Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

577 stemmen
Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

De verrassendste nieuwkomer bij Club Brugge is ongetwijfeld Ruben Providence. In zijn prille carrière kwam de 20-jarige huurling nog nooit in actie op het hoogste niveau. AS Roma stuurde Providence naar Club Brugge om meer ervaring op te doen, maar zijn start verloopt er niet van een leien dakje. Providence speelde in tegenstelling tot de andere nieuwkomers nog geen enkele oefenwedstrijd en bovendien nam Philippe Clement hem niet op voor de Champions League-campagne. Dat zullen AS Roma en José Mourinho niet graag gezien hebben. Providence liep op de koop toe een blessure op aan de enkel. Ook dat nog.


GROOT TALENT, WEINIG MINUTEN

Een mix van aanwinsten op de korte termijn gekoppeld aan versterkingen met het oog op de toekomst: Club Brugge voerde in de voorbije zomermercato een gediversifieerd aankoopbeleid door. Eén van de aanwinsten met een groot toekomstperspectief was Ruben Providence. De 20-jarige flankaanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma, met een aankoopoptie van ruim 2 miljoen euro. Een prikje, als de Franse jeugdinternational zich goed ontwikkelt in het Jan Breydelstadion.



Van alle zomerse aanwinsten is Ruben Providence diegene waarvan er het meeste voorbehoud ingeroepen wordt. De jonge flankaanvaller speelde in zijn prille carrière namelijk nog geen enkele officiële wedstrijd op het hoogste niveau. Daarentegen staat echter dat Providence een veelbelovende opleiding ervaarde bij Paris Saint-Germain en AS Roma. In Rome haalde hij vorig seizoen in de context van de Serie A elf keer het wedstrijdblad, maar in het eerste elftal raakte hij er niet aan speelminuten.

MOOIE VOETBALLER

Bij de U19 van Paris Saint-Germain werd Ruben Providence gekneed door Thiago Motta, ex-speler van onder meer de Parijzenaren zelf, Atlético Madrid, Internazionale en FC Barcelona. De Braziliaan hielp hem de cruciale vooruitgang te boeken, waarna Providence een transfer naar AS Roma kon afdwingen. Ook al speelde hij in Rome nog geen enkele wedstrijd op het hoogste niveau, misschien ook wel logisch als pas 20-jarige, Providence stond er wel te boek als een groot talent.



Ruben Providence bezit een mooie stijl als flankaanvaller, waarbij er meerdere hoogwaardige kwaliteiten opvallen. De Franse jeugdinternational beschikt bijvoorbeeld over een knappe balbehandeling – vooral zijn first touch zou tot de verbeelding spreken. Daarnaast was Providence heel bepalend bij de U19 van AS Roma. “Hij was zeer efficiënt voor het doel”, verklaarde zijn vader Jean onlangs aan La Dernière Heure. “Hij scoorde, bracht gevaar en speelde veel.”

BEWUST GEKOZEN VOOR CLUB

Maar wat komt zo'n hoogwaardig profiel zoals Ruben Providence, toch onder contract bij AS Roma, Frans jeugdinternational en ex-Paris Saint-Germain, dan zoeken bij Club Brugge, dat toch een lager aangeschreven ploeg is? Speelminuten is het enige antwoord. “Je mag het aanzien van Club in het buitenland niet onderschatten. Dat merken we tijdens de gesprekken die we met spelers voeren. Ook het Basecamp en de verhalen van Diatta en Kossounou spreken hen enorm aan”, verklaarde Philippe Clement net voor de officiële aankondiging van Providence bij Club.



Ook het kamp-Providence benadrukte dat de 20-jarige voor Club Brugge koos omwille van het interessante platform voor jonge spelers. Club Brugge is daarom een mooie opportuniteit en biedt tevens een uniek podium om individuele progressie te kunnen maken. “Het is de grootste club in België, die op een zeer hoog niveau speelt. We weten dat hij hier zijn kans zal krijgen. Nu wil hij zich bij Club Brugge laten zien”, verklaarde vader Jean Providence aan La Dernière Heure.

GEEN INVLOED VAN MOURINHO

In een gunstig scenario, wanneer Ruben Providence een goede indruk nalaat in België, zou Club Brugge de aankoopoptie van 2 miljoen euro kunnen lichten en hem bijgevolg definitief kunnen overnemen. Anderzijds zou Providence ook zelf de sleutel in handen hebben over zijn toekomst. Als AS Roma en José Mourinho namelijk zouden besluiten om de Fransman volgend seizoen een volwaardige kans te geven in het eerste elftal, dan zou Providence daar toch wel twee keer moeten over nadenken.



Maar in beide scenario’s zal AS Roma-coach José Mourinho uiteraard hopen dat zijn speler zich goed zal ontplooien in Brugge. Enerzijds kunnen ze 2 miljoen euro vangen voor Ruben Providence, en in het andere geval krijgt AS Roma na één jaar een betere, kwalitatievere en meer ervaren speler terug. De Portugese coach had in het voorbije tussenseizoen zelfs weinig invloed op de huurbeurt van Providence aan Club Brugge. Het vertrek van Providence zou zelfs geen verband inhouden met de komst van Mourinho in juli laatstleden.

DE ENKEL VAN PROVIDENCE

Ruben Providence nam dus de vlucht vooruit naar Club Brugge, waar hij hoopt om veel speelminuten te maken en zich gunstig te ontwikkelen. Maar een directe impact wordt er evenwel niet verwacht van de jonge Fransman. In tegenstelling tot andere zomeraanwinsten van Club Brugge kwam Providence nog in geen enkele oefenwedstrijd in actie. In de laatste competitiewedstrijd tegen AA Gent haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. Het nummer 14 van Club Brugge heeft dus duidelijk nog wat tijd nodig om beschikbaar te worden voor het eerste elftal.



De algemene verwachting omtrent Ruben Providence was dat hij na de voorbije interlandbreak zijn eerste stappen in het eerste elftal zou zetten. Maar uitgerekend in die interlandbreak zakte de 20-jarige op training door zijn enkel. “Hij is geblesseerd geraakt en is al geopereerd. Hij zal toch snel enkele maanden out zijn”, verklaarde Philippe Clement donderdag op de persconferentie. Twee maanden, volgens Het Laatste Nieuws. Geen overkomelijk probleem, want Providence’s blessure heeft geen gevolg op de huurdeal tussen Club Brugge en AS Roma.

ROMA & MOURINHO

José Mourinho is een coach die eerder resultaatgericht en op de korte termijn werkt, getuige de actuele zes op zes van AS Roma in de Serie A. Daardoor legt de Portugese succescoach zijn focus in Rome voornamelijk op het actuele aanwezige spelersmateriaal. In de voorbereiding op het volgende seizoen krijgen de teruggekeerde huurlingen vervolgens de kans om zich terug te bewijzen aan de hoofdcoach van AS Roma. Het is een manier van meedenken met zijn broodheer. AS Roma is niet meer de topclub van weleer, waardoor er creatief moet worden omgesprongen op het transfergebied.



Een teruggekeerde huurling met flink wat extra bagage past dan perfect in die optiek. En dat is een scenario dat Roma kan bekomen met Ruben Providence. Maar dat hij nog geen minuut speelde in de oefenwedstrijden én het feit dat Philippe Clement hem niet opnam – voor Providence’s blessure - op de inschrijvingslijst van de Champions League, zal toch ongetwijfeld een klein dompertje geweest zijn bij José Mourinho en AS Roma. De opgelopen blessure van Providence is uiteraard geen goed nieuws voor alle partijen, maar daarvoor kan de schuld moeilijk bij Club Brugge gelegd worden.

LEES OOK: 'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Zal Providence slagen bij Club?

Meest recent

Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

11
11
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

157
157
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

79
79
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

200
200
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

382
382
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

342
342
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

40
40
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

584
584
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

343
343
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

52
52
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

485
485
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

447
447
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

299
299
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

152
152
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

376
376
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

41
41
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

147
147
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

369
369
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

516
516
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

410
410
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

386
386
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

323
323
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

113
113

Meer sportnieuws