Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

3546 stemmen
Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

Noa Lang werd in Nederland reeds omschreven als de Neymar van de lage landen, en woensdag zette de ster van Club Brugge die vergelijking extra kracht bij. Lang leverde een grootse prestatie af tegen Paris Saint-Germain, en dat bovendien in het zicht van zijn idool Neymar. Hoewel Lang woensdag nadrukkelijker in het spel voorkwam dan de Braziliaan, was Neymar toch een onderschatte en belangrijke factor bij de Parijzenaren.


DE DROOM VAN NOA

Noa Lang is emotie. En ook ambitie. De Nederlander wil constant zijn grenzen verleggen en alles uit zijn enorm intrinsiek talent halen. En dat mag gebeuren aan een hoge moeilijkheidsgraad. Dat bleek alvast toen hem werd gevraagd naar zijn droomloting voor de groepsfase van de Champions League. Manchester City was de eerste ploeg die hij bij naam noemde. “City is gewoon een hele goeie ploeg onder Pep Guardiola. Ze spelen heel goed voetbal en het is een hele mooie uitdaging om ons daarmee te meten”, vertelde Lang op de website van Club Brugge

De tweede ploeg waarop Noa Lang hoopte, was … Paris Saint-Germain. “Dat spreekt voor zich. Dan speel je tegen Neymar, Messi, Mbappé, Di Maria, Verratti, Ramos, .. moet ik nog doorgaan?” Als afsluiter kon je ervan op aan dat de Nederlander voor Ajax koos. “Het is m'n ex-club, natuurlijk zou ik dat echt heel leuk vinden. Als we een loting zouden hebben zoals ik het wil, dan hebben we onze supporters echt wel nodig. Tegen Beerschot en zelfs met een half stadion merkte je meteen al het verschil.”



Noa Lang stelde een droomloting samen die tot de verbeelding spreekt van iedere profvoetballer, maar tegelijk ook een haast onmogelijke groep om te overwinteren. Zo'n houding irriteert Simon Mignolet bijvoorbeeld mateloos, de ervaren doelman opteert liever voor een sportief haalbare groep. “Natuurlijk is het wel moeilijk om door te stoten”, aldus Lang “Maar het is Champions League, niks is makkelijk. Dit is mijn droomloting en dat verandert niks aan mijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League”, verraadde Lang andermaal zijn grenzeloze ambitie.

30 MILJOEN GERECHTVAARDIGD

Met Paris Saint-Germain in de poule van Club Brugge werd Noa Lang aldus op z'n wenken bediend. En aan zijn prestatie te merken woensdagavond, is het wel degelijk zijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League. Ambitie. Maar ook om zich te meten met de beste spelers van de wereld. “Hij moet dit seizoen absoluut uitdoen bij ons”, verklaarde Philippe Clement vorige week in Het Laatste Nieuws, voor de match tegen Paris Saint-Germain. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan.”



Maar dan zullen die geïnteresseerde clubs wel met een pak geld over de brug moeten komen. Volgens hetzelfde medium verlangt Club Brugge niets minder dan dertig miljoen euro voor z'n goudhaantje. Dat was even schrikken, maar na zijn glanspartij woensdagavond rechtvaardigde Lang zijn fiks prijskaartje met overtuiging. Samen met Charles De Ketelaere en Hans Vanaken boezemde hij het Parijse sterrenensemble grote angst in, en aan het eind van de wedstrijd werd Lang door de UEFA zelfs uitgeroepen tot de Player of the Match.
 
NEYMAR VAN DE LAGE LANDEN

Noa Lang straalde een enorme gretigheid uit om zich te tonen op het allerhoogste voetbalniveau. Met succes, gelet op zijn gewonnen trofee van Player of the Match. Met zijn glansprestatie wekte Nederlander alvast grote verbazing op in het binnen- en buitenland. Op die manier komt Lang zelfs nadrukkelijk in beeld bij Oranje, waar hij nog steeds vruchteloos wacht op zijn eerste selectie. Eentje die zelfs zonder zijn knalprestatie tegen Paris Saint-Germain helemaal verdiend zou zijn, maar dat is een andere discussie.

De Nederlandse analist Hans Kraay junior was bijvoorbeeld enorm onder de indruk over de prestatie van Noa Lang tegen Paris Saint-Germain, en dat was ook het geval bij Pieter Zwart, hoofdredacteur van het vakblad Voetbal International. “Het is waanzinnig knap als je dit laat zien in de Champions League. Als hij zo speelt tegen een Hakimi, dan maak je wel grote stappen in je ontwikkeling. Ik ben benieuwd of Louis van Gaal ook heeft gekeken. Hij heeft bij Oranje wel wat concurrentie, ik ben benieuwd of hij die er kan uitspelen.”



Noa Lang scoorde woensdag internationale punten tegen Paris Saint-Germain, en dat deed hij in de nabije aanwezigheid van zijn grote idool Neymar. Het is een publiek geheim dat Lang de Braziliaanse vedette adoreert, vooral omdat beide spelers eenzelfde spelstijl en lichaamstaal hebben. In die optiek wordt de uitspraak van de gerenommeerde Nederlandse analist Süleyman Öztürk terug gretig opgepikt. “In België is iedereen gek van hem en dat begrijp ik ook wel. Hij doet me denken aan Neymar. Hij is niet zó goed. Maar qua spel, positie, ... dan denk ik: Lang is de Neymar van de lage landen.”

LANG VS. NEYMAR

Neymar was woensdag een schim van zichzelf, terwijl Noa Lang wél helemaal op de afspraak was. De Nederlander verzorgde de show, pakte uit met zijn creativiteit én was dreigend. Dat in tegenstelling van de ondermaatse, maar wel hardwerkende Neymar. Lang maakte een grote impact op het algemeen speelbeeld, terwijl dat veel minder het geval was bij Neymar. De Braziliaan mag dan wel scherp staan en enkele kilo’s afgevallen zijn, echt op topniveau acteerde hij niet. Al was de duurste transfer ooit in het voetbal, wél efficiënter en actiever dan Lang.

Neymar verrichte namelijk een pak defensief werk, waardoor zijn totale aangegane acties tegen Club Brugge 87 stuks bedroeg. Dat waren er bijvoorbeeld 13 meer dan Noa Lang. En ook in de efficiëntie van deze acties was Neymar (68%) flink wat zuiverder dan Lang (47%). Hoewel Neymar goed in bedwang werd gehouden door Clinton Mata, had de Braziliaan een cruciale ondersteunende en achterliggende waarde bij Paris Saint-Germain. Verschillende media waren het er dan ook over eens dat Neymar de bedrijvigste speler was bij de Parijzenaren, én meer aan de bal én dreigender dan Lionel Messi en Kylian Mbappé.



Noa Lang had een groot aandeel in het onverhoopte 1-1 gelijkspel van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain, en op het einde van de wedstrijd raakte zijn tank logischerwijze leeg. Hoewel Neymar minder nadrukkelijk aanwezig was, door zijn grote ervaring op het Champions League-niveau en zijn pure kwaliteit, bewees hij de Franse topclub toch nog grote diensten. Niet naar zijn individuele hoge standaarden en normen, maar toch op een acceptabel niveau voor een doorsnee speler op het Kampioenenbal. Neymar telde woensdag bijvoorbeeld 18 offensieve acties (12 geslaagd), het meeste van alle spelers op het veld, en Noa Lang 17 (9 geslaagd).

LEES OOK: Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

Speelt Lang volgend seizoen bij Club Brugge?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

13
13
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

115
115
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

42
42
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

187
187
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

112
112
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

186
186
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

30
30
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

173
173
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

136
136
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

170
170
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

114
114
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

986
986
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

56
56
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

353
353
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

95
95
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

69
69
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

66
66
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

44
44
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

393
393
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

549
549
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

521
521
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

548
548
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

137
137

Meer sportnieuws