De Ketelaere kroont zich opnieuw tot held van Club Brugge

door
De Ketelaere kroont zich opnieuw tot held van Club Brugge

Een sterk Charleroi heeft vanavond nagelaten om Club zonder punten terug naar Brugge te sturen. De thuisploeg kreeg tal van 100% kansen maar botste meermaals op een sterke Mignolet. Uiteindelijk kroonde Charles De Ketelaere zich tot de held van de landkampioen door in de blessuretijd raak te treffen.

Enkele dagen na de knappe stunt tegen PSG in de Champions League moest Club Brugge aantreden in het Stade du Pays de Charleroi. De Zebra's verloren nog niet dit seizoen en waren gebrand op een stunt tegen de landskampioen. Clement gaf een eerste basisplaats aan 'verloren zoon' Wesley en ook Mouassa begon aan de wedstrijd. Bij de thuisploeg kwamen onder meer Zaroury en Nicholson in de ploeg.
Zebra's morsen met de kansen
Zaroury zorgde na dik vijf minuten spelen al voor het eerste gevaar, de ex-speler van Lommel dwong Mignolet tot een prima redding. Club reageerde met een kopbal van Wesley die voorlangs vloog. Het was toch de thuisploeg die het meeste dadendrang toonde, iets voorbij het kwartier kreeg Nicholson de bal niet voorbij een prima opgestelde Mignolet. De wedstrijd ging nadien prima over en weer maar grote kansen bleven lange tijd uit. Op tien minuten van de rust mocht Nicholson plots alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste toonde zich de sterkste met een knappe reflex en even later was Mignolet opnieuw bij de pinken bij een nieuwe schietkans voor diezelfde Nicholson. Plots was ook Club wakker en aan de overzijde moest Koffi een wereldsave uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Hendry. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 en dat mocht vooral Charleroi zich beklagen.

Wesley maakte zijn comeback bij Club Brugge.
Wereldredding van Mignolet redt Club
Ook na de pauze kwam Charleroi scherp uit de kleedkamer, na twee minuten spelen mikte Kayembe zijn schot te hoog en niet veel later trapte Zorgane rakelings naast de kooi van Mignolet. De thuisploeg bleef doorduwen en twee minuten later pakte Mignolet uit met een fabelachtige redding om andermaal Nicholson van de 1-0 te houden. Club herstelde nadien wel wat het evenwicht, voornamelijk dankzij invallers Balanta en Lang. Op een kwartier van het einde kopte Vanaken nog eens naast de kooi van Koffi. De beste mogelijkheden bleven echter elke keer weer voor Charleroi, in de slotminuten haalde Mignolet nog een vrije trap van Morioka uit de hoek. Uiteindelijk werd De Ketelaere nog opnieuw de matchwinnaar door in de blessuretijd de 0-1 aan te tekenen, meteen goed voor drie gouden punten.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') De Ketelaere

LEES OOK: 'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

16
16
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

80
80
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

130
130
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

30
30
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

170
170
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

91
91
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

98
98
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

74
74
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

180
180
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

73
73
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1175
1175
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

513
513
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

233
233
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

153
153
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

138
138
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1056
1056
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

392
392
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

886
886

Meer sportnieuws