Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

door
Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

Lierse Kempenzonen staat duidelijk in een andere gedaante op het veld dit seizoen in 1B. De fusieclub veegde vandaag eenvoudig RWDM van de mat en pronkt met zeven punten uit vier wedstrijden voorlopig op de tweede plek.

RWDM en Lierse Kempenzonen begonnen allebei niet onaardig aan het seizoen. De Brusselse club verloor nog niet, de Pallieters leden op het veld van Westerlo pas hun eerste nederlaag. Beide ploegen konden vandaag wat druk zetten op de Kemphanen. Op een aardig gevuld Lisp waren alvast alle ingrediënten aanwezig voor een heerlijke voetbalnamiddag.
Lierse pakt uit met weergaloze eerste helft
Het was Lierse dat in eigen huis de beste start nam en halfweg de eerste helft ook beloond werd met een voorsprong. Na een prima uitgespeelde aanval benutte Abdallah aan de tweede paal de perfecte voorzet van Limbombe: 1-0 voor de Pallieters. Meteen de eerste competitietreffer voor de man uit Madagascar. De thuisploeg voetbalde prima en een paar minuten later stond het zelfs al 2-0 toen Limbombe een snel uitgespeelde counter mooi voorbij Defourny in doel stifte. Lierse Kempenzonen was werkelijk oppermachtig in de eerste periode en op dik vijf minuten van de pauze resulteerde dat zelfs in een derde doelpunt toen Laes aan de tweede paal de 3-0 in doel schoot. Halfweg was de wedstrijd al beslist op het Lisp.

Coach Van Imschoot zag zijn team een prima eerste helft afhaspelen, gekruid met drie doelpunten.
Schuermans doet al snel de boeken toe
Wie een reactie van de bezoekers verwachtte na de pauze kwam al snel bedrogen uit. Na een kleine tien minuten spelen knikte Schuermans (na een hoekschop) al de 4-0 (!) in doel, een ongekende weelde voor Lierse, dat vorig seizoen nog voorlaatste eindigde. RWDM deed iets voorbij het uur dan toch iets terug met de 4-1 van kapitein Rommens. Verder kwam het team van Vincent Euvrard niet meer en zo leed het een smadelijke nederlaag, nog maar de eerste van het seizoen. Het team van Tom Van Imschoot rukt dan weer op naar de derde plaats in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (21') Abdallah, 2-0 (25') Limbombe, 3-0 (39') Laes 4-0 (55') Schuermans, 4-1 (65') Rommens

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Kan Lierse meedoen voor de prijzen dit seizoen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

73
73
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

53
53
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

97
97
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

149
149
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

51
51
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

188
188
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

94
94
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

110
110
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

506
506
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

437
437
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

344
344
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

303
303
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

141
141
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

585
585
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

494
494
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

317
317
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

166
166
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

456
456
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

226
226
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

307
307
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

85
85
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

199
199
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

453
453
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

131
131
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43

Meer sportnieuws