Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

door
Sowah toont schaduwkant bij Club Brugge

Kamal Sowah miste allerminst zijn debuut voor Club Brugge. Vorige week vrijdag behoorde de Ghanese aanvaller tot één van de absolute uitblinkers tegen KV Oostende. Enkel een doelpuntje ontbrak nog, iets waar Sowah nochtans meer dan voldoende kansen toe had. Hij moést zelfs minstens één keer de netten doen trillen hebben. 


DROOMDEBUUT 

Hoe maak je een beste eerste indruk? Kamal Sowah weet er wel raad mee. Vorige week vrijdag maakte de Ghanese zomeraanwinst een groots debuut bij Club Brugge. Sowah was één van de grote uitblinkers in de 3-0 zege tegen KV Oostende, en met die knalprestatie speelde hij zich meteen in de harten van het Brugse thuispubliek. Zaterdagochtend kreeg de pas geopende fanshop van Club Brugge in de Steenstraat alvast aanvragen bij de vleet om wedstrijdshirts te laten bedrukken met de naam van Sowah erop.



Kamal Sowah leverde tegen KV Oostende een hoogstaand samenspel met onder meer Hans Vanaken en Noa Lang. Eén van zijn belangrijkste wapenfeiten was die heerlijke lange cross-pass richting Noa Lang, die al even indrukwekkend de bal controleerde en vervolgens afwerkte in het Oostendse doel. “Een sublieme cross” volgens Het Laatste Nieuws. “Sowah-Lang lijken nu al de beste vrienden”, beschreef Het Nieuwsblad deze betreffende actie, eentje die enorm veel voetbalklasse verraadt bij beide spelers. 

TUSSEN OHL, LEICESTER & CLUB  

Rechtstreekse opponent Théo Ndicka zag vrijdagavond sterretjes tegen Kamal Sowah. En op die manier borduurt de Ghanese aanvaller moeiteloos verder op zijn hoge niveau van bij Oud-Heverlee Leuven vorig seizoen. “Als er één speler in onze kern is die alles heeft … Kamal Sowah”, vertelde Marc Brys vorig seizoen aan Het Laatste Nieuws. “Als je over een totaalpakket spreekt – bij hem is dat redelijk goed gevuld. Sowah is goud.” En dat bevestigt Sowah dus al meteen bij Club Brugge.

Al in zijn eerste wedstrijd voor Club Brugge levert Kamal Sowah wat er van hem verwacht wordt. Vincent Mannaert waagde reeds in de zomer van 2020 een poging om de aanvaller naar West-Vlaanderen te halen, maar toen botste hij nog op een njet van Leicester City – de Engelse club die hem verhuurde aan Oud-Heverlee Leuven. “We hebben eraan gesnuffeld, maar we zijn net niet weggelachen”, verklaarde Mannaert daarover aan Sport/Voetbalmagazine.



In het geval van Kamal Sowah en Club Brugge is het dus de aanhouder die wint. Door de 21-jarige aanvaller binnen te halen, verwezenlijkte Vincent Mannaert dus een erg knappe transfer. Eentje die weliswaar hard aankwam bij Marc Brys. “Dat is een heel oprecht antwoord. Door zijn specifieke profiel, met dat loopvermogen en die infiltraties. Hij was een slimme speler en een goeie gast, iemand die zelf naar me toe kwam met vragen. Niet alleen zag Kamal het, hij kon het ook nog eens in de praktijk brengen.”

PLOEGMAATS GENIETEN

Na de eerste glansprestatie van Kamal Sowah bij Club Brugge, waren zijn ploegmaats enorm lovend over hun nieuwe aanvaller. Hans Vanaken vond met de Ghanees een nuttig aanspeelpunt, en dat komt het collectief en aanvallend spelbeeld van de West-Vlamingen uiteraard ten goede. “Een mercato dient om kwaliteit te halen en dat is duidelijk gebeurt”, verklaarde Vanaken na de wedstrijd tegen KV Oostende. “We gaan nog genieten van hem. Hij is erg goed op de korte ruimte.”

Ook Clinton Mata, die samen met Kamal Sowah de rechterflank bemande, was opgetogen over zijn nieuwe collega. “Hij doet me denken aan Krépin Diatta”, citeerde La Dernière Heure. “Die complementariteit hadden wij ook, maar Kamal heeft nog iets meer. A la Percy Tau. In de tweede helft zag ik hem bijvoorbeeld een dribbel opzetten terwijl hij op de achterlijn stond. Ik was geschokt, want zo'n actie vraagt enorm veel explosiviteit. Het belooft veel goeds voor de toekomst”, aldus Mata.



Kamal Sowah etaleerde vrijdagavond zijn specifieke kernkwaliteiten, en dan komt zijn enorm loopvermogen uiteraard ter sprake. De Ghanees leek bijwijlen onvermoeibaar en hij bleef maar in de ruimtes duiken, op zoek naar de combinatie met zijn nieuwe ploegmaats. Dat is niet zo verrassend, want vorig seizoen liep hij bij Oud-Heverlee Leuven gemiddeld meer dan dertien kilometer per wedstrijden. Daarnaast scoorde Sowah ook enorm hoop bij het aantal high speed intensity runs, steeds aan een hoge snelheid.

MINPUNT 

Maar toch viel er één werkpuntje te bemerken bij de overwegend zeer positieve prestatie van Kamal Sowah tegen KV Oostende. De Ghanees moet wel dringend werk maken om zijn vizier scherp te stellen. Ondanks zijn zeer nadrukkelijke offensieve aanwezigheid, slaagde Sowah er echter niet in om een doelpunt te scoren. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken”, verklaarde Hans Vanaken na de match tegen KV Oostende. “Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken.”

Onrechtstreeks doelde Hans Vanaken hoogstwaarschijnlijk op Kamal Sowah. De 21-jarige was een constante gesel voor de Oostendse verdediging, en vrijdagavond kon hij maar liefst zeven doelpogingen ondernemen. Dat is na Paul Onuachu (KRC Genk) het hoogste aantal ondernomen doelpogingen van alle spelers op de voorbije speeldag 7 van de Jupiler Pro League. Dan zou minstens één gescoord doelpunt door Sowah alvast niet overdreven geweest zijn. Kansen had hij dus nochtans bij de vleet.



Dat wordt trouwens gestaafd door de expected goals van Kamal Sowah. In de voorbije speeldag prijkte de Ghanees in dat onderdeel – onder alle spelers van de Jupiler Pro League – namelijk op de zesde plaats. Dat betekent dat Sowah zich meermaals in een goede positie bevond om te scoren, maar uiteindelijk slaagde hij er niet in om een doelpunt te maken. De vijf spelers die boven Sowah eindigden in de expected goals-ranglijst scoorden vorig weekend elk wél minstens één doelpunt: Michael Frey (1), Paul Onuachu (1), Alex Millan (2), Christian Kouamé (2) en Deniz Undav (1).

MEEST DREIGENDE SPELER 

Die hoge expected-goals waarde van Kamal Sowah houdt anderzijds ook in dat hij tegen KV Oostende voor een grote dreiging zorgde. Al moet hij in de komende weken wel proberen om iets efficiënter te worden voor het doel, hoewel hij intrinsiek weliswaar geen echte goalgetter is. Sowah is eerder een speler die voor een grote dreiging zorgt, voor zichzelf en voor zijn ploegmaats. Die laatste belangrijke kwaliteit wordt dan weer gestaafd door de expected assists. 



Als we de som nemen van de expected goals en expected assists na de voorbije speeldag, dan eindigde Sowah op eenzame hoogte in die gecombineerde ranking. Dat wil zeggen dat er geen enkele speler van de Jupiler Pro League voor meer offensieve dreiging  kon zorgen dan Sowah. Voor zichzelf én voor zijn ploegmaats. Maar in concreto resulteerde dat uiteindelijk in 'amper' één assist. Maar als hij daar weldra een betere efficiëntie voor doel aan kan koppelen ... 

LEES OOK: 'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Moet Sowah efficiënter worden?

Meest recent

De Bruyne, Courtois & co: hét geheim van succes KRC Genk

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

1
1
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

40
40
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

25
25
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

116
116
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

51
51
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

44
44
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

171
171
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

195
195
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

45
45
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

130
130
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

412
412
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

97
97
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

76
76
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

738
738
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

219
219
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

201
201
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

189
189
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

191
191
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

483
483
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

57
57
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

170
170
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

273
273
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

415
415

Meer sportnieuws