Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

939
Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

Kamal Sowah miste allerminst zijn debuut voor Club Brugge. Vorige week vrijdag behoorde de Ghanese aanvaller tot één van de absolute uitblinkers tegen KV Oostende. Enkel een doelpuntje ontbrak nog, iets waar Sowah nochtans meer dan voldoende kansen toe had. Hij moést zelfs minstens één keer de netten doen trillen hebben. 


DROOMDEBUUT 

Hoe maak je een beste eerste indruk? Kamal Sowah weet er wel raad mee. Vorige week vrijdag maakte de Ghanese zomeraanwinst een groots debuut bij Club Brugge. Sowah was één van de grote uitblinkers in de 3-0 zege tegen KV Oostende, en met die knalprestatie speelde hij zich meteen in de harten van het Brugse thuispubliek. Zaterdagochtend kreeg de pas geopende fanshop van Club Brugge in de Steenstraat alvast aanvragen bij de vleet om wedstrijdshirts te laten bedrukken met de naam van Sowah erop.



Kamal Sowah leverde tegen KV Oostende een hoogstaand samenspel met onder meer Hans Vanaken en Noa Lang. Eén van zijn belangrijkste wapenfeiten was die heerlijke lange cross-pass richting Noa Lang, die al even indrukwekkend de bal controleerde en vervolgens afwerkte in het Oostendse doel. “Een sublieme cross” volgens Het Laatste Nieuws. “Sowah-Lang lijken nu al de beste vrienden”, beschreef Het Nieuwsblad deze betreffende actie, eentje die enorm veel voetbalklasse verraadt bij beide spelers. 

TUSSEN OHL, LEICESTER & CLUB  

Rechtstreekse opponent Théo Ndicka zag vrijdagavond sterretjes tegen Kamal Sowah. En op die manier borduurt de Ghanese aanvaller moeiteloos verder op zijn hoge niveau van bij Oud-Heverlee Leuven vorig seizoen. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde Marc Brys vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws. “Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.” En dat bevestigt Sowah dus al meteen bij Club Brugge.

Al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge levert Kamal Sowah wat er van hem verwacht wordt. Vincent Mannaert waagde reeds in de zomer van 2020 een poging om de aanvaller naar West-Vlaanderen te halen, maar toen botste hij nog op een njet van Leicester City – de Engelse club die hem verhuurde aan Oud-Heverlee Leuven. “We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen”, verklaarde Mannaert daarover aan Sport/Voetbalmagazine.



In het geval van Kamal Sowah en Club Brugge is het dus de aanhouder die wint. Door de 21-jarige aanvaller binnen te halen, verwezenlijkte Vincent Mannaert dus een erg knappe transfer. Eentje die weliswaar hard aankwam bij Marc Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

PLOEGMAATS GENIETEN

Na de eerste glansprestatie van Kamal Sowah bij Club Brugge, waren zijn ploegmaats enorm lovend over hun nieuwe aanvaller. Hans Vanaken vond met de Ghanees een nuttig aanspeelpunt, en dat komt het collectief en aanvallend spelbeeld van de West-Vlamingen uiteraard ten goede. “Een mercato dient om kwaliteit te halen en dat is duidelijk gebeurt”, verklaarde Vanaken na de wedstrijd tegen KV Oostende. “We gaan nog genieten van hem. Hij is erg goed op de korte ruimte.”

Ook Clinton Mata, die samen met Kamal Sowah de rechterflank bemande, was opgetogen over zijn nieuwe collega. “Hij doet me denken aan Krépin Diatta”, citeerde La Dernière Heure. “Die complementariteit hadden wij ook, maar Kamal heeft nog iets meer. A la Percy Tau. In de tweede helft zag ik hem bijvoorbeeld een dribbel opzetten terwijl hij op de achterlijn stond. Ik was geschokt, want zo'n actie vraagt enorm veel explosiviteit. Het belooft veel goeds voor de toekomst”, aldus Mata.



Kamal Sowah etaleerde vrijdagavond zijn specifieke kernkwaliteiten, en dan komt zijn enorm loopvermogen uiteraard ter sprake. De Ghanees leek bijwijlen onvermoeibaar en hij bleef maar in de ruimtes duiken, op zoek naar de combinatie met zijn nieuwe ploegmaats. Dat is niet zo verrassend, want vorig seizoen liep hij bij Oud-Heverlee Leuven gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijden. Daarnaast scoorde Sowah ook enorm hoop bij het aantal high speed intensity runs, steeds aan een hoge snelheid.

MINPUNT 

Maar toch viel er één werkpuntje te bemerken bij de overwegend zeer positieve prestatie van Kamal Sowah tegen KV Oostende. De Ghanees moet wel dringend werk maken om zijn vizier scherp te stellen. Ondanks zijn zeer nadrukkelijke offensieve aanwezigheid, slaagde Sowah er echter niet in om een doelpunt te scoren. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken”, verklaarde Hans Vanaken na de match tegen KV Oostende. “Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken.”

Onrechtstreeks doelde Hans Vanaken hoogstwaarschijnlijk op Kamal Sowah. De 21-jarige was een constante gesel voor de Oostendse verdediging, en vrijdagavond kon hij maar liefst zeven doelpogingen ondernemen. Dat is na Paul Onuachu (KRC Genk) het hoogste aantal ondernomen doelpogingen van alle spelers op de voorbije speeldag 7 van de Jupiler Pro League. Dan zou minstens één gescoord doelpunt door Sowah alvast niet overdreven geweest zijn. Kansen had hij dus nochtans bij de vleet.



Dat wordt trouwens gestaafd door de expected goals van Kamal Sowah. In de voorbije speeldag prijkte de Ghanees in dat onderdeel – onder alle spelers van de Jupiler Pro League – namelijk op de zesde plaats. Dat betekent dat Sowah zich meermaals in een goede positie bevond om te scoren, maar uiteindelijk slaagde hij er niet in om een doelpunt te maken. De vijf spelers die boven Sowah eindigden in de expected goals-ranglijst scoorden vorig weekend elk wél minstens één doelpunt: Michael Frey (1), Paul Onuachu (1), Alex Millan (2), Christian Kouamé (2) en Deniz Undav (1).

MEEST DREIGENDE SPELER 

Die hoge expected-goals waarde van Kamal Sowah houdt anderzijds ook in dat hij tegen KV Oostende voor een grote dreiging zorgde. Al moet hij in de komende weken wel proberen om iets efficiënter te worden voor het doel, hoewel hij intrinsiek weliswaar geen echte goalgetter is. Sowah is eerder een speler die voor een grote dreiging zorgt, voor zichzelf en voor zijn ploegmaats. Die laatste belangrijke kwaliteit wordt dan weer gestaafd door de expected assists. 



Als we de som nemen van de expected goals en expected assists na de voorbije speeldag, dan eindigde Sowah op eenzame hoogte in die gecombineerde ranking. Dat wil zeggen dat er geen enkele speler van de Jupiler Pro League voor meer offensieve dreiging  kon zorgen dan Sowah. Voor zichzelf én voor zijn ploegmaats. Maar in concreto resulteerde dat uiteindelijk in 'amper' één assist. Maar als hij daar weldra een betere efficiëntie voor doel aan kan koppelen ... 

LEES OOK: Transferfabriek Club Brugge: dríé absolute topdeals bepaald

Moet Sowah efficiënter worden?

Meest recent

Transferfabriek Club Brugge: dríé absolute topdeals bepaald

De transfer van Joel Ordoñez naar Crystal Palace is op het laatste nippertjes afgeketst. ...

1
1
'Anderlecht aast op Serie A-kanon: 14M voor stunt'

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft een 22-jarige sterkhouder uit de Serie A ...

123
123
Hevige emoties bij KRC Genk: publiekslieveling vertrekt

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

70
70
'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

94
94
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

79
79
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

330
330
Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

87
87
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

107
107
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

201
201
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

132
132
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

381
381
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

47
47
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

173
173
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

586
586
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

30
30
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1192
1192
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

145
145
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

34
34
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

94
94
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

628
628
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

410
410
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

514
514
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

361
361
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

275
275
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

993
993

Meer sportnieuws