Pechvogel Engels zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

888
Pechvogel Engels zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

Zijn debuut tegen Omonia Nicosia was er eentje om snel te vergeten, maar daarna herpakte Bjorn Engels zich snel maar bestendig. De 26-jarige verdediger werkte keihard zijn aloude niveau terug te halen, en stelselmatig slaagde hij daar ook in. Al kan een opgelopen blessure in het voorbije weekend dat plan hypothekeren. Daarnaast had Engels de eerstvolgende wedstrijd tegen Olympiakos al maandenlang gemarkeerd in zijn agenda. 


HOGE VERWACHTINGEN

Wie heeft een sportief directeur nodig als je Sven Jaecques hebt? In de voorbije zomermercato lokte de general manager van Antwerp FC onder meer Michael Frey, Radja Nainggolan, Victor Fischer en Bjorn Engels naar de Bosuil. Die laatste werd al vroeg in de transferperiode voorgesteld bij the Great Old, en zijn transfer verraste vriend en vijand. De algemene verwachting van buitenaf was namelijk dat Engels ooit zou terugkeren naar Club Brugge, maar door zijn verhuis naar Antwerp lijkt dat scenario nu wel heel erg onwaarschijnlijk.

De 26-jarige centrale verdediger zat in het tussenseizoen al geruime tijd op zijspoor bij Aston Villa waar hij – mede door veelvuldige blessures – in bijna twee jaar tijd amper aan 19 officiële wedstrijden raakte. De laatste officiële wedstrijd van Engels bij the Villans dateerde alweer van 9 maart 2020, toen zij tegen Leicester City met 4-0 onderuit gingen. Sindsdien maakte Engels geen officiële minuten meer in de hoofdmacht van Aston Villa, enkel met de U23 werkte hij op 16 april 2021 nog eens een volledige wedstrijd af. 



Antwerp leek aldus een sportieve gok genomen te hebben met Bjorn Engels, maar schijn bedriegt in dit geval. De ex-speler van Club Brugge stond namelijk al geruime tijd op de shortlist en Antwerp FC ondernam in het verleden al eens een poging om Engels naar de Bosuil te halen. Toen moest Antwerp afhaken wegens financiële redenen maar in de voorbije zomer sloeg Paul Gheysens toch toe. En daarvoor leverde de voorzitter een flinke financiële inspanning. Middels enkele variabele betalingen kan Engels zowaar de duurste inkomende transfer van Antwerp worden.

DEBUUT IN MINEUR

Door zijn lange periode zonder officiële wedstrijden, had Bjorn Engels logischerwijze nog wat tijd, ritme en fysieke scherpte nodig om volledig speelklaar te geraken bij Antwerp FC. Binnen en buiten de club keek men alvast reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd van Engels in het shirt van Antwerp. De ploeg bezit op het offensief gebied voldoende kwaliteit en mogelijkheden, maar dit seizoen wringt het schoentje vooral in de verdediging. De veelbesproken terugkeer van Engels op de Belgische velden moest een cruciale kwaliteitsinjectie betekenen in de Antwerpse defensie.

En die rentree kwam er vroeger dan verwacht. Bjorn Engels maakte zijn debuut voor Antwerp FC tegen Omonia Nicosia. Dat dramatische 4-2 debacle in Cyprus, weet u nog? Samen met Sam Vines verscheen Engels verrassend genoeg aan de aftrap, maar beide spelers beleefden echter een debuut om snel te vergeten. Vooral in de tweede helft zakte Engels door de mand.“Engels bleek alvast niet de versterking die Antwerp zo nodig heeft”, noteerde Het Nieuwsblad toen. “De 26-jarige verdediger zeult de reputatie mee dat hij het soms te gemakkelijk opneemt. Dat heeft hij zeker niet kunnen uitgommen.”



Ook al was Omonia Nicosia geen wereldploeg, Antwerp en Bjorn Engels kregen er in Cyprus wel vier binnen in hun mandje. “Dan hoef je geen hooggeschoolde analist te zijn om te weten dat het verdedigend een zootje was.” Anderen vonden het dan weer te gemakkelijk om te schieten op Bjorn Engels en Sam Vines. Want al voor de match in Cyprus draaide het namelijk reeds vierkant in de verdediging van Antwerp. En dat moest Brian Priske wel ingrijpen in deze cruciale zone van zijn ploeg. Hoe het ook zij, er werd wel een gepaste reactie verwacht en gevraagd van Engels.

DE WOEDE VAN ENGELS

En die kwam er al snel. Drie dagen later leverde Bjorn Engels een goede prestatie af tegen Oud-Heverlee Leuven. De centrale verdediger kampte nog met een zekere trainingsachterstand, maar toch bleef Brian Priske de 26-jarige het volle vertrouwen geven. In contrast met de rest van de ploeg, presteerde Engels tegen OHL wél naar behoren. Zijn eerste competitiewedstrijd in de Jupiler Pro League was dus geslaagd, in tegenstelling tot zijn debuut tegen Omonia Nicosia drie dagen eerder.

Naar eigen zeggen was Bjorn Engels nog geen honderd procent, wat overigens heel logisch is na meer dan een jaar zonder competitievoetbal. “Drie dagen na een zware Europese wedstrijd deze partij zonder blessure doorkomen, is een serieuze opsteker”, verklaarde hij na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Engels maakte dan ook goed gebruik van de voorbije interlandbreak om zich verder op niveau te brengen. Want straks wacht er een heel druk schema voor Antwerp FC.



Te beginnen met de lastige verplaatsing tegen KAS Eupen. Bjorn Engels startte Am Kehrweg op een goede manier, maar na een spurtduel met Smail Prevljak moest hij noodgedwongen het veld verlaten. De ervaren verdediger verliet teleurgesteld het veld, waarna hij zijn woede richtte op de reclamepanelen. Engels zal ongetwijfeld gevreesd hebben dat hij de volgende wedstrijd tegen zijn ex-club Olympiakos zal moeten missen. Hij had nochtans een eitje te pellen met zijn ex-werkgever.

POSITIEVE EVOLUTIE 

“Ik ben géén man van glas”, verklaarde Bjorn Engels in juli van dit jaar. Maar al na vier wedstrijden voor Antwerp FC liep hij al een eerste blessure op. Hoewel zo'n terugval enigszins te verwachten is na een lange periode zonder competitievoetbal, is dit wel een serieuze domper voor Engels. Hij werkte namelijk keihard naar zijn huidige niveau toe en bovendien heeft hij nog een ruime progressiemarge voor zich. Zonde dat deze evolutie nu een halt wordt toegeroepen.



En de cijfers ondersteunen de goede vorm van Bjorn Engels alleen maar. Zowel tegen KAS Eupen als tegen Oud-Heverlee Leuven was hij bijvoorbeeld onklopbaar in de lucht, Engels won namelijk alle 7 van zijn aangegane luchtduels. Dat is een groot contrast met het tweeluik tegen Omonia Nicosia, toen hij 'slechts' 6 van de 13 luchtduels won. In Eupen was Engels over amper 33 minuten ook goed voor 9 balrecuperaties, terwijl zijn seizoensgemiddelde 12 stuks per match bedraagt.

OLYMPIAKOS

De recent opgelopen blessure van Bjorn Engels is dus een flinke tegenslag in zijn veelbelovende rentree. Hij krikte stelselmatig zijn sportief niveau op, en die evolutie wordt nu gehypothekeerd. Bovendien had Engels de eerstkomende Europa League-wedstrijd tegen Olympiakos met stip genoteerd in zijn agenda. In april 2018 werd hij als persona non grata verklaard door de voorzitter Evangelos Marinakis, die Engels samen met onder andere Vadis Odjidja-Ofoe definitief naar de B-kern verwees.

Evangelos Marinakis had toen een opvallende boodschap voor zijn overbodige en teleurstellende topspelers. Een mededeling die hij via de Griekse pers verstuurde. “Ik heb jullie nu lang genoeg getolereerd. De schuld ligt bij jullie. Ik heb miljoenen betaald zodat het jullie aan niets ontbrak, maar jullie geven meer om jullie mooie auto's en dure huizen dan om de club. Ik ga met de beloften spelen. Jullie vertrekken allemaal verplicht op vakantie.” Engels & Co moesten ook een boete van 400 duizend euro betalen.



Daarna was het geen prettige tijd meer voor Bjorn Engels in Griekenland. Samen met de andere overbodige spelers moest hij weken aan een stuk alleen maar looptrainingen ondergaan, zonder ook maar één bal in de buurt. In de weekends, om 6 uur 's ochtends en om 16u op het warmste moment van de dag. Geen fraaie manier van handelen uiteraard, en daarom dat Engels ongetwijfeld graag op het veld zou staan in het Georgios Karaiskákisstadion.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Wordt Engels één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

21
21
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

25
25
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

33
33
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

100
100
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

71
71
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

122
122
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

151
151
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

23
23
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

44
44
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

404
404
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

190
190
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

585
585
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

211
211
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

63
63
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

171
171
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

38
38
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

135
135
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

208
208

Meer sportnieuws