Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

3546 stemmen
Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

Noa Lang werd in Nederland reeds omschreven als de Neymar van de lage landen, en woensdag zette de ster van Club Brugge die vergelijking extra kracht bij. Lang leverde een grootse prestatie af tegen Paris Saint-Germain, en dat bovendien in het zicht van zijn idool Neymar. Hoewel Lang woensdag nadrukkelijker in het spel voorkwam dan de Braziliaan, was Neymar toch een onderschatte en belangrijke factor bij de Parijzenaren.


DE DROOM VAN NOA

Noa Lang is emotie. En ook ambitie. De Nederlander wil constant zijn grenzen verleggen en alles uit zijn enorm intrinsiek talent halen. En dat mag gebeuren aan een hoge moeilijkheidsgraad. Dat bleek alvast toen hem werd gevraagd naar zijn droomloting voor de groepsfase van de Champions League. Manchester City was de eerste ploeg die hij bij naam noemde. “City is gewoon een hele goeie ploeg onder Pep Guardiola. Ze spelen heel goed voetbal en het is een hele mooie uitdaging om ons daarmee te meten”, vertelde Lang op de website van Club Brugge

De tweede ploeg waarop Noa Lang hoopte, was … Paris Saint-Germain. “Dat spreekt voor zich. Dan speel je tegen Neymar, Messi, Mbappé, Di Maria, Verratti, Ramos, .. moet ik nog doorgaan?” Als afsluiter kon je ervan op aan dat de Nederlander voor Ajax koos. “Het is m'n ex-club, natuurlijk zou ik dat echt heel leuk vinden. Als we een loting zouden hebben zoals ik het wil, dan hebben we onze supporters echt wel nodig. Tegen Beerschot en zelfs met een half stadion merkte je meteen al het verschil.”



Noa Lang stelde een droomloting samen die tot de verbeelding spreekt van iedere profvoetballer, maar tegelijk ook een haast onmogelijke groep om te overwinteren. Zo'n houding irriteert Simon Mignolet bijvoorbeeld mateloos, de ervaren doelman opteert liever voor een sportief haalbare groep. “Natuurlijk is het wel moeilijk om door te stoten”, aldus Lang “Maar het is Champions League, niks is makkelijk. Dit is mijn droomloting en dat verandert niks aan mijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League”, verraadde Lang andermaal zijn grenzeloze ambitie.

30 MILJOEN GERECHTVAARDIGD

Met Paris Saint-Germain in de poule van Club Brugge werd Noa Lang aldus op z'n wenken bediend. En aan zijn prestatie te merken woensdagavond, is het wel degelijk zijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League. Ambitie. Maar ook om zich te meten met de beste spelers van de wereld. “Hij moet dit seizoen absoluut uitdoen bij ons”, verklaarde Philippe Clement vorige week in Het Laatste Nieuws, voor de match tegen Paris Saint-Germain. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan.”



Maar dan zullen die geïnteresseerde clubs wel met een pak geld over de brug moeten komen. Volgens hetzelfde medium verlangt Club Brugge niets minder dan dertig miljoen euro voor z'n goudhaantje. Dat was even schrikken, maar na zijn glanspartij woensdagavond rechtvaardigde Lang zijn fiks prijskaartje met overtuiging. Samen met Charles De Ketelaere en Hans Vanaken boezemde hij het Parijse sterrenensemble grote angst in, en aan het eind van de wedstrijd werd Lang door de UEFA zelfs uitgeroepen tot de Player of the Match.
 
NEYMAR VAN DE LAGE LANDEN

Noa Lang straalde een enorme gretigheid uit om zich te tonen op het allerhoogste voetbalniveau. Met succes, gelet op zijn gewonnen trofee van Player of the Match. Met zijn glansprestatie wekte Nederlander alvast grote verbazing op in het binnen- en buitenland. Op die manier komt Lang zelfs nadrukkelijk in beeld bij Oranje, waar hij nog steeds vruchteloos wacht op zijn eerste selectie. Eentje die zelfs zonder zijn knalprestatie tegen Paris Saint-Germain helemaal verdiend zou zijn, maar dat is een andere discussie.

De Nederlandse analist Hans Kraay junior was bijvoorbeeld enorm onder de indruk over de prestatie van Noa Lang tegen Paris Saint-Germain, en dat was ook het geval bij Pieter Zwart, hoofdredacteur van het vakblad Voetbal International. “Het is waanzinnig knap als je dit laat zien in de Champions League. Als hij zo speelt tegen een Hakimi, dan maak je wel grote stappen in je ontwikkeling. Ik ben benieuwd of Louis van Gaal ook heeft gekeken. Hij heeft bij Oranje wel wat concurrentie, ik ben benieuwd of hij die er kan uitspelen.”



Noa Lang scoorde woensdag internationale punten tegen Paris Saint-Germain, en dat deed hij in de nabije aanwezigheid van zijn grote idool Neymar. Het is een publiek geheim dat Lang de Braziliaanse vedette adoreert, vooral omdat beide spelers eenzelfde spelstijl en lichaamstaal hebben. In die optiek wordt de uitspraak van de gerenommeerde Nederlandse analist Süleyman Öztürk terug gretig opgepikt. “In België is iedereen gek van hem en dat begrijp ik ook wel. Hij doet me denken aan Neymar. Hij is niet zó goed. Maar qua spel, positie, ... dan denk ik: Lang is de Neymar van de lage landen.”

LANG VS. NEYMAR

Neymar was woensdag een schim van zichzelf, terwijl Noa Lang wél helemaal op de afspraak was. De Nederlander verzorgde de show, pakte uit met zijn creativiteit én was dreigend. Dat in tegenstelling van de ondermaatse, maar wel hardwerkende Neymar. Lang maakte een grote impact op het algemeen speelbeeld, terwijl dat veel minder het geval was bij Neymar. De Braziliaan mag dan wel scherp staan en enkele kilo’s afgevallen zijn, echt op topniveau acteerde hij niet. Al was de duurste transfer ooit in het voetbal, wél efficiënter en actiever dan Lang.

Neymar verrichte namelijk een pak defensief werk, waardoor zijn totale aangegane acties tegen Club Brugge 87 stuks bedroeg. Dat waren er bijvoorbeeld 13 meer dan Noa Lang. En ook in de efficiëntie van deze acties was Neymar (68%) flink wat zuiverder dan Lang (47%). Hoewel Neymar goed in bedwang werd gehouden door Clinton Mata, had de Braziliaan een cruciale ondersteunende en achterliggende waarde bij Paris Saint-Germain. Verschillende media waren het er dan ook over eens dat Neymar de bedrijvigste speler was bij de Parijzenaren, én meer aan de bal én dreigender dan Lionel Messi en Kylian Mbappé.



Noa Lang had een groot aandeel in het onverhoopte 1-1 gelijkspel van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain, en op het einde van de wedstrijd raakte zijn tank logischerwijze leeg. Hoewel Neymar minder nadrukkelijk aanwezig was, door zijn grote ervaring op het Champions League-niveau en zijn pure kwaliteit, bewees hij de Franse topclub toch nog grote diensten. Niet naar zijn individuele hoge standaarden en normen, maar toch op een acceptabel niveau voor een doorsnee speler op het Kampioenenbal. Neymar telde woensdag bijvoorbeeld 18 offensieve acties (12 geslaagd), het meeste van alle spelers op het veld, en Noa Lang 17 (9 geslaagd).

LEES OOK: ‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Speelt Lang volgend seizoen bij Club Brugge?

Meest recent

Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

11
11
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

371
371
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

78
78
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

239
239
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

106
106
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

209
209
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

598
598
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

299
299
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

256
256
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

368
368
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

331
331
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

257
257
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

165
165
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

402
402
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

288
288
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

143
143
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

117
117
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

177
177
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

211
211
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

158
158
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

100
100
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

472
472
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

116
116
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136

Meer sportnieuws