The Great Old pakt met ferme dosis geluk zege mee aan de Kehrweg

door
The Great Old pakt met ferme dosis geluk zege mee aan de Kehrweg

Met een serieuze portie geluk heeft Antwerp zijn tweede seizoenszege geboekt. Op het veld van Eupen lag het team van Priske in grote delen van de wedstrijd onder maar een inefficiënte thuisploeg slaagde er niet in om daar van te profiteren. Zo sluipt The Great Old wat dichter bij de bovenste ploegen.

Voor The Great Old was het voorlopig niet de competitiestart waarvan men vooraf droomde. Met slechts vijf punten uit de eerste vijf wedstrijden hing het fiere Antwerp niet zo ver boven de grote rivaal Beerschot. Eupen stond voorlopig knap derde en kon weer naast Club Brugge komen aan de kop van de rangschikking. De Panda's misten met Ngoy en Nurudeen wel twee belangrijke pionnen, onder meer Cools kwam in het elftal. Bij Antwerp koos Priske voor grotendeels de vertrouwde namen.
Eupen dringt aan, Antwerp houdt voorlopig stand
Antwerp begon niet onaardig maar de eerste grote kansen waren wel voor de thuisploeg. Na dik tien minuten spelen trapte Nuhu, na een prima assist van Peeters, voorlangs. Aan de overzijde kwam Miyoshi een paar minuten later tot een eerste mogelijkheid maar zijn schot ging een meter of twee naast de kooi van Himmelmann. De thuisploeg maakte het meeste aanspraak op de voorsprong maar had tot twee maal toe pech dat zowel Prevljak als Nuhu een voet buitenspel stonden, zo werden hun doelpunten niet gevalideerd. The Great Old speelde opnieuw wisselvallig, op slag van rust kwam Nainggolan tot een prima schot maar ook de redding van de thuisdoelman mocht er zijn. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Een gefrustreerd Antwerp heeft het voorlopig niet gemakkelijk aan de Kehrweg.
Domme strafschopfout breekt Eupen zuur op
Ook na de pauze kwam het beste voetbal van de thuisploeg. Peeters knalde eerst binnen het bereik van Butez en even later moest de bezoekende doelman helemaal vol aan de bak bij een harde knal van Kayembe. Iets voor het uur kreeg Antwerp een cadeau van de thuisploeg toen Agbadou een domme strafschopfout maakte op Frey. De Zwitserse topschutter van The Great Old zette de elf meter in twee tijden ook om: 0-1 voor het team van Priske. Plots kwamen de bezoekers nu wel tot kansen en Fischer vergat een paar minuten later om de wedstrijd definitief dood te maken door vanuit een kansrijke positie hoog over te schieten. De thuisploeg bleef moedig strijden en op een kwartier van het einde vloog een geplaatst schot van Peeters een metertje naast de kooi van Butez. De spelmaker van de Panda's liet het even later helemaal liggen toen hij oog in oog met de bezoekende doelman nog naast besloot. In het absolute slot vergat Prevljak nog om de trekker over te halen en zo bleef Eupen puntenloos achter. Antwerp pakt zo zijn tweede zege van het seizoen.
Scoreverloop:
0-1 (55') Frey (p)

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Verdiende zege?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

10
10
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

25
25
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

134
134
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

77
77
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

31
31
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

93
93
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

110
110
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

218
218
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

95
95
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

809
809
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

117
117
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

167
167
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

15
15
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

638
638
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

313
313
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

226
226
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

137
137
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

39
39
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

390
390
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

301
301
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

161
161
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

221
221
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

116
116
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

45
45
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

111
111

Meer sportnieuws