Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

2295 stemmen
Sobol brengt grote schok teweeg bij Club Brugge

Van zero to hero. Vorig seizoen was Eduard Sobol nog de grote schlemiel in de Champions League-uitschakeling van Club Brugge tegen Lazio. Dit jaar startte de Oekraïener tegen Paris Saint-Germain – samen met de ganse Brugse ploeg uiteraard – de nieuwe campagne van het Kampioenenbal op een hoogst indrukwekkende wijze.


ZONDEBOK IN ROME 

Herinner u dinsdagavond 8 december 2020. Locatie: het Stadio Olimpico in Rome. Toen Club Brugge op een haar na de kwalificatie miste voor de knock-out fase van de Champions League. In de gietende regen streed Club voor elke morzel grond, maar uiteindelijk eindigde blauw-zwart op een centimeter van de kwalificatie. In minuut 90+3' mikte Charles De Ketelaere de bal tegen de lat, en de droom was over. De ploeg van Philippe Clement maakte een grote indruk tegen Lazio, ook al stonden de dappere Bruggelingen het grootste deel van de wedstrijd met tien man op het veld.

Eduard Sobol pakte in de eerste minuut van de wedstrijd al een gele kaart, en vanaf dat moment beloofde het een erg moeilijke wedstrijd te worden voor de Oekraïense linksachter. Sobol beleefde een lastige avond tegen Lazio, getuige zijn drie volgende overtredingen in de eerste helft – terwijl ie toen al met een geel plaatje geboekt stond. En net voor de rust liet Sobol zich finaal in de luren leggen door de sluwe en ervaren Italianen. De Oekraïner pakte een vierde fout, die nochtans te vermijden was, en die overtreding bleek uiteindelijk de fatale, met een onnodige rode kaart tot gevolg.



Naast zijn rode kaart speelde Eduard Sobol in Rome zowat zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge. Na de match zat Sobol logischerwijze in zak en as, en hoewel de uitschakeling in de Champions League erg pijnlijk was voor de hele club, toonden zijn ploegmaats opvallend veel genade voor de hardwerkende en sympathieke Oekraïner. Hij werd bedekt met de mantel der liefde. Maar dat was absoluut niet het geval in de pers en media, waarin Sobol geprofileerd werd als de gebeten hond na de jammerlijke uitschakeling tegen Lazio. Er werd Sobol vooral verweten dat hij op het niveau van de Champions League nog iets te kort kwam. 

KEIHARDE KRITIEK 

Om in Europa grote successen te oogsten, zou er bij Club Brugge op de linksachter iets meer nodig zijn dan Eduard Sobol. “Hij mag blij zijn dat hij bij Club Brugge speelt.”, “Hij is niet de speler die blauw-zwart naar een hoger niveau zal tillen”. “Coach, bestuur en ploegmaats zijn zich bewust van het plafond van Sobol.” Niet toevallig werd Club Brugge in de voorbije zomermercato hardnekkig gelinkt aan Tyrell Malacia van Feyenoord. De Nederlander had zowel op defensief als offensief vlak een meerwaarde moeten brengen in vergelijking met Sobol.



“We zijn in gesprek met een linksachter”, verklaarde Bart Verhaeghe, de voorzitter van Club Brugge, in de voorbije zomer in een interview met De Tijd. “Met de speler zijn we rond, maar de club wil elf miljoen. Terwijl hij maar zes miljoen waard is.” De speler in kwestie bleek Tyrell Malacia te zijn, maar uiteindelijk bleef hij op post in Rotterdam. Desondanks haalde Club Brugge Faitout Maouassa (Stade Rennes) naar het Jan Breydelstadion, terwijl ook die andere nieuwkomer Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) eventueel kan depanneren op de linksachter.

DE REVANCHE VAN SOBOL 

Eduard Sobol was in de voorbije twee seizoenen niet bepaald een dragende speler in de Brugse équipe, en dat was vooral omdat hij op het offensief vlak te weinig kon bijbrengen. Met name zijn voorzetten waren bijvoorbeeld nog van een ondermaats niveau, en dat is toch een probleem omdat de flankposities van cruciaal belang zijn in de tactiek van Philippe Clement – de ideale flankspeler in zijn systeem moet namelijk even goed kunnen verdedigen als aanvallen. In dat opzicht was de kloof tussen Clinton Mata en Sobol in de voorbije jaren érg groot. Te groot om de aansluiting te vinden met de Europese subtop.

Maar dit seizoen pikt Eduard Sobol aan op een erg hoog niveau. In de Jupiler Pro League was hij meermaals een uitblinker bij Club Brugge, waar hij een constant en meer dan degelijk niveau haalt. Opvallend genoeg is dat niet zozeer het geval bij Clinton Mata, die er in de Belgische competitie een wisselvallig parcours op nahoudt. Tegen zijn rechtstreekse tegenstanders eerder dit seizoen Nurio Fortuna (AA Gent) en Konan N'Dri (KAS Eupen) viel de Angolees twee keer door de mand, maar 't moet wel gezegd dat Mata tegen Paris Saint-Germain hélemaal op de afspraak was. Net zoals Sobol trouwens.



Eén van de grootste kritieken aan het adres van Eduard Sobol, was zijn matige voorzet. In de voorbije jaren waren zijn centers namelijk van een bedenkelijk niveau, maar woensdagavond leverde hij tegen Paris Saint-Germain wél de belangrijke voorzet voor het doelpunt van Hans Vanaken. Daarnaast speelde Sobol tegen de grote Lionel Messi, die weliswaar niet op topniveau was, een puike wedstrijd. De bedenking dat Sobol te licht weegt voor de Champions League, iets wat voornamelijk ter sprake kwam na de match tegen Lazio vorig jaar, mag dus dringend herzien worden. 

TOP IN BELGIË

Ook Philippe Clement zal ongetwijfeld opgetogen zijn over de recente vorm van zijn Oekraïense linksachter. De coach van Club Brugge kan dit seizoen niet om Eduard Sobol heen, en dat bleek bijvoorbeeld in de competitiematch tegen KV Oostende vorig weekend. Toen stelde Clement zijn beste elf spelers op het veld, om op die manier sportieve revanche te nemen voor de 6-1 nederlaag tegen AA Gent net voor de interlandbreak. Eduard Sobol verscheen toen aan de aftrap, net zoals de andere teruggekeerde internationals Jack Hendry, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere, terwijl de linksachter nog geen enkele training in de benen had. 't Is een signaal die kan tellen.

Eduard Sobol houdt logischerwijze zijn nieuwe concurrent Faitout Maouassa op de bank, en vandaag is er dan ook geen enkele reden om die hiërarchie aan te passen. De Oekraïner geldt momenteel als één van de beste linksachters van de competitie en maakt een positieve evolutie mee in vergelijking met het voorbije seizoen. Al zal Maouassa in de komende weken ongetwijfeld wel meer speelgelegenheid krijgen van Philippe Clement. “Ik moet ervoor zorgen dat de nieuwe jongens ook de kans krijgen om in het verhaal te stappen. Ik ga in deze periode dus af en toe roteren”, verklaarde Clement op zijn perspraatje naar aanloop van de match tegen Charleroi zondag.



De Jupiler Pro League kent een hele resem aan kwalitatieve aanvallende linksbacks en daar hoort Eduard Sobol uiteraard bij. Sergio Gomez (RSC Anderlecht) en Joris Kayembe (Charleroi) zijn Sobols grootste concurrenten op het vlak van offensieve regelmaat, aantal offensieve acties, key passes en aantal dribbels. Het voorgenoemde trio behoort dit seizoen steevast tot de top drie in deze vier betreffende onderdelen. Vorig seizoen stond de naam van Sobol weliswaar een pak lager genoteerd in deze lijstjes, ze zien het bij Club Brugge alvast graag gebeuren. Sobol is rijper geworden. Beter ook. Met extra ervaring om mee te draaien in Europa. Zie Paris Saint-Germain.

LEES OOK: Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Is Sobol een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

211
211
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

318
318
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

697
697
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

233
233
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

338
338
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

324
324
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

849
849
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

377
377
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

177
177
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

714
714
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1406
1406
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

502
502
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

424
424
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

155
155
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

476
476
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

613
613
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

384
384
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

568
568
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

751
751
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

657
657
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

900
900
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

113
113
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

319
319
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

385
385
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1396
1396

Meer sportnieuws