VTM en VIER krijgen wind van voren: "Hoog tijd voor terug VRT"

door
VTM en VIER krijgen wind van voren:

Dinsdagavond gaat de groepsfase van de Champions League van start, met meteen enkele fraaie duels op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de clash tussen FC Barcelona-Bayern München. Maar op de Vlaamse zenders zal deze wedstrijd op geen enkel open kanaal te zien zijn. Een fikse domper dus voor de voetballiefhebbers onder ons.


De voorbije jaren waren de dinsdagavond-wedstrijden van het kampioenenbal telkens op de PLAY-zenders te zien. Maar dit keer zet moederbedrijf SBS volop in op de Belgische ploegen in de Conference en Europa League, en liet men de uitzendrechten van de CL mede door de hoge prijs links liggen. DPG Media, het bedrijf achter de VTM-zenders, hield dan weer vast aan de woensdagavond-duels en de samenvattingen van alle matchen. Ook wanneer Club Brugge op dinsdag speelt zullen die partijen te zien zijn bij VTM, maar verder worden de dinsdagmatchen dus op geen enkel openbaar net in Vlaanderen vertoond.

Het valt trouwens af te wachten of daar in de komende jaargang verandering in komt. Het contract tussen de UEFA en DPG loopt in ieder geval nog tot 2024. Wie bereid is om te betalen voor de wedstrijden, en eventueel van provider te veranderen, kan tot slot terecht bij Proximus Pickx Sports. Daar zijn alle CL-duels te zien én de partijen worden er doorgaans uitstekend omkaderd, maar het kost natuurlijk de nodige centen. En wie geen probleem heeft met Franse commentaar kon ook altijd naar het Waalse Club RTL zappen. Ook daar zijn er meestal deskundige analyses voorzien, weliswaar in de andere landstaal.

UPDATE 16u35
Het gebrek aan Champions League-uitzendingen op de publiek toegankelijke kanalen kan op weinig bijval rekenen bij de Vlaamse voetballiefhebber, zo getuigen de vele reacties op Twitter. Heel wat mensen uiten daar immers hun ongenoegen over het feit dat de buitenlandse topwedstrijden de komende maanden nergens te bewonderen zullen vallen. Daarbij krijgt vooral VTM de wind van voren.

LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Hoe gaat u vanavond kijken?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

24
24
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

116
116
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

166
166
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

35
35
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

196
196
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

104
104
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

189
189
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1218
1218
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

241
241
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1070
1070
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

899
899

Meer sportnieuws