Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

door
Neymar zet Lang met beide voeten op de grond

Noa Lang werd in Nederland reeds omschreven als de Neymar van de lage landen, en woensdag zette de ster van Club Brugge die vergelijking extra kracht bij. Lang leverde een grootse prestatie af tegen Paris Saint-Germain, en dat bovendien in het zicht van zijn idool Neymar. Hoewel Lang woensdag nadrukkelijker in het spel voorkwam dan de Braziliaan, was Neymar toch een onderschatte en belangrijke factor bij de Parijzenaren.


DE DROOM VAN NOA

Noa Lang is emotie. En ook ambitie. De Nederlander wil constant zijn grenzen verleggen en alles uit zijn enorm intrinsiek talent halen. En dat mag gebeuren aan een hoge moeilijkheidsgraad. Dat bleek alvast toen hem werd gevraagd naar zijn droomloting voor de groepsfase van de Champions League. Manchester City was de eerste ploeg die hij bij naam noemde. “City is gewoon een hele goeie ploeg onder Pep Guardiola. Ze spelen heel goed voetbal en het is een hele mooie uitdaging om ons daarmee te meten”, vertelde Lang op de website van Club Brugge

De tweede ploeg waarop Noa Lang hoopte, was … Paris Saint-Germain. “Dat spreekt voor zich. Dan speel je tegen Neymar, Messi, Mbappé, Di Maria, Verratti, Ramos, .. moet ik nog doorgaan?” Als afsluiter kon je ervan op aan dat de Nederlander voor Ajax koos. “Het is m'n ex-club, natuurlijk zou ik dat echt heel leuk vinden. Als we een loting zouden hebben zoals ik het wil, dan hebben we onze supporters echt wel nodig. Tegen Beerschot en zelfs met een half stadion merkte je meteen al het verschil.”



Noa Lang stelde een droomloting samen die tot de verbeelding spreekt van iedere profvoetballer, maar tegelijk ook een haast onmogelijke groep om te overwinteren. Zo'n houding irriteert Simon Mignolet bijvoorbeeld mateloos, de ervaren doelman opteert liever voor een sportief haalbare groep. “Natuurlijk is het wel moeilijk om door te stoten”, aldus Lang “Maar het is Champions League, niks is makkelijk. Dit is mijn droomloting en dat verandert niks aan mijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League”, verraadde Lang andermaal zijn grenzeloze ambitie.

30 MILJOEN GERECHTVAARDIGD

Met Paris Saint-Germain in de poule van Club Brugge werd Noa Lang aldus op z'n wenken bediend. En aan zijn prestatie te merken woensdagavond, is het wel degelijk zijn doelstelling om te overwinteren in de Champions League. Ambitie. Maar ook om zich te meten met de beste spelers van de wereld. “Hij moet dit seizoen absoluut uitdoen bij ons”, verklaarde Philippe Clement vorige week in Het Laatste Nieuws, voor de match tegen Paris Saint-Germain. “Als Noa stappen blijft zetten, acht ik hem in staat om volgende zomer naar een grote club in een grote competitie te gaan.”



Maar dan zullen die geïnteresseerde clubs wel met een pak geld over de brug moeten komen. Volgens hetzelfde medium verlangt Club Brugge niets minder dan dertig miljoen euro voor z'n goudhaantje. Dat was even schrikken, maar na zijn glanspartij woensdagavond rechtvaardigde Lang zijn fiks prijskaartje met overtuiging. Samen met Charles De Ketelaere en Hans Vanaken boezemde hij het Parijse sterrenensemble grote angst in, en aan het eind van de wedstrijd werd Lang door de UEFA zelfs uitgeroepen tot de Player of the Match.
 
NEYMAR VAN DE LAGE LANDEN

Noa Lang straalde een enorme gretigheid uit om zich te tonen op het allerhoogste voetbalniveau. Met succes, gelet op zijn gewonnen trofee van Player of the Match. Met zijn glansprestatie wekte Nederlander alvast grote verbazing op in het binnen- en buitenland. Op die manier komt Lang zelfs nadrukkelijk in beeld bij Oranje, waar hij nog steeds vruchteloos wacht op zijn eerste selectie. Eentje die zelfs zonder zijn knalprestatie tegen Paris Saint-Germain helemaal verdiend zou zijn, maar dat is een andere discussie.

De Nederlandse analist Hans Kraay junior was bijvoorbeeld enorm onder de indruk over de prestatie van Noa Lang tegen Paris Saint-Germain, en dat was ook het geval bij Pieter Zwart, hoofdredacteur van het vakblad Voetbal International. “Het is waanzinnig knap als je dit laat zien in de Champions League. Als hij zo speelt tegen een Hakimi, dan maak je wel grote stappen in je ontwikkeling. Ik ben benieuwd of Louis van Gaal ook heeft gekeken. Hij heeft bij Oranje wel wat concurrentie, ik ben benieuwd of hij die er kan uitspelen.”



Noa Lang scoorde woensdag internationale punten tegen Paris Saint-Germain, en dat deed hij in de nabije aanwezigheid van zijn grote idool Neymar. Het is een publiek geheim dat Lang de Braziliaanse vedette adoreert, vooral omdat beide spelers eenzelfde spelstijl en lichaamstaal hebben. In die optiek wordt de uitspraak van de gerenommeerde Nederlandse analist Süleyman Öztürk terug gretig opgepikt. “In België is iedereen gek van hem en dat begrijp ik ook wel. Hij doet me denken aan Neymar. Hij is niet zó goed. Maar qua spel, positie, ... dan denk ik: Lang is de Neymar van de lage landen.”

LANG VS. NEYMAR

Neymar was woensdag een schim van zichzelf, terwijl Noa Lang wél helemaal op de afspraak was. De Nederlander verzorgde de show, pakte uit met zijn creativiteit én was dreigend. Dat in tegenstelling van de ondermaatse, maar wel hardwerkende Neymar. Lang maakte een grote impact op het algemeen speelbeeld, terwijl dat veel minder het geval was bij Neymar. De Braziliaan mag dan wel scherp staan en enkele kilo’s afgevallen zijn, echt op topniveau acteerde hij niet. Al was de duurste transfer ooit in het voetbal, wél efficiënter en actiever dan Lang.

Neymar verrichte namelijk een pak defensief werk, waardoor zijn totale aangegane acties tegen Club Brugge 87 stuks bedroeg. Dat waren er bijvoorbeeld 13 meer dan Noa Lang. En ook in de efficiëntie van deze acties was Neymar (68%) flink wat zuiverder dan Lang (47%). Hoewel Neymar goed in bedwang werd gehouden door Clinton Mata, had de Braziliaan een cruciale ondersteunende en achterliggende waarde bij Paris Saint-Germain. Verschillende media waren het er dan ook over eens dat Neymar de bedrijvigste speler was bij de Parijzenaren, én meer aan de bal én dreigender dan Lionel Messi en Kylian Mbappé.



Noa Lang had een groot aandeel in het onverhoopte 1-1 gelijkspel van Club Brugge tegen Paris Saint-Germain, en op het einde van de wedstrijd raakte zijn tank logischerwijze leeg. Hoewel Neymar minder nadrukkelijk aanwezig was, door zijn grote ervaring op het Champions League-niveau en zijn pure kwaliteit, bewees hij de Franse topclub toch nog grote diensten. Niet naar zijn individuele hoge standaarden en normen, maar toch op een acceptabel niveau voor een doorsnee speler op het Kampioenenbal. Neymar telde woensdag bijvoorbeeld 18 offensieve acties (12 geslaagd), het meeste van alle spelers op het veld, en Noa Lang 17 (9 geslaagd).

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

Speelt Lang volgend seizoen bij Club Brugge?

Meest recent

Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

3
3
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, ook tijdlijn De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

25
25
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

20
20
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

293
293
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

198
198
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

193
193
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

251
251
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

158
158
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

160
160
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

240
240
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

688
688
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

243
243
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

186
186
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

102
102
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

171
171
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

288
288
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

39
39
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1018
1018
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

329
329
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

347
347
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

97
97
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

498
498
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

210
210
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26

Meer sportnieuws