Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

door
Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

Lierse Kempenzonen staat duidelijk in een andere gedaante op het veld dit seizoen in 1B. De fusieclub veegde vandaag eenvoudig RWDM van de mat en pronkt met zeven punten uit vier wedstrijden voorlopig op de tweede plek.

RWDM en Lierse Kempenzonen begonnen allebei niet onaardig aan het seizoen. De Brusselse club verloor nog niet, de Pallieters leden op het veld van Westerlo pas hun eerste nederlaag. Beide ploegen konden vandaag wat druk zetten op de Kemphanen. Op een aardig gevuld Lisp waren alvast alle ingrediënten aanwezig voor een heerlijke voetbalnamiddag.
Lierse pakt uit met weergaloze eerste helft
Het was Lierse dat in eigen huis de beste start nam en halfweg de eerste helft ook beloond werd met een voorsprong. Na een prima uitgespeelde aanval benutte Abdallah aan de tweede paal de perfecte voorzet van Limbombe: 1-0 voor de Pallieters. Meteen de eerste competitietreffer voor de man uit Madagascar. De thuisploeg voetbalde prima en een paar minuten later stond het zelfs al 2-0 toen Limbombe een snel uitgespeelde counter mooi voorbij Defourny in doel stifte. Lierse Kempenzonen was werkelijk oppermachtig in de eerste periode en op dik vijf minuten van de pauze resulteerde dat zelfs in een derde doelpunt toen Laes aan de tweede paal de 3-0 in doel schoot. Halfweg was de wedstrijd al beslist op het Lisp.

Coach Van Imschoot zag zijn team een prima eerste helft afhaspelen, gekruid met drie doelpunten.
Schuermans doet al snel de boeken toe
Wie een reactie van de bezoekers verwachtte na de pauze kwam al snel bedrogen uit. Na een kleine tien minuten spelen knikte Schuermans (na een hoekschop) al de 4-0 (!) in doel, een ongekende weelde voor Lierse, dat vorig seizoen nog voorlaatste eindigde. RWDM deed iets voorbij het uur dan toch iets terug met de 4-1 van kapitein Rommens. Verder kwam het team van Vincent Euvrard niet meer en zo leed het een smadelijke nederlaag, nog maar de eerste van het seizoen. Het team van Tom Van Imschoot rukt dan weer op naar de derde plaats in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (21') Abdallah, 2-0 (25') Limbombe, 3-0 (39') Laes 4-0 (55') Schuermans, 4-1 (65') Rommens

Kan Lierse meedoen voor de prijzen dit seizoen?

Meest recent

Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

16
16
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

51
51
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

46
46
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

83
83
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

39
39
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

91
91
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

189
189
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

223
223
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

102
102
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

217
217
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

106
106
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

175
175
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

442
442
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

340
340
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

449
449
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

129
129
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

152
152
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

115
115
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

434
434
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

193
193
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42

Meer sportnieuws