VTM en VIER krijgen wind van voren: "Hoog tijd voor terug VRT"

635 stemmen
VTM en VIER krijgen wind van voren:

Dinsdagavond gaat de groepsfase van de Champions League van start, met meteen enkele fraaie duels op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar de clash tussen FC Barcelona-Bayern München. Maar op de Vlaamse zenders zal deze wedstrijd op geen enkel open kanaal te zien zijn. Een fikse domper dus voor de voetballiefhebbers onder ons.


De voorbije jaren waren de dinsdagavond-wedstrijden van het kampioenenbal telkens op de PLAY-zenders te zien. Maar dit keer zet moederbedrijf SBS volop in op de Belgische ploegen in de Conference en Europa League, en liet men de uitzendrechten van de CL mede door de hoge prijs links liggen. DPG Media, het bedrijf achter de VTM-zenders, hield dan weer vast aan de woensdagavond-duels en de samenvattingen van alle matchen. Ook wanneer Club Brugge op dinsdag speelt zullen die partijen te zien zijn bij VTM, maar verder worden de dinsdagmatchen dus op geen enkel openbaar net in Vlaanderen vertoond.

Het valt trouwens af te wachten of daar in de komende jaargang verandering in komt. Het contract tussen de UEFA en DPG loopt in ieder geval nog tot 2024. Wie bereid is om te betalen voor de wedstrijden, en eventueel van provider te veranderen, kan tot slot terecht bij Proximus Pickx Sports. Daar zijn alle CL-duels te zien én de partijen worden er doorgaans uitstekend omkaderd, maar het kost natuurlijk de nodige centen. En wie geen probleem heeft met Franse commentaar kon ook altijd naar het Waalse Club RTL zappen. Ook daar zijn er meestal deskundige analyses voorzien, weliswaar in de andere landstaal.

UPDATE 16u35
Het gebrek aan Champions League-uitzendingen op de publiek toegankelijke kanalen kan op weinig bijval rekenen bij de Vlaamse voetballiefhebber, zo getuigen de vele reacties op Twitter. Heel wat mensen uiten daar immers hun ongenoegen over het feit dat de buitenlandse topwedstrijden de komende maanden nergens te bewonderen zullen vallen. Daarbij krijgt vooral VTM de wind van voren.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Hoe gaat u vanavond kijken?

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

0
0
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

32
32
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

334
334
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

26
26
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

252
252
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

26
26
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

13
13
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

165
165
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

223
223
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

179
179
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

668
668
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

503
503
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

375
375
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

237
237
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

245
245
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

99
99
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

436
436
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

250
250
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

521
521

Meer sportnieuws