VTM en VIER krijgen wind van voren: "Hoog tijd voor terug VRT"

635 stemmen
VTM en VIER krijgen wind van voren:

Dinsdagavond gaat de groepsfase van de Champions League van start, met meteen enkele fraaie duels op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de clash tussen FC Barcelona-Bayern München. Maar op de Vlaamse zenders zal deze wedstrijd op geen enkel open kanaal te zien zijn. Een fikse domper dus voor de voetballiefhebbers onder ons.


De voorbije jaren waren de dinsdagavond-wedstrijden van het kampioenenbal telkens op de PLAY-zenders te zien. Maar dit keer zet moederbedrijf SBS volop in op de Belgische ploegen in de Conference en Europa League, en liet men de uitzendrechten van de CL mede door de hoge prijs links liggen. DPG Media, het bedrijf achter de VTM-zenders, hield dan weer vast aan de woensdagavond-duels en de samenvattingen van alle matchen. Ook wanneer Club Brugge op dinsdag speelt zullen die partijen te zien zijn bij VTM, maar verder worden de dinsdagmatchen dus op geen enkel openbaar net in Vlaanderen vertoond.

Het valt trouwens af te wachten of daar in de komende jaargang verandering in komt. Het contract tussen de UEFA en DPG loopt in ieder geval nog tot 2024. Wie bereid is om te betalen voor de wedstrijden, en eventueel van provider te veranderen, kan tot slot terecht bij Proximus Pickx Sports. Daar zijn alle CL-duels te zien én de partijen worden er doorgaans uitstekend omkaderd, maar het kost natuurlijk de nodige centen. En wie geen probleem heeft met Franse commentaar kon ook altijd naar het Waalse Club RTL zappen. Ook daar zijn er meestal deskundige analyses voorzien, weliswaar in de andere landstaal.

UPDATE 16u35
Het gebrek aan Champions League-uitzendingen op de publiek toegankelijke kanalen kan op weinig bijval rekenen bij de Vlaamse voetballiefhebber, zo getuigen de vele reacties op Twitter. Heel wat mensen uiten daar immers hun ongenoegen over het feit dat de buitenlandse topwedstrijden de komende maanden nergens te bewonderen zullen vallen. Daarbij krijgt vooral VTM de wind van voren.

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Hoe gaat u vanavond kijken?

Meest recent

Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

4
4
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

12
12
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

36
36
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

66
66
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

69
69
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

71
71
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

292
292
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

349
349
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

560
560
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

183
183
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

166
166
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

432
432
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

158
158
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

268
268
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

823
823
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

245
245
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

155
155
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

554
554
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

290
290
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

416
416
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

406
406
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

294
294
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

491
491
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

114
114
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

939
939

Meer sportnieuws