Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

3546
Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

Noa Lang werd in Nederland reeds omschreven als de Neymar van de lage landen, en woensdag zette de ster van Club Brugge die vergelijking extra kracht bij. Lang leverde een grootse prestatie af tegen Paris Saint-Germain, en dat bovendien in het zicht van zijn idool Neymar. Hoewel Lang woensdag nadrukkelijker in het spel voorkwam dan de Braziliaan, was Neymar toch een onderschatte en belangrijke factor bij de Parijzenaren.


DE DROOM VAN NOA

Noa Lang is emotie. En ook ambitie. De Nederlander wil constant zijn grenzen verleggen en alles uit zijn enorm intrinsiek talent halen. En dat mag gebeuren aan een hoge moeilijkheidsgraad. Dat bleek alvast toen hem werd gevraagd naar zijn droomloting voor de groepsfase van de Champions League. Manchester City was de eerste ploeg die hij bij naam noemde. “City is gewoon een hele goeie ploeg onder Pep Guardiola. Ze spelen heel goed voetbal en het is een hele mooie uitdaging om ons daarmee te meten”, vertelde Lang op de website van Club Brugge. 

De tweede ploeg waarop Noa Lang hoopte, was … Paris Saint-Germain. “Dat spreekt voor zich. Dan speel je tegen Neymar, Messi, Mbappé, Di Maria, Verratti, Ramos, .. moet ik nog doorgaan?” Als afsluiter kon je ervan op aan dat de Nederlander voor Ajax koos. “Het is m'n ex-club, natuurlijk zou ik dat echt heel leuk vinden. Als we een loting zouden hebben zoals ik het wil, dan hebben we onze supporters echt wel nodig. Tegen Beerschot en zelfs met een half stadion merkte je meteen al het verschil.”



Noa Lang stelde een droomloting samen die tot de verbeelding spreekt van iedere profvoetballer, maar tegelijk ook een haast onmogelijke groep om te overwinteren. Zo'n houding irriteert Simon Mignolet bijvoorbeeld mateloos, de ervaren doelman opteert liever voor een sportief haalbare groep. “Natuurlijk is het wel moeilijk om door te stoten”, aldus Lang “Maar het is Champions League, niks is makkelijk. Dit is mijn droomloting en dat verandert niks aan mijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League”, verraadde Lang andermaal zijn grenzeloze ambitie.

30 MILJOEN GERECHTVAARDIGD

Met Paris Saint-Germain in de poule van Club Brugge werd Noa Lang aldus op z'n wenken bediend. En aan zijn prestatie te merken woensdagavond, is het wel degelijk zijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League. Ambitie. Maar ook om zich te meten met de beste spelers van de wereld. “Hij moet dit seizoen absoluut uitdoen bij ons”, verklaarde Philippe Clement vorige week in Het Laatste Nieuws, voor de match tegen Paris Saint-Germain. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan.”



Maar dan zullen die geïnteresseerde clubs wel met een pak geld over de brug moeten komen. Volgens hetzelfde medium verlangt Club Brugge niets minder dan dertig miljoen euro voor z'n goudhaantje. Dat was even schrikken, maar na zijn glanspartij woensdagavond rechtvaardigde Lang zijn fiks prijskaartje met overtuiging. Samen met Charles De Ketelaere en Hans Vanaken boezemde hij het Parijse sterrenensemble grote angst in, en aan het eind van de wedstrijd werd Lang door de UEFA zelfs uitgeroepen tot de Player of the Match.
 
NEYMAR VAN DE LAGE LANDEN

Noa Lang straalde een enorme gretigheid uit om zich te tonen op het allerhoogste voetbalniveau. Met succes, gelet op zijn gewonnen trofee van Player of the Match. Met zijn glansprestatie wekte Nederlander alvast grote verbazing op in het binnen- en buitenland. Op die manier komt Lang zelfs nadrukkelijk in beeld bij Oranje, waar hij nog steeds vruchteloos wacht op zijn eerste selectie. Eentje die zelfs zonder zijn knalprestatie tegen Paris Saint-Germain helemaal verdiend zou zijn, maar dat is een andere discussie.

De Nederlandse analist Hans Kraay junior was bijvoorbeeld enorm onder de indruk over de prestatie van Noa Lang tegen Paris Saint-Germain, en dat was ook het geval bij Pieter Zwart, hoofdredacteur van het vakblad Voetbal International. “Het is waanzinnig knap als je dit laat zien in de Champions League. Als hij zo speelt tegen een Hakimi, dan maak je wel grote stappen in je ontwikkeling. Ik ben benieuwd of Louis van Gaal ook heeft gekeken. Hij heeft bij Oranje wel wat concurrentie, ik ben benieuwd of hij die er kan uitspelen.”



Noa Lang scoorde woensdag internationale punten tegen Paris Saint-Germain, en dat deed hij in de nabije aanwezigheid van zijn grote idool Neymar. Het is een publiek geheim dat Lang de Braziliaanse vedette adoreert, vooral omdat beide spelers eenzelfde spelstijl en lichaamstaal hebben. In die optiek wordt de uitspraak van de gerenommeerde Nederlandse analist Süleyman Öztürk terug gretig opgepikt. “In België is iedereen gek van hem en dat begrijp ik ook wel. Hij doet me denken aan Neymar. Hij is niet zó goed. Maar qua spel, positie, ... dan denk ik: Lang is de Neymar van de lage landen.”

LANG VS. NEYMAR

Neymar was woensdag een schim van zichzelf, terwijl Noa Lang wél helemaal op de afspraak was. De Nederlander verzorgde de show, pakte uit met zijn creativiteit én was dreigend. Dat in tegenstelling van de ondermaatse, maar wel hardwerkende Neymar. Lang maakte een grote impact op het algemeen speelbeeld, terwijl dat veel minder het geval was bij Neymar. De Braziliaan mag dan wel scherp staan en enkele kilo’s afgevallen zijn, echt op topniveau acteerde hij niet. Al was de duurste transfer ooit in het voetbal, wél efficiënter en actiever dan Lang.

Neymar verrichte namelijk een pak defensief werk, waardoor zijn totale aangegane acties tegen Club Brugge 87 stuks bedroeg. Dat waren er bijvoorbeeld 13 meer dan Noa Lang. En ook in de efficiëntie van deze acties was Neymar (68%) flink wat zuiverder dan Lang (47%). Hoewel Neymar goed in bedwang werd gehouden door Clinton Mata, had de Braziliaan een cruciale ondersteunende en achterliggende waarde bij Paris Saint-Germain. Verschillende media waren het er dan ook over eens dat Neymar de bedrijvigste speler was bij de Parijzenaren, én meer aan de bal én dreigender dan Lionel Messi en Kylian Mbappé.



Noa Lang had een groot aandeel in het onverhoopte 1-1 gelijkspel van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain, en op het einde van de wedstrijd raakte zijn tank logischerwijze leeg. Hoewel Neymar minder nadrukkelijk aanwezig was, door zijn grote ervaring op het Champions League-niveau en zijn pure kwaliteit, bewees hij de Franse topclub toch nog grote diensten. Niet naar zijn individuele hoge standaarden en normen, maar toch op een acceptabel niveau voor een doorsnee speler op het Kampioenenbal. Neymar telde woensdag bijvoorbeeld 18 offensieve acties (12 geslaagd), het meeste van alle spelers op het veld, en Noa Lang 17 (9 geslaagd).

LEES OOK: Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Speelt Lang volgend seizoen bij Club Brugge?

Meest recent

Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

20
20
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

26
26
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

86
86
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

104
104
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

38
38
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

34
34
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

272
272
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

63
63
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

100
100
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

287
287
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

45
45
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

435
435
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

124
124
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

157
157
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

51
51
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

53
53
Manchester City krijgt plots steun: “Veel meer clubs”

Manchester City zit in het oog van de storm in verband met de Financial Fair Play-regels. De club ...

100
100
Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

55
55
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

167
167
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

163
163
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

372
372
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

62
62
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

66
66
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

74
74
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

47
47

Meer sportnieuws