The Great Old pakt met ferme dosis geluk zege mee aan de Kehrweg

door
The Great Old pakt met ferme dosis geluk zege mee aan de Kehrweg

Met een serieuze portie geluk heeft Antwerp zijn tweede seizoenszege geboekt. Op het veld van Eupen lag het team van Priske in grote delen van de wedstrijd onder maar een inefficiënte thuisploeg slaagde er niet in om daar van te profiteren. Zo sluipt The Great Old wat dichter bij de bovenste ploegen.

Voor The Great Old was het voorlopig niet de competitiestart waarvan men vooraf droomde. Met slechts vijf punten uit de eerste vijf wedstrijden hing het fiere Antwerp niet zo ver boven de grote rivaal Beerschot. Eupen stond voorlopig knap derde en kon weer naast Club Brugge komen aan de kop van de rangschikking. De Panda's misten met Ngoy en Nurudeen wel twee belangrijke pionnen, onder meer Cools kwam in het elftal. Bij Antwerp koos Priske voor grotendeels de vertrouwde namen.
Eupen dringt aan, Antwerp houdt voorlopig stand
Antwerp begon niet onaardig maar de eerste grote kansen waren wel voor de thuisploeg. Na dik tien minuten spelen trapte Nuhu, na een prima assist van Peeters, voorlangs. Aan de overzijde kwam Miyoshi een paar minuten later tot een eerste mogelijkheid maar zijn schot ging een meter of twee naast de kooi van Himmelmann. De thuisploeg maakte het meeste aanspraak op de voorsprong maar had tot twee maal toe pech dat zowel Prevljak als Nuhu een voet buitenspel stonden, zo werden hun doelpunten niet gevalideerd. The Great Old speelde opnieuw wisselvallig, op slag van rust kwam Nainggolan tot een prima schot maar ook de redding van de thuisdoelman mocht er zijn. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Een gefrustreerd Antwerp heeft het voorlopig niet gemakkelijk aan de Kehrweg.
Domme strafschopfout breekt Eupen zuur op
Ook na de pauze kwam het beste voetbal van de thuisploeg. Peeters knalde eerst binnen het bereik van Butez en even later moest de bezoekende doelman helemaal vol aan de bak bij een harde knal van Kayembe. Iets voor het uur kreeg Antwerp een cadeau van de thuisploeg toen Agbadou een domme strafschopfout maakte op Frey. De Zwitserse topschutter van The Great Old zette de elf meter in twee tijden ook om: 0-1 voor het team van Priske. Plots kwamen de bezoekers nu wel tot kansen en Fischer vergat een paar minuten later om de wedstrijd definitief dood te maken door vanuit een kansrijke positie hoog over te schieten. De thuisploeg bleef moedig strijden en op een kwartier van het einde vloog een geplaatst schot van Peeters een metertje naast de kooi van Butez. De spelmaker van de Panda's liet het even later helemaal liggen toen hij oog in oog met de bezoekende doelman nog naast besloot. In het absolute slot vergat Prevljak nog om de trekker over te halen en zo bleef Eupen puntenloos achter. Antwerp pakt zo zijn tweede zege van het seizoen.
Scoreverloop:
0-1 (55') Frey (p)

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Verdiende zege?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

99
99
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

36
36
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

42
42
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

283
283
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

86
86
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

142
142
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

126
126
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

541
541
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

380
380
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

526
526
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

241
241
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

228
228
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

235
235
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

80
80
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

675
675
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

517
517
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

511
511
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

748
748
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

443
443
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

450
450

Meer sportnieuws