Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

577
Club Brugge bezorgt Mourinho enorme domper

De verrassendste nieuwkomer bij Club Brugge is ongetwijfeld Ruben Providence. In zijn prille carrière kwam de 20-jarige huurling nog nooit in actie op het hoogste niveau. AS Roma stuurde Providence naar Club Brugge om meer ervaring op te doen, maar zijn start verloopt er niet van een leien dakje. Providence speelde in tegenstelling tot de andere nieuwkomers nog geen enkele oefenwedstrijd en bovendien nam Philippe Clement hem niet op voor de Champions League-campagne. Dat zullen AS Roma en José Mourinho niet graag gezien hebben. Providence liep op de koop toe een blessure op aan de enkel. Ook dat nog.


GROOT TALENT, WEINIG MINUTEN

Een mix van aanwinsten op de korte termijn gekoppeld aan versterkingen met het oog op de toekomst: Club Brugge voerde in de voorbije zomermercato een gediversifieerd aankoopbeleid door. Eén van de aanwinsten met een groot toekomstperspectief was Ruben Providence. De 20-jarige flankaanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van AS Roma, met een aankoopoptie van ruim 2 miljoen euro. Een prikje, als de Franse jeugdinternational zich goed ontwikkelt in het Jan Breydelstadion.



Van alle zomerse aanwinsten is Ruben Providence diegene waarvan er het meeste voorbehoud ingeroepen wordt. De jonge flankaanvaller speelde in zijn prille carrière namelijk nog geen enkele officiële wedstrijd op het hoogste niveau. Daarentegen staat echter dat Providence een veelbelovende opleiding ervaarde bij Paris Saint-Germain en AS Roma. In Rome haalde hij vorig seizoen in de context van de Serie A elf keer het wedstrijdblad, maar in het eerste elftal raakte hij er niet aan speelminuten.

MOOIE VOETBALLER

Bij de U19 van Paris Saint-Germain werd Ruben Providence gekneed door Thiago Motta, ex-speler van onder meer de Parijzenaren zelf, Atlético Madrid, Internazionale en FC Barcelona. De Braziliaan hielp hem de cruciale vooruitgang te boeken, waarna Providence een transfer naar AS Roma kon afdwingen. Ook al speelde hij in Rome nog geen enkele wedstrijd op het hoogste niveau, misschien ook wel logisch als pas 20-jarige, Providence stond er wel te boek als een groot talent.



Ruben Providence bezit een mooie stijl als flankaanvaller, waarbij er meerdere hoogwaardige kwaliteiten opvallen. De Franse jeugdinternational beschikt bijvoorbeeld over een knappe balbehandeling – vooral zijn first touch zou tot de verbeelding spreken. Daarnaast was Providence heel bepalend bij de U19 van AS Roma. “Hij was zeer efficiënt voor het doel”, verklaarde zijn vader Jean onlangs aan La Dernière Heure. “Hij scoorde, bracht gevaar en speelde veel.”

BEWUST GEKOZEN VOOR CLUB

Maar wat komt zo'n hoogwaardig profiel zoals Ruben Providence, toch onder contract bij AS Roma, Frans jeugdinternational en ex-Paris Saint-Germain, dan zoeken bij Club Brugge, dat toch een lager aangeschreven ploeg is? Speelminuten is het enige antwoord. “Je mag het aanzien van Club in het buitenland niet onderschatten. Dat merken we tijdens de gesprekken die we met spelers voeren. Ook het Basecamp en de verhalen van Diatta en Kossounou spreken hen enorm aan”, verklaarde Philippe Clement net voor de officiële aankondiging van Providence bij Club.



Ook het kamp-Providence benadrukte dat de 20-jarige voor Club Brugge koos omwille van het interessante platform voor jonge spelers. Club Brugge is daarom een mooie opportuniteit en biedt tevens een uniek podium om individuele progressie te kunnen maken. “Het is de grootste club in België, die op een zeer hoog niveau speelt. We weten dat hij hier zijn kans zal krijgen. Nu wil hij zich bij Club Brugge laten zien”, verklaarde vader Jean Providence aan La Dernière Heure.

GEEN INVLOED VAN MOURINHO

In een gunstig scenario, wanneer Ruben Providence een goede indruk nalaat in België, zou Club Brugge de aankoopoptie van 2 miljoen euro kunnen lichten en hem bijgevolg definitief kunnen overnemen. Anderzijds zou Providence ook zelf de sleutel in handen hebben over zijn toekomst. Als AS Roma en José Mourinho namelijk zouden besluiten om de Fransman volgend seizoen een volwaardige kans te geven in het eerste elftal, dan zou Providence daar toch wel twee keer moeten over nadenken.



Maar in beide scenario’s zal AS Roma-coach José Mourinho uiteraard hopen dat zijn speler zich goed zal ontplooien in Brugge. Enerzijds kunnen ze 2 miljoen euro vangen voor Ruben Providence, en in het andere geval krijgt AS Roma na één jaar een betere, kwalitatievere en meer ervaren speler terug. De Portugese coach had in het voorbije tussenseizoen zelfs weinig invloed op de huurbeurt van Providence aan Club Brugge. Het vertrek van Providence zou zelfs geen verband inhouden met de komst van Mourinho in juli laatstleden.

DE ENKEL VAN PROVIDENCE

Ruben Providence nam dus de vlucht vooruit naar Club Brugge, waar hij hoopt om veel speelminuten te maken en zich gunstig te ontwikkelen. Maar een directe impact wordt er evenwel niet verwacht van de jonge Fransman. In tegenstelling tot andere zomeraanwinsten van Club Brugge kwam Providence nog in geen enkele oefenwedstrijd in actie. In de laatste competitiewedstrijd tegen AA Gent haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. Het nummer 14 van Club Brugge heeft dus duidelijk nog wat tijd nodig om beschikbaar te worden voor het eerste elftal.



De algemene verwachting omtrent Ruben Providence was dat hij na de voorbije interlandbreak zijn eerste stappen in het eerste elftal zou zetten. Maar uitgerekend in die interlandbreak zakte de 20-jarige op training door zijn enkel. “Hij is geblesseerd geraakt en is al geopereerd. Hij zal toch snel enkele maanden out zijn”, verklaarde Philippe Clement donderdag op de persconferentie. Twee maanden, volgens Het Laatste Nieuws. Geen overkomelijk probleem, want Providence’s blessure heeft geen gevolg op de huurdeal tussen Club Brugge en AS Roma.

ROMA & MOURINHO

José Mourinho is een coach die eerder resultaatgericht en op de korte termijn werkt, getuige de actuele zes op zes van AS Roma in de Serie A. Daardoor legt de Portugese succescoach zijn focus in Rome voornamelijk op het actuele aanwezige spelersmateriaal. In de voorbereiding op het volgende seizoen krijgen de teruggekeerde huurlingen vervolgens de kans om zich terug te bewijzen aan de hoofdcoach van AS Roma. Het is een manier van meedenken met zijn broodheer. AS Roma is niet meer de topclub van weleer, waardoor er creatief moet worden omgesprongen op het transfergebied.



Een teruggekeerde huurling met flink wat extra bagage past dan perfect in die optiek. En dat is een scenario dat Roma kan bekomen met Ruben Providence. Maar dat hij nog geen minuut speelde in de oefenwedstrijden én het feit dat Philippe Clement hem niet opnam – voor Providence’s blessure - op de inschrijvingslijst van de Champions League, zal toch ongetwijfeld een klein dompertje geweest zijn bij José Mourinho en AS Roma. De opgelopen blessure van Providence is uiteraard geen goed nieuws voor alle partijen, maar daarvoor kan de schuld moeilijk bij Club Brugge gelegd worden.

LEES OOK: 'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

Zal Providence slagen bij Club?

Meest recent

'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

41
41
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

106
106
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

154
154
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

111
111
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

140
140
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

318
318
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

70
70
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

103
103
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

156
156
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

268
268
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

83
83
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

67
67
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

199
199
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

620
620
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

475
475
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

349
349
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

359
359
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

220
220
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

715
715
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

66
66
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

346
346
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

93
93
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

422
422
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

315
315
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

380
380

Meer sportnieuws