Pechvogel Engels zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

888 stemmen
Pechvogel Engels zorgt voor grote verbazing bij Antwerp

Zijn debuut tegen Omonia Nicosia was er eentje om snel te vergeten, maar daarna herpakte Bjorn Engels zich snel maar bestendig. De 26-jarige verdediger werkte keihard zijn aloude niveau terug te halen, en stelselmatig slaagde hij daar ook in. Al kan een opgelopen blessure in het voorbije weekend dat plan hypothekeren. Daarnaast had Engels de eerstvolgende wedstrijd tegen Olympiakos al maandenlang gemarkeerd in zijn agenda. 


HOGE VERWACHTINGEN

Wie heeft een sportief directeur nodig als je Sven Jaecques hebt? In de voorbije zomermercato lokte de general manager van Antwerp FC onder meer Michael Frey, Radja Nainggolan, Victor Fischer en Bjorn Engels naar de Bosuil. Die laatste werd al vroeg in de transferperiode voorgesteld bij the Great Old, en zijn transfer verraste vriend en vijand. De algemene verwachting van buitenaf was namelijk dat Engels ooit zou terugkeren naar Club Brugge, maar door zijn verhuis naar Antwerp lijkt dat scenario nu wel heel erg onwaarschijnlijk.

De 26-jarige centrale verdediger zat in het tussenseizoen al geruime tijd op zijspoor bij Aston Villa waar hij – mede door veelvuldige blessures – in bijna twee jaar tijd amper aan 19 officiële wedstrijden raakte. De laatste officiële wedstrijd van Engels bij the Villans dateerde alweer van 9 maart 2020, toen zij tegen Leicester City met 4-0 onderuit gingen. Sindsdien maakte Engels geen officiële minuten meer in de hoofdmacht van Aston Villa, enkel met de U23 werkte hij op 16 april 2021 nog eens een volledige wedstrijd af. 



Antwerp leek aldus een sportieve gok genomen te hebben met Bjorn Engels, maar schijn bedriegt in dit geval. De ex-speler van Club Brugge stond namelijk al geruime tijd op de shortlist en Antwerp FC ondernam in het verleden al eens een poging om Engels naar de Bosuil te halen. Toen moest Antwerp afhaken wegens financiële redenen maar in de voorbije zomer sloeg Paul Gheysens toch toe. En daarvoor leverde de voorzitter een flinke financiële inspanning. Middels enkele variabele betalingen kan Engels zowaar de duurste inkomende transfer van Antwerp worden.

DEBUUT IN MINEUR

Door zijn lange periode zonder officiële wedstrijden, had Bjorn Engels logischerwijze nog wat tijd, ritme en fysieke scherpte nodig om volledig speelklaar te geraken bij Antwerp FC. Binnen en buiten de club keek men alvast reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd van Engels in het shirt van Antwerp. De ploeg bezit op het offensief gebied voldoende kwaliteit en mogelijkheden, maar dit seizoen wringt het schoentje vooral in de verdediging. De veelbesproken terugkeer van Engels op de Belgische velden moest een cruciale kwaliteitsinjectie betekenen in de Antwerpse defensie.

En die rentree kwam er vroeger dan verwacht. Bjorn Engels maakte zijn debuut voor Antwerp FC tegen Omonia Nicosia. Dat dramatische 4-2 debacle in Cyprus, weet u nog? Samen met Sam Vines verscheen Engels verrassend genoeg aan de aftrap, maar beide spelers beleefden echter een debuut om snel te vergeten. Vooral in de tweede helft zakte Engels door de mand.“Engels bleek alvast niet de versterking die Antwerp zo nodig heeft”, noteerde Het Nieuwsblad toen. “De 26-jarige verdediger zeult de reputatie mee dat hij het soms te gemakkelijk opneemt. Dat heeft hij zeker niet kunnen uitgommen.”



Ook al was Omonia Nicosia geen wereldploeg, Antwerp en Bjorn Engels kregen er in Cyprus wel vier binnen in hun mandje. “Dan hoef je geen hooggeschoolde analist te zijn om te weten dat het verdedigend een zootje was.” Anderen vonden het dan weer te gemakkelijk om te schieten op Bjorn Engels en Sam Vines. Want al voor de match in Cyprus draaide het namelijk reeds vierkant in de verdediging van Antwerp. En dat moest Brian Priske wel ingrijpen in deze cruciale zone van zijn ploeg. Hoe het ook zij, er werd wel een gepaste reactie verwacht en gevraagd van Engels.

DE WOEDE VAN ENGELS

En die kwam er al snel. Drie dagen later leverde Bjorn Engels een goede prestatie af tegen Oud-Heverlee Leuven. De centrale verdediger kampte nog met een zekere trainingsachterstand, maar toch bleef Brian Priske de 26-jarige het volle vertrouwen geven. In contrast met de rest van de ploeg, presteerde Engels tegen OHL wél naar behoren. Zijn eerste competitiewedstrijd in de Jupiler Pro League was dus geslaagd, in tegenstelling tot zijn debuut tegen Omonia Nicosia drie dagen eerder.

Naar eigen zeggen was Bjorn Engels nog geen honderd procent, wat overigens heel logisch is na meer dan een jaar zonder competitievoetbal. “Drie dagen na een zware Europese wedstrijd deze partij zonder blessure doorkomen, is een serieuze opsteker”, verklaarde hij na de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven. Engels maakte dan ook goed gebruik van de voorbije interlandbreak om zich verder op niveau te brengen. Want straks wacht er een heel druk schema voor Antwerp FC.



Te beginnen met de lastige verplaatsing tegen KAS Eupen. Bjorn Engels startte Am Kehrweg op een goede manier, maar na een spurtduel met Smail Prevljak moest hij noodgedwongen het veld verlaten. De ervaren verdediger verliet teleurgesteld het veld, waarna hij zijn woede richtte op de reclamepanelen. Engels zal ongetwijfeld gevreesd hebben dat hij de volgende wedstrijd tegen zijn ex-club Olympiakos zal moeten missen. Hij had nochtans een eitje te pellen met zijn ex-werkgever.

POSITIEVE EVOLUTIE 

“Ik ben géén man van glas”, verklaarde Bjorn Engels in juli van dit jaar. Maar al na vier wedstrijden voor Antwerp FC liep hij al een eerste blessure op. Hoewel zo'n terugval enigszins te verwachten is na een lange periode zonder competitievoetbal, is dit wel een serieuze domper voor Engels. Hij werkte namelijk keihard naar zijn huidige niveau toe en bovendien heeft hij nog een ruime progressiemarge voor zich. Zonde dat deze evolutie nu een halt wordt toegeroepen.



En de cijfers ondersteunen de goede vorm van Bjorn Engels alleen maar. Zowel tegen KAS Eupen als tegen Oud-Heverlee Leuven was hij bijvoorbeeld onklopbaar in de lucht, Engels won namelijk alle 7 van zijn aangegane luchtduels. Dat is een groot contrast met het tweeluik tegen Omonia Nicosia, toen hij 'slechts' 6 van de 13 luchtduels won. In Eupen was Engels over amper 33 minuten ook goed voor 9 balrecuperaties, terwijl zijn seizoensgemiddelde 12 stuks per match bedraagt.

OLYMPIAKOS

De recent opgelopen blessure van Bjorn Engels is dus een flinke tegenslag in zijn veelbelovende rentree. Hij krikte stelselmatig zijn sportief niveau op, en die evolutie wordt nu gehypothekeerd. Bovendien had Engels de eerstkomende Europa League-wedstrijd tegen Olympiakos met stip genoteerd in zijn agenda. In april 2018 werd hij als persona non grata verklaard door de voorzitter Evangelos Marinakis, die Engels samen met onder andere Vadis Odjidja-Ofoe definitief naar de B-kern verwees.

Evangelos Marinakis had toen een opvallende boodschap voor zijn overbodige en teleurstellende topspelers. Een mededeling die hij via de Griekse pers verstuurde. “Ik heb jullie nu lang genoeg getolereerd. De schuld ligt bij jullie. Ik heb miljoenen betaald zodat het jullie aan niets ontbrak, maar jullie geven meer om jullie mooie auto's en dure huizen dan om de club. Ik ga met de beloften spelen. Jullie vertrekken allemaal verplicht op vakantie.” Engels & Co moesten ook een boete van 400 duizend euro betalen.



Daarna was het geen prettige tijd meer voor Bjorn Engels in Griekenland. Samen met de andere overbodige spelers moest hij weken aan een stuk alleen maar looptrainingen ondergaan, zonder ook maar één bal in de buurt. In de weekends, om 6 uur 's ochtends en om 16u op het warmste moment van de dag. Geen fraaie manier van handelen uiteraard, en daarom dat Engels ongetwijfeld graag op het veld zou staan in het Georgios Karaiskákisstadion.

LEES OOK: 'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Wordt Engels één van de betere spelers in de JPL?

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

25
25
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

137
137
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

73
73
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

216
216
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

69
69
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

69
69
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

149
149
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

123
123
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

117
117
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

115
115
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

371
371
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

544
544
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

84
84
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

406
406
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

291
291
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1005
1005
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

290
290
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

71
71
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

121
121
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1042
1042
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

622
622
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

124
124
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

83
83
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

869
869

Meer sportnieuws