Maes out: ‘Slechtste Beerschot-coach in jaren’

703
Maes out: ‘Slechtste Beerschot-coach in jaren’

Beerschot nam dit seizoen zijn slechtste start in 33 jaar en daarvoor betaalt Peter Maes het gelag. Nochtans werd hij in het tussenseizoen – op een bedenkelijke wijze weliswaar – opgepikt bij Sint-Truiden en werd Maes bij Beerschot voorgesteld als de ideale coach voor de club. Draaide dat even anders uit. Maes haalde een bedroevend rapport, waarmee hij de slechtst presterende Beerschot-coach is van de voorbije jaren.


AANGEKONDIGD AFSCHEID

Wat al dagenlang circuleerde in de wandelgangen van het Kiel, heeft dinsdag ook effectief plaatsgevonden. Na een erbarmelijke reeks van amper 1 punt op 21 nam Beerschot afscheid van Peter Maes. Daarnaast werd ook de samenwerking met assistent Davy Heymans en conditietrainer Stefan Winters beëindigd. Via een officieel persbericht werd Maes bedankt “voor zijn professionaliteit, vakmanschap en inzet van de afgelopen maanden”, en werden Maes, Heymans en Winters veel succes toegewenst in hun verdere carrière.



Gelet op de povere resultaten onder het sportief bewind van Peter Maes is zijn recent ontslag uiteraard geen grote verrassing. Maes puurde amper één punt over zeven competitiewedstrijden, wat dus een enorm magere balans inhoudt van amper 1 op 21. In de voorbije jaren deden zijn voorgangers bij Beerschot het in hun eerste zeven wedstrijden beduidend beter dan Maes. Edward Still (10 op 21), Hernan Losada (10 op 21 in 1B, 15 op 21 in 1A) en zelfs Stijn Vreven (9 op 21) pakten bij Beerschot uit met een veel grotere productiviteit dan Maes dit jaar.

SLUIMEREND PROBLEEM

Eén dag na de 0-1 nederlaag tegen Sint-Truiden, kreeg Peter Maes ten slotte het nekschot van Beerschot. Net na deze match, die voor Maes intern omschreven werd als zijn allerlaatste kans, vond er reeds een officieus crisisberaad plaats op bestuursniveau. Enkel de collectieve inzet van de Beerschot-spelers en hun wilskracht deden de decion makers nog twijfelen. Per slot van rekening won Beerschot volgens de cijfers meer duels dan Sint-Truiden, én telden de Antwerpenaren bijna 5 keer meer expected goals dan de Limburgers.

’t Is daarom dat Francis Vrancken zich eerder op de oppervlakte hield na de nieuwe nederlaag tegen Sint-Truiden. De voorzitter van Beerschot wilde na de wedstrijd geen overhaaste beslissingen nemen, want er vielen toch enkele positieve waar te nemen - ondanks de zesde verliespartij van het seizoen. "We moeten dit eerst even rustig laten bezinken. Ik vond ons tegen Sint-Truiden trouwens niet slecht spelen", aldus Vrancken. “Nu is het zaak om alles rustig even op een rijtje te zetten.”



Hoewel de data dit seizoen veelal in het voordeel spreken van Beerschot en Peter Maes, was dat dus helemaal het geval niet voor de resultaten. Eind augustus trok Sport/Voetbalmagazine al aan de alarmbel over de situatie van Maes op het Kiel. Volgens het weekblad waren de spelers geen voorstander van diens trainingsmethodes, die erg contrasterend waren in vergelijking met zijn ‘innovatieve’ en moderne voorgangers Will Still en Hernan Losada. Maes opteerde voor lange trainingssessies, vooral met de focus op herhaling en steeds dezelfde oefenvormen.

DE VETE

Nochtans werd Peter Maes in het voorbije tussenseizoen beschouwd én voorgesteld als dé ideale coach die Beerschot naar een hoger niveau moest tillen. De club haalde hem zelfs op een veelbesproken manier weg bij Sint-Truiden, waar hij op dat moment nog een contract had lopen. Zijn plotse vertrek betekende uiteraard een sportieve aderlating voor STVV, maar de woede in Limburg werd dubbel zo groot omdat Beerschot daarvoor geen transfersom betaalde. Maes deed volgens de letter van de wet zijn uitzegperiode uit bij STVV, waarna hij gratis naar Beerschot kon overstappen. 

Peter Maes plukte de vruchten van zijn uitstekend geleverde werk bij Sint-Truiden, en hij greep de aangeboden opportuniteit bij Beerschot met beide handen. “De sportieve mogelijkheden bij Beerschot zijn groter”, verklaarde Maes nadat de overstap geofficialiseerd werd. “Wij beschouwden Peter Maes gewoon als de juiste man om ons volgend seizoen te helpen bevestigen in 1A”, gaf Beerschot-voorzitter Francis Vrancken op zijn beurt mee. 



Peter Maes was na Marc Brys de tweede coach die Beerschot wegplukte bij Sint-Truiden, maar vooral de manier waarop was dus bedenkelijk. En erg verrassend ook. Vanuit het niets werd Maes voorgesteld bij Beerschot, zelfs de doorgaans goed geïnformeerde journalisten en clubwatchers waren in snelheid gepakt. Naar eigen zeggen verhuisde Maes omwille van het betere sportief plan bij de Antwerpenaren, maar STVV-voorzitter David Meekers verklaarde vorig weekend in het Belang van Limburg dat Maes enkel om financiële redenen is vertrokken.

Je kan Peter Maes zijn sportieve en financiële ambities niet kwalijk nemen, maar de manier waarop hij vertrok bij Sint-Truiden was uiteraard niet netjes. En dat sloeg diepe wonden in Limburg. Maandag was het bestuur van Sint-Truiden weliswaar aanwezig tijdens de wedstrijd tegen Beerschot, maar de Limburgers lieten de protocollaire bestuursreceptie wijselijk aan zich passeren. En uiteindelijk haalde Sint-Truiden ook zijn gram. Niet alleen wonnen ze de wedstrijd van Beerschot, één dag nadien werd Maes zelfs de laan uitgestuurd op het Kiel.

DRUK WERD TE GROOT

“We willen tussen plaatsen zeven en tien eindigen”, gaf Peter Maes aan in het voorbije tussenseizoen. In het jaar van de bevestiging moest de ervaren coach Beerschot naar een hoger niveau tillen. Maes leek daarvoor de geknipte man, want met zijn sterk karakter en no-nonsense aanpak bewees hij in het verleden meerdere keren op korte termijn een organisatie neer te zetten én resultaten te halen. Vorig seizoen nog zelfs met groot succes bij Sint-Truiden.

Maar na de slechtste start in 33 jaar zag het bestuur van Beerschot zich wel genoodzaakt om in te grijpen. Bovendien werd de druk vanuit de achterban wel heel groot. Na de nederlaag tegen Sint-Truiden barricadeerden de supporters zelfs de hoofdingang van het stadion. En dinsdag was het dan uiteindelijk zover, toen Beerschot het ontslag van Peter Maes officieel communiceerde. Het einde van een verstandshuwelijk dat nooit aansloeg.



Peter Maes kon weliswaar enkele excuses inroepen zoals de langdurige blessures van de sterkhouders Ryan Sanusi en Tom Pietermaat. Of de tegenvallende zomermercato, waarin geen rechtstreekse kwaliteitsinjectie plaatsvond. En ook de wedstrijdomstandigheden dit seizoen: zowel tegen Standard, Cercle Brugge en Sint-Truiden dwong Beerschot telkens een veelvoud qua expected goals af in vergelijking met hun tegenstanders, maar werden deze drie wedstrijden uiteindelijk verloren.

KARMA?

De opportunistische en veelbesproken zet van Beerschot en Peter Maes keert nu dus als een boemerang terug in hun gezicht. Beerschot moet snel een nieuwe hoofdcoach zien aan te stellen, ware het niet dat er momenteel weinig adequate coaches beschikbaar zijn – al hoeft dat dus geen groot probleem te vormen, gezien het precedent met Maes bij Sint-Truiden. Anderzijds lijkt Maes weer een pak minder ‘hot’ te zijn op de markt, nadat hij dus duidelijk zijn vingers verbrandde na zijn veelbesproken overstap naar Beerschot. 

LEES OOK: Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

🚀

Is het ontslag van Maes terecht?

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

15
15
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

20
20
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

28
28
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

29
29
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

144
144
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

88
88
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

293
293
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

38
38
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

55
55
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

43
43
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

343
343
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

132
132
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

119
119
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

327
327
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

190
190
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

493
493
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

148
148
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

329
329
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

181
181
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

190
190
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

89
89
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

171
171
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

74
74

Meer sportnieuws