Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

939 stemmen
Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

Kamal Sowah miste allerminst zijn debuut voor Club Brugge. Vorige week vrijdag behoorde de Ghanese aanvaller tot één van de absolute uitblinkers tegen KV Oostende. Enkel een doelpuntje ontbrak nog, iets waar Sowah nochtans meer dan voldoende kansen toe had. Hij moést zelfs minstens één keer de netten doen trillen hebben. 


DROOMDEBUUT 

Hoe maak je een beste eerste indruk? Kamal Sowah weet er wel raad mee. Vorige week vrijdag maakte de Ghanese zomeraanwinst een groots debuut bij Club Brugge. Sowah was één van de grote uitblinkers in de 3-0 zege tegen KV Oostende, en met die knalprestatie speelde hij zich meteen in de harten van het Brugse thuispubliek. Zaterdagochtend kreeg de pas geopende fanshop van Club Brugge in de Steenstraat alvast aanvragen bij de vleet om wedstrijdshirts te laten bedrukken met de naam van Sowah erop.



Kamal Sowah leverde tegen KV Oostende een hoogstaand samenspel met onder meer Hans Vanaken en Noa Lang. Eén van zijn belangrijkste wapenfeiten was die heerlijke lange cross-pass richting Noa Lang, die al even indrukwekkend de bal controleerde en vervolgens afwerkte in het Oostendse doel. “Een sublieme cross” volgens Het Laatste Nieuws. “Sowah-Lang lijken nu al de beste vrienden”, beschreef Het Nieuwsblad deze betreffende actie, eentje die enorm veel voetbalklasse verraadt bij beide spelers. 

TUSSEN OHL, LEICESTER & CLUB  

Rechtstreekse opponent Théo Ndicka zag vrijdagavond sterretjes tegen Kamal Sowah. En op die manier borduurt de Ghanese aanvaller moeiteloos verder op zijn hoge niveau van bij Oud-Heverlee Leuven vorig seizoen. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde Marc Brys vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws. “Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.” En dat bevestigt Sowah dus al meteen bij Club Brugge.

Al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge levert Kamal Sowah wat er van hem verwacht wordt. Vincent Mannaert waagde reeds in de zomer van 2020 een poging om de aanvaller naar West-Vlaanderen te halen, maar toen botste hij nog op een njet van Leicester City – de Engelse club die hem verhuurde aan Oud-Heverlee Leuven. “We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen”, verklaarde Mannaert daarover aan Sport/Voetbalmagazine.



In het geval van Kamal Sowah en Club Brugge is het dus de aanhouder die wint. Door de 21-jarige aanvaller binnen te halen, verwezenlijkte Vincent Mannaert dus een erg knappe transfer. Eentje die weliswaar hard aankwam bij Marc Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

PLOEGMAATS GENIETEN

Na de eerste glansprestatie van Kamal Sowah bij Club Brugge, waren zijn ploegmaats enorm lovend over hun nieuwe aanvaller. Hans Vanaken vond met de Ghanees een nuttig aanspeelpunt, en dat komt het collectief en aanvallend spelbeeld van de West-Vlamingen uiteraard ten goede. “Een mercato dient om kwaliteit te halen en dat is duidelijk gebeurt”, verklaarde Vanaken na de wedstrijd tegen KV Oostende. “We gaan nog genieten van hem. Hij is erg goed op de korte ruimte.”

Ook Clinton Mata, die samen met Kamal Sowah de rechterflank bemande, was opgetogen over zijn nieuwe collega. “Hij doet me denken aan Krépin Diatta”, citeerde La Dernière Heure. “Die complementariteit hadden wij ook, maar Kamal heeft nog iets meer. A la Percy Tau. In de tweede helft zag ik hem bijvoorbeeld een dribbel opzetten terwijl hij op de achterlijn stond. Ik was geschokt, want zo'n actie vraagt enorm veel explosiviteit. Het belooft veel goeds voor de toekomst”, aldus Mata.



Kamal Sowah etaleerde vrijdagavond zijn specifieke kernkwaliteiten, en dan komt zijn enorm loopvermogen uiteraard ter sprake. De Ghanees leek bijwijlen onvermoeibaar en hij bleef maar in de ruimtes duiken, op zoek naar de combinatie met zijn nieuwe ploegmaats. Dat is niet zo verrassend, want vorig seizoen liep hij bij Oud-Heverlee Leuven gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijden. Daarnaast scoorde Sowah ook enorm hoop bij het aantal high speed intensity runs, steeds aan een hoge snelheid.

MINPUNT 

Maar toch viel er één werkpuntje te bemerken bij de overwegend zeer positieve prestatie van Kamal Sowah tegen KV Oostende. De Ghanees moet wel dringend werk maken om zijn vizier scherp te stellen. Ondanks zijn zeer nadrukkelijke offensieve aanwezigheid, slaagde Sowah er echter niet in om een doelpunt te scoren. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken”, verklaarde Hans Vanaken na de match tegen KV Oostende. “Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken.”

Onrechtstreeks doelde Hans Vanaken hoogstwaarschijnlijk op Kamal Sowah. De 21-jarige was een constante gesel voor de Oostendse verdediging, en vrijdagavond kon hij maar liefst zeven doelpogingen ondernemen. Dat is na Paul Onuachu (KRC Genk) het hoogste aantal ondernomen doelpogingen van alle spelers op de voorbije speeldag 7 van de Jupiler Pro League. Dan zou minstens één gescoord doelpunt door Sowah alvast niet overdreven geweest zijn. Kansen had hij dus nochtans bij de vleet.



Dat wordt trouwens gestaafd door de expected goals van Kamal Sowah. In de voorbije speeldag prijkte de Ghanees in dat onderdeel – onder alle spelers van de Jupiler Pro League – namelijk op de zesde plaats. Dat betekent dat Sowah zich meermaals in een goede positie bevond om te scoren, maar uiteindelijk slaagde hij er niet in om een doelpunt te maken. De vijf spelers die boven Sowah eindigden in de expected goals-ranglijst scoorden vorig weekend elk wél minstens één doelpunt: Michael Frey (1), Paul Onuachu (1), Alex Millan (2), Christian Kouamé (2) en Deniz Undav (1).

MEEST DREIGENDE SPELER 

Die hoge expected-goals waarde van Kamal Sowah houdt anderzijds ook in dat hij tegen KV Oostende voor een grote dreiging zorgde. Al moet hij in de komende weken wel proberen om iets efficiënter te worden voor het doel, hoewel hij intrinsiek weliswaar geen echte goalgetter is. Sowah is eerder een speler die voor een grote dreiging zorgt, voor zichzelf en voor zijn ploegmaats. Die laatste belangrijke kwaliteit wordt dan weer gestaafd door de expected assists. 



Als we de som nemen van de expected goals en expected assists na de voorbije speeldag, dan eindigde Sowah op eenzame hoogte in die gecombineerde ranking. Dat wil zeggen dat er geen enkele speler van de Jupiler Pro League voor meer offensieve dreiging  kon zorgen dan Sowah. Voor zichzelf én voor zijn ploegmaats. Maar in concreto resulteerde dat uiteindelijk in 'amper' één assist. Maar als hij daar weldra een betere efficiëntie voor doel aan kan koppelen ... 

LEES OOK: Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Moet Sowah efficiënter worden?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

148
148
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

114
114
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

124
124
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

34
34
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

50
50
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

200
200
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

47
47
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

202
202
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

84
84
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

371
371
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

354
354
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

155
155
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

203
203
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

386
386
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

197
197
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

115
115
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

422
422
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

417
417
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

659
659
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

777
777
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

469
469
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

260
260
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

310
310

Meer sportnieuws