Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

door
Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

Kamal Sowah miste allerminst zijn debuut voor Club Brugge. Vorige week vrijdag behoorde de Ghanese aanvaller tot één van de absolute uitblinkers tegen KV Oostende. Enkel een doelpuntje ontbrak nog, iets waar Sowah nochtans meer dan voldoende kansen toe had. Hij moést zelfs minstens één keer de netten doen trillen hebben. 


DROOMDEBUUT 

Hoe maak je een beste eerste indruk? Kamal Sowah weet er wel raad mee. Vorige week vrijdag maakte de Ghanese zomeraanwinst een groots debuut bij Club Brugge. Sowah was één van de grote uitblinkers in de 3-0 zege tegen KV Oostende, en met die knalprestatie speelde hij zich meteen in de harten van het Brugse thuispubliek. Zaterdagochtend kreeg de pas geopende fanshop van Club Brugge in de Steenstraat alvast aanvragen bij de vleet om wedstrijdshirts te laten bedrukken met de naam van Sowah erop.



Kamal Sowah leverde tegen KV Oostende een hoogstaand samenspel met onder meer Hans Vanaken en Noa Lang. Eén van zijn belangrijkste wapenfeiten was die heerlijke lange cross-pass richting Noa Lang, die al even indrukwekkend de bal controleerde en vervolgens afwerkte in het Oostendse doel. “Een sublieme cross” volgens Het Laatste Nieuws. “Sowah-Lang lijken nu al de beste vrienden”, beschreef Het Nieuwsblad deze betreffende actie, eentje die enorm veel voetbalklasse verraadt bij beide spelers. 

TUSSEN OHL, LEICESTER & CLUB  

Rechtstreekse opponent Théo Ndicka zag vrijdagavond sterretjes tegen Kamal Sowah. En op die manier borduurt de Ghanese aanvaller moeiteloos verder op zijn hoge niveau van bij Oud-Heverlee Leuven vorig seizoen. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde Marc Brys vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws. “Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.” En dat bevestigt Sowah dus al meteen bij Club Brugge.

Al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge levert Kamal Sowah wat er van hem verwacht wordt. Vincent Mannaert waagde reeds in de zomer van 2020 een poging om de aanvaller naar West-Vlaanderen te halen, maar toen botste hij nog op een njet van Leicester City – de Engelse club die hem verhuurde aan Oud-Heverlee Leuven. “We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen”, verklaarde Mannaert daarover aan Sport/Voetbalmagazine.



In het geval van Kamal Sowah en Club Brugge is het dus de aanhouder die wint. Door de 21-jarige aanvaller binnen te halen, verwezenlijkte Vincent Mannaert dus een erg knappe transfer. Eentje die weliswaar hard aankwam bij Marc Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

PLOEGMAATS GENIETEN

Na de eerste glansprestatie van Kamal Sowah bij Club Brugge, waren zijn ploegmaats enorm lovend over hun nieuwe aanvaller. Hans Vanaken vond met de Ghanees een nuttig aanspeelpunt, en dat komt het collectief en aanvallend spelbeeld van de West-Vlamingen uiteraard ten goede. “Een mercato dient om kwaliteit te halen en dat is duidelijk gebeurt”, verklaarde Vanaken na de wedstrijd tegen KV Oostende. “We gaan nog genieten van hem. Hij is erg goed op de korte ruimte.”

Ook Clinton Mata, die samen met Kamal Sowah de rechterflank bemande, was opgetogen over zijn nieuwe collega. “Hij doet me denken aan Krépin Diatta”, citeerde La Dernière Heure. “Die complementariteit hadden wij ook, maar Kamal heeft nog iets meer. A la Percy Tau. In de tweede helft zag ik hem bijvoorbeeld een dribbel opzetten terwijl hij op de achterlijn stond. Ik was geschokt, want zo'n actie vraagt enorm veel explosiviteit. Het belooft veel goeds voor de toekomst”, aldus Mata.



Kamal Sowah etaleerde vrijdagavond zijn specifieke kernkwaliteiten, en dan komt zijn enorm loopvermogen uiteraard ter sprake. De Ghanees leek bijwijlen onvermoeibaar en hij bleef maar in de ruimtes duiken, op zoek naar de combinatie met zijn nieuwe ploegmaats. Dat is niet zo verrassend, want vorig seizoen liep hij bij Oud-Heverlee Leuven gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijden. Daarnaast scoorde Sowah ook enorm hoop bij het aantal high speed intensity runs, steeds aan een hoge snelheid.

MINPUNT 

Maar toch viel er één werkpuntje te bemerken bij de overwegend zeer positieve prestatie van Kamal Sowah tegen KV Oostende. De Ghanees moet wel dringend werk maken om zijn vizier scherp te stellen. Ondanks zijn zeer nadrukkelijke offensieve aanwezigheid, slaagde Sowah er echter niet in om een doelpunt te scoren. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken”, verklaarde Hans Vanaken na de match tegen KV Oostende. “Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken.”

Onrechtstreeks doelde Hans Vanaken hoogstwaarschijnlijk op Kamal Sowah. De 21-jarige was een constante gesel voor de Oostendse verdediging, en vrijdagavond kon hij maar liefst zeven doelpogingen ondernemen. Dat is na Paul Onuachu (KRC Genk) het hoogste aantal ondernomen doelpogingen van alle spelers op de voorbije speeldag 7 van de Jupiler Pro League. Dan zou minstens één gescoord doelpunt door Sowah alvast niet overdreven geweest zijn. Kansen had hij dus nochtans bij de vleet.



Dat wordt trouwens gestaafd door de expected goals van Kamal Sowah. In de voorbije speeldag prijkte de Ghanees in dat onderdeel – onder alle spelers van de Jupiler Pro League – namelijk op de zesde plaats. Dat betekent dat Sowah zich meermaals in een goede positie bevond om te scoren, maar uiteindelijk slaagde hij er niet in om een doelpunt te maken. De vijf spelers die boven Sowah eindigden in de expected goals-ranglijst scoorden vorig weekend elk wél minstens één doelpunt: Michael Frey (1), Paul Onuachu (1), Alex Millan (2), Christian Kouamé (2) en Deniz Undav (1).

MEEST DREIGENDE SPELER 

Die hoge expected-goals waarde van Kamal Sowah houdt anderzijds ook in dat hij tegen KV Oostende voor een grote dreiging zorgde. Al moet hij in de komende weken wel proberen om iets efficiënter te worden voor het doel, hoewel hij intrinsiek weliswaar geen echte goalgetter is. Sowah is eerder een speler die voor een grote dreiging zorgt, voor zichzelf en voor zijn ploegmaats. Die laatste belangrijke kwaliteit wordt dan weer gestaafd door de expected assists. 



Als we de som nemen van de expected goals en expected assists na de voorbije speeldag, dan eindigde Sowah op eenzame hoogte in die gecombineerde ranking. Dat wil zeggen dat er geen enkele speler van de Jupiler Pro League voor meer offensieve dreiging  kon zorgen dan Sowah. Voor zichzelf én voor zijn ploegmaats. Maar in concreto resulteerde dat uiteindelijk in 'amper' één assist. Maar als hij daar weldra een betere efficiëntie voor doel aan kan koppelen ... 

LEES OOK: Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Moet Sowah efficiënter worden?

Meest recent

'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

25
25
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

51
51
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

44
44
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

88
88
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

46
46
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

302
302
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

311
311
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

98
98
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

442
442
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

290
290
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

113
113
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

270
270
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

533
533
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

96
96
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

69
69
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

392
392
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

601
601
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

290
290
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

505
505
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

224
224
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

324
324
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205

Meer sportnieuws