Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

door
Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

De verrassendste nieuwkomer bij Club Brugge is ongetwijfeld Ruben Providence. In zijn prille carrière kwam de 20-jarige huurling nog nooit in actie op het hoogste niveau. AS Roma stuurde Providence naar Club Brugge om meer ervaring op te doen, maar zijn start verloopt er niet van een leien dakje. Providence speelde in tegenstelling tot de andere nieuwkomers nog geen enkele oefenwedstrijd en bovendien nam Philippe Clement hem niet op voor de Champions League-campagne. Dat zullen AS Roma en José Mourinho niet graag gezien hebben. Providence liep op de koop toe een blessure op aan de enkel. Ook dat nog.


GROOT TALENT, WEINIG MINUTEN

Een mix van aanwinsten op de korte termijn gekoppeld aan versterkingen met het oog op de toekomst: Club Brugge voerde in de voorbije zomermercato een gediversifieerd aankoopbeleid door. Eén van de aanwinsten met een groot toekomstperspectief was Ruben Providence. De 20-jarige flankaanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma, met een aankoopoptie van ruim 2 miljoen euro. Een prikje, als de Franse jeugdinternational zich goed ontwikkelt in het Jan Breydelstadion.



Van alle zomerse aanwinsten is Ruben Providence diegene waarvan er het meeste voorbehoud ingeroepen wordt. De jonge flankaanvaller speelde in zijn prille carrière namelijk nog geen enkele officiële wedstrijd op het hoogste niveau. Daarentegen staat echter dat Providence een veelbelovende opleiding ervaarde bij Paris Saint-Germain en AS Roma. In Rome haalde hij vorig seizoen in de context van de Serie A elf keer het wedstrijdblad, maar in het eerste elftal raakte hij er niet aan speelminuten.

MOOIE VOETBALLER

Bij de U19 van Paris Saint-Germain werd Ruben Providence gekneed door Thiago Motta, ex-speler van onder meer de Parijzenaren zelf, Atlético Madrid, Internazionale en FC Barcelona. De Braziliaan hielp hem de cruciale vooruitgang te boeken, waarna Providence een transfer naar AS Roma kon afdwingen. Ook al speelde hij in Rome nog geen enkele wedstrijd op het hoogste niveau, misschien ook wel logisch als pas 20-jarige, Providence stond er wel te boek als een groot talent.



Ruben Providence bezit een mooie stijl als flankaanvaller, waarbij er meerdere hoogwaardige kwaliteiten opvallen. De Franse jeugdinternational beschikt bijvoorbeeld over een knappe balbehandeling – vooral zijn first touch zou tot de verbeelding spreken. Daarnaast was Providence heel bepalend bij de U19 van AS Roma. “Hij was zeer efficiënt voor het doel”, verklaarde zijn vader Jean onlangs aan La Dernière Heure. “Hij scoorde, bracht gevaar en speelde veel.”

BEWUST GEKOZEN VOOR CLUB

Maar wat komt zo'n hoogwaardig profiel zoals Ruben Providence, toch onder contract bij AS Roma, Frans jeugdinternational en ex-Paris Saint-Germain, dan zoeken bij Club Brugge, dat toch een lager aangeschreven ploeg is? Speelminuten is het enige antwoord. “Je mag het aanzien van Club in het buitenland niet onderschatten. Dat merken we tijdens de gesprekken die we met spelers voeren. Ook het Basecamp en de verhalen van Diatta en Kossounou spreken hen enorm aan”, verklaarde Philippe Clement net voor de officiële aankondiging van Providence bij Club.



Ook het kamp-Providence benadrukte dat de 20-jarige voor Club Brugge koos omwille van het interessante platform voor jonge spelers. Club Brugge is daarom een mooie opportuniteit en biedt tevens een uniek podium om individuele progressie te kunnen maken. “Het is de grootste club in België, die op een zeer hoog niveau speelt. We weten dat hij hier zijn kans zal krijgen. Nu wil hij zich bij Club Brugge laten zien”, verklaarde vader Jean Providence aan La Dernière Heure.

GEEN INVLOED VAN MOURINHO

In een gunstig scenario, wanneer Ruben Providence een goede indruk nalaat in België, zou Club Brugge de aankoopoptie van 2 miljoen euro kunnen lichten en hem bijgevolg definitief kunnen overnemen. Anderzijds zou Providence ook zelf de sleutel in handen hebben over zijn toekomst. Als AS Roma en José Mourinho namelijk zouden besluiten om de Fransman volgend seizoen een volwaardige kans te geven in het eerste elftal, dan zou Providence daar toch wel twee keer moeten over nadenken.



Maar in beide scenario’s zal AS Roma-coach José Mourinho uiteraard hopen dat zijn speler zich goed zal ontplooien in Brugge. Enerzijds kunnen ze 2 miljoen euro vangen voor Ruben Providence, en in het andere geval krijgt AS Roma na één jaar een betere, kwalitatievere en meer ervaren speler terug. De Portugese coach had in het voorbije tussenseizoen zelfs weinig invloed op de huurbeurt van Providence aan Club Brugge. Het vertrek van Providence zou zelfs geen verband inhouden met de komst van Mourinho in juli laatstleden.

DE ENKEL VAN PROVIDENCE

Ruben Providence nam dus de vlucht vooruit naar Club Brugge, waar hij hoopt om veel speelminuten te maken en zich gunstig te ontwikkelen. Maar een directe impact wordt er evenwel niet verwacht van de jonge Fransman. In tegenstelling tot andere zomeraanwinsten van Club Brugge kwam Providence nog in geen enkele oefenwedstrijd in actie. In de laatste competitiewedstrijd tegen AA Gent haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. Het nummer 14 van Club Brugge heeft dus duidelijk nog wat tijd nodig om beschikbaar te worden voor het eerste elftal.



De algemene verwachting omtrent Ruben Providence was dat hij na de voorbije interlandbreak zijn eerste stappen in het eerste elftal zou zetten. Maar uitgerekend in die interlandbreak zakte de 20-jarige op training door zijn enkel. “Hij is geblesseerd geraakt en is al geopereerd. Hij zal toch snel enkele maanden out zijn”, verklaarde Philippe Clement donderdag op de persconferentie. Twee maanden, volgens Het Laatste Nieuws. Geen overkomelijk probleem, want Providence’s blessure heeft geen gevolg op de huurdeal tussen Club Brugge en AS Roma.

ROMA & MOURINHO

José Mourinho is een coach die eerder resultaatgericht en op de korte termijn werkt, getuige de actuele zes op zes van AS Roma in de Serie A. Daardoor legt de Portugese succescoach zijn focus in Rome voornamelijk op het actuele aanwezige spelersmateriaal. In de voorbereiding op het volgende seizoen krijgen de teruggekeerde huurlingen vervolgens de kans om zich terug te bewijzen aan de hoofdcoach van AS Roma. Het is een manier van meedenken met zijn broodheer. AS Roma is niet meer de topclub van weleer, waardoor er creatief moet worden omgesprongen op het transfergebied.



Een teruggekeerde huurling met flink wat extra bagage past dan perfect in die optiek. En dat is een scenario dat Roma kan bekomen met Ruben Providence. Maar dat hij nog geen minuut speelde in de oefenwedstrijden én het feit dat Philippe Clement hem niet opnam – voor Providence’s blessure - op de inschrijvingslijst van de Champions League, zal toch ongetwijfeld een klein dompertje geweest zijn bij José Mourinho en AS Roma. De opgelopen blessure van Providence is uiteraard geen goed nieuws voor alle partijen, maar daarvoor kan de schuld moeilijk bij Club Brugge gelegd worden.

LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Zal Providence slagen bij Club?

Meest recent

'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

16
16
DJ-oorlog barst los: Van Gucht in oog van helse storm

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

6
6
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

55
55
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

53
53
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

116
116
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

430
430
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

253
253
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

47
47
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

202
202
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

124
124
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

485
485
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

138
138
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

219
219
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

173
173
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

208
208
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

280
280
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

139
139
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

291
291
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

77
77
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

170
170
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

154
154
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

82
82
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

286
286
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

284
284
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

432
432

Meer sportnieuws