Zwoegende Buffalo's pakken moeizaam overwinning in Estland

door
Zwoegende Buffalo's pakken moeizaam overwinning in Estland

Na een zeer povere wedstrijd heeft AA Gent uiterst moeizaam zijn eerste overwinning gepakt in de poulefase van de Conference League. De Buffalo's hadden flink wat moeite met de Estse landskampioen en waren nieuwkomer Lemajic dankbaar, die meteen beslissend was.

Tegen het plaatselijke FC Flora zocht AA Gent in Tallinn naar zijn eerste overwinning in de groepsfase van de nieuwe Conference League. De Buffalo's speelden voorlopig een wisselvallig seizoensbegin met vaak redelijk goed voetbal maar veel te weinig overwinningen. Vanhaezebrouck koos voorin voor het duo Depoitre-Lemajic, Tissoudali zat dan weer verrassend op de bank.
Inspiratieloos AA Gent creëert nauwelijks kansen
AA Gent nam het initiatief in de openingsfase maar de eerste kansen waren wel voor de thuisploeg. Na een hoekshop kopte Sappinen (ex-Beerschot) in de handen van Bolat en even later ging een harde knal van Alliku nipt over. De bezoekers reageerden met een prima mogelijkheid voor Bezus, de Oekraïner trapte binnen het bereik van doelman Igonen. Het team van Hein Vanhaezebrouck voetbalde nadien te traag en inspiratieloos om de Estse landskampioen echt te verontrusten. De beste kansen waren zelfs nog voor FC Flora. Op slag van rust schoot Lemajic nog eens slap in de handen van de thuisdoelman en zag Depoitre zijn kopbal gepareerd worden. Halfweg stond het nog 0-0 en dat mochten de Buffalo's vooral zichzelf aanwrijven.

Het is een pover schouwspel dat AA Gent voorlopig op de mat legt.
Aanwinst toont meteen grote waarde
Na de pauze (en een donderpreek van Hein Vanhaezebrouck?) kwamen de bezoekers wel scherp uit de kleedkamer. Nadat Bezus en Depoitre de eerste kansen nog misten, was het even later wel raak via nieuwkomer Lemajic. Bezus had een knappe doorsteekbal in huis en de Serviër werkte koeltjes af: 0-1. Lemajic zelf en Depoitre kregen nadien al snel kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar doelman Igonen hield de thuisploeg voorlopig in leven. Aan de overzijde mikte Sappinen dan weer voorlangs, met de krappe voorsprong bleef het oppassen voor AA Gent. Uiteindelijk hielden de bezoekers stand en pakken ze zo een belangrijke driepunter mee uit Estland.
Scoreverloop:
0-1 (55') Lemajic

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Terechte zege?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

99
99
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

236
236
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

42
42
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

207
207
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

324
324
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

567
567
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

224
224
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

57
57
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

175
175
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1317
1317
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

601
601
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

162
162
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

163
163
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

282
282
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

117
117
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

42
42

Meer sportnieuws