Zwoegende Buffalo's pakken moeizaam overwinning in Estland

door
Zwoegende Buffalo's pakken moeizaam overwinning in Estland

Na een zeer povere wedstrijd heeft AA Gent uiterst moeizaam zijn eerste overwinning gepakt in de poulefase van de Conference League. De Buffalo's hadden flink wat moeite met de Estse landskampioen en waren nieuwkomer Lemajic dankbaar, die meteen beslissend was.

Tegen het plaatselijke FC Flora zocht AA Gent in Tallinn naar zijn eerste overwinning in de groepsfase van de nieuwe Conference League. De Buffalo's speelden voorlopig een wisselvallig seizoensbegin met vaak redelijk goed voetbal maar veel te weinig overwinningen. Vanhaezebrouck koos voorin voor het duo Depoitre-Lemajic, Tissoudali zat dan weer verrassend op de bank.
Inspiratieloos AA Gent creëert nauwelijks kansen
AA Gent nam het initiatief in de openingsfase maar de eerste kansen waren wel voor de thuisploeg. Na een hoekshop kopte Sappinen (ex-Beerschot) in de handen van Bolat en even later ging een harde knal van Alliku nipt over. De bezoekers reageerden met een prima mogelijkheid voor Bezus, de Oekraïner trapte binnen het bereik van doelman Igonen. Het team van Hein Vanhaezebrouck voetbalde nadien te traag en inspiratieloos om de Estse landskampioen echt te verontrusten. De beste kansen waren zelfs nog voor FC Flora. Op slag van rust schoot Lemajic nog eens slap in de handen van de thuisdoelman en zag Depoitre zijn kopbal gepareerd worden. Halfweg stond het nog 0-0 en dat mochten de Buffalo's vooral zichzelf aanwrijven.

Het is een pover schouwspel dat AA Gent voorlopig op de mat legt.
Aanwinst toont meteen grote waarde
Na de pauze (en een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck?) kwamen de bezoekers wel scherp uit de kleedkamer. Nadat Bezus en Depoitre de eerste kansen nog misten, was het even later wel raak via nieuwkomer Lemajic. Bezus had een knappe doorsteekbal in huis en de Serviër werkte koeltjes af: 0-1. Lemajic zelf en Depoitre kregen nadien al snel kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar doelman Igonen hield de thuisploeg voorlopig in leven. Aan de overzijde mikte Sappinen dan weer voorlangs, met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor AA Gent. Uiteindelijk hielden de bezoekers stand en pakken ze zo een belangrijke driepunter mee uit Estland.
Scoreverloop:
0-1 (55') Lemajic

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Terechte zege?

Meest recent

Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

5
5
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

11
11
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

70
70
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

96
96
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

50
50
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

159
159
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

110
110
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

66
66
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

151
151
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

116
116
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

219
219
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

67
67
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

244
244
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

139
139
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

818
818
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

96
96
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

208
208
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

84
84
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

137
137
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

805
805
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

178
178
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

291
291
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

132
132

Meer sportnieuws