Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

577
Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

De verrassendste nieuwkomer bij Club Brugge is ongetwijfeld Ruben Providence. In zijn prille carrière kwam de 20-jarige huurling nog nooit in actie op het hoogste niveau. AS Roma stuurde Providence naar Club Brugge om meer ervaring op te doen, maar zijn start verloopt er niet van een leien dakje. Providence speelde in tegenstelling tot de andere nieuwkomers nog geen enkele oefenwedstrijd en bovendien nam Philippe Clement hem niet op voor de Champions League-campagne. Dat zullen AS Roma en José Mourinho niet graag gezien hebben. Providence liep op de koop toe een blessure op aan de enkel. Ook dat nog.


GROOT TALENT, WEINIG MINUTEN

Een mix van aanwinsten op de korte termijn gekoppeld aan versterkingen met het oog op de toekomst: Club Brugge voerde in de voorbije zomermercato een gediversifieerd aankoopbeleid door. Eén van de aanwinsten met een groot toekomstperspectief was Ruben Providence. De 20-jarige flankaanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma, met een aankoopoptie van ruim 2 miljoen euro. Een prikje, als de Franse jeugdinternational zich goed ontwikkelt in het Jan Breydelstadion.



Van alle zomerse aanwinsten is Ruben Providence diegene waarvan er het meeste voorbehoud ingeroepen wordt. De jonge flankaanvaller speelde in zijn prille carrière namelijk nog geen enkele officiële wedstrijd op het hoogste niveau. Daarentegen staat echter dat Providence een veelbelovende opleiding ervaarde bij Paris Saint-Germain en AS Roma. In Rome haalde hij vorig seizoen in de context van de Serie A elf keer het wedstrijdblad, maar in het eerste elftal raakte hij er niet aan speelminuten.

MOOIE VOETBALLER

Bij de U19 van Paris Saint-Germain werd Ruben Providence gekneed door Thiago Motta, ex-speler van onder meer de Parijzenaren zelf, Atlético Madrid, Internazionale en FC Barcelona. De Braziliaan hielp hem de cruciale vooruitgang te boeken, waarna Providence een transfer naar AS Roma kon afdwingen. Ook al speelde hij in Rome nog geen enkele wedstrijd op het hoogste niveau, misschien ook wel logisch als pas 20-jarige, Providence stond er wel te boek als een groot talent.



Ruben Providence bezit een mooie stijl als flankaanvaller, waarbij er meerdere hoogwaardige kwaliteiten opvallen. De Franse jeugdinternational beschikt bijvoorbeeld over een knappe balbehandeling – vooral zijn first touch zou tot de verbeelding spreken. Daarnaast was Providence heel bepalend bij de U19 van AS Roma. “Hij was zeer efficiënt voor het doel”, verklaarde zijn vader Jean onlangs aan La Dernière Heure. “Hij scoorde, bracht gevaar en speelde veel.”

BEWUST GEKOZEN VOOR CLUB

Maar wat komt zo'n hoogwaardig profiel zoals Ruben Providence, toch onder contract bij AS Roma, Frans jeugdinternational en ex-Paris Saint-Germain, dan zoeken bij Club Brugge, dat toch een lager aangeschreven ploeg is? Speelminuten is het enige antwoord. “Je mag het aanzien van Club in het buitenland niet onderschatten. Dat merken we tijdens de gesprekken die we met spelers voeren. Ook het Basecamp en de verhalen van Diatta en Kossounou spreken hen enorm aan”, verklaarde Philippe Clement net voor de officiële aankondiging van Providence bij Club.



Ook het kamp-Providence benadrukte dat de 20-jarige voor Club Brugge koos omwille van het interessante platform voor jonge spelers. Club Brugge is daarom een mooie opportuniteit en biedt tevens een uniek podium om individuele progressie te kunnen maken. “Het is de grootste club in België, die op een zeer hoog niveau speelt. We weten dat hij hier zijn kans zal krijgen. Nu wil hij zich bij Club Brugge laten zien”, verklaarde vader Jean Providence aan La Dernière Heure.

GEEN INVLOED VAN MOURINHO

In een gunstig scenario, wanneer Ruben Providence een goede indruk nalaat in België, zou Club Brugge de aankoopoptie van 2 miljoen euro kunnen lichten en hem bijgevolg definitief kunnen overnemen. Anderzijds zou Providence ook zelf de sleutel in handen hebben over zijn toekomst. Als AS Roma en José Mourinho namelijk zouden besluiten om de Fransman volgend seizoen een volwaardige kans te geven in het eerste elftal, dan zou Providence daar toch wel twee keer moeten over nadenken.



Maar in beide scenario’s zal AS Roma-coach José Mourinho uiteraard hopen dat zijn speler zich goed zal ontplooien in Brugge. Enerzijds kunnen ze 2 miljoen euro vangen voor Ruben Providence, en in het andere geval krijgt AS Roma na één jaar een betere, kwalitatievere en meer ervaren speler terug. De Portugese coach had in het voorbije tussenseizoen zelfs weinig invloed op de huurbeurt van Providence aan Club Brugge. Het vertrek van Providence zou zelfs geen verband inhouden met de komst van Mourinho in juli laatstleden.

DE ENKEL VAN PROVIDENCE

Ruben Providence nam dus de vlucht vooruit naar Club Brugge, waar hij hoopt om veel speelminuten te maken en zich gunstig te ontwikkelen. Maar een directe impact wordt er evenwel niet verwacht van de jonge Fransman. In tegenstelling tot andere zomeraanwinsten van Club Brugge kwam Providence nog in geen enkele oefenwedstrijd in actie. In de laatste competitiewedstrijd tegen AA Gent haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. Het nummer 14 van Club Brugge heeft dus duidelijk nog wat tijd nodig om beschikbaar te worden voor het eerste elftal.



De algemene verwachting omtrent Ruben Providence was dat hij na de voorbije interlandbreak zijn eerste stappen in het eerste elftal zou zetten. Maar uitgerekend in die interlandbreak zakte de 20-jarige op training door zijn enkel. “Hij is geblesseerd geraakt en is al geopereerd. Hij zal toch snel enkele maanden out zijn”, verklaarde Philippe Clement donderdag op de persconferentie. Twee maanden, volgens Het Laatste Nieuws. Geen overkomelijk probleem, want Providence’s blessure heeft geen gevolg op de huurdeal tussen Club Brugge en AS Roma.

ROMA & MOURINHO

José Mourinho is een coach die eerder resultaatgericht en op de korte termijn werkt, getuige de actuele zes op zes van AS Roma in de Serie A. Daardoor legt de Portugese succescoach zijn focus in Rome voornamelijk op het actuele aanwezige spelersmateriaal. In de voorbereiding op het volgende seizoen krijgen de teruggekeerde huurlingen vervolgens de kans om zich terug te bewijzen aan de hoofdcoach van AS Roma. Het is een manier van meedenken met zijn broodheer. AS Roma is niet meer de topclub van weleer, waardoor er creatief moet worden omgesprongen op het transfergebied.



Een teruggekeerde huurling met flink wat extra bagage past dan perfect in die optiek. En dat is een scenario dat Roma kan bekomen met Ruben Providence. Maar dat hij nog geen minuut speelde in de oefenwedstrijden én het feit dat Philippe Clement hem niet opnam – voor Providence’s blessure - op de inschrijvingslijst van de Champions League, zal toch ongetwijfeld een klein dompertje geweest zijn bij José Mourinho en AS Roma. De opgelopen blessure van Providence is uiteraard geen goed nieuws voor alle partijen, maar daarvoor kan de schuld moeilijk bij Club Brugge gelegd worden.

LEES OOK: 'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Zal Providence slagen bij Club?

Meest recent

'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

3
3
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

18
18
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

52
52
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

14
14
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

92
92
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

45
45
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

247
247
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

146
146
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

27
27
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

100
100
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

248
248
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

41
41
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

221
221
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

95
95
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

373
373
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

172
172
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

112
112
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

336
336
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

254
254
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

404
404
'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

642
642
Hosanna in Mechelen: sleutelmatch met rood omcirkeld

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

170
170
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

1427
1427
'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

350
350

Meer sportnieuws