De Ketelaere kroont zich opnieuw tot held van Club Brugge

door
De Ketelaere kroont zich opnieuw tot held van Club Brugge

Een sterk Charleroi heeft vanavond nagelaten om Club zonder punten terug naar Brugge te sturen. De thuisploeg kreeg tal van 100% kansen maar botste meermaals op een sterke Mignolet. Uiteindelijk kroonde Charles De Ketelaere zich tot de held van de landkampioen door in de blessuretijd raak te treffen.

Enkele dagen na de knappe stunt tegen PSG in de Champions League moest Club Brugge aantreden in het Stade du Pays de Charleroi. De Zebra's verloren nog niet dit seizoen en waren gebrand op een stunt tegen de landskampioen. Clement gaf een eerste basisplaats aan 'verloren zoon' Wesley en ook Mouassa begon aan de wedstrijd. Bij de thuisploeg kwamen onder meer Zaroury en Nicholson in de ploeg.
Zebra's morsen met de kansen
Zaroury zorgde na dik vijf minuten spelen al voor het eerste gevaar, de ex-speler van Lommel dwong Mignolet tot een prima redding. Club reageerde met een kopbal van Wesley die voorlangs vloog. Het was toch de thuisploeg die het meeste dadendrang toonde, iets voorbij het kwartier kreeg Nicholson de bal niet voorbij een prima opgestelde Mignolet. De wedstrijd ging nadien prima over en weer maar grote kansen bleven lange tijd uit. Op tien minuten van de rust mocht Nicholson plots alleen op de bezoekende doelman afgaan maar die laatste toonde zich de sterkste met een knappe reflex en even later was Mignolet opnieuw bij de pinken bij een nieuwe schietkans voor diezelfde Nicholson. Plots was ook Club wakker en aan de overzijde moest Koffi een wereldsave uit zijn mouwen schudden bij een kopbal van Hendry. Uiteindelijk stond het halfweg nog 0-0 en dat mocht vooral Charleroi zich beklagen.

Wesley maakte zijn comeback bij Club Brugge.
Wereldredding van Mignolet redt Club
Ook na de pauze kwam Charleroi scherp uit de kleedkamer, na twee minuten spelen mikte Kayembe zijn schot te hoog en niet veel later trapte Zorgane rakelings naast de kooi van Mignolet. De thuisploeg bleef doorduwen en twee minuten later pakte Mignolet uit met een fabelachtige redding om andermaal Nicholson van de 1-0 te houden. Club herstelde nadien wel wat het evenwicht, voornamelijk dankzij invallers Balanta en Lang. Op een kwartier van het einde kopte Vanaken nog eens naast de kooi van Koffi. De beste mogelijkheden bleven echter elke keer weer voor Charleroi, in de slotminuten haalde Mignolet nog een vrije trap van Morioka uit de hoek. Uiteindelijk werd De Ketelaere nog opnieuw de matchwinnaar door in de blessuretijd de 0-1 aan te tekenen, meteen goed voor drie gouden punten.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') De Ketelaere

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

12
12
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

30
30
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

329
329
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

175
175
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

39
39
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

45
45
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

129
129
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

129
129
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

98
98
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

401
401
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

35
35
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

185
185
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

285
285
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

32
32
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

303
303
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

304
304
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

154
154
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

278
278
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

101
101
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

100
100
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

140
140
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

120
120
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

67
67

Meer sportnieuws