Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

143
Sterk Lierse veegt RWDM eenvoudig van de mat in 1B

Lierse Kempenzonen staat duidelijk in een andere gedaante op het veld dit seizoen in 1B. De fusieclub veegde vandaag eenvoudig RWDM van de mat en pronkt met zeven punten uit vier wedstrijden voorlopig op de tweede plek.

RWDM en Lierse Kempenzonen begonnen allebei niet onaardig aan het seizoen. De Brusselse club verloor nog niet, de Pallieters leden op het veld van Westerlo pas hun eerste nederlaag. Beide ploegen konden vandaag wat druk zetten op de Kemphanen. Op een aardig gevuld Lisp waren alvast alle ingrediënten aanwezig voor een heerlijke voetbalnamiddag.
Lierse pakt uit met weergaloze eerste helft
Het was Lierse dat in eigen huis de beste start nam en halfweg de eerste helft ook beloond werd met een voorsprong. Na een prima uitgespeelde aanval benutte Abdallah aan de tweede paal de perfecte voorzet van Limbombe: 1-0 voor de Pallieters. Meteen de eerste competitietreffer voor de man uit Madagascar. De thuisploeg voetbalde prima en een paar minuten later stond het zelfs al 2-0 toen Limbombe een snel uitgespeelde counter mooi voorbij Defourny in doel stifte. Lierse Kempenzonen was werkelijk oppermachtig in de eerste periode en op dik vijf minuten van de pauze resulteerde dat zelfs in een derde doelpunt toen Laes aan de tweede paal de 3-0 in doel schoot. Halfweg was de wedstrijd al beslist op het Lisp.

Coach Van Imschoot zag zijn team een prima eerste helft afhaspelen, gekruid met drie doelpunten.
Schuermans doet al snel de boeken toe
Wie een reactie van de bezoekers verwachtte na de pauze kwam al snel bedrogen uit. Na een kleine tien minuten spelen knikte Schuermans (na een hoekschop) al de 4-0 (!) in doel, een ongekende weelde voor Lierse, dat vorig seizoen nog voorlaatste eindigde. RWDM deed iets voorbij het uur dan toch iets terug met de 4-1 van kapitein Rommens. Verder kwam het team van Vincent Euvrard niet meer en zo leed het een smadelijke nederlaag, nog maar de eerste van het seizoen. Het team van Tom Van Imschoot rukt dan weer op naar de derde plaats in 1B.
Scoreverloop:
1-0 (21') Abdallah, 2-0 (25') Limbombe, 3-0 (39') Laes 4-0 (55') Schuermans, 4-1 (65') Rommens

Kan Lierse meedoen voor de prijzen dit seizoen?

Meest recent

‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

4
4
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

71
71
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

74
74
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

28
28
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

210
210
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

212
212
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

127
127
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

107
107
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

103
103
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

165
165
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

163
163
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1452
1452
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

344
344
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

286
286
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

291
291
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

88
88
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

219
219
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

233
233
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

104
104
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

78
78
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

132
132
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

348
348

Meer sportnieuws