijze in zak en as, en hoewel de uitschakeling in de Champions League erg pijnlijk was voor de hele club, toonden zijn ploegmaats opvallend veel genade voor de hardwerkende en sympathieke Oekraïner. Hij werd bedekt met de mantel der liefde. Maar dat was absoluut niet het geval in de pers en media, waarin Sobol geprofileerd werd als de gebeten hond na de jammerlijke uitschakeling tegen Lazio. Er werd Sobol vooral verweten dat hij op het niveau van de Champions League nog iets te kort kwam. 

KEIHARDE KRITIEK 

Om in Europa grote successen te oogsten, zou er bij Club Brugge op de linksachter iets meer nodig zijn dan Eduard Sobol. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” Niet toevallig werd Club Brugge in de voorbije zomermercato hardnekkig gelinkt aan Tyrell Malacia van Feyenoord. De Nederlander had zowel op defensief als offensief vlak een meerwaarde moeten brengen in vergelijking met Sobol.



“We zijn in gesprek met een linksachter”, verklaarde Bart Verhaeghe, de voorzitter van Club Brugge, in de voorbije zomer in een interview met De Tijd. “Met de speler zijn we rond, maar de club wil elf miljoen. Terwijl hij maar zes miljoen waard is.” De speler in kwestie bleek Tyrell Malacia te zijn, maar uiteindelijk bleef hij op post in Rotterdam. Desondanks haalde Club Brugge Faitout Maouassa (Stade Rennes) naar het Jan Breydelstadion, terwijl ook die andere nieuwkomer Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) eventueel kan depanneren op de linksachter.

DE REVANCHE VAN SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Met name zijn voorzetten waren bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, en dat is toch een probleem omdat de flankposities van cruciaal belang zijn in de tactiek van Philippe Clement – de ideale flankspeler in zijn systeem moet namelijk even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol in de voorbije jaren érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.

Maar dit seizoen pikt Eduard Sobol aan op een erg hoog niveau. In de Jupiler Pro League was hij meermaals een uitblinker bij Club Brugge, waar hij een constant en meer dan degelijk niveau haalt. Opvallend genoeg is dat niet zozeer het geval bij Clinton Mata, die er in de Belgische competitie een wisselvallig parcours op nahoudt. Tegen zijn rechtstreekse tegenstanders eerder dit seizoen Nurio Fortuna (AA Gent) en Konan N'Dri (KAS Eupen) viel de Angolees twee keer door de mand, maar 't moet wel gezegd dat Mata tegen Paris Saint-Germain hélemaal op de afspraak was. Net zoals Sobol trouwens.



Eén van de grootste kritieken aan het adres van Eduard Sobol, was zijn matige voorzet. In de voorbije jaren waren zijn centers namelijk van een bedenkelijk niveau, maar woensdagavond leverde hij tegen Paris Saint-Germain wél de belangrijke voorzet voor het doelpunt van Hans Vanaken. Daarnaast speelde Sobol tegen de grote Lionel Messi, die weliswaar niet op topniveau was, een puike wedstrijd. De bedenking dat Sobol te licht weegt voor de Champions League, iets wat voornamelijk ter sprake kwam na de match tegen Lazio vorig jaar, mag dus dringend herzien worden. 

TOP IN BELGIË

Ook Philippe Clement zal ongetwijfeld opgetogen zijn over de recente vorm van zijn Oekraïense linksachter. De coach van Club Brugge kan dit seizoen niet om Eduard Sobol heen, en dat bleek bijvoorbeeld in de competitiematch tegen KV Oostende vorig weekend. Toen stelde Clement zijn beste elf spelers op het veld, om op die manier sportieve revanche te nemen voor de 6-1 nederlaag tegen AA Gent net voor de interlandbreak. Eduard Sobol verscheen toen aan de aftrap, net zoals de andere teruggekeerde internationals Jack Hendry, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere, terwijl de linksachter nog geen enkele training in de benen had. 't Is een signaal die kan tellen.

Eduard Sobol houdt logischerwijze zijn nieuwe concurrent Faitout Maouassa op de bank, en vandaag is er dan ook geen enkele reden om die hiërarchie aan te passen. De Oekraïner geldt momenteel als één van de beste linksachters van de competitie en maakt een positieve evolutie mee in vergelijking met het voorbije seizoen. Al zal Maouassa in de komende weken ongetwijfeld wel meer speelgelegenheid krijgen van Philippe Clement. “Ik moet ervoor zorgen dat de nieuwe jongens ook de kans krijgen om in het verhaal te stappen. Ik ga in deze periode dus af en toe roteren”, verklaarde Clement op zijn perspraatje naar aanloop van de match tegen Charleroi zondag.



De Jupiler Pro League kent een hele resem aan kwalitatieve aanvallende linksbacks en daar hoort Eduard Sobol uiteraard bij. Sergio Gomez (RSC Anderlecht) en Joris Kayembe (Charleroi) zijn Sobols grootste concurrenten op het vlak van offensieve regelmaat, aantal offensieve acties, key passes en aantal dribbels. Het voorgenoemde trio behoort dit seizoen steevast tot de top drie in deze vier betreffende onderdelen. Vorig seizoen stond de naam van Sobol weliswaar een pak lager genoteerd in deze lijstjes, ze zien het bij Club Brugge alvast graag gebeuren. Sobol is rijper geworden. Beter ook. Met extra ervaring om mee te draaien in Europa. Zie Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Is Sobol een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

29
29
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

117
117
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

39
39
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

23
23
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

124
124
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

21
21
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

58
58
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

139
139
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

555
555
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

73
73
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

114
114
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

174
174
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

136
136
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

62
62
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

104
104
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

123
123
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

206
206
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

427
427
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

172
172
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

189
189
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

430
430

Meer sportnieuws